Šta je novo?

Online dijagnostika - iPhone

Imam iphone 12 pro, prestala je da radi slusalica / earpiece. Cuje se tiho bas.

Nasao sam da je to problem kod odredjenih serija 12 pro/pro max pa me zanima da li jos uvek vazi taj program i ako ne, moze li se dijagnostifikovati i popraviti taj problem u servisu?

 
Zapusena ti je. Mozes da odneses u servis, ali ako ne potpada pod program dijagnostika je koliko 3-4000.

Problem su imali telefoni izmedju oktobra 20 i aprila 21 znaci moras imati iz tog perioda telefon.
 
A i program traje tri godine od datuma kupovine tako da je istekao u svakom slučaju
 
Gde mogu da izvrsim zamenu baterije na iphone 12 u Nisu? Ali da budem siguran da ce original da stave.
 
U Nišu nigde. Moraš da šalješ za Bg (ProMobi, iStyle, Macola).
 
Da li je neko imao problem sa Apple Watch Magnetic Fast Charger to USB-C:
1717532745583.png

Iz nekog nepoznatog razloga ovaj deo je prestao da radi.
Punjač (adapter) je ispravan (20W - punim ip14 pro bez problema) ali Apple Watch 7 (45 mm, cellular, kupljen u Beču 2022.) ne puni. Magnet ostvari kontakt, nema nikakvih oštećenja na kablu i "magnetnom punjaču", međutim sat se ne puni.
Zvao sam iStyle servis, kažu "taj se deo ne kvari" i da ga donesem ako je u garanciji (a nije, plus je kupljen u inostranstvu). On definitivno ne radi jer ne puni ni AirPods Pro (2. gen), a i njih sam regularno punio s njim.
Ne košta "100 dukata" novi kabl ali pre nego što ga kupim da li neko ima ideju šta bi moglo da prouzrokuje prestanak rada istog?
 
Realno, to je toliko redak kvar da može da se svrsta pod 'desilo se'. Uzroci su uvek 'izašao defektan iz fabrike', 'kratak spoj'...

Ako nije oštećen nije ni važno jer su to sve faktori na koje ne možeš da utičeš.
 
imam i ja jedan koji malo radi, malo ne radi na klasicnim type-c punjacima (provereno ispravnim). Kad je povezan na macbook radi uvek...
 
Imam jedan… nesvakidasnji problem.
Uzeo sam ovaj telefon (14 pro max) pre 2 godine, menjao maske i stakla, na kraju kupio i protektor Spigen za kameru pre nekih godinu dana (Ez fit Optik pro).
Sta se sve izdesavalo sve ovo vreme ne znam ni sam, tako da se ni ne secam da li sam zastitu za kamere i skinuo u medjuvremenu ili je otpala ili je tu i dalje.
Do danas sam bio ubedjen da i dalje stoji i vec nekoliko nedelja mi je blago iskrzana. Posto sam dobio 2x u pakovanju, hteo jutros da je skinem ali nije islo. Grebao sam noktima i nece jednostavno da se skine.
U medjuvremenu se od tih mojih pokusaja jos vise pohabalo, do te mere da sad sumnjam da to i nije uopste zastita nego da sam samo staklo dodatno izgrebao 😭
Zanima me moze li neko da proceni na osnovu slike, da li je ovo zastita ili sam izgrebao samo socivo na kraju?
PS- nije telefon toliko prljav koliko makro uvelocava prasinu 😂
 

Prilozi

  • IMG_3697.jpeg
    IMG_3697.jpeg
    115.4 KB · Pregleda: 155
  • IMG_3696.jpeg
    IMG_3696.jpeg
    150.6 KB · Pregleda: 105
Nije to izgrebano, već polomljeno staklo. Staklo je najslabije uz ivicu, a ti si čačkao i verovatno pokušao da ga podigneš/izvadiš, što je rezultovalo pucanjem.

Ako imaš AC+, eto dobre prilike da ga iskoristiš.
 
Meni deluje da je to zaštitno staklo preko kamere.
 
Ne znam kako ne možeš da skineš. Uzmi medicinski benzin u apoteci i pokušaj da kaneš ispod te zaštite. Trebaće ti benzin i da skineš višak lepka sa originalnog stakla. Skidala sam, znam kako izgleda. Više štete nego koristi od tih zaštitnih stakala.
 
Na slici izgleda da si bas dobro udario i polomio staklo. Ako imas AC+ odnesi tel da ti zamene.
 
Ja bih rekao da je to plastika.

Ne znam samo sto si stavljao to na telefon, muti fotke ničemu ne služi, a ne sećam se kad sam ogrebao kameru poslednji put (pu pu da ne ureknem)
 
Ili su menjana stakla kamere nekim neoriginalnim ili je još uvek zaštita na kamerama.
Pogledaj okvire oko stakla na ovoj slici i ko tebe
1718038751086.png
Takođe, da li si siguran da nije zaštita zalepljena preko celog kamera bloka a ne preko kamera pa da zato ne možeš skinuti
 
Na zalost nemam AC+ a ne verujem da mogu da uzmem tipa danas, napravim se lud i sutra odem da zamenim😕
Zakleo bih se da su stakla jos uvek tu, mislim nisam ih skidao sigurno kad malo bolje razmislim, jedino ako su se sama ogulila/poispadala neprimetno.
Znaci ne mogu da odgonetnem, plasim se da kopam jos vise jer se bojim da cu osteti samo socivo kamere ako nije plastika. Pominjali ste benzin, mogao bih probati sa tim. Jel ima jos neka opcija mozda?
U slucaju da je kamera, zna li neko koliko bi kostala zamena kod nas? Posto u Nemackoj ne smem ni da pitam u servisu :ROFLMAO:
Ili su menjana stakla kamere nekim neoriginalnim ili je još uvek zaštita na kamerama.
Pogledaj okvire oko stakla na ovoj slici i ko tebe
Pogledajte prilog 445811
Takođe, da li si siguran da nije zaštita zalepljena preko celog kamera bloka a ne preko kamera pa da zato ne možeš skinuti
Nije preko bloka, prvo sam i ja to pomislio, onda sam nasao na Amazonu model koji sam kupio i to je upravo ovaj model Spigen Staklo
A stakla nisu menjana sigurno, uzeo sam telefon nov u Vodafonu. Ali evo gledam ovu sliku koju si okacio, i ja tu ne vidim neku razliku u odnosu na moja stakla?
 
Zumiraj i pogledaj prsten oko kamere na slici i kod tebe
Prsten kod kamere nije u ravni kao kod tebe nego je niže malo, takođe nema tih linija koje ima tvoj prsten oko kamera
 
Ok nesto je otpalo sad kad sam ga nozem odvajao, sad mi samo recite da nisam otfikario deo telefona, tj. utesite me da je ovo zastitno staklo?
 

Prilozi

  • IMG_3698.jpeg
    IMG_3698.jpeg
    97.2 KB · Pregleda: 145
E sada si skinuo zaštitu, sve je okej
 
Ko sto rece neko gore vise stete nego koristi!
 
U sustini lako se skida, nego nisam znao da je ceo prsten zastita, ja sam pokusavao samo plastiku da ogulim.
Sad suma sumarum, mislim da nije losa fora, iako svi pisu da je nepotrebno. Nisam primetio da su mi mutne slike kao sto napisa kolega gore, a stajalo mi je godinu dana neprimetno, kao da su originalna sociva.
Btw, Hvala svima na brzoj pomoci! ❤️
 
Sad ćeš da progleda. Pogotovo je to kad je sunce pa udara o senzor kroz dodatno staklo.
 
Ma to mu je nebitno sad, vidis da se stresirao da nije polomio socivo.
Sad mozes mirno da spavas. 😅😁
Na slici je skoro neprimetno, ocisti lepo mikrofiber krpicom na kraju.
 
Pozdrav ljudi,

Kupila sam polovni iphone 13 pro pre mesec dana. Kada se zumira slika vidi se ljubicasta linija. Ona je skoro neprimetna ali ja zelim da je se resim. Molim samo za pomoc da li to znaci da mora da se menja cela kamera ili postoji mogucnost popravke senzora ili sta vec? Telefon nisam izlagala laserima, mada mozda jeste prethodni vlasnik. Meni je ovo prvi iphone pa nisam bas upucena u karakteristike. Kamera je zaista dobra i volela bih da stvar moze da se resi, samo da mi ugrade novu original kameru ili poprave ovu. Hvala unapred na savetima.
 

Prilozi

  • IMG_0684.png
    IMG_0684.png
    632.1 KB · Pregleda: 70
Proveri garanciju i ako je važeća, nosi u ovlašćeni servis.
 
Mora da se menja kamera cela.
 
Je l znate koja je cena otprilike da bih znala gde da odem da mi ugrade kameru kako treba 😂svi mi daju razlicite iznose kao info
 
Istyle, Pro Mobi ili Macola. Jedina 3 servisa.
 
U ovlašćenom servisu 34000 RSD.

Van ovlašćenog iskreno ne znam
 
Nazad
Vrh Dno