Šta je novo?

miniITX kućišta, diskusija

15 litara je daleko od normalnog kućišta. Kompaktna ATX kućišta poput Meshify C i sličnih idu od 37-40+ litara, 2-3x više, o prosečnom kućištima da ne govorimo...
Ako ne možeš da ga nosiš u rancu (a možeš, zavisi od ranca/kofera), ne znači da nije malo.
Inače, neka nezvanična granica za SFF je 20 litara...bar prema SFF entuzijastima i sajtovima.
Te granice ne mogu biti konvencija, po meni je 20l mnogo da stoji na stolu, recimo 10l bi se idealno podvuklo ispod monitora (vodoravno), 15tak je već problem.
Prenos je druga stvar, tu preko 10 ne bih ni stavljao na leđa.
Naravno ako neko drži miniITX na podu.. odmah da ga proda i zameni FULL Towerom :) Na podu miniITX nema nikakvu svrhu.
 
15 litara je daleko od normalnog kućišta. Kompaktna ATX kućišta poput Meshify C i sličnih idu od 37-40+ litara, 2-3x više, o prosečnom kućištima da ne govorimo...
Ako ne možeš da ga nosiš u rancu (a možeš, zavisi od ranca/kofera), ne znači da nije malo.
Inače, neka nezvanična granica za SFF je 20 litara...bar prema SFF entuzijastima i sajtovima.
u pravu si, ali sve je to individualno ja mislim. meni je recimo pojam za sff bio dan a4, oko 8 litara, i nisam hteo vece kuciste od toga. cak sam unapred napravio 3d printovan spacer da mogu da uglavim 3 slot graficku u njega (koji sad mogu da poklonim nekom, ali niko nece), ali sam na kraju odustao, kad sam shvatio da je tu previse kompromisa. Dimco je uradio strasan posao istrazujuci nepoznata itx kucista, i na njegovu preporuku sam uzeo no name kineza koji je stvarno besan. kuciste je 100% od 2mm aluminiuma, kvalitet vrhunski, 11 litara, prima tower cpu kuler od 14cm (!!!) i 3 slot graficke (BEZ) risera. mana je sto nije mesh, pa su temperature - lose i ja ga zbog toga drzim otvorenim. zapravo, temperature mogu da budu bolje ako se povecaju obrtaji ventilatora, ali ja to ne zelim, volim da mi komp bude necujan u svakoj situaciji, ne samo u idle. Dimco recimo ima 5600x i 3080 u njemu i drzi ga zatvorenim. moguce da mu je komp malo bucniji, nije necujan (zapravo ne znam) ali to je i dalje u nekoj normalnoj granici sigurno.

edit: pogotovu mi se ne svidja kod svih kucista koje ovde navodite (pored velicine) to sto se glavni frejm ne rastura, nego je fabricki spojen i ako zelis da transportujes kuciste moras da ga nosis kao kantu kakva jeste. moje kuciste se recimo rastura do nivoa sina i ploca, i kao takvo ne zauzima ni pola litra zapremine ako hoces da ga nosis.
 
Sutra izlazi Lian Li mini AIR sa podrskom za do 200mm psu ludilo

 
Super je kućište ali nema veze sa miniITX-om.
 
Koliko se sećam, on je nekih 37 litara? To je otprilike kao Meshify C, lol...
Što reče, nema veze sa ITX...ti možeš da pljesneš ITX ploču i u Define 7 XL ako hoćeš, ne čini ga ITX kućištem...
 
e dobro da nisam jedini koji postavlja granice gde je itx :D
 
Narucujem danas NZXT H1.
Jos se lomim oko ostatka komponenti.
 
H1 stvarno izgleda fantastično ali koliko vidim svi su složni da je hot as hell. :) Ako na to dodamo još i ove probleme gdje su prijavljivali da se kućište samozapali, problemi sa uzemljenjem, šarafima... Ne znam je li izlazila nova revizija?
 
Još jedan detalj. Kesa uzima NZXT H1 koji ima front USB-C. Koliko mi je poznato nema x570i ploče koja ima front USB-C konektor. Ispravite me ako grešim.
 
Poslednja izmena od urednika:
H1 stvarno izgleda fantastično ali koliko vidim svi su složni da je hot as hell. :) Ako na to dodamo još i ove probleme gdje su prijavljivali da se kućište samozapali, problemi sa uzemljenjem, šarafima... Ne znam je li izlazila nova revizija?
Jeste. Sad salju sa plasticnim srafovima za riser a na youtubeu vidim da na nekim trzistima ide i gen4 riser. Pa sta zapadne videcu
 
nije tema o komponentama (koje uzeti itd). hvala na razumevanju
 
CM NR200P i RX 6600XT.
 

Prilozi

  • received_407430240800371.jpeg
    received_407430240800371.jpeg
    271.2 KB · Pregleda: 118
Sapphire Pulse 6600XT je 240mm dug...znači, 240-245mm je max ako se koristi ATX napajanje...
Možda može i još ako se napajanje podigne za santim-dva.

@MegaSkot
Je li to "oficijelni" ATX bracket ili custom/3D štampani?
 
Nista custom, grafika Sapphire Pulse. Cooler Vetroo V5, bio na akciji 27e, nema bolje za te pare, staklo lepo seda na mesto. Fabricki vent nije mogao da stane zbog memorije, pa sam stavio Artic 120/15mm dva komada.
 
Poslednja izmena:
CM NR200P i RX 6600XT.
michael fassbender perfection GIF
 
Stiglo pre neki dan, jos samo da nadjem volje da sastavim 😑
 

Prilozi

  • IMG_20210915_191009.jpg
    IMG_20210915_191009.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 79
^5600g ce morati da sluzi dok ne naletim neku povoljniju 6600xt.
 
Sutra izlazi Lian Li mini AIR sa podrskom za do 200mm psu ludilo

Ladno 29cm široko, ovo jedino na neki custom astal može da ide... :)
 
011d je 27cm,imam normalan 110cm sto za njega 2cm ne pravu nikakvu razliku
 
I ja se pitam čemu ovo MINI u imenu. Mislim, fenomenalno je odrađeno, vrhunski funkcionalno, ali MINI svakako nije.
 
Običan o11 je najbolji, XL i mini su sviranje vršnjaku.
 
Ne bi ja menjao Liana ni za sta sad,al ok kome treba manji faktor sve je jasno
 
E, ovo im već jeste MINI, za razliku od prethodno pominjanog...
 
ovo je jako interesantno kuciste. meni se licno ne svidja jer ne moze da se rastavi, ali nema svako taj zahtev...
 
kad bi imalo stranice cele u meshu bilo bi odlicno. belo mi se uopste ne svidja, cudno mu stoji kad je pola stranice mesh a pola staklo.
 
Nazad
Vrh Dno