Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A sta kazes da aktiviras tu karticu, uplatis novac prvo na nju i u aplikaciji dozvolis placanja njome na netu?
 
Evo i prvih informacija o Telenor Banka dozvoljenom minusu. Pomalo zahtevni uslovi ali je zato kamata dosta povoljnija za Progresiv korisnike.

IMG_20170127_164911.jpg

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
A sta kazes da aktiviras tu karticu, uplatis novac prvo na nju i u aplikaciji dozvolis placanja njome na netu?

Upravo sam danas isao u Telenor prodavnicu da mi je aktiviraju? Rekao mi je da ce mi biti oduzeto 500 dinara kada na racun bude stiglo - UOPSTE nisam obavesten da prvo moram uplatiti tih 500 dinara da bih onda mogao da je aktiviram na PayPal?

Ne koristim tu aplikaciju, niti cu...
 
U suštini kad aktiviraš karticu bićeš u minusu 500din. Lepo uplatiš 750din na bankomatu i dodaš karticu na PayPal-u. Pre toga kao što reče alfaunits dozvoliš internet transakcije za tu karticu.

Nisam nikad primao novac ali najnormalnije plaćam preko PayPal-a sa Telenor karticom.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Upravo sam danas isao u Telenor prodavnicu da mi je aktiviraju? Rekao mi je da ce mi biti oduzeto 500 dinara kada na racun bude stiglo - UOPSTE nisam obavesten da prvo moram uplatiti tih 500 dinara da bih onda mogao da je aktiviram na PayPal?
Ne koristim tu aplikaciju, niti cu...
Cenovnik su morali da ti daju, i uvek ga daju, kada potpisujes ugovor. U njemu pise da se jednokratno placa izdavanje/reizdavanje kartice 500RSD. (inace poprilicno skupo, ne znam da igde drugde naplacuju vise od 200RSD kartice, a i preko 0RSD je extremna retkost - mada ih razumem za ovo!)

Aplikaciju MORAS da koristis (ili e-Banking preko weba, svejedno), jer nemas drugi nacin da aktiviras placanja za internet na kartici.

Ali ajde... da ovo nije 5000000x puta samo pitano i odgovoreno u PayPal, Platne kartice i TB temi, pa da razumem ;)
 
Jedino sto ne moze sa MC jeste da se novac na PayPal stanju povuce preko MC kartice na TB račun. To je do MC.
Medjutim, za placanje, refund , cancelation i slicno - novac se vraca direkt na karticu/račun. Jedino PayPal balance ne može da se povuče, kome je to potrebno.
 
Usled tehničkih radova, obavljanje transakcija na bankomatima Telenor banke biće otežano od 21h.
Blagovremeno ćemo vas obavestiti o dostupnosti usluga. Svima se zahvaljujemo na razumevanju i strpljenju.

Da znate da se ne cimate kao ja veceras pa da ne radi ni uplata ni isplata

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam probao i neće.Verovatno je do njihovog glupog skenera.
Probao danas prvi put. Skener je očitao bar kod odmah kad sam telefon spustio na onu izbočinu na kojoj je slika bar koda. Sve zavrseno za par sekundi, odlična stvar!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel' skener trazi da se klikne prvo na mCash traku ili radi kao PayPass odmah?
 
Kliknuo sam na traku pre nego sam postavio telefon. Nisam probao bez.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Jel' skener trazi da se klikne prvo na mCash traku ili radi kao PayPass odmah?
Mora da se klikne na traku.
Jedino da su neke osposobili bankomate tj skenere, ja sam probao danas vise puta i ni da cuje, kad umucas kod radi super.
Probacu sutra da vidim jel proradilo vidim da nesto rade pa mozda i osposobljavaju te skenere da radi na svim bankomatima.
 
Mora zelena traka mCash da se aktivira.. U Bulevaru veceras nije hteo kod da procita, pa je trazio da ukucam brojeve, prekinuo sam i ponovo trazio mCash i drugi put je procitao. Telefon slobodno udaljite od chitacha, ne nabijajte ga odmah ispod skenera. Btw mCash i koriscenje fona umesto kartice je vrh.
 
Mora zelena traka mCash da se aktivira.. U Bulevaru veceras nije hteo kod da procita, pa je trazio da ukucam brojeve, prekinuo sam i ponovo trazio mCash i drugi put je procitao. Telefon slobodno udaljite od chitacha, ne nabijajte ga odmah ispod skenera. Btw mCash i koriscenje fona umesto kartice je vrh.

To su verovatno svi i probali kao i ja,ali opet nije radilo,i pokušavao sam još dva puta posle toga,ali opet isto.
 
Kad bude radilo u praksi kao sto kartice rade, bice stvarno vrh.

Jos da koristim TB MC za ista osim bankomata, bilo bi fino :)
 
To su verovatno svi i probali kao i ja,ali opet nije radilo,i pokušavao sam još dva puta posle toga,ali opet isto.

Ma naravno, ja samo kazem sta se u mom slucaju desavalo. Verovatno tada jos nije bilo setovano sve kako treba, jer je pustena opcija u rad pre zvanicne najave, mislim reklame.

Slazem se alfaunits, samo pitanje je koliko ce da zazivi, narocito koliko ce brzo da se siri.
 
To su verovatno svi i probali kao i ja,ali opet nije radilo,i pokušavao sam još dva puta posle toga,ali opet isto.
Takodje, nece pa nece i morao sam da kucam tad hoce. Probacu danas.

edit: Sad sam bio do bankomata i proradilo je konacno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Takodje, nece pa nece i morao sam da kucam tad hoce. Probacu danas.

edit: Sad sam bio do bankomata i proradilo je konacno.

Ako bude moralo često da se ručno ukucava,to je onda veliki promašaj,jer se gubi dosta vremena i sporo je.
 
Ja sam tri puta probao i sve tri puta u sekundi je ocitalo.
Mozda ni ja juce nisam dobro stavio fon.
Danas sam ga bukvalno spustio na onu traku i odmah je ocitalo, juce sam gurao skroz na skener.
Mada, juce kad sam kliktao na traku nije se palio skener sad se jasno i lepo vidi gde "baca".
Traka mChash mora da se klikne jer se time izvrsava komanda ukljucivanja skenera, nije non stop aktivan eto kad dodjete kliknite videcete da se skener tek tad ukljucuje i lepo cita i dobro "baca".
 
Skender je ono desno (obicno?) gde se vidi samo neki barkod? (ja ne vidim da postoji skener, mozda je previse sitan za mene)
 
Skener je dosta iznad tog bar koda a telefon treba da staviš tu gde je taj bar kod.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Tako je skener je u onoj "budzi", a fon na bar kod stavis i nema problema cita u sekundi.
 
Telefon treba NAVISE da se okrene?
Malo mu je trebalo vremena, ali je proradio danas.
Jedna kartica manje u dzepu - jedan CVV kod vise ce biti citljiv :D (kada budem menjao karticu)
 
Ne radi u uzun mirkovoj. Verovatno jos uvek rade na ovome. Ali dobra stvar


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni trenutno ne radi ni aplikacija. Unesem pin i iskoči mi prazna poruka.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Radi najnormalnije sa Telenorovim krs internetom [emoji2]

Poslato sa Tesla smartphone 6.1
 
Radi mobilni kes u uzun mirkovoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hajde neka se javi ovde neko ko ima iskustva sa platnim prometom, karticama itd. Naime u temi vectone mobile ima par ljudi sa tim problemom, i svi iz telenor banke. Ja sam uplatio dopunu od 100 RSD, na toliko mi je i stigao 3D secure kod, a zatim mi je skinuto i 100 funti. Nisam imao naravno toliko sredstava na računu, pa mi je tako DEBITNA kartica otišla u NEDOZVOLJENI minus od 12540 din. Iz TB kažu da rade na chargeback-u itd, ali mene zanima kako može debitna kartica da ode u nedozvoljenoi minus, a NEMAM ugovoren ni dozvoljeni minus po tekućem računu. Sa jednom bankom mi se isto to desilo, ali nisam primao platu preko njih, pa sam ih otkačio. Ovi iz TB pominju neko knjiženje itd. Čim nešto kupim lepo piše rezervisana sredstva i raspoloživa sredstva. Nekome će tako sutra skinuti 1000 funti, pa će mu banka tražiti da to vrati. Ne mogu ja u prodavnici da kupim za npr 15000 din, ako na računu imam 750 dinara. Unapred hvala.
 
Ti ne mozes da kupis ako nemas dovoljno sredstava na racunu ali oni mogu da te ubace u minus iako nemas aktiviran dozvoljeni đinus.
Jer su to sredstva koje oni potrazuju.
Desilo mi se brdo puta i u TB i u RF evo trenutno su me u petak uvukli u nedozvoljeni minus jer uopste nemam ni dozvoljeni niti mi treba jer imam dovoljno kesa kojeg uvek sa racuna skinem i prebacim komplet na TB i sad u petak mi puste cek koji su mi pustili tj skinuli pre 3 meseca.
Ako ti njima dodjes onda mozes u minus a ako hoces da potrosis vise sa kartice e to ne moze.
Tako funkcionise to.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno