Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel' radi na svim bankomatima sada mCash? Da mogu da ne nosim vise Telenor karticu! Mozda mi sledeca i ne bude izlizana sada :)
 
Neka neko objasni kako se to koristi. Ja prvi beznam. Nije sramota pitati

Послато са Coolpad A8
 
Meni koliko je poznato dozvoljeni minus još nije omogućen iako je bilo priče da će biti od nove godine.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

U novom update-u pise stavka za dozvoljeno prekoracenje po tekucem racunu, ali nigde ne mogu da je pronadjem.
 
Evo sad azurirah aplikaciju i nigde ni slova o dozvoljenom minusu. Sam sebe bih tukao u glavu kad poverujem obecanjima, ludom radovanje, kako se kaze !
To podizanje bez kartice ce biti valjda sa telefonom. Dobicemo valjda jednog dana bar kod na aplikaciji i tako prevuci preko onog vazdusnog citaca na bankomatima, sto i sada funkcionise sa karticama .
 
Svojevremeno sam ih zvao da mi odobre dozvoljeni minus. Rekose, samo pod uslovom da primam platu preko njih.
 
Jel' radi na svim bankomatima sada mCash? Da mogu da ne nosim vise Telenor karticu! Mozda mi sledeca i ne bude izlizana sada :)
A kako se to koristi na bankomatu? Kako se koristi na prodajnom mestu ako je to moguce?
Ako nije zasto to samo BI ima od vecih banaka (ne znam za male tipa Pro credit) a nijedna druga to ne podrzava jos uvek?
Sto se tice bezkontaktnog na bankomatu znam da ne moras da ubacujes karticu vec samo prislonis na citac, ovaj mCash ne znam kako funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Pa znaci nema nigde u aplikaciji za dozvoljeno prekoracenje po racunu, nisam jedini da ne moze da nadje, a evo sta pise za update izmedju ostalog ...

teleno4.png
 
Poslednja izmena:
Kul fora. A prvo što mi je palo na pamet je da sad fizičko lice može da uplati drugom fizičkom licu devize ili dinare preko bankomata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad mi je jasnije kako ovo funkcionise hvala tarantula888, a sto ne odrade da moze da se placa preko telefona, kao sto je to uradila BI.
 
Evo sad azurirah aplikaciju i nigde ni slova o dozvoljenom minusu. Sam sebe bih tukao u glavu kad poverujem obecanjima, ludom radovanje, kako se kaze !
To podizanje bez kartice ce biti valjda sa telefonom. Dobicemo valjda jednog dana bar kod na aplikaciji i tako prevuci preko onog vazdusnog citaca na bankomatima, sto i sada funkcionise sa karticama .
Dozvoljeni minus je vid kreditiranja i ko hoće da koristi ovaj proizvod mora da potpiše aneks ugovora. Najpre mora da se aplicira za ovu uslugu, i to je moguće samo preko Web aplikacije (ne i preko aplikacije za mobilni telefon). Prilikom apliciranja mora se poslati i skenirana potvrda o zaposlenju i visini primanja (overena od strane poslodavca) ili tri zadnja penziona čeka (za penzionere). Na osnovu toga banka određuje visinu dozvoljenog minusa (mislim da se kreće od 20-500k). Na kraju apliciranja može se izabrati opcija dostave na kućnu adresu, tako da nema potrebe ići u poslovnicu. Ima u mobilnoj aplikaciji u katalogu proizvoda sve ovo lepo objašnjeno.

NXT-L09
 
Sad mi je jasnije kako ovo funkcionise hvala tarantula888, a sto ne odrade da moze da se placa preko telefona, kao sto je to uradila BI.

Ja sam pokusao da iskoristim mCash na bankomatu danas, ali ekran nije reagovao na pritisak zelene trake za mCash.

BI je uradila ova placanja samo za Visa Inspire i Visa Electron kartice (znaci, ne i kreditne). Sto uopste i nije neki plus iskreno :(
 
Jel' radi na svim bankomatima sada mCash? Da mogu da ne nosim vise Telenor karticu! Mozda mi sledeca i ne bude izlizana sada :)

Samo na Telenor bankomatima. Evo sa njihovog sajta.

Ako nemaš karticu kod sebe, od sada novac možeš podići na svim bankomatima Telenor banke, uz novu mCash opciju. Za korišćenje ove opcije, dovoljno je da imaš instaliranu i personalizovanu aplikaciju Telenor banke na svom telefonu.
 
Naravno, mislio sam na svim Telenor Banka bankomatima.
 
a sto ne odrade da moze da se placa preko telefona, kao sto je to uradila BI.
То би био логичан слијед и вјероватно ће то и урадити док се све мало не ухода.
 
Ja sam pokusao da iskoristim mCash na bankomatu danas, ali ekran nije reagovao na pritisak zelene trake za mCash.

BI je uradila ova placanja samo za Visa Inspire i Visa Electron kartice (znaci, ne i kreditne). Sto uopste i nije neki plus iskreno :(

Isti slučaj. Telenor bankomat u Požeškoj


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dozvoljeni minus je vid kreditiranja i ko hoće da koristi ovaj proizvod mora da potpiše aneks ugovora. Najpre mora da se aplicira za ovu uslugu, i to je moguće samo preko Web aplikacije (ne i preko aplikacije za mobilni telefon). Prilikom apliciranja mora se poslati i skenirana potvrda o zaposlenju i visini primanja (overena od strane poslodavca) ili tri zadnja penziona čeka (za penzionere). Na osnovu toga banka određuje visinu dozvoljenog minusa (mislim da se kreće od 20-500k). Na kraju apliciranja može se izabrati opcija dostave na kućnu adresu, tako da nema potrebe ići u poslovnicu. Ima u mobilnoj aplikaciji u katalogu proizvoda sve ovo lepo objašnjeno.

NXT-L09
Daj screenshot pošto sam ja izgleda ćorav. Osim keš kredita i kreditnih kartice nigde u katalogu nemam Dozvoljeni minus (ni na telefonu ni na web stranici).

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
^
Izvoli
c8a2a249d618ba2dc403815f5342c833.jpg
27d0de8f6daa24a40e4caba08c67f773.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam na koji fazon ali ja nemam to u Katalogu proizvoda iako sam ažurirao aplikaciju juče (ver 2.8.50)

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ni ja nemam to, ni na web ni u mobilnoj aplikaciji, mozda zato sto ne primam platu preko Telenor banke?
 
BTW, meni je mCash bio dostupan i pre update-a aplikacije (i radio je)
 
Odlična stvar je što možeš da uradiš screenshot bar koda i pošalješ nekome da ga skenira na bankomatu i podigne keš sa tvog računa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ili ga posaljes kome ne treba :d
 
A taj zna šta si mu poslao i pritom može da stigne za manje od 5 minuta do Telenor bankomata. Teoretski je moguće.

NXT-L09
 
Pre nekoliko stranica sam pitao u vezi uplate iz inostranstva, i sada sam nasao u listi prilava, preko web sajta, da je status transakcije "U obradi". Nikakvo obavestenje o toj uplati nisam nigde dobio.
Elem, vidim da mi trazi da prilozim:
Ugovor/Faktura kao dokaz o izvršenom poslu
Izjava o izvršenom poslu (dokument u slobodnoj formi)

Ukoliko neko moze da objasni kako ovo izgleda, ili ako je neko vec to slao (mislim da je neko spominjao to u ovoj temi), molim da mi posalje na PP primer tih dokumenata. Hvala :)
 
Upravo sam probao mCash na Novom Beogradu (blok 64) i ne radi.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Kod mene 5 minuta važi kod. Dva puta sam proverio [emoji4]

NXT-L09
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno