Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Hvala. Upravo se to izgleda desilo...4 naloga delimo, na jednom se volsebno iskljucio console sharing.
 
jel ovde uracunato vreme kad neko igra preko mog naloga na drugom sony? verovatno jeste?
ako je tako, dobro je... zabrinuo sam se malo kad sam preracunao sate u dane o_O
Pa vidim ja nerealno mi da sam toliko igrao, to je to. Kod mene je i konzola isla u goste i klinac igra na mom nalogu...
 
Sony's DualSense Edge controller has "moderately shorter" battery life than original DualSense because of more features within the same form factor and ergonomic design as the original controller

200$ a ista baterija koja manje traje. :unsure:

Ne znam za vas ali dok sam igrao novi GoW morao sam da punim bateriju posle 4-5 sati igranja (ne isprazni se načisto ali padne na jednu crtu).

 
200$ a ista baterija koja manje traje. :unsure:

Ne znam za vas ali dok sam igrao novi GoW morao sam da punim bateriju posle 4-5 sati igranja (ne isprazni se načisto ali padne na jednu crtu).


Gledam i ne verujem, ali dobro Sony branding... :)
Cena ce biti nekih 200e, reci 180e posle par meseci... Mnogo je to lesnika, pritom koriste i istu sasiju i verujem iste tastere. Za te pare iskreno su trebali mehanicke prekidace da ubace.
MS Elite 2 recimo kosta oko 120e na akciji i odlican je dzojstik, ali zbog problema sa bamperima i stick driftom, koji se cesto javljaju, upitan je za preporuku.

Btw. sinoc na par kanala koji se bave iskljucivo vestima oko PS(5), preneli prve utiske za ovaj novi edge i takodje spomenuli da su uz nove revizije konzole dolaze i revizije dzojstika, da su pecurke "utegnutije" i da bamperi imaju malo jaci odziv i nisu vise sticky.
Kao sto rekoh meni je utisak na nivou (starog) Xbox S kontrolera iz prosle generacije (posto imam jeda Elite i Xbox S) - jedino sto sam primetio ovih dana dok sam malo isprobavao je da su pecurke bas "nategnute" i da ce se cuje pucketanje/krckanje kako se pecurkice pomere u neku stranu i to samo uz lako koriscenje tj browsing kroz interefejs. Bukvalno imam utisak da cu da ih skrcam kada pocnem intenzivnije da igram.
Da su to sa pecurkama mozda adresirali, dodali vecu bateriju (uz tezinu dobio se dodatan osecaj "kvaliteta) i upotrebili onu hrapaviju plastiku sa donje strane ovaj dualsense bio bi skoro idealan dzojstik.
 
Pitanje za ps4 igre na ps5. Koji feature neće biti dostupan na ps5 i šta znači latest system software? Kao poslednji update ili nešto posebno?
 

Prilozi

  • SmartSelect_20221221_121254_PS App.jpg
    SmartSelect_20221221_121254_PS App.jpg
    88.1 KB · Pregleda: 60
Pitanje za fifa23 igrače. Dve utakmice već gubim na speed bag(mislio sam da samo pc pati os ovog cheat-a) gde mi daje golove a meni sve blokirano. Kada idem na report zašto ne mogu da izaberem zbog čega je report nego imam samo jednu opciju?! I da li mogu u budućnosti da se sretnem sa blokiranim userid ili ne?
 
Jel ti konzola spojena preko wifi ili lan. Ja sam na pesu imao tu problematiku i bio ubedjen da koriste lag cheat, kad sam utakao kabl druga prica.
 
Wifi i samo sa pc igračima. Full brzina inače i tačno se vidi da je lag cheat jer kada dam gol odmah posle toga dobijem 2🤣 na taj način. Na kraju se samo dobacuje i vreme istekne. Imao sam sličnu situaciju na pc sa čiterima na isti način, a žično zaboden.
 
Kakva su iskustva sa Externim Hdd na PS5? Tipa 4Tb se moze kupiti za 120e sa 3.1 gen2..
 
Ja koristim WD od 5TB od Jula 2021 i na PS5 i na Series X (naravno, po jedan za svaku konzolu) i za sada je sve u redu.
 
Da li jos neko ima probleme sa nalogom i igrama?
Ne mogu da igram nista sa svog naloga i kaze mi da ne mogu da se osveze licence. Imao sam doduse drugarov nalog koji je bio primarni da bih igrao GOW Ragnarok, a da bude zgoreg ni on ne moze da igra nista ni sa tog naloga a ni sa svog drugog..

Da l' je realno da su nam banovali konzole zbog toga 🤦‍♂️
 
To sigurno nije, jer Sony ne deli ban za to. Verovatno je trenutni bug sa serverom na koji se povezujete da se odradi restore. Probajte tipa sutra i proradiće u nekom momentu.
 
Da, da, izbagovalo se nesto i sad radi 🤦‍♂️
Doduse na psn status proveri stajalo mi je postoje problemi sa store-om
 
kada ti se to desi, moras da odes u podesavanja i da uradis rebuild licenses ili tako nesto...

Meni se par puta to desilo...
 
Nije htelo, probao sam to odmah nakon sto mi nije dao da udjem ni u jednu igru. Krene da ucitava tipa x/500 i u nekom trenutku iskoci greska da PSN nije dostupan
 
Meni se jednom desilo da ne mogu da otvorim igre ni na nalogu sa PS+ pretplatom ni na drugom bez pretplate (oba na istoj konzoli). Reset konzole mi je rešio problem.
 


Potvrđene leak-ovane PS Plus igre za januar.
 
U cemu transportujete ps5?

Da li bi 15.6 torbe za laptop odgovarale ili znate neku drugu soluciju, posto mi bangavi internet odmah izbacuje da KUPIM posebne torbe samo za ps5 sto mi je beskorisno :(
 
Ja koristim ranac koji je maliice dublji ali nije nesto nestandardan, koristim ga sve teretana, PS5, kraći put ...
 
Ja imam neki xiaomi ranac za laptop, taman staje lepo u njega. Ako ces ranac gledaj neki koji je "kockastiji" da bi mogao lepo da se zakopca preko ps5
 
Da li se neko upustao u menjanje analog plastika/kapica, da li imate neki ok snimak korak po korak kako to uraditi? rasklapanje/raskacivanje/sklapanje
 
Da li se neko upustao u menjanje analog plastika/kapica, da li imate neki ok snimak korak po korak kako to uraditi? rasklapanje/raskacivanje/sklapanje
Nisam menjao plastike/ kapice ali sam upravo menjao potenciometar. Imas mnogo upustava po netu kako rasklopiti dualsense bas zbog problema s driftom jer da bi ocistio/ zmenio potenciometar moras da skines te plastike/ kapice

Da se vratim na moj problem, jedan od dzojstika koji i nije puno koriscen i koji je dosta kasnije zasebno kupljen je poceo da driftuje da ne moze da se resi problem ciscenjem niti bilo kojom drugom metodom osim menjanjem potenciomera. Zanimljivo mi je da je unutrasnji klizac fiksnog dela izgreban celom dubinom u nekoj duzini 3mm paralelno s plocom i s leve i s desne strane. Ovakvo moze da bude samo zbog jako loseg kvaliteta da ovako brzo propadne.
 
Upravo montirao Kingston NV2 u PS5. Prebacio komplet igre i sve radi. Za 7900rsd gen4 budžetski nvme drajv od 1tb odlična kupovina.
 
Malo mi je nejasno kako PS5 uopšte dozvoljava korišćenje NV2 SSD-a, kada je po performansama to PCIe 3.0 SSD i upola je sporiji od pravih PCIe 4.0 diskova. Ali vidim po netu da upozori da ne prolazi test brzine, ali ipak dozvoli da se koristi. Jako čudno.
 
Nazad
Vrh Dno