Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Cenim da će i Xbox izbaciti svoj pandan a da Rockstar ljubaviše sa obe kuće kako bi launch bio bez greške, a i da bi izvukao što više od obe strane.
Ovo i ja očekujem, ali koliko sam shvatio većina kolega misli da Xbox nema u planu izbaciti svoju "pro" verziju. Oni navodno izbacuju neku "valjak" verziju Series X koja bi trebala imati 2TB prostora.
Pisao sam u Xbox temi da me baš interesuje kako će ovo čudo raditi na S verziji koja je složićemo se jako smešna za današnje standarde.
 
Upravo to. Ne smeju oni da zapuste PS5 koga ima mnogo više. Sad će gubiti vreme na optimizaciju za njega ili će morati da zaposle još ljudi što je manja verovatnoća.
Nisi me razumeo, nece prestati s optimizacijama, vec ce ih biti manje, option 1 PS5 gura na 30FPS, optiona 2 PS5 Pro gura na 60FPS pa izvolte ko hoce bolje performanse neka kupi.

Sve sto rade je profit based, Tako i ovo nije samo iz jednog ugla gledano vec iz vise. Daje im vise mogucnosti da segmentiraju prodaju i igre. Sony daje na kasicicu korisnicima. Izbaci PS5 pa VR, pa portal, pa slim, pa pro... Plan koji verovatno postoji vec 5g.

Trenutno nema igara koje ce da gura Pro, u perspektivi skracuju dev cycle novih igara, smanjuju performanse koje se ocekuju da dev studio izbaci za ps5, sada to postaje deo pro segmenta, Samim tim ko hoce morace da kupi pro.
 
PS4 Pro gura sve u 30 fpsa, PS5 je 1440-1800p 60 a PS5 Pro dovoljno da gura full 2160 u 60fpsa. Ali pod uslovom da ima igara, ali nema ih.
 
PS4 Pro gura sve u 30 fpsa, PS5 je 1440-1800p 60 a PS5 Pro dovoljno da gura full 2160 u 60fpsa. Ali pod uslovom da ima igara, ali nema ih.
Kako nema igara? Bukvalno sve iole relevantne igre postoje i za ps5. Fali Starfield i par xbox naslova, ali to nedostaje samo retkima.
 
Kada se kaze PS5 igara misli na exkluzive. Koja je poenta PS5 ako igre postoje na drugim platformama. Odnosno ako su 90% PS5 igre PS4 naslovi. To je misterija i PS5 PRO konzole.
 
Poenta je da za cenu ps5 jedva možeš samu grafičku za pc da kupiš da valja, a kamoli sve ostalo.
 
Ja razumem da je poenta da se uzme ljudima novac sto vise ,ali ovo bas nema nikakvog smisla. Nijedna od ovih novih igara ne moze ni da oznoji obican ps5,znaci ladno moze da ih gura u 60 fps. Ps 5 pro bi trebalo da izadje tek kad neko vreme igramo sve nove igre u 30 fps ,i tek onda da stigne osvezenje zvano ps5 pro.
 
Ni Xbox nema neke ekskluzive, pa se prodaju konzole :)

istina je da mi na forumu malo malo pa kukamo kako nema ekskluziva, ali isto tako je istina da prosecan kupac PS konzole nema i jak PC, pa na PS5 igra i Ubisoft igre, i CoD, fifa, nba i ostale sportske, pa tuče (MK, tekken, street fighter).
Pa Alan Wake 2, Hogwarts itd, itd.
Ima sta da se igra, pre bih rekao da nema vremena za sve.

Ali ovde ljudi imaju dobar PC, a navikli su da paralelno kupe Sony zbog dobrih ekskluziva, koje zaista manjkaju.
Ali evo sad izlazi Rise of Ronin, mislim da ce biti dobra igra.

Pro izlazi jer sve vise igara ne moze da radi u 60fps na PS5.
Ali po meni je to do lose optimizacije, ili neznanja tih developera.
Kad pogledam sta izvuce Insomniac, ne moze neko da me ubedi da je konzola slaba.
Cak i kad izadje PS5 Pro, opet mogu igra da ne rade u 60fps ako se tome ne posveti vreme..
 
Ja razumem da je poenta da se uzme ljudima novac sto vise ,ali ovo bas nema nikakvog smisla. Nijedna od ovih novih igara ne moze ni da oznoji obican ps5,znaci ladno moze da ih gura u 60 fps. Ps 5 pro bi trebalo da izadje tek kad neko vreme igramo sve nove igre u 30 fps ,i tek onda da stigne osvezenje zvano ps5 pro.
Kako ne mogu da oznoje ps5 kad u quality režimu idu sve nove u 30 fps?
Tu bi pro trebalo da gura sve u 60+ fps.
 
Pa moze i sada da radi sve u 60 ako osakate grafiku jos malo. Njima i odgovara ova prica 30/60 i na tome burgijaju crva u mali mozak kupca koji ima viška u džepu ( ako je vec vlasnil osnovne verzije konzole, ako nije legitimno covek kupuje jače).
 

DBraveZ

Xbox katalog i koliko kosta (mozes ga nabaviti za 1$/m), plus performance mod je za ne-ekskluzive xbox mozda bolja konzola. Zato se prodaje.

Ali XBOX se toliko dobro prodaje da mozda nikada vise xbox konzolu ni ne vidimo. Postoje glasine da ce MS dati 100% fokus na software. Odnosno na gamepass. U bilo kojem polju se sa hardverom ne mogu boriti. Zato se pretpostavlja da je Sony usporio sa playstationom. Nemaju konkurenciju.
 
Nintendo je u svojoj klasi. Oni se ne racunaju.

1710803976515.png


Najviše iscekujem Switch 2.
 
Svrha PS5 Pro je da će quality mod, odnosno bolje rečeno "RT mod" sada raditi u 60fps-a.

Da će zahvaljujući AI rekonstrukciji to zaista i delovati kao pravih 4k.

Da će VR naslovi koji trenutno rade na 80fps, što je malo mučenje za VR igranje, raditi na 120fps. I da će to opet zahvaljujući AI rekonstrukciji biti manje krzavo, jer su pikseli i artefakti tu sasvim fino vidljivi...

Svrha je ta što će sada krenuti otklon od PS4 generacije i da će opuštenije puštati igre koje teraju bazični PS5 na granici od 30 fps-a. Dok će 60 fps ostati za PS5 Pro. Kao što se desilo i sa prethodnom generacijom kada je izašao Pro.

Kome to nije potrebno nek ostane na PS5, ne znam čemu drama. Ko to želi, doplatiće 100-150e za PS5 Pro i terati naredne 2-3 godine do izlaska PS6.

Takođe, ko razmišlja samo kroz prizmu eksluziva, treba da zaboravi tu priču. Sony naslovi dolaze na PC, uskoro će i MS gamepass na Sony konzole. Ta priča o eskluzivama prerasta hw i prestaje da bude vezana za isti. Na kraju će ostati filozofija igranja. Da li nekome odgovara da sklapa PC ili kupi kutiju koja radi isti posao.
 
Poslednja izmena:
Upravo to. Ne smeju oni da zapuste PS5 koga ima mnogo više. Sad će gubiti vreme na optimizaciju za njega ili će morati da zaposle još ljudi što je manja verovatnoća.
Nema dodatne oprimizacije, kačio sam raniji leak ...
Ko nije gledao ranije Moore's Law - ideja je da devovi samo odrade checker box za PS5 pro, kao što bi radio na PC-u... Ista arhitetkura je za ps5 i ps5 pro...
Svrha u tome je segmentacija tržišta i nemogućnost da neki budući naslovi, počevši od GTA 6 rade u krštenih 60fpsa...(plus novi "bolji" Sonijev res.upscaler, Ai itd.)
 
Pojavio mi se drift na jednom džojstiku (na levoj palici) nekoliko meseci po isteku garancije. Kako pouzdano to rešiti?
Ako treba prelemiti ceo potenciometar koji i gde uzeti?
 
Samo zameni viper disk, ako si u BG imam ja naruceno sa Alija 10ak komada za ne daj bože.
 
Što bi rekli "GTA V izređao 3 generacije konzoli da se poĆera u 60FPS"😁
 
tako su i rekli u klipu, ako cpu bude usrko grlo taj jaci gpu nece nista pomoci
 
To je glupost... Igra sigurno izgleda vrhunski i sve ali da pro verzija ne bude mogla 60 bilo bi idiotski.
U pitanju je igra a ne pokretanje SpaceX rakete.
CPU nije veliki upgrade kao sto je to bilo sa PS4 - PS4 pro verzijom.

PS5 PRO zvuci sve besmislenije. Mozda Sony trolla i pusta lazne informacije da bi sakrili pravu konzolu. One can dream.
 

Kao sto sam i kolegi napisao ovo je potenciometar sa viper diskom, ja ove vipere nisam koristio već iz analoga celih koje sam naručivao a na kraju mi je trebao samo viper. Kako nema samo viper da se naruci onda sam narucio potenciometre da imam u šteku.

Viper disk vadi na 4:37

 
Ovo je ozbiljna zajebancija. Ako to sam radiš, svaka čast.
Ja bih verovatno na pola odustao i sve bacio.
 
Nazad
Vrh Dno