Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jel ima neko info o UB...HU, cainao super economy for special goods ? naruceno 6. avg, poslednji status received by local delivery company 24. avg i do sad nista.
Meni jedna stigla sa tim statusom od 01.08 a druga do danas nije stigla,ne verujem ni da hoce.
 
@vladafkv

UB...HU za Srbiju su retke i cesto idu mnogo sporije od UA...HU :(

I UA...HU su trenutno u ( manjem ) zastoju

huu.jpg



Desavaju se ponekad i zastoji u LPC koji inace nemaju zastoje i probleme sa isporukom.

smst.jpg
 
LS...NL zato prolaze mnogo brze iz nekog razloga, samo 7 dana na carini, pre toga jedan prosao posle 2 dana.
 
SRB - UB048820897HU , UB048920847HU , UB048999422HU , UB048899092HU

AL - UB048819956HU , UB048820058HU , UB048920192HU
MK - UB048819987HU , UB048820013HU , UB048920250HU
BiH - UB048820035HU , UB048920042HU , UB048920691HU
CG - UB048820225HU , UB048820353HU , UB048920246HU
GR - UB048920626HU , UB048920056HU

isporucene SK

UB048999008HU , UB048999011HU , UB048999158HU
UB048898993HU , UB048899044HU , UB048899075HU

nisu isporucene SK

UB048899177HU , UB048899185HU , UB048899282HU
UB048820906HU , UB048820945HU , UB048821005HU
 
Da li neko može da mi objasni šta je ovo, da li je paket bio u Nišu pa je vraćen ili nešto drugo?
 

Prilozi

  • hmmm.jpg
    hmmm.jpg
    113.4 KB · Pregleda: 59
Данас сам из пакетомата преузео УА ХУ 2 пошиљке које су из Мађарске послате у Србију 21.августа.
Још једна истог статуса треба да стигне ако нисам покраден.
А Ђорђевић се 'нада' да ће проблем бити решен.
Нама у суштини није толико битно да пратимо статус пошиљке него да се не краду и бацају и да се третирају као и свака пошиљка.
 
Preko LPC SM - S.Pazova isporuka uglavnom ide posle par dana
od statusa Arrived at local delivery center.
Navikli smo da su brzi , pa se vec pitamo zasto nema
isporuke UA...HU koje imaju status Arrived at local delivery
center 4,5 i 6.9


Razlika za HU posiljke izmedju statusa
Received by local delivery company
i
Arrived at local delivery center
je trenutno 7 dana

( ovo se ne odnosi na UB...HU koje su katastrofalno spore za ceo region )


Bila je letnja rasprodaja , a Guangdong je danima bio na udaru oluja
pa i to sigurno prouzrokuje kasnjenja.

 
jel ima neko info o UB...HU, cainao super economy for special goods ? naruceno 6. avg, poslednji status received by local delivery company 24. avg i do sad nista.
Stigla danas :) Neka tecnost je u pitanju (30ml) pa je verovatno moralo ovom special goods metodom koja je sporija.
 
Da potvrdim da je i ona druga UA posiljka od 15. avgusta stigla, otprilike 2 nedelje posle one prve. Ubaceno u paketomat u subotu. Zanimljivo je da su mi iz kontakt centra rekli da sve te idu na paketomat, ali meni je u dva navrata po jednu doneo postar- mozda donose kada je pun paketomat.

LA su malo usporile, umeju da stoje i po 2-3 dana pre nego sto ih obrade i skeniraju u izmenicnoj.
 
Kakva su iskustva sa Asendia shippingom? Poslednji statusi su

Sep 04, 2023, 04:02
Asendia
In transit
Asendia Hub Rodgau (SCL)

Sep 06, 2023, 15:29
La Poste
Your shipment is in transit on our logistics platforms

A na sajtu naše pošte
30.08.2023 10:40:00CH-1000Пријем
 
Ja sam uzimao ženi neku šminku iz Londona, poslali preko Asendie, užasno sporo, statusi nemaju veze sa stvarnim stanjem, na kraju jedva dobio paket jer nije bio upisan broj telefona na paketu, a ove iz UPS-a bolelo uvo da barem ostave neko obaveštenje u sandučetu ili slično... Uspeo sam da preko nekog šestog tracking sajta saznam alternativni broj za praćenje gde se videlo da je paket u UPS-u i da je pokušana isporuka, inače bi se vratio nazad...
 
Da potvrdim da je i ona druga UA posiljka od 15. avgusta stigla, otprilike 2 nedelje posle one prve. Ubaceno u paketomat u subotu. Zanimljivo je da su mi iz kontakt centra rekli da sve te idu na paketomat, ali meni je u dva navrata po jednu doneo postar- mozda donose kada je pun paketomat.

LA su malo usporile, umeju da stoje i po 2-3 dana pre nego sto ih obrade i skeniraju u izmenicnoj.
Malo vise od 2-3 dana. Moja LA stoji od 4.9.
 
Ako je poslednji status RSBEGC, verovatno ceka na carinjenje
Mislim da je obrnuto. Taj status preskače carinu, a ako umesto njega bude 11003 Za carinu onda čeka carinjenje.

Kažem na osnovu 2 LB...LT koja imam. Isti pametni sat naručio na dve adrese. Ovaj koji je išao u Beograd je imao RSBEGC status i on je juče stigao, a drugi koji je na unutrašnjoj Srbije nema taj status već 11003 za carinu i on se već 3 dana ne pomera od tog statusa.
 
Mislim da je obrnuto. Taj status preskače carinu, a ako umesto njega bude 11003 Za carinu onda čeka carinjenje.

Kažem na osnovu 2 LB...LT koja imam. Isti pametni sat naručio na dve adrese. Ovaj koji je išao u Beograd je imao RSBEGC status i on je juče stigao, a drugi koji je na unutrašnjoj Srbije nema taj status već 11003 za carinu i on se već 3 dana ne pomera od tog statusa.
Da, obično kada je RSBEGC status, meni takođe prođe paket bez carinjenja
Ja sam uzimao ženi neku šminku iz Londona, poslali preko Asendie, užasno sporo, statusi nemaju veze sa stvarnim stanjem, na kraju jedva dobio paket jer nije bio upisan broj telefona na paketu, a ove iz UPS-a bolelo uvo da barem ostave neko obaveštenje u sandučetu ili slično... Uspeo sam da preko nekog šestog tracking sajta saznam alternativni broj za praćenje gde se videlo da je paket u UPS-u i da je pokušana isporuka, inače bi se vratio nazad...
Ja obično koristim ovaj https://parcelsapp.com/ za praćenje, nebitno odakle dolazi paket. Ovde mi se često prikažu statusi koji se ne registruju na drugim sajtovima uopšte, a i vuče više izvora za sam status pošiljke
 
LA HU jedan dan potrosen u GPC ,
24 (24) 15.9.2023. 03:19:02. Отпремa, 10200 ГПЦ БЕОГРАД
izgleda da ce vikend da provede u LPC ,posto sam danas dobio samo racun za struju
 
LA HU jedan dan potrosen u GPC ,
24 (24) 15.9.2023. 03:19:02. Отпремa, 10200 ГПЦ БЕОГРАД
izgleda da ce vikend da provede u LPC ,posto sam danas dobio samo racun za struju
Tako je i meni bilo prosle nedelje,u cetvrtak je proslo carinu,i tek u ponedeljak prosledjeno u moju LPC.poceli su da zadrzavaju posiljke po 2-3 dana u GPC iako su ranije posiljke isle to vece odmah u LPC. Primetio sam da posiljke i u Kini leze po 3-4 dana pre nego sto je posalju u zemlju destinacije,ranije je to islo dosta brze.
 
Прекјуче сам преузео 2 пошиљке из пакетомата а трећу ми је јуче пре подне донео поштар, све су нерегистроване.
Мало смо поразговарали и каже ми да пакетомате пуни друга служба а пошиљке које се не преузму из пакетомата прослеђују поштарима да носе.
Ту пошиљку су му увалили да носи и написали (нажврљали) да није преузета из пакетомата, а дан пре тога сам ишао да преузмем друге две. Значи иако се у пошти нешто помера на боље, свуда се нађу ленчуге који уваљују свој посао другима.
 
Da li ima smisla da se zove pošta i proveri da li ima nekih paketa za dostavu ili ne? Imam nekoliko paketa koji treba da mi stignu a već 10ak dana stoje (ne mogu da provalim da li su u pošti ili gde već, posle carine)... Već sam imao problem sa poštarom jer nije dostavljao ništa na adresu. U međuvremenu sam podneo žalbu Pošti zbog toga, ali mi se čini da je sad samo gore :/
 
Da li ima smisla da se zove pošta i proveri da li ima nekih paketa za dostavu ili ne? Imam nekoliko paketa koji treba da mi stignu a već 10ak dana stoje (ne mogu da provalim da li su u pošti ili gde već, posle carine)... Već sam imao problem sa poštarom jer nije dostavljao ništa na adresu. U međuvremenu sam podneo žalbu Pošti zbog toga, ali mi se čini da je sad samo gore :/
koji ti je status pošiljki na praćenju?
 
koji ti je status pošiljki na praćenju?
na nekoliko porudžbina je "Arrived at local delivery center" i tako stoji 10ak dana. Prethodno je prošlo dva-tri dana iz tog statusa do navodnog pokušaja uručenja (tad sam to video na trackingu).
Mislim da ću zvati korisnički centar da proverim, to je bar jednostavno.
 
Заборавио сам да напишем да само једна пошиљка има статус који почиње са [РС].
Тако да док не проради најављено праћење у Пошти Србије немамо поуздану информацију да ли је уопште ушла у Србију. Ни Мађарска пошта то децидно не евидентира.
 
Mali update - zvao Poštin korisnički servis i rekli mi da jedino direktno da odem u poštu kod mene i proverim.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno