Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

@momboj jedino na sta mroas da vodis racuna je flet kabal od mikrofona sve ostalo je sto bi narodski receno p....n dim :D kao sto rece @emaremare samo bez nervoze i prvi put je tesko posle ces to moci i zatvorenih ociju
 
Paša bio, odrao sam ga 7:0 u partijama na eFootball i sivonja ponovo dozvao drift. Sad znam ko je krivac bio pre. Ovaj put ako.me ne mrzi zamenicu potenciometar kad mi vreme dozvoli pa javljam rezultate.
 

Kao sto sam i kolegi napisao ovo je potenciometar sa viper diskom, ja ove vipere nisam koristio već iz analoga celih koje sam naručivao a na kraju mi je trebao samo viper. Kako nema samo viper da se naruci onda sam narucio potenciometre da imam u šteku.

Viper disk vadi na 4:37


Hvala na uputstvu i linku :)

Da li si koristio ulje za podmazivslanje i koje?
I gde si naručio potenciometre? Kako da ih tražim? Uzeo bih možda za svaki slučaj.
 
Hvala na uputstvu i linku :)

Da li si koristio ulje za podmazivslanje i koje?
I gde si naručio potenciometre? Kako da ih tražim? Uzeo bih možda za svaki slučaj.
Sta ce ti ulje? kad bi nauljio potenciometre ne bi radili. sve sto treba da uradis je da ispratis sto je @emaremare dao, bukvalno sve sto je potrebno i celo upustvno je dao u postu.
 
Gde se bese gasi ovaj glupi glas ,znam da je negde u soundu ali sta ugasiti ,hvala.
 
Gde se bese gasi ovaj glupi glas ,znam da je negde u soundu ali sta ugasiti ,hvala.
Pretpostavljam da mislis na accessibility feature kad ti cita sve po ekranu, to palis/gasis na Settings > Accessibility > Screen Reader.
 
Jel neko zna da li je dualsens kobalt blue unapredjena verzija kontrolera ili je ona prva verzija?
 
Jel neko zna da li je dualsens kobalt blue unapredjena verzija kontrolera ili je ona prva verzija?
Šta smatraš pod unapređenom verzijom kontrolera? Da li zvanično uopšte postoji V2 Dualsense, kao što je to bio slučaj sa V2 DS4 koji se pojavio na tržištu kada je izašao PS4 Slim?
 
To na linku je potenciometar, ulje nisam stavljao.
Moja greška, mislio sam na analog gde si kupio ili pod kojom oznakom da ga tražim?
Ako nije skup uzeo bih ga za svaki slučaj kad već otvaram džojstik, da ne moram da to radim 2 puta ako potenciometar ne reši problem, skratim vreme čekanja delova, a u krajnjem slučaju ostane ako opet neki džojstik dobije drift.
Sta ce ti ulje? kad bi nauljio potenciometre ne bi radili. sve sto treba da uradis je da ispratis sto je @emaremare dao, bukvalno sve sto je potrebno i celo upustvno je dao u postu.
Na klipu koji je postavio čovek koristi ulje (počinje od 6:12).
 
Šta smatraš pod unapređenom verzijom kontrolera? Da li zvanično uopšte postoji V2 Dualsense, kao što je to bio slučaj sa V2 DS4 koji se pojavio na tržištu kada je izašao PS4 Slim?
Citao sam da je u planu da izadje novija verzija sa jacom baterijom i jos nekim poboljsanjima, pa sam pomislio da nisu ti u ovim novim bojama, ali vidim da nisu. Kod ovi trenutnih je razlika u slovima na kraju, prve serije su bile sa 1 a ove novije su sa A i B
 
Moja greška, mislio sam na analog gde si kupio ili pod kojom oznakom da ga tražim?
Ako nije skup uzeo bih ga za svaki slučaj kad već otvaram džojstik, da ne moram da to radim 2 puta ako potenciometar ne reši problem, skratim vreme čekanja delova, a u krajnjem slučaju ostane ako opet neki džojstik dobije drift.

Na klipu koji je postavio čovek koristi ulje (počinje od 6:12).
Potenciometar i analog ne mozes da zamenis bez lemljenja. Analog sam.odavno uzeo nema tog oglasa više. U suštini treba da ina oznaku da je za PS5 i da piše ALPS sa strane na limenom delu. 99% su plavi, neka svetla nijansa naginje ka tirkiznoj.
 
Na klipu koji je postavio čovek koristi ulje (počinje od 6:12).
Kao sto je lik napisao bilo koja silikonska mast (nisam gledao video pa sam to propustio jer to radim sam i bez videa) , koliko vidim koristi je van glavnog kontakta. Kao sto je rekao u videu u ALPS potenciometru je nije bilo (ni kod mene takodje u ALPS potenciometrima) njegova pretpostavka je da smanjuje trenje i produzava vek, ja se ne bi igrao sa silikonskom mascu, imaju oni sprejevi za kontakte stim i da. Jer licno ne znam koliki uticaj ima silikonska mast na slabljenje signala potenciometra. Mozda gresim ali tako je bilo dok sam ja ucio elektroniku.
Citao sam da je u planu da izadje novija verzija sa jacom baterijom i jos nekim poboljsanjima, pa sam pomislio da nisu ti u ovim novim bojama, ali vidim da nisu. Kod ovi trenutnih je razlika u slovima na kraju, prve serije su bile sa 1 a ove novije su sa A i B
Da "u planu" je bio se navodno i pojavio u jednom od velikih lanaca elektronike u US na sajtu, pricali smo o njemu nekoliko strana unazad, u principu po spec koje su bile okacene kontroler je bio manji od postojeceg s navedenim duplo duzim trajanjem baterije. Medjutim taj kontroler nikada zvanicno nije najavljen niti se pojavio u prodaji.
nemanja123 said:
Moja greška, mislio sam na analog gde si kupio ili pod kojom oznakom da ga tražim?
Ako nije skup uzeo bih ga za svaki slučaj kad već otvaram džojstik, da ne moram da to radim 2 puta ako potenciometar ne reši problem, skratim vreme čekanja delova, a u krajnjem slučaju ostane ako opet neki džojstik dobije drift.
Nemas potrebe da menjas ceo analog ako ti nije otisao mehanizam analoga, takodje da bi zamenio analog moras da odlemis lupicu 12 nozica sto ces tesko uraditi obicnom lemilicom i postoji mogucnost da sprzis ili ostetis plocu (to jedino ako imas duvaljku ili nesto ozbiljniju opremu), dovoljno je da zamenis samo potenciometar koji nevalja , u tom slucaju postupak je isti kao iznad samo umesto da zamenis samo vajper potenciometra odlemis 3 kontakta istog i zamenis Sto mozes da uradis i sa obicnom lemilicom od 20-40w. Ja radio vec par puta jer su se izlizali kontakti na kucistu potencimetra na nekim od mojih kontrolera. Tako da ti je dovoljno samo ovo sto je dao @emaremare jer je tu ceo sklop potencimetra.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pojašnjenju. Imam HAKKO FX-888D i ona ne bi bila pogodna za ceo analog?

Svakako ću probati prvo sa diskom, pa ako ne uspe onda potenciometar. Analog je poslednja solucija.
 
Postoje dve verzije dzojstika, promenjen je mehanizam kod trigera neznatno. Promena je dosla kada su izasle one tri boje plava, magenta i ne mogu sad da se setim koja
 
Meni se, mesec dana nakon kupovine, javial situacija da dugme O (krug) ne reaguje kako treba.
Zapinje, zaglavi se, nekako 'plitko' klikne.
Jel' imao neko slican slucaj?
Uopste mi je ceo osecaj dzojstika od PS5 kao da u rukama imam jeftini kineski , sa AleiEXpressa. A stigao je u kutiji sa konzolom.
 
To fizički nije moguće da sama konzola prouzrokuje. Nagoreno je od spolja ili je skinuta stranica, nagoreno iznutra, pa je vraćena stranica.

Stranice PS5 su napravljene od ABS-a. Temperatura topljenja ABS je, okvirno, od 200C do 280C. To zna svako ko se bavi 3D štampom. Da konzola proizvede tako visoku temperaturu nije moguće. Pre bih rekao da je uzrok za taj problem neko neiživljeno dete.
 
Mene zanima motiv iza ovog topljenja?
terminator GIF
 
Nazad
Vrh Dno