Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Meshlicious možda.
Tvoja grafička je: 335x137x69mm

Evo šta kažu za maks grafiku:
Meshlicious Case Specifications (mm)
NotesMAX LMAX DMAX WNotesGPU M. H (3 & 4 SM)MAX GPU LENGTH
(Lowest GPU Position) ->33615583<- (4-Slot)6383314324336
(Middle GPU Position) ->32463<- (3-Slot)CPU M. H (3 & 4 SM)RESULTING CABLE CLEARANCE
(Highest GPU Position) ->3147353433323
 
1mm :D

ako moze da se ubaci?
 
1mm :D

ako moze da se ubaci?
sweating key and peele GIF
 
I u AP201 je knap, Osim ako ga ne rastavis i iseces.
Pise i da prima 420mm rad, ali 3x P14 PWM ne mogu stati, fali oko 2 mm...
Onize kuciste, ali duboko, a opet knap, ako se koristi 150 mm PSU.
Meni se prvensveno dopala estetika. Ima neki RGB na GPU ali se ne vidi kroz mesh :)
Nego kako da regulisem Asus vent sto je dosao sa kucistem?
P14 PWM su tihi ali taj vent u chainu radi na 100% (svejedno manje nervira od trash venta iz SS G12 750W... dodje mi da ga otvorim i ponistim garanciju).
 
Ma staje ova moja u AP201 bez problema, mogla bi stati i 30mm veca grafika komforno, samo napajanje (kavez) treba biti visocije montirano. Sto se Meshlicious tice palo mi je na pamet ali je to bas knap, pitanje bi li i stala grafika, rizicno mi da porucujem na nevidjeno a po netu bar za sada nisam uspio naci ovu moju kombinaciju.
 
CPU-Cooler-Benchmark-R5-7600X-25-Curve-Offset-88W-PPT.png


CPU-Cooler-Benchmark-R7-7700X-25-Curve-Offset-105W-PPT.png


Malo testiranja malih kulera od strane L91 (na youtube-u) odnosno reviewer . co (na netu)

Thermalright SI-100 kida.
Intel brojke stizu isto i drukcije se ponasaju svi kuleri (mada kaze da mora za svaku platformu svaki kuler da se okrene na specijalnu svoju stranu. na 3/4 strane je sranje, na jednoj 4-toj kida. i koja je strana adekvatna se razlikuje od kulera do kulera.

Ali takodje se na istom kuleru se razlikuje od platforme do platforme.


Konkretno Thermalright axp90-x47 i x53 je na Intel-u morao da okrene na stranu koja se raspada na Ryzen 7000, i obrnuto, inace su skakali od top performansi do neupotrebljivog i obrnuto
 
Jel imaš jos neki konkretan test za ove tvdnje?
 
Poslednja izmena:
Jel imaš jos neki konkretan test za ove tvdnje?
Nope, samo on za sad, i iskustva u upotrebi desetak ili tako ljudi sa SFF Discord-a. Neke razlike bi mogle da se objasnje i varijaciji u proizvodnji, itd, ...

Nije jos izbacio snimak, ovo je preview, ali imam vise poverenja u njegove rezultate nego skoro bilo koga drugog random youtubera, ili sajt reviewer-a sto je radio sa malim kulerima (osim velikih imena). Jednostavno puno vremena i truda je ulozeno da se eliminisu ljudske i softverske/hardverske greske uz saradnju sa drugim ljudima koji se razumeju u metodologije iz naucnih disciplina. I odradi gomila ponovnog testiranja.

Drugi verodostojni revieweri nemaju jos vise od jednog ili dva kulera istestirana (HWcooling, Quasarzone, Expreview), a pogotovo ne ove najpopularnije. L91 liku fali samo Jonsbo jos da ima pokriveno sve



Ironicno, bukvalno nemaju nista osim Jonsbo-a Koreanci 😅

A Hwcooling samo Noctu-u nazalost :(


Takodje rekao je da IS-47-XT od ID-Cooling-a je bio neutralan zavisno od pozicije (nisam shvatio da li je radio ok i na kriticno poziciju gde je savijanje cevi gore [sto pravi probleme sa vecom potrosnjom, zbog dry-out efekta])

Mugen lik sto pise clanke za Cultist Network ima mnogo bolje rezultate sa AXP120-67 na primer
 
Poslednja izmena:
 
Vise nije bitno, za AM5 kacenje da li je kompatibilan neki kuler (da li se srafi od pozadi. Thermal Grizzly izbacio skracenje AM5 backplate-ove:


Pa mogu laganica i Jonsbo, HP400/S, HX4170D, crni beli preko Madjara, Alpenfoehn Black Ridge isto, stari ID-Cooling 40x/50x/evo itd, ...

Thermalright mogu vec sad (AM5 su kompatibilni sa stock backplate sve AXP90, AXP120 serije)

Takodje ima veci zamenski backplate za vodenih

fsd8-041_fsd8_041_01_800x800.jpg
 
^ prelepo :)

 
Formalno ne spada u temu (m-atx format), ali je ~15L i (makar na papiru) pruza dosta mogucnosti.

LZX-15
 
Lepota je u oku posmatraca...
Bas sam gledao ponudu ITX kucista kod nas i ocekivano je nikakva.
Dopada m se FD Ridge (u desktop polozaju), ima na KP ali ne znam kakav je to kuler do 70mm visine, jel moze to ohladiti recimo 13700K?
 


part 1
 
Poslednja izmena:
to se videlo jos sa slika :)

i custom externi psu
 
FSP CST350 PLUS, ASUS Prime AP201 ili nesto trece da mogu da prebacim trenutne komponente osim graficke? mATX ploca i 140mm atx napajanje.
FSP - nema ga nigde kod nas a ni kod madjara.
 
FSP imam i iskreno tesno je dosta u zavisnosti od izbora kulera i koliko dodatnih ventilatora imaš. ATX napajanje i mATX ne idu zajedno ako se ne varam, ja sam kombinovao mATX i SFF napajanje. Asus je daleko prostraniji, ali to je 50% veća zapremina već jer je oko 33L a FSP i ostali SAMA IM01 klonovi su oko 22L.
 
33L? Skoro kao kompaktna ATX kućišta...
Imam Raijintek Thetis koji je 27L i staje ATX ploča, napajanje od 160mm, 2 HDD-a i 300mm Strix 1080Ti...šteta što više ne može da se nađe.
 
U AP201 staje ATX napajanje i grafika koja hoćeš bukvalno, iako su iz nekog razloga stavili za lengh max od 338mm, može da primi i dosta veće grafike samo se kavez za napajanje popne na veći zubac.

Takođe može i front ventilator bez problema iako zvanično podršku nema.
 
U AP201 staje sve kad nije miniITX kuciste. Prema zvanicnim "intel" specifikacijama kucista mora da bude <20L da bi bilo SFF, odnosno miniITX.

Sad ce novo Cooler Master SFF kuciste manje od NR200P na computex-u se najavljaju.
 
Pozdrav ekipa, evo i mene u ovoj muci.
Trazim malo kuciste da upakujem ovo sto imam.
Imali li gde ct350 ili ili nr200 ili imate joa kakva preporuke, asus se spominen? Masina iz potpisa sa deep cool ak400
 
Neko reče pre dan-dva da FSP-a nema a ploča neće da stane u NR200P...
Možda ovaj novi Asus AP201?
 
Nazad
Vrh Dno