Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije mi potpuno jasno za UB...HU ,
da li vam je poslednji status

Received by local delivery company kao u ovim primerima


ili ( RS ) _ Arrived at local delivery center ?

Received by local delivery company znaci da su posiljke prosledjene iz Madjarske ,
a Arrived at local delivery center da je Posta Srbije potvrdila prihvat ( i posle toga nema pracenja kroz Srbiju )
 
Meni svaki dan po 2 pošiljke UA...HU stižu. Naručene oko 20-og avgusta.
 
UBxxxxHU nema status [RS] , samo stojo Received by local delivery company
 
Nije mi potpuno jasno za UB...HU ,
da li vam je poslednji status

Received by local delivery company kao u ovim primerima


ili ( RS ) _ Arrived at local delivery center ?

Received by local delivery company znaci da su posiljke prosledjene iz Madjarske ,
a Arrived at local delivery center da je Posta Srbije potvrdila prihvat ( i posle toga nema pracenja kroz Srbiju )

kako sam napisao takav je poslednji status za svaku posiljku. znam da pazljivo pratite statuse, maksimalno koncentrisano sam napisao poslednje statuse za posliljke koje sam naveo.

received cesto bude poslednji status a cesto i arrived. kod mene je slucaj kako sam naveo.

po meni jeste neki zastoj u isporukama ali nije dramatican. bilo je i gorih a bilo je i dana kada su stizale mnogo brze. jedino me brinu one nalepnice na paketicima jer se vremenom adresa obrise sama od sebe zbog lose stampe ili zbog trenja i habanja paketa. tako da sto duze putuje veca sansa da se ne isporuci zbog nemogucnosti citanja adrese primaoca.
 
Miks UB...HU


Nisam imao UB...HU posiljke pa nisam detaljno pratio statuse :(

Primeri za Srbiju - svuda je poslednji Cainiao status Received by local delivery company

UB046820700HU
UB046820965HU
UB046820996HU
UB046821016HU
UB046821118HU

UB032020324HU
UB032020620HU
UB032020695HU
UB032020718HU
UB032020766HU
UB032020925HU



Pracenje u CG , MK i AL

cghu.jpg

mkhu.jpg

alhu.jpg
 
@Lanikor

UA...HU

14.09 - Received by local delivery company
20.09 - Arrived at local delivery center

UA245802444HU
UA245802529HU
UA245802577HU
UA246912565HU
UA246912605HU
UA246912622HU



15 i 19.09 - Received by local delivery company


UA245802285HU
UA245802475HU
UA246912653HU
UA246912741HU
UA246912790HU
 
Meni stigle 2 UA HU koje su 17 dana bile sa statusom Arrived at local delivery center, a ukupno 34 dana u putu. I to mi ih još poštar doneo kući, poslednjih par meseci sve neregistrovane mi slali na paketomat (mada isto tako ako ne bih podigao tamo opet bi poštar doneo).

Ove dve su mi stigle:
UA226921965HU
UA227381060HU
 
Nisam 2god sigurno naručivao preko ali-a.
Da li imam opciju kada stigne paket u Srb da mi se to pusti u paketomat?!
 
Jel imao neko situaciju da mu paket odbiju u sorting centru jer je pretezak (Inbound failure in sorting center,Overweight) i da zabode nakon toga na narednom statusu (u zavisnosti od trackera na kom se gleda):

Ship24 - Shipment information received by warehouse electronically
Parcelsapp - Order received successfully
Cainiao - Store processing the order

Ako jeste, promeni li se status ili samo stigne odjednom kad ga ne ocekujem?

Btw nije neki random kinez radnja pa da probaju da me zeznu sa refundom jer sam ulovio paket na neodgovarajucem popustu, krstena je radnja.
 
@Lanikor

Ako posiljka nije prosla dalje , treba da je vrate distributeru i trebao bi da
se pojavi status

Package returning - Package returned to warehouse

npr.
UA252901748HU
 
Ovaj se uspesno vratio kuci za 2 dana, moj vec 10 dana stoji na ovom statusu od iznad na svim zivim trakerima.

99% su ga poslali ponovo drugacijim putem i samo ce da se pojavi niotkuda kao i obicno.

1695339506091.png
 
Sta je ovo ljudi moji? Danas (a danas je subota) u 17:30 mi stigla SMS poruka iz poste da je posiljka na Paketomatu (inace nema pracenje u Srbiji). Ja nikad nisam bio na paketomatu i citam uputstvo na internetu i ajde da probam da pozovem broj iz poruke da vidim sta se desava i jedva sam cuo neku kako kaze "Pretisnite 1", ja pretisnem a ono neki sum se cuje i prekinem poziv, vidim skinulo mi ~50 dinara kredit. Nakon pola sata odem do Paketomata, pozovem ponovo broj, kad sad kaze nemate posiljku, zeljno iscekujemo vasu narednu postu. Kako ovo? Evo vratio sam se kuci i pokusavam ove druge opcije i sve pokazuje da je podignuta posiljka.
meni se isto ovo desilo.
prvi put se susrećem sa poštinim paketomatom, stigne sms, ja reko šta je ovo, vidim napisali 3 načina za preuzimanje, poslednji pozovite taj i taj broj.
ja pozovem, ne registrujući ono "kad ste ispred paketomata", čisto da pitam da li će mi doneti poštar kroz koji dan ili moram do paketomata, samo čujem pritisnite taster 1 i ćao.
odem danas, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam već otvorio sanduče, op, nemate pošiljku lol.
srećno bilo nekome sa mojoj futrolom za pixel 7 pro. pratiću ovih dana malo KP da vidim da l' je tamo :LOL:
 
meni se isto ovo desilo.
prvi put se susrećem sa poštinim paketomatom, stigne sms, ja reko šta je ovo, vidim napisali 3 načina za preuzimanje, poslednji pozovite taj i taj broj.
ja pozovem, ne registrujući ono "kad ste ispred paketomata", čisto da pitam da li će mi doneti poštar kroz koji dan ili moram do paketomata, samo čujem pritisnite taster 1 i ćao.
odem danas, ni na kraj pameti mi nije bilo da sam već otvorio sanduče, op, nemate pošiljku lol.
srećno bilo nekome sa mojoj futrolom za pixel 7 pro. pratiću ovih dana malo KP da vidim da l' je tamo :LOL:
Nisi preuzeo tako da odes do poste i preuzmes ili cekas postara pa kada ti donese.nisi otvorio time paketomat tim pozivom,ne funkcionise to tako.sledeci put prati uputstva iz poruke.
 
Meni na svim paketima pise "Arrived at local delivery center"
Ovo pise vec 20 tak dana.
Ne znam da li su mozda u posti,do sad su mi uvek donosili na vrata...
 
Сад нерегистроване пошиљке стављају у пакетомате, регистроване и остале доноси поштар.
 
Сад нерегистроване пошиљке стављају у пакетомате, регистроване и остале доноси поштар.
A ako nemas paketomat u blizini sta onda?
Nije meni nikakav problem da preuzmem licno,samo niko nije obavestio.
 
Сад више није проблем да ли имам пакетомат у близини, имам, у граду су чак 5 на 4 локације, него ма**уни гурају у онај најдаљи јер је њима тако лакше.
Чудно је ако те нико није обавестио, мене су обавештавали и СМС-ом и Вибером и апликацијом. Можда је нечитак број телефона па је порука отишла ко зна коме.
 
Сад више није проблем да ли имам пакетомат у близини, имам, у граду су чак 5 на 4 локације, него ма**уни гурају у онај најдаљи јер је њима тако лакше.
Чудно је ако те нико није обавестио, мене су обавештавали и СМС-ом и Вибером и апликацијом. Можда је нечитак број телефона па је порука отишла ко зна коме.
Nemoguce da me nisu obavestili za nijedan paket.
Ocekujem oko 5 paketa.
Ne znam da li ima smisla da se proverava u posti.
 
Meni na svim paketima pise "Arrived at local delivery center"
Ovo pise vec 20 tak dana.
Ne znam da li su mozda u posti,do sad su mi uvek donosili na vrata...
stići će ti, meni je od 4. 9. pisalo Arrived at local delivery center, a sms za paketomat je stigao 21. 9.
a pošto imaš više paketa, verovatno se malo odužilo.
 
Niska carina nekad bese brza sad obara rekorde u sporosti.
SSD stoji nedelju dana.
 
Nemoguce da me nisu obavestili za nijedan paket.
Ocekujem oko 5 paketa.
Ne znam da li ima smisla da se proverava u posti.

Ako ti nije stigla poruka znači da još nije stiglo, usporili su poprilično poslednjih mesec dana sa paketima kad uđu u Srbiju, ja sam čekao poslednja dva 17 dana od tog poslednjeg statusa za HU neregistrovane do dostave (ranije je to bilo max 9 dana). Svakako, svi paketi koji se ne preuzmu na paketomatu u naznačenom periodu iz poruke poštari će vam redovno dostaviti na adresu ili ostaviti obaveštenje da ih preuzmete u pošti. Tako da ćete biti obavešteni u svakom slučaju.
 
Svi su UA...HU
Valjda ce stici uskoro,nikad nije toliko vremena proslo.

Gde nije nikada toliko vremena prošlo,jeste vi "pali sa marsa" pa se ne sećate da su paketi iz Kine do pre nekoliko meseci/godinu dana putovali do Srbije i po 2-3 meseca?
 
Gde nije nikada toliko vremena prošlo,jeste vi "pali sa marsa" pa se ne sećate da su paketi iz Kine do pre nekoliko meseci/godinu dana putovali do Srbije i po 2-3 meseca?
Godinu dana da... Ali ja tad nisam ni kupovao,ja sam kasnije poceo da kupujem :D
Najmanje 11 dana,a najvise 33 dana sam cekao,a oko 17 do 23 su mi stizali paketi.
 
Sreca pa nas ima koji kupujemo po 10+ godina na aliexpress-u, pa znamo i za dobra i losa vremena, pa se sad jedino nadam da ce da stigne, ne licitiram vremenom. Zato i ne porucujem sa te platforme nista od cega mi zivot zavisi, a tracking proveravam jednom nedeljno, cisto da vidim da nije slucajno ostavljeno obavestenje da podignem. (kod posiljaka s pracenjem)
 
Nemoguce da me nisu obavestili za nijedan paket.
Ocekujem oko 5 paketa.
Ne znam da li ima smisla da se proverava u posti.
Mene su pre neki dan zvali iz pošte u koju inače dolaze paketi, samo da jave da od narednog dana treba da odem u lokalnu poštu da podignem "sve sa Alija". Pitam ga jel ima neki papirić, kaže ne, samo idi i podigni na ime. Tako i bi. 6 paketa. 2-3 meseca sam čekao.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno