Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada si podizao poslednji put vise od 5k u Intesi? Ja sam sredinom juna. I ove informacije su od tad.

Ne citas uopste. I da ti ne daju u jednoj filijali, imas ih 10 okolo i mozes podici 10x5000e ukupno tog dana, u svakoj po 5K. U TB ne mozes, i celu Srbiju da prodjes.

Ovo znam da moze u Intesi, jer sam posle tako podigao dnevnice. Moze i u jednoj filijali vise od 5K, bez najave, ali ne uvek, zavisi od filijale i situacije.

Ovo nije nikakav "moj primer", ovo je nesto sto sigurno moze, ali Miki nije izgleda primetio razliku izmedju ">5K u istoj filijali, i >5K u istoj BANCI, a vise filijala".
Nesto sto garant moze u svakoj banci, sem u TB, gde garant ne moze. Nije primer, vec cinjenica.
 
Poslednja izmena:
Ne citas ni ti. Meni je receno da u okviru banke bez najave ne moze preko 5000 eura. Bez obzira u koliko filijala isao. Svaka tebi cast kada si mogao.
Meni kao magnifica korisniku to nisu dali ( ili cera koja je radila na salteru ne zna).
Mada je cudno da se pravila menjaju od filijale do filijale.

Edit :
@Desp - u pravu si. Ne nastavljam se vise:). Izgleda su pravila razlicita od filijale do filijale.:)
 
Poslednja izmena:
Jel moze u android app da se namesti da na pocetnoj prukazuje samo raspoloziva sredstva, ne sve zajedno (rasp. + rezervisana)?
Sitnica je, ali mi svaki put zasmeta
 
Koliko se secam, u TB se moze deponovati do 50.000 eur.
Zakljucili smo da se devno moze podici do 5000eur.
Mozemo da zakljuximo da TB nije za ljude koji bi da drze par stotina hiljada eura na racunu i koji traze da u svakom momentu mogu da podignu barem 10.000 eur.
Znaci, zamisljena je za ljude sa "prizemnijim" potrebama. :)
 
Jel moze u android app da se namesti da na pocetnoj prukazuje samo raspoloziva sredstva, ne sve zajedno (rasp. + rezervisana)?
Sitnica je, ali mi svaki put zasmeta
Mislim konkretno na cifru u krugu, hteo bi da prikaze odmah koliko para imam slobodno, ne sumu sa rezervisanim.
 
Ne citas ni ti. Meni je receno da u okviru banke bez najave ne moze preko 5000 eura. Bez obzira u koliko filijala isao. Svaka tebi cast kada si mogao.
Meni kao magnifica korisniku to nisu dali ( ili cera koja je radila na salteru ne zna).
Mada je cudno da se pravila menjaju od filijale do filijale.
Ona nije znala ili te nije razumela. Mozes bez problema otici u vise filijala iste banke i podici po 5KE po filijali.

Mislis da ona proverava rucno da li si vec podigao?:) Ne, sistem jos kaze da moze da da, ona da, cao :) A odgovor je ne kosta :D
 
Mozemo da zakljuximo da TB nije za ljude koji bi da drze par stotina hiljada eura na racunu i koji traze da u svakom momentu mogu da podignu barem 10.000 eur.
Znaci, zamisljena je za ljude sa "prizemnijim" potrebama. :)
Ovo staviti u naslov teme pa nastaviti diskusiju o TB :)
 
Meni i dalje nije jasna ova diskusija, a nisam dobio odgovor :D
Da li prosto moze novac sa racuna na racun, ili placanje karticom..

Jer neko i da kupuje stan/kola/skup nakit od nekoliko hiljada evra, ce platiti ili karticom, ili ce prodavcu da pusti pare na racun.
 
Imam i ja jedno pitanje, malo da razbijemo ovo prepucavanje

Prilikom korišćenja kartice u inostranstvu (konkretno mislim na CG), kako se zadužuje kartica tj. račun ako na njemu imam samo dinare?

Možda će još nekome ovo trebati ;-)
 
Imam i ja jedno pitanje, malo da razbijemo ovo prepucavanje

Prilikom korišćenja kartice u inostranstvu (konkretno mislim na CG), kako se zadužuje kartica tj. račun ako na njemu imam samo dinare?

Možda će još nekome ovo trebati ;-)
Ako imas samo dinare, a valuta transakcije je EUR tada se radi konverzija po gornjem kursu TB. U principu je najbolje da imas onu valutu u kojoj se obavlja transakcija.
U prevodu: konvertuj dinare u EUR i provlaci karticu u Crnoj Gori. :)
 
Koja je razlika? Njihova konverzija po gornjem kursu je ista kao i da ja konvertujem dinare u evre u virtualnoj menjačnici. Jel tako?
 
Nije jer ne znas kog dana ce (i po kom kursu) stici transakcija za naplatu ako nemas evre. Tako da ako ih kupis danas, znas kurs. Ako ih oni automatski konvertuju bice po nekom drugom kursu (koji moze biti i bolji i gori, ali ne znas koliko ce biti)

Ne valutu placanja, vec iskljucivo evre (ili dinare ako je placanje u dinarima jedino), jer ako ima drugih valuta bice duplih konverzija.

Tesla, placanja sa racuna/racun ne znam da li su moguca kao u drugim bankama :) U drugoj banci odes na salter, i uz ugovor za stan, istog trenutka se prenese novac. Mislim da u TB to ne moze biti toliko brzo, jer nece pustiti prenos 50K EUR bez da rucno provere, a rucna provera nece biti mozda i istog dana.
Ne bi smelo biti nekih limita po pitanju kolicine koja se moze preneti, ali nemam prenose od 50K+ ni dinara da bi mogao da potvrdim :(
 
Kod TB nema duplih konverzija, dekius je davno pominjao OVDE.

@Tesla:
za tako velike iznose prenosa (nekretnine?) za koje se raspitujes ovde na forumu mislim da ti je daleko najkorisnije da pozoves 9005 i pitas direktno. Naravno da su moguci takvi prenosi, a navedeni su i u Tarifniku.
 
Poslednja izmena:
Успео сам да изгубим картицу. Мало ми је била фрка зато што је на рачуну отприлике сав новац који имам, викенд је, нисам знао да ли може онлајн да се блокира, а приметио сам тек после два дана. Замена преко апликације 500 динара. Није било могуће преко мобилне, избације неку грешку, па сам ишао преко веб апликације, трајна блокада изгубљене картице је тренутна.
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?334275-Telenor-Banka&p=4128555&viewfull=1#post4128555

Koliko sam shvatio, on je to samo mislio. Ako nema konverzije (obicne ili duple), to bi bila prva kartica, za koju znam, da ima multi-currency account, a cak i dual currency account kao kod nas (Intesa) je cudno.

Potrazio sam njegove postove na forumu (ima ih samo 200), nisam nasao gde je tacno to napisao provereno u praksi. A cini mi se da je neko proverio suprotno bas u praksi?
 
Писао сам ја раније за конверзију динара у евре за плаћања која се одмах обаве, у случају да на рачуну нема евра. Конверзија се вршила по оном курсу који је назначен док се не уђе у апликацију, дакле прилично неповољнијем. Нисам одавно ништа куповао, не знам да ли је и даље тако.
И нема дупле конверзије, банка изврши замену и то је то.
 
Poslednja izmena:
To je dinar->EUR, ovo je prica za USD->EUR. Sumnjam da nema tu barem jedne konverzije, ako ne i dve.
 
@alfaunits ti čak i kad ne znaš, napišeš za Telenor i banku uvek najgore. Ne znam koji problem imaš sa Telenorom ali stvarno si postao dosadan sa svojim negativnim komentarima na svim temama koje imaju veze sa Telenorom.
 
Verovatno postoji mnogo tih razloga (kompleksa) :D
 
@alfaunits ti čak i kad ne znaš, napišeš za Telenor i banku uvek najgore. Ne znam koji problem imaš sa Telenorom ali stvarno si postao dosadan sa svojim negativnim komentarima na svim temama koje imaju veze sa Telenorom.
Naprotiv, pratim temu, jer me interesuju sve mogucnosti vezane za valute, posto mi je posao vezan za previse valuta.

Ako mozes imati samo USD na Telenor racunu, i tacno u cent ti skinuti samo USD kada placas nesto u USD, potvrdi molim te. Ja nisam naisao da je neko do sada potvrdio to u praksi.


A vi koji mislite da samo nesto lose mislim Telenoru, ingorisite, ili potvrdite iz iskustva suprotno. Prekinite pisati da li mrzim Telenor ili ne :)
 
Ja sam kupovao nešto u dolarima, a na računu sam imao i dolare i evre i dinare. Sa računa su mi skinuti evri, da bi tek posle par dana bili vraćeni na račun, a skinuti dolari.
 
Naprotiv, pratim temu, jer me interesuju sve mogucnosti vezane za valute, posto mi je posao vezan za previse valuta.

Ako mozes imati samo USD na Telenor racunu, i tacno u cent ti skinuti samo USD kada placas nesto u USD, potvrdi molim te. Ja nisam naisao da je neko do sada potvrdio to u praksi.


A vi koji mislite da samo nesto lose mislim Telenoru, ingorisite, ili potvrdite iz iskustva suprotno. Prekinite pisati da li mrzim Telenor ili ne :)
Nema veze sa temom ali eto cisto da kazem...
Ja sam to isto hteo u Societe Generale banci... da otvorim USD racun i da vezem za visa karticu...
I rekli mi da nemoze, racun moze da se otvori ali za karticu moze da se veze samo din i € racun...
E sad sa telenor bankom jos nisam primao uplate i placao u $ da bih znao da kazem...
 
Evo ja mogu da potvrdim da prilikom placanja u USD, skida sa racuna u EUR iako sam imao i dolare na racunu. Tacnije, prvo rezervise ceo iznos u dolarima, a posle par dana oslobodi dolare i skine u EUR.
 
Ja sam kupovao nešto u dolarima, a na računu sam imao i dolare i evre i dinare. Sa računa su mi skinuti evri, da bi tek posle par dana bili vraćeni na račun, a skinuti dolari.

Evo ja mogu da potvrdim da prilikom placanja u USD, skida sa racuna u EUR iako sam imao i dolare na racunu. Tacnije, prvo rezervise ceo iznos u dolarima, a posle par dana oslobodi dolare i skine u EUR.

+1 Tako je bilo i u mom slucaju.

Aha, znaci sad ispada da kako kome?:)
 
Ma nema sanse, ja mrzim Telenor, sigurno ste vas dvojica pogresili, a ne taj jedan koji se ne slaze sa mnom :D

Salu po stranu, vidi se da nije kao sto drugi tvrde. Toliko o nekim zaludjenicima koji samo gledaju da li ja volim ili ne volim Telenor, a po cenu svojeg dzepa ;)
 
Pa vidi, tvoji postovi navode na utisak da si ti zaludjenik koji je ovde da samo pljuje po telenoru (ne mislim nista lose o tebi). Moj stav je da svako moze da kaze sta misli i da ima pravo da "pljune", ali nemojmo preterivati :).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno