Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

evo i build :)

 
Ceo Computex, kucista na istu foru, meh.. I sve kao za vasar stvoreno.
Bogami, Fractal je objasnio sa ovim Terra. Ja razmisljam da cekam da izadje u Nemackoj pa da narucim. Ili da uzmem Lian Li A4-H2O sada. Jer imam dve ITX konfe koje cu spakovati u dva razlicita kucista.
 
malo me odbija jer nema mesta za nijedan dodatni vent, a kosta malo manje od FormD T1 gde mozes staviti i dva 30mm visoka ventilatora (ili neki 240 rad)
 
Sve ce se videti kad se uradi valjani test. Deluje provetreno, ali ce vreme pokazati da li je to dobra opcija. Svakako se slazem za ventove, navikao sam i ja da imam po 2-3 venta pride.
 
Konacno detalji za duhovnog naslednika Meshlicious-a (ovaj put 3 kucista odjednom, svakom sa 6 modularnih kombinacija unutra i cenom od samo 99-119 eur xD

Prvo najmanje FreeFlow One je ~15L i ima 3 varijante bez riser-a i 3 sa ryzer-om, uspravno, i polozeno (kao NR200P), kao i podrsku za vecinu masivnih 4090 karata i 145mm visoke vazdusne kulere zavisno od kombinacije



Pogledajte prilog 391362Pogledajte prilog 391363Pogledajte prilog 391361
Me gusta, dosta staje u njega plus modularnost.
A može da primi čak 5x3.5" HDD-ova...ne znam kako ali ako mogu da uglavim bar 2 meni je dobro.
 

Gore performanse od Fractal Ridge-a :(

Previse obstruktivne/lose dizajnirane stranice/mesh paneli. Prave previliku buku i ne propustaju dovoljno vazduha. Istorija se ponavlja ko sa Fractal Era

Mora ovo na sve ventilatore blizu stranica pod hitno:


 
Cekam da vidimo jos neke testove, ovaj mi bas ne uliva poverenje.
Lepše od a4 h2o i modularnije svakako ali samo 0.5l manje na racun 2 izduvna venta gore ili 240mm radijatora. Samo iz tog razloga mu ne bih dao prednost
 
Cekam da vidimo jos neke testove, ovaj mi bas ne uliva poverenje.
Jedan od najtacnijih/najkvalitetnijih reviewer-a na internetu. Sad jedino sto su komponente malo slabe, generalno nije zahvalno uporedjivati SFF kucista razlicitih rasporeda. Evo jos:



Neprijatna buka kad se spusti strana (6dBA veca i losiji zvucni profil), mora nizi kuler/nizi ventilator, ostojnik bilo onaj Noctua bilo Phobya 120mm ili neki drugi. Na svu srecu graficka ne brunda na svojoj strani, samo kuler+procesor

CPU: AMD Ryzen 7800x3D
GPU: Sapphire Radeon RX 6800 Nitro+
Motherboard: Asus B650e-i Strix
Ram: 32Gb G.Skill Flare X5 6000mhz CL30
PSU: Corsair SF750
Cooler: Thermalright AXP120-X67 with Noctua A12x15 chromax fan swap
Case: Fractal Design Terra Fan: Noctua A12x25 chromax as exhaust
Additional Notes: PSU standoff mod for cable management. 2.5 Spine position.

Temps, with bottom fan as exhaust, both fans at 50%, during cinebench the 7800x3d was about 81-85C, while gaming CPU was around 65C and GPU was 68-70ish for both Shadow of the Tomb Raider and Horizon Zero Dawn benchmarks and also Timespy Extreme 7800x3d only tuned with CO -30 rx 6800 nitro+ is stock config


D3B89F25-1E0D-47E3-B87C-27806E6C944E.jpg

E7FCBB08-EEBC-4C1F-8913-6B6908AD53BB.jpg





mozda iskoce video ovde, ne znam da li stavlja
 
Poslednja izmena:
"Bottom fan as exhaust"...zašto?
Baca topao vazduh u podlogu dole, rasprši ga i deo se vrati nazad kroz rupe na dnu a deo uhvati CPU hladnjak...bolje neka duva unutra pa nek izlazi gore.
Nego, je l' probao neko da priveže slim fanove na gornju stranicu? Možda ima mesta...
 
Jedan od najtacnijih/najkvalitetnijih reviewer-a na internetu. Sad jedino sto su komponente malo slabe, generalno nije zahvalno uporedjivati SFF kucista razlicitih rasporeda.

Ni jedna reč o načinu testiranja u videu, kao i taj focus na "average" temperaturama meni daje sliku jako individualnog testa, otuda i moj komentar.
 
"Bottom fan as exhaust"...zašto?
Baca topao vazduh u podlogu dole, rasprši ga i deo se vrati nazad kroz rupe na dnu a deo uhvati CPU hladnjak...bolje neka duva unutra pa nek izlazi gore.
Tako ispadne najbolje (sa namerom/na silu/optimizovana od inzenjera koji su pravili), Fractal je dizajnirao sve ka tome (direktna izjava Fractal ljudi). Tako su izracunali da im je najbolje za ovaj setup
Ni jedna reč o načinu testiranja u videu, kao i taj focus na "average" temperaturama meni daje sliku jako individualnog testa, otuda i moj komentar.
Pricas o dve razlicite stvari, dva razlicita review-a. Video buke je vezan za 7800x3D + 6800 build na slici i subjektivnijeg tipa, Hwcooling je objektivnija naucno-tacna recenzija sa 3700x i 2060/Super (opet nije idealno, ali verovatno najtacnije na internetu, sa strane metodologije/matematike/analize buke)
 
Pričam o Gear Seekers videu što je prvi okačen, HWcooling nisam ni spomenuo.
 

Za nijansu vece o SSUPD
 
Super, ali NCASE ces kod nas naci da kupis...nikad. A i porucivanje online preko njih ako bude moglo, bice tesko kao i proslog puta.
 
Super, ali NCASE ces kod nas naci da kupis...nikad. A i porucivanje online preko njih ako bude moglo, bice tesko kao i proslog puta.
Koliko vidim nijedno od kučišta koja se kače na temi ne možeš kod nas da kupiš, a na KP su cene 50% veće nego što treba da budu.
 
a na KP su cene 50% veće nego što treba da budu.
O cene ce biti ogromne, to je sigurno (ovo je najeftinije, pa ce biti najeftinije i nabaviti ga, sad sto je to blize 200 eur za 100 eur kuciste najverovatnije je sta je tu je), dostupnost je kljucni faktor Streacom moze da se uzme sa QuietPC, a Dancase A4-SFX sa ComputerOrbit.

Sta je najtuznije i sva $15-$25 fenomenalna kucista sa Aliexpress-a, Taobao/Tmall-a imaju uzasne shipping cene ~$150

Kod nas cak ni Lian li ne dolazi (sto su najdostupnije verzije)

Malo trziste, a jos manji ljudi SFF se bavi, kontam mozda moze da se naruci preko neko firme/dobavljaca InWin nesto, opet za jacu cenu ko zna kako i gde, ali to je to
 
Poslednja izmena:
Cenim da bi mi AE kućište stiglo kao zgužvana limenka :D

Znači Dan Case izadje 250 evra. Jel stiglo nekom netaknuto iz UK?
 

~24 litra, nije malo ali ima podrsku za 360mm AIO ili custom loop, 350mm velicinu graficke i prakticno moze bilo koji air cooler da stane. Ko voli kombinaciju metala i drveta, evo savrsenog kandidata :)

1-jpg-797x1080.jpgVault-2-White-Noir-1080x1080.jpg4-jpg-1826x1080.jpg
 
evo i build :)

 
Kineskinje poznate po svojim vestinama sklapanja mini ITX racunara. :D
 
Na kojim su ovi drogama? :oops:

1686313937474.png

Kopirali Apple case pa ajde Apple cena. 😂
 
Poslednja izmena:
 
 
Nazad
Vrh Dno