Šta je novo?

Mobi Banka (ex Telenor Banka)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Мени је у свему томе најчудније што се може преко границе пренијети 10.000 евра у новчанику ,без проблема а из банке дупло мање уз све писане трагове.
 
Ali ako bude trebalo da se podigne nesto, u Telenor banci se GARANT slikas. U drugim u zavisnosti od situacije.
Ako ti treba hitno u Telenoru da podignes 50.000e NE MOZES. U drugim bankama mozes, pod uslovom da je radno vreme.
U razvijenom svetu jeste normalno da ko ima toliko kesa bude sumnjiv, ali ovde to nije nista cudno. U Knezu u bankama jako cesto ljudi podignu po 5-10K EUR (bilo u EUR bilo u drugoj valuti, ni koverte, ni nista i nose).
Ne znam da li ste vi svesni koliko jos skupih stvari se ne placa preko racuna, a legalno je..

Prosto kod nas tako nesto nije ciljano sigurno na ljude sa vecim sumama u bankama. Ciljano je bas na ljude koji primaju plate, i mogu sve online da zavrse, a to opet nije prosecan gradjanin Srbije, nikako, niti je bitan % naroda.
(u prilog ovom misljenju ide i to da su dali odlicnu a-vista kamatnu stopu, a to ne rade banke kada zele kapital, vec zele da zadrze sitan kapital da se ne podize vec karticom koristi)

Uopšte se ne slažem sa tvojim postom...

1. U razvijenom svetu ko ima 50 000 eura on je sumnjiv ?
2. 5000-10 000 evra, u knezu i nose bez koverte , u kojoj banci ? Ja sam par puta doživeo u komercijalnoj banci, mnogo drugačije stvari.
3. Odlična kamatna stopa, banka koja ne želi kapital ?
 
1. U kesu da. Nema razl9ga legalan novac te tazmere da cuva u kesu.
2. Intesa, RF, AIK, Alpha.
3. Za stednju po vidjenju da. Ako zele kapital ponudice orocenu stednju.
 
Мени је у свему томе најчудније што се може преко границе пренијети 10.000 евра у новчанику ,без проблема а из банке дупло мање уз све писане трагове.
Nije problem u iznosu niti postoji tako nesto u zakonu vec je u tome da treba da pripreme kesh. Ne stoji njima lova tu u fioci kod salterusinih nogu vec na sigurnijem mestu.
 
Ако мислиш на Теленор банку онда се слажем али зато ове друге баш немају разлог за ограничење уз сво обезбјеђење и осигурање.Гдје ће сигурније бити него у зиданој банци:D
Prosto kod nas tako nesto nije ciljano sigurno na ljude sa vecim sumama u bankama. Ciljano je bas na ljude koji primaju plate, i mogu sve online da zavrse, a to opet nije prosecan gradjanin Srbije, nikako, niti je bitan % naroda.
Па на кога онда "нишане"?
 
Nemoj da si naivan, to sto je zidana banka ne predstavlja neku zastitu. Imaju sefove sa vremenskom bravom i tako da ni sami sluzbenici ne mogu da pridju novcu kad pozele vec samo u odredjenim unapred zadatim vremenskim trenucima.

Seti se onog slucaja kod nas kada je radnik banke odneo iz poslovnice nekoliko miliona evra. Zastite novca nikad dosta.
 
Prosto kod nas tako nesto nije ciljano sigurno na ljude sa vecim sumama u bankama. Ciljano je bas na ljude koji primaju plate, i mogu sve online da zavrse, a to opet nije prosecan gradjanin Srbije, nikako, niti je bitan % naroda.
Па на кога онда "нишане"?
Pa i ja ne kapiram bas, ali cim ne mozes podici vise od 35.000e nedeljno (7x5000e po danu) ocigledno nisu oni sa parama (mada ne znam da li i jedna banka danas juri kapital posto ne moze da ga plasira).
I cim sve moze da radi online, a nije smoren sto mora da placa sam racune za koje nemaju ugovor o placanju, to vec smanjuje na one koji imaju koliko-toliko novac i computer-savvy su.

Otprilike mislim da ciljaju na stalne korisnike Bencha :D
 
koliko vidim, ovde je diskusija volim ili mrzim telenor. takodje tehnoloski pametnih i neznalica (glupih).
pa novi svetski poredak ide na to da ukine novac, da bi nas virtuelno pljackali, a ovde kao nekome treba 50.000 evra dnevno. to nema ni u filmovima. i danas na salterima tesko dokazes njihovu gresku, a kamoli kad bude krenulo sve virtuelno.
evo polako nam ukidaju cekove, ogranicavaju na par komada zbog povecanja limita ceka. igrice, a cekovi su nam bili majka janja.
niko ne spominje silne pljacke u americi, skidanjem podataka sa mobija i pc,a. licno znam ljude preko bare koji upravo zato imaju samo mehanicki odnos sa bankom. ja sam 2 puta sprecio kradju na automatima, a da ne spominjem bezbroj puta gutanje kartice i zezanje po dan dva dok mi vrate.
 
Ako neko hoce da te pokrade, pokrasce te, totalno nebitna prica. Prezirem saltere i iz tog razloga mi odgovara Telenor banka.
 
Da mi je da neko pokaže zadnjih nekoliko strana Vucicu da mu srce bude puno o kakvim se sumama priča...taj ko ima racun i luksuz da digne 50k € iz banke teško da je u TB, taj je u nekoj starijoj ima licnog bankara, i sekretaricu koju treska u slobodno vreme...a i teško da bleji na forumu
 
Zasto, osecas se sigurnije ako vidis iznajmljen lokal na kome pise "Banka"? Pisalo je na nekim lokalima "Dafiment banka" pa nije to nista znacilo, ne mora ni sada nista da znaci. Mislim, znam da je ljudima to sigurije kad udju u poslovnicu da daju ili uzmu pare. Bez obzira sto te pslovnice sutra mozda i ne bude.
Svaka ti je na mestu, isto razmisljamo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Dobrodošao nazad... ;)
 
nemora sve pare podici moze i postepeno naprimer po danu 1000eur za 30 dana moze podici 30.000eur.
 
Preterujete, neko je vec napisao. Ono kao, setam i padne mi na pamet da kupim auto, hitno , u prolazu... SciFi u Srbiji, a i u svetu. Ni najbogatijima ne padaju takve odluke tek tako.
 
Preterujete, neko je vec napisao. Ono kao, setam i padne mi na pamet da kupim auto, hitno , u prolazu... SciFi u Srbiji, a i u svetu. Ni najbogatijima ne padaju takve odluke tek tako.

Sansa da dobijes ebolu odlaskom u zariste iste je dosta mala, strance skoro da ne pogadja - hoces li rizikovati?

Manite se toga da li je to SciFi. Poenta je da nema mogucnosti za ovako nesto. Meni je trebalo (isplacene dnevnice konkretno i troskovi), i nisam ih mogao podici.
A to je prilicno cesto kod nas, vidjam vece sume u Intesi kad god odem da neko podize. U RF verovatno isto, ali oni imaju one diskretne blagajne, pa nisam siguran :)
 
A u Intesi moze? Onako odjednom, kad ti padne na pamet? Svuda mora da se najavi veca suma i sve ove priče su samo tra la la. Telenor sve sije sa e-bankingom i kome to odgovara ok, kome ne odgovara, tu su standardne banke.
 
Poslednja izmena:
Nije tra la la. Ja ti potvrdjujem da sam u komercijalnoj banci podizao vece sume od 10 000 evra bez ikakve najave.
 
Error, lupio si za druge banke :)

Cak i da ti u jednoj filijali ne daju preko 5K, mozes otici u vise njih i podici po 5K. A za razliku od jedne Telenor "banke" u driving distance od mene (i od skoro svakoga u Srbiji), imam 10ak Intesa i 5 RF u walking distance. I da mi zatreba, mogu.
 
A ja nisam to mogao u RF, Intesi, Alphi i CA banci, komercijalnu nisam probao.
A to od saltera do saltera, obara onu ideju koju sam komentarisai, onako odjednom ti padne na pamet da podignes 15000. Ako ti malo sporije padne takva ideja, najavis i podignes pare u svakoj banci.

Edit: U alphi sam mogao da dignem 7000 samo u centrali bez najave.
 
Poslednja izmena:
O kakvim nebulozama se ovde raspravlja...
Vrlo prosto; kome je neophodno da ima mogucnost da u svakom momentu podigne 10.000Eur ili vise sa svog racuna, neka lepo zaobidje i zaboravi da postoji TB i svi srecni...
Ipak je i ovo tema o TB a ne kako podici 25000eur u roku od 1h.
 
Poslednja izmena:
Pa ko je znao o tome dok neko nije probao i javio?
Znaci treba cutati?

A dalje je posla prica kako to nema smisla - mozda njemu, ali meni ima, i mnogima jos.


@Error, poenta da ti zatreba nesto danas, u TB ne mozes preko 5K podici, end of story, NIKAKO. U Intesi mozes i bez najave, makar isao u vise poslovnica. Nema tu "cef", vec zatreba, neplanirano.
Moj primer je bas to - neplanirano tog dana sam trebao podici dnevnice, a nisam mogao. To je prilicno cest slucaj u firmama. (dnevnice se isplacuju fizickom licu, pa ih on podize ili koristi)
 
Poslednja izmena:
A jel moze vise od 5000 eura, ili dinara za toliko, da se prenese sa racuna na racun, ili plati karticom?
 
@alfa- ne mozes ni u intesi bez najave i to dva dana unapred. Provereno.
Skoro sam podizao preko 5k i rekli su mi da moram da najavim. I da mi ne znaci nista ako odem u drugu njihovu ekspozituru da mi preko 5000 dnevno bez najave nece dati.
 
Miki, nije tacno.
 
Kada si podizao poslednji put vise od 5k u Intesi? Ja sam sredinom juna. I ove informacije su od tad.
 
Moja majka je u Dec. prosle godine morala da najavi pre podizanja novca (znatno manji iznos od 10.000). Intesa u Bulevaru kod Liona.
Kolegenica prodala stan i novac (eure) ostavila u banku (nisam siguran, ali mislim da je Komercijalna). Naravno, pre podizanja morala da najavi, a i da napise izjavu za sta joj novac treba.

Svako moze da navodi svoje primere koji ce biti razliciti sa istim i razlicitim bankama.. i tako unedogled. Poenta toga je?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno