Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

Kao što kaže dobijaš još jednu kritičnu/slabu tačku.
 
 
To je ono kad zarade na majningu 10 milijardi a nisu u stanju da dizajniraju kvalitetan adapter.

Kod mene na 4080 Asusov adapter 12 na 3 x 8pin nije bilo problema mada grafika nije presla 300w.
 
^ nisu ga oni ni dizajnirali.
 
^ nisu ga oni ni dizajnirali.
nV je saradjivala sa PCI-SIG koji su definisali sve tolerancije i karakteristike. Gotovo kao da su ga oni dizajnirali. Mislis da bi nV dozvolila sebi da nema 100% kontrolu nad necim sto ide u njihove proizvode? Samo sto su sad povredjenog ponosa i ne rade ono sto treba da se problem resi u potpunosti.
 
^ 16pin je dizajnirao intel a ne nvidia.
 
^ http://jongerow.com/12VHPWR/
First off, PCIe 5.0 and the 12VHPWR connector are not Intel spec. It was developed by the PCI-SIG for a spec sponsored by Nvidia and Dell. It appears in the Intel spec after the fact because Intel had to make it part of the spec since the PCI-SIG were requiring consumer to use the connector for powering graphics cards.
 
Bilo je priče na samom početku da je intel radio dizajn. Meni posle godinu dana nikakav problem. Napajanje je atx 2.4 sa fabričkim kablom.
 
Obrni okreni ima previse sulcajeva otkaza konektor. Kako je u video receno zasto jednostavno nema 2 konektora na toj 4090 i problem resen.
 
^ zato što dva konektora 8pin ne mogu da poguraju 450w što je standardna potrošnja kartice, meni na ultra wide rezoluciji dosta igrica lagano nagura 450w potrošnju. Ne bojim se ja za njih, na 5000 seriji će napraviti bolje konektore što će nas korisnike opet da dodatno košta.
 
^ zato što dva konektora 8pin ne mogu da poguraju 450w što je standardna potrošnja kartice, meni na ultra wide rezoluciji dosta igrica lagano nagura 450w potrošnju. Ne bojim se ja za njih, na 5000 seriji će napraviti bolje konektore što će nas korisnike opet da dodatno košta.
Mislim da nije mislio na 2 8pin, nego na dva 12pinska konektora
 
^ opet mu dodje na isto. Ne mora znaciti da je svaki put konektor se istopio pri max potorsnji. Ima kod debauera gde cim malo pomeri kabl odmah zasija crvena lampica gde nije kontakt dobar. Jedino HOF valjda ima dva 16pin konektora.
 
to sto zasija lampira nije strasno da ima 2 konektora, i 8 pin neki se tope i na 190w kad su losi, ali su pravljeni iznad specifikacije i to se jako retko desva, tako i da 2x 16pin konektora bi bili sasvim ok , stim da se pobolja orjentacija istog i sigurnije zakljucavanje (kvalitetniji materijal ili rubosnija izrada)
ovako samo jos jedan dokaz da su iskolovani inzinjeri nesto sto je danas zlo, prakticne pameti nigde pogotovo ovi sto se guraju, da je neko imao ovakav konektor nikad se ne bi pojavio
 
@outlaw

za 12+4 kabl sto ti pravi problem:

1. custom silikonski/teflonski kabl preko Etsy-a (prilicno jeftino)


2. 90 stepeni ugao kabl od cablemods (solidno skuplje)
3. 180 stepeni adapter (iako karta trosi malo i prosao bi sa random Kineskim, opet bi gledao sam Corsair adapter)
4. Novo Kuciste (da se pripremis za sledece generacije xD)
 
Ili redovna ASUS Dual 4070 pa nema tog ubogog konektora. ;)
 
A da ubodem adapter koji je stigao uz karticu? Deluje da je savitljiviji...? Gre'ota pored nativnog kabla ali šta sad...
 
^ ja koristim isti kabl od be quiet kao ti od 03.11.22, do sada bez problema na 4090. Po meni nemoj ga menjati, jedino ako je problem zatvaranje stranice. Kod mene je veliko kućište pa to nije predstavljalo problem.
 


Ima prethodni video o problemu od pre par dana, ovo je obuhvaćeno sve karte, koje su stigle.
 
stvarno ne znam sta ljudi rade da ovako odvale konektor, gledam kada ga menja, treba 450C da se otopi kalaj da uopste mozes da ga izvadis sa pcb….
 
Pojašnjeno je.

Da bi ostvarili dobar kontakt, da se ne bi pojavio prelazni otpor (koji ionako tu vreba u pozadini zbog same prirode ovog priključka u odnosu na stari), i to generalno usled toga, da ga (možda) nisi ugurao do kraja, kako je laički propagirano. Zbog toga, hajde da ga što bolje uguramo, nego da mislimo o protivpožarnom aparatu pored sebe. Ono što ovaj video donosi, da je izgleda mehanički slabiji od starog priključka, usled prethodnog pokušaja da se napravi što bolji kontakt, opet zbog onoga što je laički rašireno.

Što se kalaja tiče, prvo zagreva PCB, stavlja kalaj koji ima nisku tačku topljenja i lagano ga odlemljuje.
 
zanima me vase misljenje posto planiram da uzimam novo napajanje. da li ganjati napajanje sa novim 3.0 konektorom ili da kupim klasicno napajanje? u obe varijante bih uzeo seasonic focus gx seriju 750w ili 850w sa 3.0 konektorom.
 
Ja bih uzeo ATX 3.0 verziju...cene nisu mnogo različite i sada već ima dovoljno modela da se bira...
 
Iskreno samo se plasim gledajuci i citajuci oko topljenja tih kablova, a ako sam dobro ispatio oni su vec menjali taj kabl odnosno uradili reviziju samo sam u dilemi da ne izbace neku novu reviziju gde postojeci kablovi i konektori nece raditi pa samim tim dobijem ne potreban i ne funkcionalan port i da moram da kupujem drugo napajanje. Hvala unapred na odgovoru.
 
ako planiras rtx 4090 onda je sigurnije da uzmes barem 1000W napajanje

mislim radice i sa 750, 850w napajanjima ali si blize maksimuma, sto znaci bucnije i toplije napajanje
 
Iskreno samo se plasim gledajuci i citajuci oko topljenja tih kablova, a ako sam dobro ispatio oni su vec menjali taj kabl odnosno uradili reviziju samo sam u dilemi da ne izbace neku novu reviziju gde postojeci kablovi i konektori nece raditi pa samim tim dobijem ne potreban i ne funkcionalan port i da moram da kupujem drugo napajanje. Hvala unapred na odgovoru.
Pa bolje uzeti taj novi standard atx 3.1 i 12v-2x6 koji menja onaj 12vhpwr.
 
Pa bolje uzeti taj novi standard atx 3.1 i 12v-2x6 koji menja onaj 12vhpwr.
Svi proizvodjaci na sajtu ga deklarisu kao 3.0. Ne znam da li je bilo nekih revizija. Ne bih voleo da uzmem novo napajanje sa 3.0 prikljuckom pa da se recimo iz nvidia-e sete i izbace neku novu reviziju i da dobijem nepotreban port na napajanju.
ako planiras rtx 4090 onda je sigurnije da uzmes barem 1000W napajanje

mislim radice i sa 750, 850w napajanjima ali si blize maksimuma, sto znaci bucnije i toplije napajanje
Ne 4090, to mi je nepotrebno i bacanje para. Ne bih isao preko 4070/4070ti.
 
Nazad
Vrh Dno