Šta je novo?

Napajanja, adapteri i konektori za Nvidia RTX 4000

sto se onda brines o topljenju kablova i konektora? 4070/ti trose 200-220W nece to istopiti konektor ne znam sta da mu radis
 
Svi proizvodjaci na sajtu ga deklarisu kao 3.0. Ne znam da li je bilo nekih revizija. Ne bih voleo da uzmem novo napajanje sa 3.0 prikljuckom pa da se recimo iz nvidia-e sete i izbace neku novu reviziju i da dobijem nepotreban port na napajanju.
Sva 3.0 su automatski 3.1, nemoj da se brines. 3.1 je efektivno samo downgrade za stand-by time. PCIe 6.0 sa kojim ce da Igor's Lab plasi ljude bespotrebno sa clankom uskoro, isto kao za USB, samo promena imena
 

Predlazem da ne kupujete napajanja sa pokvarenim i vec ostavljenim 12+4 konektorom, bolji su klasicni pci-e jer ces moci da ih nadogradis a one samo u kantu gde i zasluzuju
 
Tetigasad...

Anyway, moći ćeš i za postojeća ATX 3.0 12VHPWR napajanja da uzimaš kablove sa tim novim konektorom, pretpostavljam...dođe mu isti đavo, samo što sa njima možeš da koristiš i postojeće RTX 4000 karte a samo će Blackwell da dobije nove konektore.
Praktično je svejedno a ovako dobijaš i napajanje po novom standardu, ATX 3.0 se ne svodi samo na 12VHPWR kabl...
 
Pa nije sve jedno ovaj je 12 pin a ovaj je 16 pina, izbaceno je onih 4 retardiranih pina koji nicemu ne sluze...
A tek cemo videt jel ovaj 16pin konektor valja (robusam, jak, stabilan) 12+4 ne valja nicemu osim za grafe do 250W (kad razmislim ni za njih ne valja, jer je podlozan problemima)

Svakako ako konektor bude minijaturan kao i 12+4 mozemo vec i ovaj novi da otpisemo slobodno odma
 

Predlazem da ne kupujete napajanja sa pokvarenim i vec ostavljenim 12+4 konektorom, bolji su klasicni pci-e jer ces moci da ih nadogradis a one samo u kantu gde i zasluzuju
Isti je, nema razlike od sadasnjeg
izbaceno je onih 4 retardiranih pina koji nicemu ne sluze...
Nista nije izbaceno, ljudi se zbunili 16 pin = 12+4 pin
kad razmislim ni za njih ne valja, jer je podlozan problemima)
Kompletno netacno, <300W nema nikakvih problema
 
Pa nista ti ga koristi svima kome izgore ti im predlozi kako da rese, kome izgore kuca ne daj bolje, ne znam tesko da ces istima nesto pomoci :ROFLMAO:

To sto na slici stoji je 12pin konektor, 16pin nov treba biti bez glipih sensor pinova koji su cist visak
 
Pa ako tako gledaš i običan 8pin je glupost .
Objasni mi kako si to zakljucio, 8pin je u odnosu na snagu na koji je delkarisan 3x robisniji, sto znaci da se konektor ne cupa od pomeranja, skljocne svaki put bez problema, ne krive im se pinovi od teskog ubadanja, deklarisana snaga je na 50% moguce itd, takodje i tu 2 pina nemaju veliko svojstvo ali su 3 pina sasvim dovoljna za 175W

@Dogzila samo je pitanje kad ce se desit

sto se tice slike to nije slika 16pin vec 12 pin konektora... a i u tekstu pise da su glasine, a nadam se da su tacne jer je 12+4 tezak promasaj i tu nema vise popravki
inace i 16 ce biti los/promasaj ako ne bude bar 50-70% robusniji
 
Nista od toga
Update 15:48 UTC: Our friends at Hardware Busters have reliable sources in the power supply industry with equal access to the PCIe CEM specification as NVIDIA, and say that the story of NVIDIA adopting a new power connector with "Blackwell" is likely false. NVIDIA is expected to debut the new GPU series toward the end of 2024, and if a new power connector was in the offing, by now the power supply industry would have some clue. It doesn't. Read more about this in the Hardware Busters article in the source link below.
 
Nista cekamo tuzbe buduce u milionima odstete i jedemo kokice i mi i AMD ;)
 
a nadam se da su tacne jer je 12+4 tezak promasaj i tu nema vise popravki
inace i 16 ce biti los/promasaj ako ne bude bar 50-70% robusniji
Potvrdjeno netacne glasine od strane jonnyGURU.

nije nemoguce da ce Nvidia i Dell dati kupcima poklon ponovo i jos vise zagorcati zivot, ali to cemo znati tek za 6-9 meseci, za sad je ovo samo nesporazum.

Kako nema popravki pa evo ~6meseci ima od kako se isporucuje 12v-2x6 popravka, i jonnyGURU pripremio dodatne popravke za nova Corsair napajanja sto stizu u junu/julu. Corsair dolazi sa 12+4 na velika vrata na Computex-u u junu.
Solidna sansa da AMD krene polako da ubacuje 12+4, Intel je recimo vec ubacio 12+4 na profesionalne graficke
 
Poslednja izmena:
Update 15:48 UTC: Our friends at Hardware Busters have reliable sources in the power supply industry with equal access to the PCIe CEM specification as NVIDIA, and say that the story of NVIDIA adopting a new power connector with "Blackwell" is likely false. NVIDIA is expected to debut the new GPU series toward the end of 2024, and if a new power connector was in the offing, by now the power supply industry would have some clue. It doesn't. Read more about this in the Hardware Busters article in the source link below.
Nije ni čudo kad je onaj bilmez MLID "izvor"...
 
Ja imam NV oduvek, pa ne znam koliko ce vam trebat da svatite da je 12+4 teski promasaj, moze Jonny ili ko god da igra oko istog 100 godina, dizajn i sve oko njega je cist promasaj ;)

samo jos cekam dekleraciju o koriscenju 12+4 konektora na 50 strana 🥹
 
Amaterski odrađeno, konektor predviđen za toliku snagu posle par meseci dobija reviziju i td.
Kao da nisu sastavili jednu jedinu konfiguraciju da vide u praksi šta su napravili nego testirali sve na stolu jer ljudi ne koriste kućišta.
 
Nvidia mu kupila kucu da vise nikad ne spomene rec 12pin konektor u zivotu
 
moze Jonny ili ko god da igra oko istog 100 godina
jonnyGURU ga ne voli isto, i odolevao je pritisak da ga stavi na strani napajanja godinu dana i vise, samo nema izbor, radi najbolje sa onim sto mu je dato xD
Kao da nisu sastavili jednu jedinu konfiguraciju da vide u praksi šta su napravili nego testirali sve na stolu jer ljudi ne koriste kućišta.
Ubo si tacno sta je bio razlog propusta xD Nvidia Dell i koja god labaratorija ako su neku spoljnu koristili, su testirali samo bez dovoljno realnih konfiguracija, kao sto bi obicni korisnici koristili. Nisi ni u jednom trenutku stavili stranicu kucista (samo su open bench/slicno koristili), i kompletno im promaklo da ne mogu da se zatvore lepo vecina stranica kucista
 
Iskreno modularnost je cista glupost za primarne kablove... aj za sata/molex i neki visak pci-e ako ima
12+4 ili koji vec novi bi kod mene isao isljucivo zalemljen na napajanju
 
Koristim ovaj kineski adapter od prvog dana i nikakvih problema sa 4090. Mislim da sam ga platio 25e.

1708422721885.png
 
^ ja imam od fabrički na taj sistem i od 3.11.22 radi bez problema
 
I da landara okolo ljudima koji nemaju RTX 4000...sad već pričaš gluposti.
Pa nista onda nek ti se topi konektor tako je bolje kao da nea mesta da se konektor skloni u kucistu kao zadnjeh 30+ godina vec eto mora da se iskljuci, i cemu onda napajanje sa istim ako isti nije poteban
 
Otvaram ovu temu jer i sam koristim 4090 ogroman problem lezi u njihovom adapteru "pod uglom od 90 stepeni" Kompanija je odlucila da povuce sve iz prodaje i da uradi potpuni recall svih adaptera. Koliko je ovo ozbiljno koristim i sam njihov adapter nisam primetio da imam problema ali u kolikom sam riziku da dodje do topljenja samog kabla?

Naravno oni nude refundaciju novca za adapter kako bi se osigurali da ako dodje do topljenja samog adaptera koji se nalazi u grafickoj da ne bude njihova krivica. Da li oni to radi tuzbe sve povlace moguce je da su neki dobri neki losi adapteri koje je vase misljenje?

A main problem u tom adapteru jeste da postane posle nekog vremena labav i da pinovi se sami izvuku i dolazi do topljenja, kod mene sve stoji kako treba ali ne znam sta da radim u velikom sam problemu!
 
jel pricas o cablemod. gdje nude refundaciju? salju email il?
 
A main problem u tom adapteru jeste da postane posle nekog vremena labav i da pinovi se sami izvuku i dolazi do topljenja, kod mene sve stoji kako treba ali ne znam sta da radim u velikom sam problemu!
Ja sam po preporuci @Dogzilla naručio sa Etsy-ja ovako nešto :) Doduše meni je trebalo za 4070 Super koja je manji potrošač, jer zbog krutog kabla nisam mogao da zatvorim kućište...
 
jel pricas o cablemod. gdje nude refundaciju? salju email il?
Imas na njihovom oficijalnom sajtu da pogledas ljudi su skroz omašili profesiju napravili su seriju od 30 hiljada adaptera gde tvrde da je manje od 1% sagorelih adaptera što čisto sumnjam ima ih vise jer ce ih ova šteta izaci 4.7 miliona $ jer povlace sve adaptere nazad kod njih i vise se nece baviti adapterima. Ono što su ih korisnici kritikovali da se igraju sa tudjim grafičkama vrednim 2000 i vise $ oni su odgovorili da im je žao i da su oni ipak ljudi koji greše. Mislim da nesto lezi izmedju ovoga ...
Ja sam po preporuci @Dogzilla naručio sa Etsy-ja ovako nešto :) Doduše meni je trebalo za 4070 Super koja je manji potrošač, jer zbog krutog kabla nisam mogao da zatvorim kućište...
Ne bih nesto da uzimam odatle rizik je veliki pogotovu za 4090
 
Imas na njihovom oficijalnom sajtu da pogledas ljudi su skroz omašili profesiju napravili su seriju od 30 hiljada adaptera gde tvrde da je manje od 1% sagorelih adaptera što čisto sumnjam ima ih vise jer ce ih ova šteta izaci 4.7 miliona $ jer povlace sve adaptere nazad kod njih i vise se nece baviti adapterima. Ono što su ih korisnici kritikovali da se igraju sa tudjim grafičkama vrednim 2000 i vise $ oni su odgovorili da im je žao i da su oni ipak ljudi koji greše. Mislim da nesto lezi izmedju ovoga ...

Ne bih nesto da uzimam odatle rizik je veliki pogotovu za 4090
Nije rizik, hiljade ljudi na discord-ima, 1 od 2 top preporuke za custom kabl-ove na najvecem i najkvalitetnijem discord-a za SFF kucista.

Rizik je ovo sto sad radis,

POD HITNO sklanjaj taj Cablemod krs sto imas, ne igraj se sa time, i ovako si cekao predugacko da ga uklonis, kad ti se istopi konektor, nece ti niko uvaziti garanciju niti pomoci, moras sam da placas o svom trosku i da nosim u servis 4090 kartu, ...

A sumnjam da ti nosenje 4090 u neki domaci servis zvuci kao cool opcija xD
jel pricas o cablemod. gdje nude refundaciju? salju email il?
Paypal , ili ko nece, ne moze da napravim paypal, $60 store credit
 
Nazad
Vrh Dno