Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Slično i kod mene; doduše u Intesi sam imao samo neki devizni (tekući u Komerc.); ali sada isto skoro sve završavam preko TB.
Sa onim besplatnim računom rade sve usluge.
Edit: Intesa je naravno bolja za kreditne kartice i kredite; toga nema u TB...
 
Poslednja izmena:
Slično i kod mene; doduše u Intesi sam imao samo neki devizni (tekući u Komerc.); ali sada isto skoro sve završavam preko TB.
Sa onim besplatnim računom rade sve usluge.
Edit: Intesa je naravno bolja za kreditne kartice i kredite; toga nema u TB...

Bio skoro neki interview bice kredita i u TB
 
Hm danas bio sve sredio samo posto sam zurio pitao sam dosta stvari ali nije mi palo na pamet da pitam u vezi platne kartice,receno mi je da ona nema rok trajanja tako da mi nije jaso kada budem nesto placao preko neta sta da napisem kada moram da popunim dan kada kartica istice :)
 
Pisaće ti na kartici do kada važi.
 
Pisaće ti na kartici do kada važi.

I jos nesto dobijem jednu karticu platnu ona je vezana za dinare ili stranu valutu ili ja to mogu da podesim ?

Koliko obicno vazi ova kartica 1-2 god?

I da kada sam rekao da sam sve zavrsio nisam onaj deo da podpisem ugovor jer im sistem nije radio pa cu to najverovatnijre sutra da odradim...
 
4 godine vazi, kad bude isticala oni ti posalju novu...
vazi i za dinare i za evre i za internet kuovinu, ali u online nalogu mozes blokirat ili aktivirat internet uplate, itd
 
I jos nesto dobijem jednu karticu platnu ona je vezana za dinare ili stranu valutu ili ja to mogu da podesim ?

Koliko obicno vazi ova kartica 1-2 god?

I da kada sam rekao da sam sve zavrsio nisam onaj deo da podpisem ugovor jer im sistem nije radio pa cu to najverovatnijre sutra da odradim...

4 godine vazi, kad bude isticala oni ti posalju novu...
vazi i za dinare i za evre i za internet kuovinu, ali u online nalogu mozes blokirat ili aktivirat internet uplate, itd

Upravo ovako kako je Željko rekao.
 
Rado bih prešao u TB, ali nemaju (još uvek) dozvoljeni minus...
Ja to bogme opasno koristim :D
 
Zasto bre :D Jedva sam kevu ubedio da joj se to ne isplati, jer je kamata izadje 2-3% mesecno :) (uz gomilu skrivenih troskova koje reeeetko ko primeti ako nije potkovan ekonomijom)
 
Evo im jedan predlog da se razlikuju od drugih banaka ja mislim da bi ova ponuda bila super i ako bi mogla da se pokrene bila bi odlicna jer onda moze svako da digne kredit i onaj ko radi i onaj ko ne radi..
Koliko puta se desilo da neko ima recimo u rukama 500 eura ili vise a da treba da ih odmah potrosi pa kao ajde stedecu mesec za mesec pa cu opet imati 500 eura ?
Odes u TB das 500+ kamatu i oni ti to zamrznu i daju ti 500 eura kredita i dogovorite se na koliko meseci ja mislim da bi max moglo 24 meseca i onda kada vratite kredit oni oslobadjaju tih 500 e + kamatu..
Mozda moja ideja zvuci malo cudno ali ja znam ljude koji bi to odmah uradili..
 
Rado bih prešao u TB, ali nemaju (još uvek) dozvoljeni minus...
Ja to bogme opasno koristim :D

Ako je tačna ona kamatna stopa za kredite (28,47% godišnje) i ako bude nešto slično i za minus, a može biti samo više od toga, onda je ovo dosta nepovoljno i tb je u samom vrhu sa kamatom. Ima mnogo povoljnijih opcija sa značajno nižim kamatama.
 
Evo im jedan predlog da se razlikuju od drugih banaka ja mislim da bi ova ponuda bila super i ako bi mogla da se pokrene bila bi odlicna jer onda moze svako da digne kredit i onaj ko radi i onaj ko ne radi..
Koliko puta se desilo da neko ima recimo u rukama 500 eura ili vise a da treba da ih odmah potrosi pa kao ajde stedecu mesec za mesec pa cu opet imati 500 eura ?
Odes u TB das 500+ kamatu i oni ti to zamrznu i daju ti 500 eura kredita i dogovorite se na koliko meseci ja mislim da bi max moglo 24 meseca i onda kada vratite kredit oni oslobadjaju tih 500 e + kamatu..
Mozda moja ideja zvuci malo cudno ali ja znam ljude koji bi to odmah uradili..
To ima u vecini banaka,kredit na 100% depozita
 
Evo im jedan predlog da se razlikuju od drugih banaka ja mislim da bi ova ponuda bila super i ako bi mogla da se pokrene bila bi odlicna jer onda moze svako da digne kredit i onaj ko radi i onaj ko ne radi..
Koliko puta se desilo da neko ima recimo u rukama 500 eura ili vise a da treba da ih odmah potrosi pa kao ajde stedecu mesec za mesec pa cu opet imati 500 eura ?
Odes u TB das 500+ kamatu i oni ti to zamrznu i daju ti 500 eura kredita i dogovorite se na koliko meseci ja mislim da bi max moglo 24 meseca i onda kada vratite kredit oni oslobadjaju tih 500 e + kamatu..
Mozda moja ideja zvuci malo cudno ali ja znam ljude koji bi to odmah uradili..

Meni ovo lici na one kredite sa depozitom kojih ima u mnogo banaka.
I koje uopste ne razumem!
 
To je Lombardini kredit, daš depozit veći od iznosa kredita koji oni tebi daju. Oni tebi plaćaju kamatu na depozit, ti njima plaćaš kamatu na kredit, koja je naravno puno veća.
Nije mi takođe jasna poenta ovog kredita, plaćaš kamatu na novac koji već imaš.
 
Iako je besmislen, taj kredit je kod nas vrlo prodavan. Za ljude koji su svesni nedostatka samodiscipline. Svakako jeftinije ovo, nego da uletiš u neki revolving, iz koga se ljudi teško izvlače.
 
Zalagaonice funkcionisu na principu lombardnog kredita. neko zalozi pokretnu stvar, dobije kredit za to, ako ne vrati pare na vreme, zalozena stvar se prodaje i iz tog iznosa se namiruje poverilac. Ako se stvar proda za vise para od iznosa duga sa kamatom, duzniku se vraca ostatak.

Ne znam tacno kako to funkcionise sa depozitima u banci, ali moja pretpostavka je da je takva situacija kada neko npr. ima orocen novac u nekoj banci do npr. 1. aprila. 5000 evra npr. I sada mu hitno treba 500 evra, a ne zeli da skida orocenje sa cele svoje sume samo da bi uzeo tih 500. U takvoj situaciji ima smisla da mu banka da taj manji kredit za koji ce on da garantuje svojim orocenim depozitom. Ponavljam, ovo je samo pretpostavka, ne znam kako u realnosti funkcionise, ali znam sta je lombardni kredit u svom izvornom obliku (primer sa zalagaonicom je jako slican izvornom obliku)


A ako neko da pare, da bi te iste pare podigao kao kredit i na njega placao kamatu, i onda se mirne duse o tome raspravlja, kao da je to legitimna i normalna stvar, ja sam iskreno zabrinut i za ljude koji se prave da tako nesto razumeju, a narocito za one koji tako nesto urade. To je onako, jedan ozbiljan stupanj bunila po mom misljenju.
 
Ja mogu da kazem zato bi ja to recimo uzeo za mene znam, recimo ja imam 1000 eura ali ako dam tih 1000 eura odmah sada onda imam 0 eura i moram opet da skupljam do 1000 kao sto kaze "kibicer" : "samodisciplina" i nisam siguran da cu da budem toliko dosciplinovan da skupim opet tih 1000 eura (i ko zna da li bi ) i to je poenta cele price iz mog ugla gledanja,jer kada otplatim tih 1000 eura ili ti 1100 eura opet imam 1000 eura i mogu da nastavim daje da skupljam.. Tako da ja vidim ovde neku benifit za mene jer je to logicno i ok s moje strane, ali pod uslovom da kamata na recimo 1 god u eurima ne prelazi 10 % a i to je previse sve iznag toga je kradja.

P.S

A i mnoge zajbencije oko raznih dokumenta i nebrojano puta zvanja telefonom iz banke se tako u startu izbegavaju,znam jer su moje kolege uzimale kredite i to im je bilo kako oni kazu manje vise ko nocna mora i nepotrebno stresiranje zbog vise faktora..
 
Poslednja izmena:
Rio, ne moze to tako, taj depozit mora da se razoroci, napravi novi depozit sa namenom kredita sa depozitom i tako uzme kredit.
Pitao sam usput, bas me zanimalo. To mi je jedino imalo nekog smisla. A sve ostalo... donno.
 
Sada radi normalno menjacnica.
 
Na brzinu pogledah,ali sad ne mogu da nadjem,neko je mislim ovde pisao kako se placa racun ako ne stignem preko onog na klik da platim,pa ako neko moze ili opet da pojasni ili da baci link ka toj strani?
 
Nazalost, izgleda da nece biti nista od wp aplikacije. Rece mi danas tip iz poslovnice da wp ne podrzava neke sigurnosne opcije koje imaju android i ios, pa se aplikacija mora praviti uz pomoc ms-a da bi se omogucile te opcije, a ms za to trazi neke sumanute pare. Kaze da ce tesko telenor dati pare za app. :(
 
Nazalost, izgleda da nece biti nista od wp aplikacije. Rece mi danas tip iz poslovnice da wp ne podrzava neke sigurnosne opcije koje imaju android i ios, pa se aplikacija mora praviti uz pomoc ms-a da bi se omogucile te opcije, a ms za to trazi neke sumanute pare. Kaze da ce tesko telenor dati pare za app. :(

Verujem da nije obavesten ili je lupio nevidjenu glupost, MS koji je se tek bori za deo kolaca na trzistu sigurno nece naplacivati i derat one koji zele da rade WP aplikacije
 
Moguce da gresi, ali kolko sam ga razumeo, ne dere ms developere, nego se takva app ne moze napraviti na wp, nemaju te opcije developeri, vec ms mora to rucno nekako da omoguci, da li preko njihovih servera, nemam pojma kako pa to naplacuju. Kako god, cujem da je app trebala da bude gotova jos prosle godine, a i dalje nista....
 
Pa kako budu druge banke radile tako treba i oni... ili da prilagode svoju aplikaciju WP u smislu enkripcije i zastite a ne da izmisljaju tocak ;)
 
Kaze se toplu vodu, ti kao da si sa engleskog preveo :D
 
Nazalost, izgleda da nece biti nista od wp aplikacije. Rece mi danas tip iz poslovnice da wp ne podrzava neke sigurnosne opcije koje imaju android i ios, pa se aplikacija mora praviti uz pomoc ms-a da bi se omogucile te opcije, a ms za to trazi neke sumanute pare. Kaze da ce tesko telenor dati pare za app. :(



Hahahhaa pa ovo je nevidjeno, pa zar je i Telenor krenuo kao Intesa da se bavi nekim izgovorima, kako ne moze kako puno kosta...

ejjjjjjjjjj pa aik banka izbaci m banking http://www.windowsphone.com/s?appid=a1ca552c-d4d1-45d5-bb64-26a8ad99040e

Zar je moguce da Telenor nema para , da je aik finansijski mocniji i da moze da odvoji za izradu aplikacije.. Gledam po Beogradu MSove bilborde i prikazane lumie a Telenor koji je lider ne moze da obezbedi aplikaciju za WP, ej MS-ov sistem... To sam odmah znao kada je izasla app za Android, bila je prica u decembru ide za WP a onda odlaganje pa sad ovo...klasika, moze im se.

@zeljko looooool tocak :D
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno