Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Sad sam ubacio 850x u m.2 enclosure, ali wd dashboard ga ne vidi!
CrystalDiskInfo ga vidi i prijavljuje da je na njemu firmware 620281WD ,ali ne mogu nigde da nadjem koji je latest firmware!
 
Ja u PS5 imam AORUS NVMe Gen4 SSD 500GB koji je na 5000/2500 MB/s deklarisan i sve igre rade bez ikakvog problema. Ratchet najnoviji included :) Nemojte da se opterećujete prebrojavanjem megabajta
 
Nije brojanje megabajta, nego da nisam ja nesto zeznuo prilikom instalacije u heatsink ili ps5, u smislu da sam ja nesto ostetio prilikom "pipanja" ili da je primerak losiji. Pre ce biti da je do fw-a.
Da cisto ljudi znaju, ako isti bude na akciji da prvo provere i apdejtuju fw-a pa ga onda ubace u ps5. Barem u EU videh da je 850x vise na akciji bio i jeftiniji od starijeg sn850 koji je oficijelno brendiran kao ps5 ssd. Primera radi 980pro isto zahteva apdejt fw-a pre instalacije da bi prebacio r/w > 6000/4000 mb/s

@zvecka
Mislim da sam negde na netu procitao da update fw-a mora samo direktno u m2 slot preko ploce (bilo desk ili dodatan m2 na laptopu), nece da moci u "fioku" pa preko usb-a.
Bas zbog toga me je mrzelo da se zezam sinoc oko deska - cupam kablove i obaram kuciste da bih proverio fw i odradio update, jer bi i ovaj (kao i svaki) trebao biti plug & play - posebno sto je novije proizvodnje, logicno mi je bilo da su podrzane pune brzine i aktuelniji fw.
Sinoc sam preleteo preko par NAS-ovih review-a gde spominje da 850x dizajniran prevashodno za PC i da ps5 ne moze da iskoristi brzine ali mu je opet "zakucalo" na 65xx, barem sto sam gledao. Mene nervira jer se svakako gubi na brzini kako se ssd popunjava,
 
^ Sve jasno. Samo ne mogu da nađem nigde koji je najnoviji firmware za 850x, sad sam pisao i support-u da vidim šta će da kažu.
Jedino nađoh na YouTube video nekih japanaca iz oktobra,kod njih firmware 620241WD
 
Bacio sam pogled na NASreviews recenziju za sn850x, na njegovom test sistemu sa 1140 intel procesorom r/w nisu prešle 6300/6300mb/s i sam je rekao da reklamiranih 7300mb/s je WD postigao u njihovom labu za testiranje na high-end mašinama. Mislim da je spomenuo više puta za više različitih modela, dok je testirao na PS5, da "read"vrednosti nisu uvek tačno prikazane na konzoli
Tako da to je to, limit je do konzole.
Bitno da nema stuttera u igrama i dodatno zagreva konzolu...
 
@Yojinbo naravno, bitno da radi kako treba. Postaviću 01.01. koliko je meni benchmark na ps5😁
I meni se čini da im je bilo oko 6520 @emaremare
 
Nextorage SSD 1TB je opet na američkom Amazonu 90$. Sa isporukom za Nemačku ispadne ~99$.

Ja ću ga naručiti, pa kako bude.
Razmišljao između njega i SN850 jer su oni zvanično podržani za PS5, ali je SN850 uvek ~120€. Nextorage ispadne jeftiniji, sa boljim hlađenjem i potencijalno brži, ali je teže ostvariti garanciju. Mada, ako stvarno dođu početkom godine u EU, možda će moći da se ostvari garancija i iz Nemačke iako je kupljen u Americi.
 
@nemanja123
Sto bi to radio i sto bi se bzv cimao?
Brzine ne mozes da iskoristis, evo meni sa sn850x ne prelazi 6200mb/s na ps5 read testu (inace je i na desku po testovima deklasiran na 6300 iako ga reklamiraju "up to 7300mb/s)), heatsink na njemu ne deluje nista bolje od aftermarket opcija, tako da je najbolje da pazaris neku varijantu koja ima lako ostvarivu garanciju...
To "oficijelno podrzan" je cisto sviranje.... Uzmi najjeftiniju opciju sa najvise kapaciteta.

Gledajuci geizhals za Nemacku

Saturn i MM isto nudi "ogoljen" SN850x vrlo povoljno za 110e, dodaj samo heatsink... "oficijelni" SN850 sa hs-om je bio 130e juce cini mi se na Amazonu
Imas Samsung 980 pro 1tb za 120e (hs verzija)
Kingston fury renegade 1tb ili KC3000 su 100e (+ bq mc1 heatsink za 10-12e)... Btw. BQ MC1 PRO verzija ne odgovora zbog visine, samo BQ MC1
Pogledaj sta nudi i Alternate i Cyberport u Nemackoj, ovi drugi su nudili par puta razlicite modele 1tb/2tb sa BQ MC u bundle-u za 100/180e
(u lokalnom CP-u u AT uzeo sam u bundle-u povoljno WD sn850x 1tb+BQ MC1 za 115e)...
Firecuda 530 (obe verzije) zna da bude na Amazonu oko 120e ako ces jos malo da sacekas... Juce je bila "ogoljena" verzija za 130e na amazonu

Mozda sam trebao prosle nedelje kod Alternate-a da narucim Mushkin Vortex 2tb+BQ MC1 hs za 180e ukupno sa postarinom, ali je meni cimanje u slucaju garancije, jer salju za AT a nemaju vise svoje predstavnistvo ovde. Ujak je kod njih uzimao TV i prosao je kroz pakao za reklamaciju pre neku godinu (cimali ga kod LG predstavnistva da vrati ovi ga vracali nazad na prodavca, na kraju pripretio sa zastitom potrosaca i resili su problem u roku od 24h - slanjem kurirske sluzbe da pokupi i povracajem novca)
Takodje mi je i Crucial P5 plus 2tb promakao za 180e na Amazonu pre neki dan
Imas Mindfactory i Caseking koji isto vrlo povoljno i cesto nude hw na akciji.
 
Poslednja izmena:
@Yojinbo
Možda si u pravu, ali mi je sigurnije da uzmem ovo što je sigurno podržano i provereno i da ne razmišljam. Razlika od 20€ mi je ok za tu sigurnost.
Evo testa Nextorage i SN850

A razlika u temperaturi između njih je 15-ak stepeni:
1671448585846.png
 
@Yojinbo
Možda si u pravu, ali mi je sigurnije da uzmem ovo što je sigurno podržano i provereno i da ne razmišljam. Razlika od 20€ mi je ok za tu sigurnost.
Evo testa Nextorage i SN850

A razlika u temperaturi između njih je 15-ak stepeni:
Pogledajte prilog 368350
Ja samo ne razumem šta je to što ti misliš da neće da radi...
Koji god da zabodeš od onih što sam naveo gore, uključujući i Adata, Silicon power xs70, solidigm P44 (koji je hynix p44 rebrand) radiće bez problema...
Jedino što možda Samsung 980 pro zahteva Update fw na desku da bi išao u punoj brzini...
Kingston KC3000 I fury renegade su takodje odlični i imaju najbolji odnos cene/performanse i ne greju se sa heatsinkom...
U stvari ni jedan model sa heatsinkom nije problematican tokom igranja na konzoli, oni bez sa onim grafitnim "nalepnicama" mogu da budu...
Najveće opterećenje je kada prvi put kopiraš veću količinu podataka...
 
Ja sam na nekih skoro 700 sati 😁 a imam osecaj da nisam nista igrao
Amy Poehler GIF by Late Night with Seth Meyers
 
Što je najgore sigurno neka 2 meseca na leto ga nisam ni upalio.
 
Ja sam na nekih skoro 700 sati 😁 a imam osecaj da nisam nista igrao
Ja bukvalno izgoreo one godine (2018?) kada se pojavio Spajdi, GoW, Shadow of the Tomb Raider i na kraju RDR2... Jos sam igrao GTA5 i nba 2k "izmedju"
Mislim da sam ih sabijao kako su izlazili jedan za drugim na launch-u, u roku od para dana, a definitivno sam "presisao" sa RDR2 koga sam obrnuo za 7-8 dana, koji mi je legao samo tako...
Nisam posle toga nista pipao jedno pola godine ako ne i vise... :)
Sada gledam da "sabijem" 2-3 naslova iz ps+extra tokom praznika (Ghost of Tsushima, Spidey Miles Morales i FFVII, Ragnarok za kraj ako uspem) i da posle toga overim kao Pixi na klupi nacionalnog tima... :ROFLMAO:

Btw.
fifa 23 ili nov pes? 😈
 
Fifu ne igram na PESu imam preko 240 sati, dream team je zlo i teska navlakuša.
 
Pozdrav,
Narucio sam sa amazona disk verziju ps5, nego tek sada vidim da je u pitanju 11xx model. Na nekim yt snimcima govore da je ona najgora verzija, da li je to uopste tacno?
 
Pusti verzije. Kupi PS i uživaj. Ja imam tu reviziju i ne čuje se ako ti nešto znači.
 
Drugar sa kojim delim naloge danas kupio GOW na onom reedem vauceru sto preprodavci izvade iz bundle-a sa konzolom.

Nije hteo da mu reedem-uje kod zbog regiona (on ima USA nalog). Prodavac mu je onda rekao da mora da bude evropski nalog pa smo ga reedem-ovali na mom UK nalogu kojem drug ima pristup. Malopre mi javlja da je normalno skinuo igru na mom nalogu ali da mu je zakljucana na njegovom?!

Je l' sa ovim vaucerima sa kodovima nesto drugacije nego kad se uzima sa ps store?
Znam da sam kupovao na UK x naslova koje sam posle igrao na USA nalogu koji mi je primarni.

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno