Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Par paketa pupupu da ne ureknem prolaze bez carine svi od 50-60 ev
 

Prilozi

  • Screenshot_14.png
    Screenshot_14.png
    46 KB · Pregleda: 58
na nekoliko porudžbina je "Arrived at local delivery center" i tako stoji 10ak dana. Prethodno je prošlo dva-tri dana iz tog statusa do navodnog pokušaja uručenja (tad sam to video na trackingu).
Mislim da ću zvati korisnički centar da proverim, to je bar jednostavno.
Ja imam jednu od 5. i mislim 6 komada od 6. sa tim statusom(sve neke sitne stvarcice po dolar ili 2), ako mislis na UA. Za njih nije cudno da stoje duze, dok registrovane LA stizu u roku od par dana. Naravno nije lose proveriti u posti ako ti postar ne ostavlja obavestenja
 
Meni čudna nedelja za isporuke :)
Zove me teta iz pošte pre par sati da pita što nisam uzeo pošiljku iz paketomata, UA......HU, zadnja koja je trebalo da stigne.
Da dođem do šaltera i da preuzmem danas, ponedeljak...
Juče ujutru se pojavi notifikacija za aplikaciju:
12.png
13.png
Na osnovu prethodnog iskustva očekujem da će brzo SMS i ono u aplikaciji za podizanje.
Nikakva promena do današnjeg poziva. Ladno sam mislio da je pomereno za ponedeljak. I dalje je zaglavnljeno na ovom stanju u aplikaciji.
Tako da ili je do mene kako zna da padne osuda :) ili je zaboravila da udari potvrdu da je ubacila :)
Uglavnom, hvala joj, taman krenuo sa varlicama a nova struna treba ko leba.
Tako da ipak izgleda treba koristiti aplikaciju.
 
2 posiljke UA...HU mi danas stigle nakon 30 dana tranzita, zadnji status Arrived at loval delivery center (HU)
Koliko vidim da svima kasni, samo budite strpljivi

@nesa69 danas mi je stigla notifikacija na app da ce danas biti posiljka spremna u paketomatu, uglavnom kada dobijem tu notifikaciju max 10min i dobijem potvrdu da je spremna za preuzimanje. Medjutim to se danas nije desilo, a proslo je vise od sat vremena. Posto sam imao nekih obaveza u Posti, ujedno sam ih pitao za paket i rekli su mi da je u paketomatu. Medjutim radnici su poceli da proveravaju da li su uopste potvrdili da je paket spreman i sta se zapravo desilo ne znam, samo su mi doneli pakete na salteru i nista mi nisu rekli

WhatsApp Image 2023-09-16 at 21.22.22.jpg
status u app su svakako azurirali
 
2 posiljke UA...HU mi danas stigle nakon 30 dana tranzita, zadnji status Arrived at loval delivery center (HU)
Koliko vidim da svima kasni, samo budite strpljivi

@nesa69 danas mi je stigla notifikacija na app da ce danas biti posiljka spremna u paketomatu, uglavnom kada dobijem tu notifikaciju max 10min i dobijem potvrdu da je spremna za preuzimanje. Medjutim to se danas nije desilo, a proslo je vise od sat vremena. Posto sam imao nekih obaveza u Posti, ujedno sam ih pitao za paket i rekli su mi da je u paketomatu. Medjutim radnici su poceli da proveravaju da li su uopste potvrdili da je paket spreman i sta se zapravo desilo ne znam, samo su mi doneli pakete na salteru i nista mi nisu rekli

Pogledajte prilog 404955
status u app su svakako azurirali
I meni prekjuce doneli na salter ona dva paketa sto su navodno bila u paketomatu (kad sam greskom pozvao broj od kuce i paketomat se otvorio, pa posle kad sam otisao do paketomata, preko poruka je pisalo da nema paket u paketomatu za mene). Inace, ja sam u postu otisao za jedan veci paket a ova dva "iz paketomata" mi usput predali.
 
Koliko takvih paketa od 40-50 evra moze mesecno da se naruce iz Kine (Banggood i Joom)? Jel moze 5 ili 6 u razmaku od 5 dana?
Tako sam i kupovao ne zurim nesto previse, u pitanju su kamere i velika razlika ovde i tamo a iste kamere
plus poklon kartica od 64GB
Jednu sam ubo bas dobru cenu
 

Prilozi

  • Screenshot_17.png
    Screenshot_17.png
    93.7 KB · Pregleda: 28
Nešto u vezi sa punim mesecom kod aplikacije 🙂
Odavno nisam naručivao iz Kine i prijatno sam iznenađen brzinom stizanja pošiljki. Bukvalno sve pre roka.
Čak je jedan paket bio poveći ali lagan i nije zadržan na carini.
 
Nešto u vezi sa punim mesecom kod aplikacije 🙂
Odavno nisam naručivao iz Kine i prijatno sam iznenađen brzinom stizanja pošiljki. Bukvalno sve pre roka.
Čak je jedan paket bio poveći ali lagan i nije zadržan na carini.
Убацили цариници у турбо мод, само штанцају печате на пошиљке.
 
Kod mene nije taj slucaj, status Arrived at local delivery center sam dobio jos 06.09.2023 ali posiljku jos nisam dobio.ranije je bilo od tog statusa prodje 6-7 dana max i stigne,sada je dosta duze vreme,a da li ce stici videcemo.
 
Tako sam i kupovao ne zurim nesto previse, u pitanju su kamere i velika razlika ovde i tamo a iste kamere
plus poklon kartica od 64GB
Jednu sam ubo bas dobru cenu
Добра цена, је ли ИП камера, не видим да пише? Или снима само на картицу?


@tobacco road Ја сам тај статус добио 21.августа а пошиљку сам добио 11.септембра.
 
Kod mene nije taj slucaj, status Arrived at local delivery center sam dobio jos 06.09.2023 ali posiljku jos nisam dobio.ranije je bilo od tog statusa prodje 6-7 dana max i stigne,sada je dosta duze vreme,a da li ce stici videcemo.
Kod mene je status bio oko 14 dana i nakon toga je stigao. Imaj u vidu da su bile poplave u Guangdong i da su bili godisnji odmori, sve to je uticalo na kvalitet i brzinu dostave
 
Racunam vreme od kada je stigla u Srbiju,zato kazem da jos nisam dobio posiljku a stigla je 06.09.
 
Koja aplikacija je dobra za praćenje paketa?

Ranije sam koristio TrackChecker, ali ne znam kakva je sada, sobzirom da je par godina nisam koristio.

P.S. Vidim na ovoj temi još neke sajtove za praćenje paketa, kao npr ship24 (do sada koristio 17track i postal ninja i sajt naše pošte), pa ne bi bilo loše da neko ko se više razume stavi sve to u jedan post pa da moderator ubaci u FAQ/prvi-post.
 
@nemanja123


za registrovane posiljke kada stignu u Srbiju


Na telefonu ne koristim aplikacije za pracenje
 
Pozvao sam bio onaj broj za paketomat, ali nisam preuzeo posliljku, nisam ni bio tu poredzl, krenuo je bio neku čudni zvuk kao šum neki... Sada kada sam probao opet kaže da je preuzeto, jel postoji mogućnost da je unutra i dalje ili je već neko pokupio?
 
Sada čitam, valjda da bi se otvorila treba da paketomat čuje taj zvuk iz telefona, a on definitivno nije čuo ovaj moj.
Sutra ću da odem do pošte, pa da vidim.
 
Неизоставно. Ако га нису већ дали поштару да донесе на кућну адресу.
 
Lol. "Port" be znači samo brodska luka (inaš i Air-port) kao što ni "Shipping" ne znači brodom.
 
Pozvao sam bio onaj broj za paketomat, ali nisam preuzeo posliljku, nisam ni bio tu poredzl, krenuo je bio neku čudni zvuk kao šum neki... Sada kada sam probao opet kaže da je preuzeto, jel postoji mogućnost da je unutra i dalje ili je već neko pokupio?
Ako neko bude imao sličan problem:
Pozvao korisnički servis, pitali me za broj pošiljke, promenili šifru, ja opet ušao na onaj link što su mi poslali, primakao telefon tamo, otvorilo se i to je to.
 
Čisto statistike radi za NL pošiljke:

1. NL - poručena 21.08. - preuzeta 05.09., bez carine - 15 dana
2. NL - poručena 25.08. - preuzeta 18.09. (16-og stigla, al bila subota) - bez carine - 24 dana
 
pa godisnji odmori su….
 
Danas/jutros stigla UA...HU sa poslednjim statusom od 06.09.
LA...HU sa poslednjim statusom od 15.09 i dalje se čeka.
Edit: prošla LA....HU carinu
Pokrenuli se.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno