Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Мени није јасно како прелазак са 4 на 5 може да буде грешка.
Ја на мојој петици имам скоро све игре као и другар на 4 про.
И разлика у квалитету графике је драстична.
Драстична.
 
Ja nisam ni imao 4, ali 5 mi ne donosi dovoljno. Žena je odigrala šta je zanimalo, mene praktično ništa na petici ne zanima. Jednostavno nisam console player, i nervira me nivo neupotrebljivosti konzole. Više bi mi značilo da sam kupio još jedan laptop ili slično.
 
Sa 4pro prešao na 5icu. Ništa maestralno sem dosta manje buke. Sve što sam želeo sem Ratcheta sam mogao da odigram na 4ci a i to je izašlo za PC, tako da žali Bože... Rimejk konzola.
 
Ja nisam ni imao 4, ali 5 mi ne donosi dovoljno. Žena je odigrala šta je zanimalo, mene praktično ništa na petici ne zanima. Jednostavno nisam console player, i nervira me nivo neupotrebljivosti konzole. Više bi mi značilo da sam kupio još jedan laptop ili slično.
U tom slučaju ga možeš još uvek prodati bez nekog velikog gubitka i kupiti laptop. Isto tako, više bi taj laptop izgubio na vrednosti da si ga tada kupio, nego konzola.

Inače I ja sam imao taj osećaj sa svim konzolnim generacijama do PS4 Pro. Sve sam ih posedovao, pa prodavao posle 6 meseci kada bih odigrao sve što me interesuje, pa posle 2-3 godine opet pazario i tako u krug.

Pogotovo je bio kritičan početak svake generacije, kada u prvih godinu-dve nije bilo šta da se igra. A vala kritičan je bio i završetak svake konzolne generacije, jer bi počinjalo sve da se vuče na nestabilnih 20-30 fps-a. Što ove međugeneracije brišu.

Od kada su uveli backwards compatibility, to je nestalo. Jer uvek postoji nečemu čemu se možeš vratiti. Ne briše ti se biblioteka sa svakom novom generacijom i to je dobra stvar.

Stvarno ne vidim gde je problem - svi koji misle da su pogresili sa PS5, mogu lepo da ga prodaju, da ponovo kupe PS4 i da im jos ostane jedno 200€ u dzepu...

Urpavo tako, te pare koje su doplaćene za PS5 mogu se i vratiti na taj način. Praktično bez dinara gubitka. Tako da problema realno nema. Kome nije leglo, ima opciju.
 
Stigao i moj slim konačno danas, pa imam jedno pitanje. Da li je ovo dovoljno mesta za ventilaciju? Sa strane ima po 15cm, odozgo desetak, a iza 20-30cm? Tu je do prošle nedelje živeo Xbox Series S, i nisam imao nikakvih problema, mada je ta konzola malo manja. Hvala unapred
image.jpg
 
Stigao i moj slim konačno danas, pa imam jedno pitanje. Da li je ovo dovoljno mesta za ventilaciju? Sa strane ima po 15cm, odozgo desetak, a iza 20-30cm? Tu je do prošle nedelje živeo Xbox Series S, i nisam imao nikakvih problema, mada je ta konzola malo manja. Hvala unapred
I više nego dovoljno.

Evo sa zvaničnog sajta:
Ensure that the air vents on the sides and back of the PS5 console are not blocked or obstructed. Make sure there is at least 10 cm of free space around each side of the console.
 
Ljudi ajde da se manemo suvišnih rasprava, jer sam upravo obrisao 2 strane suvišnih pc master race komentara. Svaka dalja rasprava na temu PC vs X će rezultovati kaznenim poenima i udaljavanjem iz teme. Hvala.
 
Pozdrav,sutra uzimam ps5 pa mi treba neko da mi objasni par stvari oko igrica😁
Gde kupiti ps+ nalog itd
Ako je neko raspoložen da mi pomogne i odgovori na par pitanja može da mi pošalje pm,bio bih zahvalan😁
 
Je li neko uspeo da namesti Plex da radi normalno, i da li ima neka alternativa za isti? Povremeno bih koristio da pustim film ili seriju. Ali za sve krene buffering u nekom trenutku, i jedino rešenje je da se izađe iz videa, i opet uđe i onda magično radi. Prvo sam mislio da je do WiFi, ali i na žici isto. Onda sam video da generalno Plex ne radi dobro na PS.
 
Sa 4pro prešao na 5icu. Ništa maestralno sem dosta manje buke. Sve što sam želeo sem Ratcheta sam mogao da odigram na 4ci a i to je izašlo za PC, tako da žali Bože... Rimejk konzola.
A šlogirano usporeni meni i ceo taj ps4 OS niko ne primeti ?Ja kada predjem sa ps5 kod klinca u drugu sobu na ps4 da mu skinem neku igru ili nešto cackam po opcijama kao da sam u ps2 meniju .Pa i na ps3 je brže kretanje kroz opcije u sistemu .Jedino je psn store bolno spor na ps3 a i na ps4 nije ništa bolja situacija .PS5 je ispeglan lepo i ne stuca ni sekunde .Samo zbog toga je PS5 vredan apgrejda 😀.
 
Za kolko stigne konzola ako se uzme preko SBB-a, u petak me zvao agent uzeo na 24 meseca placanje. U Zemunu Sam,Tako da nisam daleko
 
Krenulo kresanje:


The US based studios and groups impacted by a reduction in workforce are:

Insomniac Games, Naughty Dog, as well as our Technology, Creative, and Support teams
In UK and European based studios, it is proposed:

That PlayStation Studios’ London Studio will close in its entirety;
That there will be reductions in Guerrilla and Firesprite
These are in addition to some smaller reductions in other teams across PlayStation Studios

Delivering and sustaining social, online experiences – allowing PlayStation gamers to explore our worlds in different ways – as well as launching games on additional devices such as PC and Mobile, requires a different approach and different resources.
 
Pozdrav,sutra uzimam ps5 pa mi treba neko da mi objasni par stvari oko igrica😁
Gde kupiti ps+ nalog itd
Ako je neko raspoložen da mi pomogne i odgovori na par pitanja može da mi pošalje pm,bio bih zahvalan😁
Pozdrav, piši mi privatno, ja sam uzeo prošle godine takođe sam bio nov u svemu, mogu ti pomoći oko tih stvari solidno
 
Да ли на 5 може само сони камера да се накачи?
Убацио сам моју logitech камеру али је не препознаје.
 
Ja sam original platio 20e, ne znam sto tezite ka ovim kineskim varijantama, koja je poenta?
Ako je par hiljada za original skupo, da li ste upoznati koliko kostaju igre ili kontroler za PS5. :D
 
Nazad
Vrh Dno