Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Primanje novca dobar broj banaka ne naplacuje uopste ili barem ima neku varijantu da se ne naplati. Npr. RF nije naplacivao (niti je naplacivao za firme, niti sada, a za fizicka ne znam kako je trenutno, ranije nije), dok Intesa naplacuje, ali ne ukoliko se novac oroci na barem mesec dana, sto je po meni OK.

Devizni transfer izmedju banaka... to radi samo onaj koji iz nekog cudnog razloga mora. Npr. firme koje kupuju nekretninu, a primalac nema racun u istoj banci (firme ne mogu podici devize za takve potrebe nikako, legalno).
Inace... samo unutar iste banke!
 
dobra je i postanska stedionica mobilno placanje kada placam racuna uzima samo do 4000rsd deset dinara provizija.poceo sam placati racune preko mobibank a novac prebacujem u telenor banku i skupljam za grcku sledece godine.
 
Kako izgleda otprilike Bill ID za Infostan? (xxxxx-xxxxxxxxx-xx ili xxxxxxxxx?)
Ne mogu da procenim po onoj "slici", koju daje app kao primer, sta da se upise :)
 
Pa upišeš poziv na broj (12cifara-5cifara-1cifra)
 
Poslednja izmena:
@ alfa
Id broj se nalazi iznad imena i prezimena nosioca usluge infostana, i mislim da ga ima na još jednom mestu. Broj je petocifren, ako se ne varam... Bacih zadnji račun......
 
Šifra korisnika jeste šestocifreni broj, ali ako se plaća račun ili vrši prijava za "račun na klik", upisuje se ceo poziv na broj (bez broja 11 u posebnom polju). Baš kao što je primer na slici.
 
Probacu.
6cif ID nije radio, a muslio sam da je ceo pziv na broj preveliki.
 
Postavili su bankomat u Mirijevu, u Maxi supermarketu.
 
Prijavio sam i ja infostan na klik. Cudno mi da je rok za placanje kraj meseca, jel to znaci da nema onih 7% popusta za redovno placanje ili je kao telenor racun da se odmah proknjizi. Za struju se ceka uvek zadnji dan - uvek pise 25 uplaceno.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi,imam jedno pitanje .Imam racun u TB broj :115000000005451270.Uplacivao sam na njega neki novac u posti juce i sluzbenica je greskom iz niza od tih 8 nula izostavila jednu.Hoce li novac leci na moj racun?
 
Prijavio sam i ja infostan na klik. Cudno mi da je rok za placanje kraj meseca, jel to znaci da nema onih 7% popusta za redovno placanje ili je kao telenor racun da se odmah proknjizi. Za struju se ceka uvek zadnji dan - uvek pise 25 uplaceno.
Принципијелно нема шта,иначе ко има бесплатно ел. банкарство у било којој банци може рачун за струју да види и на сајту ЕД уз свој ЕД број,тако да не мора да чека папирни рачун и задњи рок да плати.
 
Pa ja i placam struju jednu preko klika ,drugu za vikendicu popunim priznanicu online isti dan uplatim, pogledam im edb brojeve i telenor klik uvek placen kasnije oko 25-26 kad je kraj placanja. Hteo sam da proverim samo da li ima popust za infostan do 15 u mesecu(700 din nije malo). Jednostavno ovo je najlaksi vid placanja, ne znam kako su se principi i papirni racuni tu upleli
 
E pa ovako - Gospodo draga , ovo su lopovi samo takvi. Samo cu Vam to reci iz licnog iskustva i sutra idem da im isecem njihovu master karticu posto ne vredi ni za sta. Juce sam povukao sa skrilla neki novac ( a pre toga sam naravno isao i pitao bar 3x puta i rekli su mi da kada sa skrilla saljete novac nema nikakave provizije) i skinuli su mi za transakciju 25e ..... Odmah sam ih kontaktirao i naravno dobio odgovor da oni nemaju sklopljen ugovor sa njima i da mi je taj novac uzeo navodno skrill sto je naravno netacno jer vec 5 god skidam novac sa skrilla i njihove transakcije se naplacuju od 1,8 do 2,95e maksimum... , pa da se novac izgubio negde u putu (smesno) , pa kako oni nisu tu nista krivi itd itd.... Znaci savet za sve - bezite od ovih sto dalje !!!!!!!
 
Izgleda da ipak dugo nisi povlacio novac sa Skrill-a na devizni racun. Ima vec jedno godinu dana (mozda i jace) da Skrill uzima jos nekih 20-25$/€ kad se parice povlace direktno na racun. Pravdaju se nekim "posrednickim" bankama. Nije to problem do Telenora, isto je bilo i kad se povlaci na npr. Intezin racun. I od onda je savet da se povlaci na karticu koja je vezana za racun (Intezina Visa odlicno radi).

Mada, ako uzmes Skrill-ovu masterkarticu za sve to nema potrebe :)

Znaci, batali "lopovi lopovi". U ovom slucaju (bar) nisu :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Колико видим повлачење је могуће на Виза картицу и девизни рачун тако да си ти повукао на девизни.За провизије не знам(ал је пуно)а Киза ти је лијепо рекао,бесплатни девизни уз картицу у Интези и ел. банкарство или Скрилова картица.Примање новца из иностранства је без Теленорове провизије али није бесплатно јер све трошкове плаћа онај који шаље а рачун је лако затворити,без одласка у банку:D
 
Poslednja izmena:
20-25$ je uobicajen trosak transfera novca sa računa na račun preko SWIFTa.
Posiljalac odredjuje ko ce da plati taj trosak. Moze da ga plati posiljalac, primalac ili oba po pola.
 
Poslednja izmena:
Evo ja sam ti pomogao i iskreno odgovorio na sva pitanja.
Nadam se da sam bio od pomoci.
A tebi zelim da posle prakse udjes dal u TB ili bilo koju samo sto pre da nadjes posao.
Srecno!
 
Pristojna anketa, nadam se da ce ti posluziti.
Ako mogu i da dam svoj komentar za jedno pitanje, dok su sva ostala odlicna i na mestu.
5. Na koji se način uglavnom informišete? * - Fus nota? Za sta? Gde je objasnjenje? Jos neko do pitanja je imalo istu
O cemu se informisem?
TV ili Radio
Društvene mreže
Novine
Novine online
Ostalo

Verujem da je previd ili pad koncentracije, posto je predzadnje pitanje, ali postoji "internet" a da to nisu drustvene mreze niti online novine.
Nije nikakav zlurad komentar, vec samo zapazanje posto je ostalih 99% pitanja na mestu i smisleno.
Pozdrav
 
Hvala ljudi na pohvalama znace... naravno i svaka kritika je dobrodosla posto ja tek diplomirao a koleginica sto radi sa mnom jos student tako da ono jos ucimo. Vi ste ovde dosta stvari o banci vec saznali i informisani ste pa puno znace vasi odgovori.

Pozdrav :wave:
 
Ево дипломац,попуњено.Мене од Теленора највише одбија "непостојање банкомата" па бих наручио један,ако може.
 
Popunio.

Prilicno dobro ciljana/osmisljena anketa, podrzavam rad!
 
Popunio i ja jos sinoc. Nego čitajuci između redova, cini mi se da Telenor razmislja o wallet-u u telefonima. Verovatno ce nadograditi app da moze direktno da placa.
 
Nema sanse da ce jedini to raditi :) Verovatno ce biti u pitanju implementacija Apple/Samsung Pay servisa, a isti ce ponuditi i druge banke. Previse je Telenor mali da bi mogao to da ponudi sam. (sem ako moze kartica na telefon da se baci, i da radi preko NFC-a PayPass/PayWave tamo gde inace radi, ali dzaba to kada sem u Maxi/Lilly marketima skoro nigde nema beskontaknto placanje, nece ga ni uvesti samo zbog jedne banke, i to sa vrlo malo korisnika)

Mojih 2RSD :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno