Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

stavio da se skidaju GoW 1&2, RDR2, GTA5, AC Origins, Hitman i Uncharted

Tebi kao da internet radi samo 1 dan u mesecu pa si pustio sve da se skine 🤣
Skoro sve sto si nabrojao su igre koje skines, predjes i obrises, i tako 1 po 1.
Eventualno 2-3 ako vas vise u porodici igra.

Ajde RDR2 i GTA imaju neki multi, ostalo su sve singleplayer igre

Ali razumem na primer ljude koji imaju COD, Fifu, NBA, tabacine, Fortnite i jos par nekih multi igara + igre koje imas kad ti dodje drustvo.. za takve mora SSD.

Meni je ovaj od 660GB sasvim dovoljan.
 
Nikako, uzeli smo 1TB ssd.
Joypad je odlican i mnogo bolji od prethodnog.
Elite kosta triput vise, nije ti neka komparacija.
 
I meni je dovoljan SSD u kombinaciji sa 500mbs internetom.
Ali to opet sve zavisi od načina korišćenja. Uglavnom imam 1 do 2 igre instalirane i njima se posvetim.
Svakako planiram nabavku SSD ali nije na listi prioriteta.
 
Tebi kao da internet radi samo 1 dan u mesecu pa si pustio sve da se skine 🤣
Skoro sve sto si nabrojao su igre koje skines, predjes i obrises, i tako 1 po 1.
Eventualno 2-3 ako vas vise u porodici igra.

Ajde RDR2 i GTA imaju neki multi, ostalo su sve singleplayer igre

Ali razumem na primer ljude koji imaju COD, Fifu, NBA, tabacine, Fortnite i jos par nekih multi igara + igre koje imas kad ti dodje drustvo.. za takve mora SSD.

Meni je ovaj od 660GB sasvim dovoljan.
Ali količina slobodnog mesta je kao da je u pitanju 500gb model iz ps4 ere na a uz to skoro svi naslovi zauzimaju više mesta... Da je makar 825gb slobodno, više mesta bi bilo za "manervisanje"...
Stoji da su "one and done" naslovi, ali iskreno bih te naslove ponovo da obrnem jer bas i nisu najbolje šljakali ni na ps4pro... Ujedno bih da vidim taj "performance boost" na PS5. :)

Ne znam baš ni koliko je pametno pisanje-brisanje veće količine podataka po integrisani ps5 ssd... Kako god da se okrene barem još 1tb je neophodno
 
da, da, vratili isti...
 
Ljudi treba ni pomoc.Do sada sam uvek ps plus uzimao preko cd keys-a, a sad sam hteo da iskoristim ovaj popust i kupim preko konzole, ali nece da mi prihvati intesinu karticu jer je acc usa region.Sta mogu da uradim da resim to?
 
Meni pretplata (Essential) ističe kroz 10-ak dana i vidim da je akcija -33% u toku ali kad kliknem buy now ne obračunava mi taj popust već mi je checkout 59.99$ ?
 
Ako otkažem pretplatu pa uzmem novu pretpostavljam da gubim sve igre koje sam dobio uz staru pretplatu ?
 
Ne možeš da otkažeš pretplatu pre njenog isteka. I ne, ne gube se igre dobijene uz PS Plus.
 
U clanku pise da ce sadasnje digitalne i disk verzije prestati sa proizvodnjom krajem 2023...
Inace taj sa dodatnim drajvom je PS5 "slim" verzija o kojoj se vec par meseci prica, tj od kada se pojavila 1216 revizija.
Sto se ujedno poklapa i sa glasinama (kraj 2023) za PS5pro verziju...
 
tako ce i biti, 3 godine nakon obicnog ps4 je izasao ps4 pro, sto se i ovde poklapa, ja se nadam nekom slim modelu.
 
Ne znam zašto se ljudi uopšte opterećuju sa eventualnom Pro verzijom nekada, kada se još uvek nije pojavio naslov koji bi oznojio i naterao PS5 da zvuči kao džambo džet dok se muči da održi stabilan frame-rate.

To što je PS4 Pro izašao jer je sam PS4 hardver od prvog dana bio slabašan kako bi zadržali što nižu cenu, ne nameće pravilo da ćemo to i videti u ovoj generaciji.
 
Itekako ima potrebe. Recimo PS5 ne može kao čovek da potera igre u RT modu na 60fps. Zaista nema smisla igre igrati u 30 fps u 2022.

Bilo bi lepo da GT7 dobije RT koji može da se koristi tokom vožnje, a ne samo za fotkanja.

Poslednjih meseci smo počeli da dobijamo i igre koje uošte ni nemaju 60 fps mod. Na primer , Gotham Knights i Plague Tale: Requiem I to je tek početak.

Kada krenu Unreal Engine 5 naslovi u punom kapacitetu, teško da će moći iznad 30fps. Jer za ovaj hardver i UE5 to je neki maksimum koji može da se izvuče.
 
Ako otkažem pretplatu pa uzmem novu pretpostavljam da gubim sve igre koje sam dobio uz staru pretplatu ?
Možeš novu ali nećeš dobiti popust. Ja sam otkazao i ista ce a pretplate. Uzeo samo mesec dana nadajući se da će biti popust za boxing.
 
Kad dođe nova konzola izaći će testovi. Ako vredi, lako će se prodati PS5 i kupiti nova konzola. Ovako unapred bez ikakvih informacija ne vredi raspravljati.

P.S. Da li je 5cm deblji ili tanji (uređaj :D) mi apsolutno ništa ne znači.
 
Ne znam zašto se ljudi uopšte opterećuju sa eventualnom Pro verzijom nekada, kada se još uvek nije pojavio naslov koji bi oznojio i naterao PS5 da zvuči kao džambo džet
Kako mozes ovo napisati kad su igre sa "next gen" grafikom limitirane na 30FPS? Bila rapstava vise puta. Sve dok su igre na 30FPS, konzole su nejake.

Konbzola nije glasna ali jeste dobro vrela. Glasnoca govori o losem gladjenju a ne o jacini iste.
 
Pa tako lepo što ovo nije Switch i konzolu ne držim u krilo i ruke pa da osetim da li je vruća ili ne. Važno je da je ona tiha i da njeno unutrašnje zagrevanje ne utiče na performanse. Pritom, do sada sam poterao na desetine zahtevnijih igara na njoj i nakon nekoliko sati igranja nije bila ni najmanje vrela na dodir. Ništa drugačije u odnosu na Xbox Series X.

Uz to, koje si next-gen igre bio primoran da igraš samo u 30fps? Demon's Souls, Returnal, Ratchet and Clank Rift Apart, sve imaju 60fps podršku. Igre će uvek imati "Quality mode" koji gura maksimum svog Engine-a, da će se jednog dana pričati o "kilavih" 60fps kad uveliko rade naslovi u 120/240fps. I da, neko je pomenuo Gotham Knights... pa ta igra je toliko loše optimizovana da se i skuplji PC sa sličnim performansama konzole (čak i sa i9-12900K i RTX 4090 dešavaju problemi) muči da održi 60 frejmova u sekundi. Isto tako je i sa Callisto Protocol. Sve više je tih problema do samih studija i developera, nego do hardvera.

Tako da moj savet i dalje stoji za one koji i dalje čekaju Pro razlog za kupovinu PS5 da se ne opterećuju time nimalo. Za one koji bi da broje krvna zrnca u svakoj igri, tu je PC. Ne znam zašto bi se "patili" na konzolama.
 
Ne znam zašto se ljudi uopšte opterećuju sa eventualnom Pro verzijom nekada, kada se još uvek nije pojavio naslov koji bi oznojio i naterao PS5 da zvuči kao džambo džet dok se muči da održi stabilan frame-rate.

To što je PS4 Pro izašao jer je sam PS4 hardver od prvog dana bio slabašan kako bi zadržali što nižu cenu, ne nameće pravilo da ćemo to i videti u ovoj generaciji.
Videcemo kako ce da PS5 sljaka kad bude poceli da izlaze naslove koji su razvijani i u potpunosti mogu da iskoriste hw PS5-ice.
Pocevsi od ekspanzije za H: FW pa dalje.
Realno tek sada smo dobili PC verziju za Witcher 3, kao i jos neke naslove... A dodatno fps boost uz nesto poboljsanu grafiku nikad ne skodi.
 
Totalno nepotrebno ali valja malo para izmusti. Mislim da je samo pitanje koliko će da je useru a ne da li će biti dobra.

 
Totalno nepotrebno ali valja malo para izmusti. Mislim da je samo pitanje koliko će da je useru a ne da li će biti dobra.


Ovo mi izgleda da je više opravdanje kad se ljudi budu krstili kud su spucali pare a serija njesra.
 
Kako resiti problem nepojavljivanja naloga kada neko zeli da vam posalje zahtev za prijateljstvo? Opcija “Anyone” je ukljucena. Da li je zbog novog naloga? Samo jedan drug me je nasao iz DE. Ostali nista, par vas odavde takodje. Malo smara…
 
Za vas koji ste ubacili dodatni SSD u PS5 - da li neko kojim slucajem ima WD SN850x, da li je radio update fw pre instalacije u ps5 i koje vrednosti mu je izbacio ps5 nakon formatiranja?
Meni se zavrtelo 2x na 6182mb/s, u principu ne bi trebalo da bude problema jer je min req od strane Sonija 5500mb/s, i jedino je sigurno da je sve ok ako bude stuttera u igrama (posebno u Rift Apart).

"Svrbi me" za jer obicno ovaj model je na testovima/recenzijama po netu isao bez problema na max (od ps5 podrzanih) 65xx mb/s , odmah sa plug&play bez prethodne instalacije fw-a. Obicno losiji, budzet modeli modeli imaju losije read vrednosti na ps5-ici. (po spec-u ide do 7300/6600 na PC-u, po raznim recenzijama.)
Pritom ima after market BQ MC1 heatsink, koji je dosao u bundle-u, i u principu ne bi trebalo da dodje do usporavanja usled temperatura.
 
Imam isti ssd, ali još nisam ni upalio PS5! Deca ga dobijaju za Novu Godinu☺️.
Nemam slobodan m.2 slot ni u jednom računaru da bi proverio jel ima uopšte update firmware,ali videću sa drugarom pa javljam!
Koliko je meni poznato ovi iz nascompare nisu spominjali da je potrebno update firmware za 850x, doduše oni su imali oko 6500 na PS5!
 
Nazad
Vrh Dno