Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

Meni se dopada ovaj koncept...


Ali moje komponente nisu ITX. Jedino da pravim nešto tako ali veće. Postavio bih uspravno karticu (vertikalno naviše) i da fanovi duvaju odozdo naviše.

Ili nešto ovako...

 
Meni se dopada ovaj koncept...


Ali moje komponente nisu ITX. Jedino da pravim nešto tako ali veće. Postavio bih uspravno karticu (vertikalno naviše) i da fanovi duvaju odozdo naviše.

Ili nešto ovako...

A što je bolje da ventilatori duvaju odozdo naviše umesto regularnog horizontalnog duvanja?

Da li zbog toga što se topao vazduh po zakonima prirode već diže gore pa mu je to prirodna putanja kad ga ventovi poguraju?

Drugo, kakav hladan vazduh usisavaju usisni ventilatori odozdo sa dna kućišta?
 
Nisam siguran da je bol
A što je bolje da ventilatori duvaju odozdo naviše umesto regularnog horizontalnog duvanja?

Da li zbog toga što se topao vazduh po zakonima prirode već diže gore pa mu je to prirodna putanja kad ga ventovi poguraju?

Drugo, kakav hladan vazduh usisavaju usisni ventilatori odozdo sa dna k
Nisam siguran da je bolje, i ne kažem da jeste - samo se meni više dopada tako.

Iskreno, nameravam da napravim jedan kompjuterski sto za moje potrebe. Sa strane bi se u korpusu nalazio računar koji bih mogao da uvlačim i izvlačim vertikalno (kao modularna kućišta za rackove), a taj korpus bi celom stranom imao mesh zbog ventilacije. Posmatrano sa strane, ne bi se ni videlo kućište, već samo tastatura, miš i monitor.
Zbog toga mi vertikalna orijentacija više odgovara, bar na papiru za sada, a prašina ne bi bila problem jer bi bilo sve filtrirano i dobroj udaljenosti od poda (oko 50 cm).

Ove primere sam dao kao ideju ljudima koji jure ITX kućišta jer su vidim mala pa se možda nekome dopadne.

Meni je nepojmljivo da dam 150+ € za kućište - previše je pa makar bilo od zlata. Radije bih za te novce ili manje napravio svoje i skrojeno po meri za moje komponente, pa eto nekome kao ideja bar.
 
Nisam siguran da je bol

Nisam siguran da je bolje, i ne kažem da jeste - samo se meni više dopada tako.

Iskreno, nameravam da napravim jedan kompjuterski sto za moje potrebe. Sa strane bi se u korpusu nalazio računar koji bih mogao da uvlačim i izvlačim vertikalno (kao modularna kućišta za rackove), a taj korpus bi celom stranom imao mesh zbog ventilacije. Posmatrano sa strane, ne bi se ni videlo kućište, već samo tastatura, miš i monitor.
Zbog toga mi vertikalna orijentacija više odgovara, bar na papiru za sada, a prašina ne bi bila problem jer bi bilo sve filtrirano i dobroj udaljenosti od poda (oko 50 cm).

Ove primere sam dao kao ideju ljudima koji jure ITX kućišta jer su vidim mala pa se možda nekome dopadne.

Meni je nepojmljivo da dam 150+ € za kućište - previše je pa makar bilo od zlata. Radije bih za te novce ili manje napravio svoje i skrojeno po meri za moje komponente, pa eto nekome kao ideja bar.
Ne znam šta će ti onda uopšte kućište, ima gomila snimaka gde ljudi komponenete ugrađuju u sto i iste se ne vide...
 
Ne znam šta će ti onda uopšte kućište, ima gomila snimaka gde ljudi komponenete ugrađuju u sto i iste se ne vide...
Da bi zadržao mogućnost transporta ukoliko se ukaže potreba recimo.
A i volim da napravim nešto svoje.
 
Da bi zadržao mogućnost transporta ukoliko se ukaže potreba recimo.
A i volim da napravim nešto svoje.
Stari dobri izgovor, u realnosti kučište ne mrda sa mesta gde ga instaliraš...
Pogotovo u doba modularnih napajanja, ne ide ni do terese...
 
Valjda misli ako poželi da ga ponese negde.
 

.
 
I jedan jedini USB port...m'rš!

ko9dn3dg13za1.jpg


Kućište od 3.8 litara ima 2 USB porta i audio konektore a gospoda ne mogu da stave više od jednog porta na kućište od 15L i 230+ dolara? Misle da su Apple, šta?
Muka mi je više od tog trenda...
 
Stari dobri izgovor, u realnosti kučište ne mrda sa mesta gde ga instaliraš...
Pogotovo u doba modularnih napajanja, ne ide ni do terese...
Ako moram da vadim komponente zbog zamene a ušrafljeno je u unutrašnjost stola reci o - onda bih morao da vadim sve. Ovako je elegantnije.
 
Stari dobri izgovor, u realnosti kučište ne mrda sa mesta gde ga instaliraš...
Na SFF discord-u ovom jednom ima par hiljada ljudi koji mrdaju nonstop xD

na drugom Isto toliko i jos nekoliko stotina na forumima samo sto su.

+ jedno 4,5x toliko studenata koji "lurkuju samo", sto je opet na celu Planetu skoro i mali broj ljudi, ali ima ih.

+ gomile iz Kine i Indiji i drugih azijskih mnogoljudnih, sto su na svojim domacim socijalnim mrezama.
 
Na SFF discord-u ovom jednom ima par hiljada ljudi koji mrdaju nonstop xD

na drugom Isto toliko i jos nekoliko stotina na forumima samo sto su.

+ jedno 4,5x toliko studenata koji "lurkuju samo", sto je opet na celu Planetu skoro i mali broj ljudi, ali ima ih.

+ gomile iz Kine i Indiji i drugih azijskih mnogoljudnih, sto su na svojim domacim socijalnim mrezama.
Ma da...
Koliko si ga ti puta pomerao prethodnih godina?
 
Narucih na Amazonu SSUPD Meshlicious za smesan novac... ako ne otkazu porudzbinu i ne stigne cigla, eto zabave sa preslaganjem racunara po kuci :)
 
Cudno je to stavim usisivac direktno na mash i opet se ne ocisti da bude kao bocni ili gornji mash. Video sam likovi pisu kako su prali vodom i cime vec sto mi apsurdno
 
 
SSUPD vrh, samo da daju uputstvo kako se cisti prednji mash.
Užasan je za čišćenje, otprilike moraš štapićem za uši da ideš rupica po rupica ako misliš da ga temeljno očistiš, duvanje/brisanje će uvek ostaviti trag, minimalan, ali ostaje kontura ventilatora koji je tu gde usisava vazduh.

Kućište je inače odlično, ali meni bilo preveliko pa pređoh na manje, inače osim toga sa čišćenjem nemam nijednu drugu zamerku, staju ogromne grafike, može da se menja layout unutra, lepo izgleda.
 
 
Ovo je trenutna situacija u kucistu. Jel kad se kaze 3slot gpu to sigurno upada u ovu sirinu?
Sve preko toga morao bi da pomerim plocu na levo a onda bi morao da predjem na aio sto bi da izbegnem


20230528_115040.jpg
 
Super cena, ali je greska u listingu - nije u pitanju celo kuciste, vec samo dve mesh stranice :( Pitao sam da li je kompletno kuciste, ili ima neki drugi problem, odgovor je bio No problem. Narucio, stiglo u Nemacku, prosledjeno mi za BGD... a sada se organizujem sa njima oko vracanja, jer naravno oni imaju organizovano sve za povracaj samo iz Nemacke. Cekam potvrdu za ostatak EU.
 
 
Konacno detalji za duhovnog naslednika Meshlicious-a (ovaj put 3 kucista odjednom, svakom sa 6 modularnih kombinacija unutra i cenom od samo 99-119 eur xD

Prvo najmanje FreeFlow One je ~15L i ima 3 varijante bez riser-a i 3 sa ryzer-om, uspravno, i polozeno (kao NR200P), kao i podrsku za vecinu masivnih 4090 karata i 145mm visoke vazdusne kulere zavisno od kombinacije



freeflow one1 - Copy.pngfreeflow one2 - Copy.pngstreacom freeflow one - Copy.png
 
Ceo Computex, kucista na istu foru, meh.. I sve kao za vasar stvoreno.
 
Nazad
Vrh Dno