Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

MSI vec ima spremna nova napajanja, to su ova sa zutim konektorima, doduse jonnyGURU kaze da ce zuti konektori da se raspadnu prebrzo zato sto su obojeni 😅 Osim ako napajanje ne bude kostalo +$50, +$100 od istog samo bez boje
 
E napokon neko resio da poboljsa kvalitet kontakata, bravo za CM:
 
 
Poslednja izmena:
Vrlo zanimljiv video o konektorima na 12vhpwr kablovima. Pogotovo ovo vezano za ASTRON i NTK. Vredi pogledati.



Ono što je bar meni zanimljivo je da sam naručio dva kabla sa Alija od firme SQMOD ( jedan za Corsair napajanje, drugi sa 12vhpwr utičnice na oba kraja, za svaki slučaj ), a koliko sam video OVDE , ta firma pravi, eto slučaja, utičnice upravo sa NTK pinovima.
 
Još nisam uzeo grafičku, ali jesam neke "rezervne delove" ako ( pu,pu, ne daj Bože ) bude zatrebalo. :) :)
 

Prilozi

  • IMG_20230715_145002.jpg
    IMG_20230715_145002.jpg
    282.2 KB · Pregleda: 76
A šta ipak nije prenaduvana priča?
 
A šta ipak nije prenaduvana priča?
I dalje mislim da jeste. Stvar je u tome što se to topljenje soketa desilo uglavnom ljudima koji ne znaju da barataju sa hardverom. A da soket ne valja to je poznato, zato ga i menjaju, a zašto dolazi do pregorevanja je lepo i Jayz objasnio u onom klipu.
A i ovo što sam naručio su, eto, nisam nešto razmišljao tada, samo soketi za produžni kabl. Oni koji se leme na grafičku kartu, pretpostavljam, imaju žice pozadi zaokrenute za 90 stepeni, da bi mogli da se zakače za štampanu ploču ovako kao na slici.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    71.3 KB · Pregleda: 46
Poslednja izmena:
Koliko vidim kablovi koji su se koristili za V1 konektor ce ipak moci da se koriste i za V2 konektor,ovi iz Cable mod-a su potvrdili na Reeditu,ja imam moddiy kabl kontam da mu to dodje sve isto osim tipova awg zice
 
Koliko sam ja razumeo menja se samo soket na grafičkim kartama zbog dužine žica i boljeg kontakta. Što se vidi i na ovoj grafici.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    86.3 KB · Pregleda: 52
Još samo da uzmem 4090, kablovi ( i 180 stepeni adapter ) za svaku situaciju su obezbeđeni. :) :)
 

Prilozi

  • 03.jpg
    03.jpg
    186.3 KB · Pregleda: 55
Prvo rezervni delovi pa onda grafička i procesor.
 
E napokon neko resio da poboljsa kvalitet kontakata, bravo za CM:
Upravo stigao kabl od CM. Ma zadnjoj slici je oznaka kabla i evo link koja podržava napajanja https://www.coolermaster.com/catalog/power-supplies/cable/12vhpwr-adapter-cable/
 

Prilozi

  • IMG_0388.jpeg
    IMG_0388.jpeg
    363.8 KB · Pregleda: 42
  • IMG_0391.jpeg
    IMG_0391.jpeg
    291 KB · Pregleda: 35
  • IMG_0392.jpeg
    IMG_0392.jpeg
    377.8 KB · Pregleda: 36
  • Like
Reagovanja: Egi
^ uglavnom sada svi imaju kablove za atx 2.x
 
^ uglavnom sada svi imaju kablove za atx 2.x
Ako misliš na ove nove 12VHPWR kablove za napajanja, mislim da su oni apsolutno isti i da se neće menjati, već da je problem na soketima grafičkih karata zbog manje dužine pinova i slabijeg kontakta. Ako pogledaš šemu sa Igor`s Lab u pitanju je samo "ženski" soket, to jest, onaj koji se nalazi na grafičkoj karti, dok kablovi od napajanja ostaju isti.
12v-2x6-dimensions-actualite-actu-hardware-overclocking-725x292.jpg
 
^ mislio sam na trenutne. Tih kablova još nema u prodaji 😀
 
Obzirom na haos sa 4090 konektorima koji se tope dan danas, ima li neko ovde iskustva sa time i kako je resio garanciju?
 
Desava se samo izgleda na reeditu,ja sam 4 razlicite 4090 promenio i znam podosta ljudi za 4090 niko nema taj problem.
I to znači da problem ne postoji?
Poprilično sam siguran da si svaki put obratio pažnju na taj konektor, da je ušao do kraja, da se kabl ne lomi previše ili da ga stranica kućišta ne pritisne pa izvuče konektor.
Bolje da si čoveku napisao kako da se postara da mu garancija ne treba nego to što si napisao.
 
Poslednja izmena od urednika:
koristim custom moddyi kabl,nema sta da se gleda tu,garancija ne postoji za takav problem (u SRB)
 
Poslednja izmena od urednika:
Znaci treba sacekati novi 12v 2x6 za svaki slucaj jer se mogu oprostiti od garancije ako me zadesi sto znaci 1600+Eur baceno u vetar
hvala puno za pomoc sad barem znam sta uzimam :)
 
Za taj konektor ces verovatno morati da sacekas 2025 godinu,ili traziti batcheve postojece 4000 serije koje imaju taj novi konektor ali ce to biti igla u plastu sena
 
I to znači da problem ne postoji?
Poprilično sam siguran da si svaki put obratio pažnju na taj konektor, da je ušao do kraja, da se kabl ne lomi previše ili da ga stranica kućišta ne pritisne pa izvuče konektor.
Bolje da si čoveku napisao kako da se postara da mu garancija ne treba nego to što si napisao.
Istina je da je trebao da ga ignorise, trolovski nastup, kao da je pao s Marsa.

"Obzirom na haos sa 4090 konektorima koji se tope dan danas, ima li neko ovde iskustva sa time i kako je resio garanciju?" Odes i pitas to isto tamo gde se konektori tope dan danas.

Tope se mungosima, koji ne znaju kako da ubodu konektor, kao i onima koji kupuju neproverene adaptere.
 
Za taj konektor ces verovatno morati da sacekas 2025 godinu,ili traziti batcheve postojece 4000 serije koje imaju taj novi konektor ali ce to biti igla u plastu sena
Stvari koje izlaze iz nekih fabrika u zadnjih ~mesec, dva, vec imaju nove 12v-2x6 konektore. Ali da dok se ne potrosi lager i zavisno od fabrike do fabrike, firme do firme mozda potraje.

Za napajanja ne bi trebalo duze od nekoliko meseci, za graficke malo vise, dok se ociste postojeci lageri.
kao i onima koji kupuju neproverene adaptere.
Corsair radi na novom kompatibilnijim 180 stepeni adapteru, 2.0 model
 
Stvari koje izlaze iz nekih fabrika u zadnjih ~mesec, dva, vec imaju nove 12v-2x6 konektore. Ali da dok se ne potrosi lager i zavisno od fabrike do fabrike, firme do firme mozda potraje.

Za napajanja ne bi trebalo duze od nekoliko meseci, za graficke malo vise, dok se ociste postojeci lageri.

Corsair radi na novom kompatibilnijim 180 stepeni adapteru, 2.0 model
Hvala puno za info, vec se pojavila Windforce V2 sa nekoliko dobrih resenja koja bi trebala da i dalje eliminise rizik od ove posasti :<

Samo da se ubode nova verzija i sve je 👌🏻
 
i dalje eliminise rizik od ove posasti :<
Jonnyguru sto dizajnira napajanja i sto je sef odeljenja za Corsair je zadovoljan sa 12v-2x6 konektorom i drugom promenom kako funkcionisu novi kablovi i kako rade sense zice
0W i odbijanje pokretanja graficke dok kabl nije lepo uguran, kad su obe sense zice "otvorene" [sto nije bio slucaj sa starim 12VHPWR standardom], i da sad sa novim standardom vec moze da se razmislja o izbacivanju Corsair napajanja sa novim konektorom na samim napajanjima (uz naravno barem duplo vise slojeva za stampane ploce u samim napajanjima).

Graficke i Maticne idu cak do 14 slojeva, a vecina PCIe 5.0 maticnih cak i jeftinijih minimum 6 slojeva, a napajanja se jos uvek cepidlace sa 2 sloja. Sa toliko koncentracijom struje na malom prostoru, daleko od idealnog.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno