Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

0W i odbijanje pokretanja graficke dok kabl nije lepo uguran, kad su obe sense zice "otvorene" [sto nije bio slucaj sa starim 12VHPWR standardom], i da sad sa novim standardom vec moze da se razmislja o izbacivanju Corsair napajanja sa novim konektorom na samim napajanjima (uz naravno barem duplo vise slojeva za stampane ploce u samim napajanjima).
Iskreno oduvek sam mislio da los kontakt samo izaziva gasenje komponenti sto mi je donekle logicno, ali svaki put se iznenadim.
 
Sta ocekuju sa shitty adapterima,zna se ,dobar custom kabl se koristi.
 
popunio pa cemo vidjeti sta ce reci..
 
 
Šta mislite, da li je Asus ROG Strix Gold 750W dovoljan za 4080 + 5900x + 3*NVMe ?
Granica ili komocija? :)
 
Trebalo bi da je dovoljno, ja teram 3080 koja vuče slično na 760W, bez problema...
 
I meni se čini da bi trebalo da bude dovoljno...
Negde izmedju granice i komocije...
 
^ možda da je 850w bila bi komocija u slučaju da dodaš još nešto. Na granici nisi jer ona vuče do 350w na max, procesor 140w. A nikad nećeš ima ti oba na max u igricama. Tako da nećeš imati nikakvih problema. Uživaj i nema potrebe da uzimaš drugo napajanje.
 
Bitno je da napajanje u startu nije uslov za 4080. U perspektivi naravno da bi se menjalo...
 
zasto bi menjao 750W gold, i to nije matoro napajanje?
 
^ kolega pita u slučaju da treba menjati. Nema potrebe zbog snage plus što kažeš nije staro napajanje.
 
2g godine staro... komp jeste dobar deo dana upaljen, pretežno zbog faksa(klinac) i surfa, igrice po malo...
Klinac planira da se malo više bavi dubokim učenjem, obukom neuralnih mreža, pa sam mislio da ubacim dual boot, W10 + Ubuntu (sa dva NVMe diska) i zamenim trenutnu 3060 sa npr. 4080...:)

P.S. Znam da bi 4090 bilo pravo rešenje, ali onda mora u startu napajanje, plus skuplja kartica...;)
P.S.S. U stvari, pravo resenje bi bilo Ax4090, gde je A={2,3,4}...:ROFLMAO:
 
^ sa trenutnim napajanjem si miran oko 4080, za 4090 morao bi ici barem 850-1000w
 
^ sa trenutnim napajanjem si miran oko 4080, za 4090 morao bi ici barem 850-1000w
Naravno...jasno je da trenutno napajanje nema šta da traži sa 4090...za 4090 bih išao na bar 1kW...
Ništa nije hitno, i 3060 može da obavi posao za početak, ali da čujem iskustva i predloge....:)
Opcije su: 4080 ili 4090+napajanje (1000W), pa ćemo videti
 
^ sve znas i sam, sada je dalje na tebi nemoj da te mi ubedjujemo dalje :p
 
Ja sam uzeo 4090 imam 13700k, seasonic 750w KM3 je meni ok, samo cekam jos dodatne kablove, svakako cu grafiku limitirat na do 350w a napajanje moze da izdrzi i 120% tako da ga necu menjat
kako je zamisljen nov konektor mi se nikako ne svidja jer svako ko je imao dodira sa istim treba momentalno da donije otkaz i da ide da kopa kukuruz, nema tu sta pricat sa istima nisu oni za ovaj posao
topili su se i pci-e 8pin jer su djubre i loseg kvaliteta taj sense pin sto su dodali nemaju 1% logike jer ne povecavaju sigurnost ne sluze nicemu! ja stvrano ne znam ko pravi takve gluposti
umesto da kao na serverima uradis kvalitetan konektor bez muljanja da je jak i rubosan i cao, da mehanizam za osiguranje istog jasno skljocne i da nema tu levo desno da li je ili nije, da pinovi nisu kinesko smece koje prave cisti moroni, itd
 
 
Pretpostavljam da je prvo napajanje 80+bronza sa ATX3.0 i 12VHPWR u Srbiji?
 
Buducnost 12v-2x6 kablova je ovde, patentirana CableMod StealthSense tehnologija, nema vise malih sense kablova, dolazeci signali su kratko spojeni na masu direktnu u konektoru = milina za cable management i izgled.

jonnyGURU aminovao


image0.jpg
 
Svi Cablemod 90 stepeni i 180 stepeni adapteri su gotovi, gasi se proizvodnja i prodaja, zbog prevelikog rizika da se izvuku, pregreju, i istope i slepe sa grafickama.

Svako treba da prestane da ih koristi, OVOG TRENUTKA!

Za kontekst ovo su naj-kvalitetniji, sa velikim sirokim bakarnim trakama, velikim hladnjacima, i thermalnim pad-ovima. top proizvodi u poredjenju sa jeftinijim no-name (ali takodje mozda samo u pitanju Cablemod inferiornost)

Prvi gde sam video je na Cultist Network discord-u da je Blados postavio vest.




nys0h10knr7c1.png
 
Rekao sam davno da to ne valja. 😁
 
Ko zna koliko je cablemod mode uništio 4000 serije što je povećalo procenat problema kartica na tržištu.
 
Krš od kvaliteta. Zato treba uzimati fabričke kablove i ne razmišljati
 
Nazad
Vrh Dno