Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Eno ti Dragons Dogma 2, ne može ni stabilnih 30 fps-a da izgura 😁
 
Eno ti Dragons Dogma 2, ne može ni stabilnih 30 fps-a da izgura 😁
More like će biti da je problem do (ne)sposobnosti developera da optimizuju igru da radi u 60 frejmova. Ako open world igra kao npr. Horizon Forbidden West može da izgleda onoliko dobro, a i da radi u 60 frejmova, zašto ne može i Dragon’s Dogma 2? 🤔
 
Pozdraav ljudi,

Pitanje jedno, planiram da uzmem last of us ps4 disk verziju (polovna za 20e), pa imam par pitanja:
1. Da li je i dalje moguce da se skine free upgrade za 60fps na ps5, ili to vise ne moze otkad je izasla remaster verzija (ne bih da dajem 10e bezveze jer ne vidim nikakve benefite remastera u odnosu na original ali mozda gresim)
2. Posto imam samo US nalog, a pretpostavljam da je ovo za EU region, da moram da napravim Uk nalog ili mogu sa mog US naloga da igram?
3. I na kraju me zanima da ako se ipak odlucim za remaster upgrade, da li cu moci da kupim isti, buduci da imam fizicku kopiju igre, a ne digitalnu?
 
1. PS4 verzija igre radi u 60 frejmova na PS5
2. Možeš
3. Moći ćeš, ali za kupovinu upgrade-a će ti trebati EU (UK) nalog obzirom da imaš igru na disku koja je pretpostavljam za evropsko tržište. A što se pokretanja igre i igranja tiče, moći ćeš sa kog naloga želiš (da li US ili UK, koji god)
 
Sacekaj prosle god u aprilu sam je uzeo preko store za 9.99 usd i toliko posle platio upgrade za ps5.
 
Да ли може скроз да се угаси светло на џојстику?

Ja ne znam da mogu bas skroz da se ugase svetla, znam da mozes da ih dimmujes ali opet svakako sija samo dosta slabije.

  1. From the Home screen, scroll to Settings and press the X button.
  2. Scroll to Accessories and press the X button.
  3. Scroll to Controllers.
  4. Then scroll to Brightness of Controller Indicators and press the X button.
  5. Scroll to the desired setting (E.g., Bright, Medium, Dim), then press the X button.
 

Vise detalja o ps5 pro. Verovatno ce cena biti 699$, moja procena barem
 
To i nije mnogo, dok se na to ne ugrade ovi nasi i cena bude 30% veca
 
I dalje je misterija sta ce se igrati na toj konzoli. Nema šanse da svi developeri redizajniraju PS4 igre za PS5 pro kada nisu 90% igrana ni za PS5.

Izgleda da sam jedini koji je skeptican o izlasku PS5 pro. Izdaju PS5 pro dok mi cekamo PS5 igre.. nema logike.
 
Steta sto i CPU nije dobio neki upgrade, na primer sa 3D cach-om.

Verujem da ce da gadjaju izlazak PRO-a sa izlaskom Vulverina
 
Mislim da će pre da gađaju sa izlaskom GTA 6, koji će jedino na PS5Pro raditi u 60fps u trenutku izlaska.
 
Vrlo moguće, tako će najsigurnije izmusti fanove serijala da posegnu za svojim novčanicima. Nadam se da će ostaviti i opciju sa losijom grafikom sa 60 fps.
 
Mene samo zanima, koliku će cenu da odvale za Pro, cenim 800$.
 
Mislim da će pre da gađaju sa izlaskom GTA 6, koji će jedino na PS5Pro raditi u 60fps u trenutku izlaska.
pro izlazi ovog novembra, bilo je leakovano odavno. gta 6 ce im najvise podici prodaju zbog toga sto ce raditi u 60fps+rt, dok ce obicni ps5 valjda biti u 60fps :D
dostigli smo taj nivo da se nadamo da ce igra u 2025. godini raditi u 60fpsa...
 
Jedini razlog izlaska PS5 pro jeste da bi se developerima olaksao posao, da bi se manje fokusirali an optimizacije a vise na content i da bi se ubrzao izlazak novih igara. Bar ja to vidim kao ideju. Iz perspektive trenutnih igara nema smisla da se izbacuje pro. Iz persktive onoga sto se pravi, mozda i ima, koliko razumem mnogo jaci dev kitovi su podeljeni odavno.
 
Daj boze da je tako, ali imajuci u vidu korporacija kahm profit vise verujem da žele da podignu cenu a to ce im omoguciti jaci hardware.
 
Jedini razlog izlaska PS5 pro jeste da bi se developerima olaksao posao, da bi se manje fokusirali an optimizacije a vise na content i da bi se ubrzao izlazak novih igara. Bar ja to vidim kao ideju. Iz perspektive trenutnih igara nema smisla da se izbacuje pro. Iz persktive onoga sto se pravi, mozda i ima, koliko razumem mnogo jaci dev kitovi su podeljeni odavno.
Meni ovo nema logike. Kada izađe PS5 pro i dalje će morati da optimizuju igre za PS5. Još više će se usporiti proces stvaranja igara
 
Upravo to. Ne smeju oni da zapuste PS5 koga ima mnogo više. Sad će gubiti vreme na optimizaciju za njega ili će morati da zaposle još ljudi što je manja verovatnoća.
 
Moze njima jedna igra pogurati prodaju ali zasto su pred PS5 pro izbacivali PS5 slim. Nema šanse da razmisljaju da ce neko kupiti danas slim i za manje od godinu dana, PS5 pro i ako taj PRO nema najavljenih ekskluziva. Sve sto budu radili za pro, ide i za PS5. Nema PS5 ekskluziva kako treba, PRO nece imati ni jedne sve dok PS5 ne bude limit tehnologije.

Ono sto se prijatelj nada jeste poboljsanje VR igara. Upgrade postojecih i razvoj ostalih. Ima logike ali i dalj, VR je afterthought kao i razvoj igara za koje su rekli da ih nece biti do sredinom iduce godine. Znaci PRO ne izlazi ni sa jednom ekskluzivom.

Mozda sve ove glasine budu zapravo za Xperia Play 2
1710755888175.png
 
Meni su ove specifikacije negde i očekivane. Verovatno se sećate da je kod Last gena bila ista priča, tj CPU-ovi su samo malo poboljšani u jačim verzijama dok je razlika kod GPU-a bila osetna.
Ciljaju oni na GTA 6 release što neko reče. Na taj način će konzolu predstaviti kao best way to play.
Nadam se samo da će i obični PS5 moći da gura tu igru u 60 fps-a u minimum 1440p. No kako je krenulo...
Mislim da će cena za pro biti 700$
 
Sa GTA6 će, u prvom periodu makar, konzola biti jedini way to play, i tu će se Pro pozicionirati kao beskompromisna platforma za uživanje.
Cenim da će i Xbox izbaciti svoj pandan a da Rockstar ljubaviše sa obe kuće kako bi launch bio bez greške, a i da bi izvukao što više od obe strane.
 
Nazad
Vrh Dno