Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
2 puta isti cek ? E svasta


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zbog ceka je normalno da odes u minus, bilo dozvoljeni, bilo nedozvoljeni. Cek si pustio, to je ne-digitalni nacin placanja, i banka ne moze da zaustavi isplati primaocu jer ti nemas sredstava.
Isto vazi i za one imprint masine (analogni nacin placanja karticama, mada ne secam se da sam igde to video vec 14 godina ;)).

Ali da debitne odu u minus, ili kreditna potrosi vise nego sto ima raspolozivih sredstava... to moze samo neki bug biti!

Inace, po ovome bih rekao da je Misa imao sa Intesom problem sa odlaskom u minus sa debitnom?:) Jer sam video samo jedan jedini slucaj da debitna ode u minus pre ovoga - u Intesi je neko prikazao cak i sken izvoda.
Kako? NE ZNAM! I mene brine ta mogucnost. I nije bio bug izgleda, Intesa nije htela da uradi chargeback tada.
 
2 puta isti cek ? E svasta


Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, idem sutra do RF da im predocim.
Zbog ceka je normalno da odes u minus, bilo dozvoljeni, bilo nedozvoljeni. Cek si pustio, to je ne-digitalni nacin placanja, i banka ne moze da zaustavi isplati primaocu jer ti nemas sredstava.
Isto vazi i za one imprint masine (analogni nacin placanja karticama, mada ne secam se da sam igde to video vec 14 godina ;)).

Ali da debitne odu u minus, ili kreditna potrosi vise nego sto ima raspolozivih sredstava... to moze samo neki bug biti!

Inace, po ovome bih rekao da je Misa imao sa Intesom problem sa odlaskom u minus sa debitnom?:) Jer sam video samo jedan jedini slucaj da debitna ode u minus pre ovoga - u Intesi je neko prikazao cak i sken izvoda.
Kako? NE ZNAM! I mene brine ta mogucnost. I nije bio bug izgleda, Intesa nije htela da uradi chargeback tada.
Naravno da je normalno ako i jeste za naplatu, a ovaj je naplacen 10 meseca 2016 i zbog toga su me ugurali u minus.
Nikad u zivotu nisam bio u minusu sto dozvoljenom sto nedeozvoljenom zapravo jos jednom kad me je TB oterala opet njihovom krivicom imam i SS za to ne BI alfa.
Nisi skapirao ocigledno, cek sam pustio u Septembru sa naplatom u Oktobru i to je ok, ostavio sam 5000 i to su skinuli jer sam tako i planirao, a sad posle tri meseca su taj isti cek ponovo naplatili, samo sad sam celu platu(kao i uvek) povukao odmah na TB racun i nisu imali odakle da skinu(a nisu ni trebali jer su to vec naplatili pre 3 meseca) i oterase me ni krivog ni duznog u nedozvoljeni minus ili uopste u minus s obzirom da nijedan vid njihovog kreditiranja ne volim(bankarskog) tako da sam njihovom krivicom sad u crvenom.
A sutra cu im reci da ce dobiti i tuzbu jer su pokusali da izvrse krivicno delo prevare ili pljacke ili kako vec videcu sa nekim advokatom s obzirom da sam ja iz totalno druge struke ne pravne.
Valjda si sad ukapirao.
A debitna TB je sto tako otisla u minus njihovom krivicom(TB)

Evo i SS da ne mislite da lazem.
c41592858d77bb453fc48f5d46d1f800.jpg

Prvi i treci su jedan te isti cek.
 
Poslednja izmena:
Tek sam se probudio kada sam citao post, jos nije kafa delovala, pa nisam primetio da je dupliranje u pitanju :) (a imam iskustva da RF baci u minus zbog ceka, pa se ode u nedozvoljeni minus) HMm, gde si pustio ovaj cek, ako smem da pitam? (baci na PM)

Sta je to proslog puta bilo za TB i minus?
 
Poslednja izmena:
Nesto sam placao a oni ocigledno nisu skinuli pa sam uplatio klincu vrtic a posto sam imao taman toliko na TB racunu za vrtic(a u stvari sam trebao imati 2000 manje zbog tog placanja na koje sam zaboravio i mislio da su skinuli a u stvari su kasnili sa knjizenjem nekih 7-10 dana sad vec i zaboravih) i vrtic odmah skinu a sutra vidim 2000 u minusu pogledam sta sam taj mesec sve placao i zasto i kako minus kad nemam uopste to cak tad nisu to ni davali ne znam za sad kakvo je stanje ali ni ne interesuje me jer mi nikakav minus ne treba uvek sam u plusu, i tad vidim neka transakcija od pre 10-ak dana tek posle placanja vrtica naplacena.
I tako ode i tu u minus, nije da su me nesto pokrali, nisu to sam potrosio nego su mi netacno stanje dali kad sam proveravao koliko je stanje na racunu a da nisu proknjizili uplatu staru 10 dana.
 
Zar nije ta naplata bila u nedospelim obavezama???

Imao sam i ja jednom nekorektno stanje na bankomatu - uplatio jednog dana, prebacio na stedni, uplatio sledeceg dana isti iznos - na slipu raspolozivo stanje DUPLI iznos ;)
To nije problem za mene konkretno tada, medjutim, mogucnost da tako nesto se desi... ispada da neko moze da mi skine nesto sto nemam!
 
^ Da dopunim samo, u nedozvoljeni minus moze se uci kada nema sredstava na racunu, a banka na kraju meseca obracuna održavanje računa, kamatu na dozvoljeni minus (ako postoji), održavanje kartice i slično. Mojim roditeljima se stalno desava jer isprazne racune do kraja (max dozvoljeni minus).
 
Zar nije ta naplata bila u nedospelim obavezama???

Imao sam i ja jednom nekorektno stanje na bankomatu - uplatio jednog dana, prebacio na stedni, uplatio sledeceg dana isti iznos - na slipu raspolozivo stanje DUPLI iznos ;)
To nije problem za mene konkretno tada, medjutim, mogucnost da tako nesto se desi... ispada da neko moze da mi skine nesto sto nemam!
Ne nije bila u tome je i ceo problem nastao. A naplatili posle 10ak dana.
 
Hajde neka se javi ovde neko ko ima iskustva sa platnim prometom, karticama itd. Naime u temi vectone mobile ima par ljudi sa tim problemom, i svi iz telenor banke. Ja sam uplatio dopunu od 100 RSD, na toliko mi je i stigao 3D secure kod, a zatim mi je skinuto i 100 funti. Nisam imao naravno toliko sredstava na računu, pa mi je tako DEBITNA kartica otišla u NEDOZVOLJENI minus od 12540 din. Iz TB kažu da rade na chargeback-u itd, ali mene zanima kako može debitna kartica da ode u nedozvoljenoi minus, a NEMAM ugovoren ni dozvoljeni minus po tekućem računu. Sa jednom bankom mi se isto to desilo, ali nisam primao platu preko njih, pa sam ih otkačio. Ovi iz TB pominju neko knjiženje itd. Čim nešto kupim lepo piše rezervisana sredstva i raspoloživa sredstva. Nekome će tako sutra skinuti 1000 funti, pa će mu banka tražiti da to vrati. Ne mogu ja u prodavnici da kupim za npr 15000 din, ako na računu imam 750 dinara. Unapred hvala.
Очигледно да је дошло до грешке и да ће ти се паре вратити(не 100 дин.:D) уз доказе о трансакцији а за толики минус би требао од банке добити одговор и потом пренијети и нама осталима.
 
"Ozbiljna banka"...
 
^ Da dopunim samo, u nedozvoljeni minus moze se uci kada nema sredstava na racunu, a banka na kraju meseca obracuna održavanje računa, kamatu na dozvoljeni minus (ako postoji), održavanje kartice i slično. Mojim roditeljima se stalno desava jer isprazne racune do kraja (max dozvoljeni minus).
Naravno da moze to se zna samo sto sam ja platio za prosli mesec odrzavanje(novi stize 30-og a naplata tj u minus me ubacise 20-og nisi citao ocigledno, dupli cek su mi naplatili.
Ja svojevoljno nikada nisam bio u minusu, ja to ne dozvoljavam sebi.
Nemam potrebu za time, iako su me milion puta zvale cice iz RF banke i nudile beskamatni doz minus do 10K, jedno 20 puta jedno te isto a ja odgovaram jedno te isto-NE, hvala.
Izgleda su odlucili(ONI) da mi treba minus i uterase me u isti ali sutra obracun kod ok korala.[emoji12]
 
Taj minus je sve samo ne beskamatni :) Placa se 90 din mesecno, koristio ga ili ne ;) To je 11% godisnje :D
 
Me ne znam niti me iskreno interesuje nego kazem sta me svako malo smaraju u detalje istog nisam ni isao jer me i ne zanima sto im odmah i kazem pa mozda zato ni ne stignu do tih 90 din da mi kazu.
Samo zauste da su iz RF i da imaju fenomenalnu ponudu za beskamatni minus od 10K i tu ih oborim hvala dovidjenja.
Tako da sa detaljima istog nisam upucen i ne interesujuje me.
 
Plaćanje putarine vas može bez problema oterati u nedozvoljeni minus, te transakcije se često rade bez autorizacije.
 
Hajde neka se javi ovde neko ko ima iskustva sa platnim prometom, karticama itd. Naime u temi vectone mobile ima par ljudi sa tim problemom, i svi iz telenor banke. Ja sam uplatio dopunu od 100 RSD, na toliko mi je i stigao 3D secure kod, a zatim mi je skinuto i 100 funti. Nisam imao naravno toliko sredstava na računu, pa mi je tako DEBITNA kartica otišla u NEDOZVOLJENI minus od 12540 din. Iz TB kažu da rade na chargeback-u itd, ali mene zanima kako može debitna kartica da ode u nedozvoljenoi minus, a NEMAM ugovoren ni dozvoljeni minus po tekućem računu. Sa jednom bankom mi se isto to desilo, ali nisam primao platu preko njih, pa sam ih otkačio. Ovi iz TB pominju neko knjiženje itd. Čim nešto kupim lepo piše rezervisana sredstva i raspoloživa sredstva. Nekome će tako sutra skinuti 1000 funti, pa će mu banka tražiti da to vrati. Ne mogu ja u prodavnici da kupim za npr 15000 din, ako na računu imam 750 dinara. Unapred hvala.
Biće da su ti (kvazi) Englezi poslali zaduženje u funtama bez pardona :d. Vole ljudi svoju valutu pa to ti je. Ne može banka tu da odluči da te zaduži za 100 funti, ako ne stigne takva informacija za knjiženje.
 
Jasno je u kom slucaju krivicu snosi Vectone, a u kom slucaju snosi banka.

Nikako mi se ne bi dopalo da banka dozvoli zaduženje na prepaid tekucem racunu.
 
Sve je to meni jasno, ali ako mi u mejlu stigne transakcija od 100 dinara, i onaj 3D secure kod na iznos od 100 dinara, a oni mi skinu i 100 dinara i 100 funti.E tu je već valjda banka odgovorna kada dopušta bez autorizacije i bez raspoloživih sredstava takvu transakciju. Prijavio sam problem još u utorak TB, svaki dan ih zovem, i svaki dan kažu da kolege rade na mom slučaju itd, kao i da je rok za rešavanje reklamacije i chargeback 45 dana :D Ali kao oni ta sredstva drže, još uvek nisu pustili tih 100 din, a do duše ni kamatu mi ne obračunavaju kao 1x kad sam bio 550 din u nedozvoljenom minusu zbog onih radova na sistemu. Odgovor TB ću svakako ovde preneti u celosti čim isti dobijem.
 
To je vec banka kriva i treba im trljati nos do besvesti jedino je pitanje kakvim sredstvima moze da se istera pravda.

Ako sam dobro razumeo tvoj racun je sada u minusu za 100gbp i ako uplatis tipa 5000rsd na racun to ti nije na raspolaganju?
 
Poslednja izmena:
Sve je to meni jasno, ali ako mi u mejlu stigne transakcija od 100 dinara, i onaj 3D secure kod na iznos od 100 dinara, a oni mi skinu i 100 dinara i 100 funti.E tu je već valjda banka odgovorna kada dopušta bez autorizacije i bez raspoloživih sredstava takvu transakciju. Prijavio sam problem još u utorak TB, svaki dan ih zovem, i svaki dan kažu da kolege rade na mom slučaju itd, kao i da je rok za rešavanje reklamacije i chargeback 45 dana :D Ali kao oni ta sredstva drže, još uvek nisu pustili tih 100 din, a do duše ni kamatu mi ne obračunavaju kao 1x kad sam bio 550 din u nedozvoljenom minusu zbog onih radova na sistemu. Odgovor TB ću svakako ovde preneti u celosti čim isti dobijem.
Da li je tebi banka rezervisala 100RSD + 100GBP kad si napravio transakciju ili ti je tek kasnije naplaćeno 100GBP? Ako možeš napravi printscreen pregleda tih transakcija na webu ili mob. aplikaciji (sakrij lične podatke).
 
To je vec banka kriva i treba im trljati nos do besvesti jedino je pitanje kakvim sredstvima moze da se istera pravda.

Ako sam dobro razumeo tvoj racun je sada u minusu za 100gbp i ako uplatis tipa 5000rsd na racun to ti nije na raspolaganju?

Upravo tako. Sve što mi sada legne na račun, pa i plata oduzima mi se do tog iznosa, i tek posle toga ću imati sredstva na raspolaganju. A ovo ako mi vrate vrate, a ganjaću i TB i vectone koliko god mogu, mada je ovde najviše kriva TB što je ovako nešto dopustila. A i onih 100 RSD nije tako proknjiženo, nego kao 113,25 RSD. Ima tu mnogo propusta to je očigledno.
 
Biće da su ti (kvazi) Englezi poslali zaduženje u funtama bez pardona :d. Vole ljudi svoju valutu pa to ti je. Ne može banka tu da odluči da te zaduži za 100 funti, ako ne stigne takva informacija za knjiženje.
Ako je 3D Secure transakcije, ne sme da banka dopusti skidanje iznosa koji nije dobijen na 3D Secure potvrdi.
Banka ne sme da te zaduzi za bilo koji iznos iznad raspolozivih sredstava na racunu, a ovde je to slucaj (ulazis u nedozvoljeni minus).

Dodatni problem ovde je sto ako on uplati, bice mu kupljene funte po kursu banke, a ako mu budu vracali posle to, pitanje je sta ce biti vraceno! Mozda bas 100GBP bude vraceno pa opet po kursu banke ih mora prodavati. Tu moze slucajno biti i u plusu, ali pre ce biti da ce biti u 5% minusu.
I nije prvi put da 3D Secure kod TBa nesto zezne.
 
Ti ne mozes da kupis ako nemas dovoljno sredstava na racunu ali oni mogu da te ubace u minus iako nemas aktiviran dozvoljeni đinus.
Jer su to sredstva koje oni potrazuju.
Desilo mi se brdo puta i u TB i u RF evo trenutno su me u petak uvukli u nedozvoljeni minus jer uopste nemam ni dozvoljeni niti mi treba jer imam dovoljno kesa kojeg uvek sa racuna skinem i prebacim komplet na TB i sad u petak mi puste cek koji su mi pustili tj skinuli pre 3 meseca.
Ako ti njima dodjes onda mozes u minus a ako hoces da potrosis vise sa kartice e to ne moze.
Tako funkcionise to.

To je prepaid račun i ne bi smelo da skida,i ne može skine ako nema dovoljno sredstava na računu to su mi potvrdili u kol centru,bar je tako za Starter paket.
 
Na šta si tačno mislio pod ovim?
Zaduzenje preko raspoloživih sredstava.


@NecaBG
To znaci da ako zelis da nastavis koriscenje tekuceg racuna moras banci da pozajmis svoj novac ili da račun ne koristis do resenja problema za koji kazes da je 45 dana(!) sto je nonsens.

Po meni ovo je ozbiljan fail banke, Vectone je uopste nebitan u ovoj prici iako iz ove gluposti sticem utisak da su lakrdijasi koji nisu bili potrebni ovom, da se slikovito izrazim, naivnom i prilicno institucionalno nezasticenom narodu.
 
Poslednja izmena:
Ne baratam bankarskim mehanizmima pa ako mozes ukratko zasto je to moguce i zasto je to ostavljeno kao opcija? Razumem zaduzenje prema banci na osnovu usluga izmedju banke i korisnika ali mi nije jasno izmedju korisnika i trecih lica?(pominjao si putarinu ali me generalno interesuje)
 
Poslednja izmena:
Zaduzenje preko raspoloživih sredstava.


@NecaBG
To znaci da ako zelis da nastavis koriscenje tekuceg racuna moras banci da pozajmis svoj novac ili da račun ne koristis do resenja problema za koji kazes da je 45 dana(!) sto je nonsens.

Po meni ovo je ozbiljan fail banke, Vectone je uopste nebitan u ovoj prici iako iz cele price sticem utisak da su lakrdijasi koji nisu bili potrebni ovom, da se slikovito izrazim, naivnom i prilicno institucionalno nezasticenom narodu.

Ne kapirate poentu priče.
Iznos rezervacije nije iznos za koji se klijent zadužuje.
Klijent se zadužuje prema podacima koji stignu kroz fajlove za knjiženje koje banka dobija od procesora platnih kartica (kao posrednika izmedju Banke i Mastercard/VISA sistema). To otvara 2 mogućnosti:
1) Banka je u podacima dobila da klijenta treba zadužiti za 100 funti i tako je uradila (preračunato u RSD/EUR)
2) Banka je u podacima dobila da klijenta treba zadužiti za 100 dinara ali je naprasno zaključila da je potrebno ipak zadužiti za 100 funti, jer je pružalac usluge iz Velike Britanije.
Opcija 2 je malo verovatna. Rok za Chargeback ne propisuje banka, već Mastercard/VISA i to vam(nam) je što vam(nam) je. Gadne monopolističke organizacije koje imaju svoja kruta pravila (a daleko su od imunih na greške i gluposti - nagledao sam ih se za ovih 10+ godina). Pristupi banaka se tu donekle razlikuju ali se nijedna neće polomiti da momentalno obešteti klijenta.
Banke ovde će svakako probati da se naplate, bez obzira na stanje računa u momentu knjiženja. Ono što ne rade je teranje u nedozvoljeni minus deviznih računa, ali dinarske tekuće će bez problema oterati u isti. Naprosto, kao i čekovi debitne kartice su instrument za plaćanja sa računa klijenta.
 
Ali kako sme da otera debitni racun, uz elekronsku autorizaciju (preko kartica), u nedozvoljeni minus? Kada je cela poenta debitnih kartica da ne moze u minus ispod raspolozivih sredstava.
 
Mnogo losa prica. Ako "nametnuti minus" postane najnoviji proizvod banaka, koji ne moraju da ponude klijentu da bi ga prodali, onda im je bas ponestalo maste. Narocito posle negativnih kamatnih stopa i placanja lezarine za lovu, u ne toliko "bogatim" drzavama. Propas', lagano, ali sigurno..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno