Šta je novo?

Midea Breezeless

Podešeno 22 stepena,u prostoriji je preko 30 stepeni.Ne može da se radi.
 
Kakve veze ima follow me, sigurno mu nije 22c kod senzora...ocigledno je da mu ne radi klima.
 
Haier klima 18-ica,izuzetno slabo radi,na vecim spoljnim temperaturama.
 
Primetim danas malo cudnu situaciju.
Klima bila podesena na 26.5 sa follow me i dostigla temp, odrzava.
Dodju gosti i kazu da je vruce, podesim je na 24 a ona ne mrda. Radi sa 330W i to je to, ne obara temperaturu.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240719_202305_Midea Air.jpg
    Screenshot_20240719_202305_Midea Air.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 28
I meni se cini da slabo hladi i to kada se podesava brzina duvanja. Sada namestim temp i brzinu stavim AUTO i to je to. Istocna strana i do podne je pakao. Ako cackam brzinu duvanja kao da malo poblesavi.
 
Podesena na auto, ali nije promenila intenzitet rada. Kao da nisam dirao temperaturu. Posle cu da probam da ugasim pa upalim i da vidim hoce li da zapne kompresor.
 
Haier klima 18-ica,izuzetno slabo radi,na vecim spoljnim temperaturama.

Što je klima starija, veća je verovatnoća da neće raditi kako treba. Može biti do banalnih stvari kao što je zaprljan spoljni izmenjivač, nedostatak radnog fluida...
 
Breezeless, ako je ispravna i unutrašnja jedinica montirana na poziciji odakle može da duva po celom prostoru koji hladi, nema problema da hladi do 50 kvadrata čak i na ovim temperaturama koje su ovih dana. Imam u stanu termostate za grejanje koji pokazuju i trenutnu temperaturu u prostoriji i ako podesim da klima hladi na 26, onda će temperatura u prostoru da varira između 25,5 i 26,5 stepeni, uopšte nemam potrebu da koristim follow me opciju. U uputstvu piše da hlađenje radi u rasponu o 0 do +50 stepeni i za sad je tako, čak i kad senzor na spoljnoj jedinici očitava preko 45 stepeni, unutra u stanu je i dalje 26 stepeni.
 
Meni juce zakucala na 26.5 i nije reagovala na smanjivanje temperature. Namerno sam je tako ostavio i nista se nije promenilo.
Posle sam je ugasio, sacekao par minuta i upalio, posle toga je reagovala na smanjivanje temperature i povecava brzinu, kompresor...
Glupa situacija, platis je 64000 kao dobru, gosti ti kažu da pojacas hladjenje a ona nece 😅
 
Da čuknem u drvo, nisam imao te situacije da se klima tako zaglupi, nadam se da će tako i ostati.
 
Normalno da imate problema da hladite prostor od 50m2 sa fan na auto. Stavi fan na maksimumu pa vidi da li hladi.
 
Kod mene lepo hladi na 25C ceo stan, od 70m2. Auto fan i follow me funkcija uključena. Mozda ta klima ima neki problem, bolje pozovi servis da pogledaju.
 
Evo nova info, pre godinu dana ugradih BZ+... pipa je odvedena na zgradni oluk...
pocela na pipi da curi nesto crno mozda nekih 2-3 meseca, ali najvise vode je izaslo. Ali pored toga i neki slajm.

Skinem na outdoor ona 2 sarafa spolja, izrotiram PVC resetku da je skinem, i imam sta da vidim, ono neki shlajm, ljigavac... crni, kao sa onog sveta.
Uzmem 2.5l flasu od vode, napunim i pod pritiskom saperem sve oko rupe. Slajm je spao na terasu, crevo sam izkopcao odmah iz jedinice spoljne koja ide u oluk, i odneo u wc, saprao ga sa vrelom vodom i malo domestosa, cevka cista kao sunce. I vise ne kaplje. Kapirate poentu, mora klima da se odrzava i spolja...
 
Kolege potrebna mi je pomoc. Spavaca soba od svega 7kvm. U zgradi je ima i izolaciju ali nesnso je vruce, Beograd lokacija. Mora klima, e sad se dvoumin Midea
brezles e 9 (nema 7000) ili Daikin ATXC 20. Midea oko 53 hiljade dinara a Daikin u na akciji 60 hiljada. Mene tu sad najvise brine da klima bude prijatna za spavanje tj da mene i zenu ne ubije nocu. Ajde ljudi pomagajte!!!
 
Kolege potrebna mi je pomoc. Spavaca soba od svega 7kvm. U zgradi je ima i izolaciju ali nesnso je vruce, Beograd lokacija. Mora klima, e sad se dvoumin Midea
brezles e 9 (nema 7000) ili Daikin ATXC 20. Midea oko 53 hiljade dinara a Daikin u na akciji 60 hiljada. Mene tu sad najvise brine da klima bude prijatna za spavanje tj da mene i zenu ne ubije nocu. Ajde ljudi pomagajte!!!
Ja spavam takoreći pod klimom, odnosno preko puta nje.. na temperaturi od 25c spustim krilca skroz dole i preživim noć bez bilo kakvih posledica od klime.. imam i opciju "breeze away" ali nema potrebe da je koristim..
 
Ja spavam takoreći pod klimom, odnosno preko puta nje.. na temperaturi od 25c spustim krilca skroz dole i preživim noć bez bilo kakvih posledica od klime.. imam i opciju "breeze away" ali nema potrebe da je koristim..
I ja u dnevnom boravku od 30 kvm spavam ispod klime. Dignem peraja na gore i duva preko mene ali u tako maloj sobi nisam pametan sta mi je ciniti.
 
Sutra poručujem klimu i u zadnji čas sam dobio preporuku za Breezeless 12 (umesto Midea Xtreme 12 koju sam prvobitno nameravao pazariti).
Za ispod 20 kvadrata mi treba klima, više me interesuje grejanje nego hlađenje iako će se koristiti za oboje.

Thread 'Inverter za grejanje 20m²' https://forum.benchmark.rs/threads/inverter-za-grejanje-20m².503798/
 
Breezeless uglavnom nema grejac spoljne tacne, breez mod radi samo na hladjenju. Moja konkretno krcka pri zagrevanju...
 
Treba li joj grejač?
 
Sutra poručujem klimu i u zadnji čas sam dobio preporuku za Breezeless 12 (umesto Midea Xtreme 12 koju sam prvobitno nameravao pazariti).
Za ispod 20 kvadrata mi treba klima, više me interesuje grejanje nego hlađenje iako će se koristiti za oboje.

Thread 'Inverter za grejanje 20m²' https://forum.benchmark.rs/threads/inverter-za-grejanje-20m².503798/
Za grejanje je ne koristim, osim u prelaznom periodu (a i tada radi par sati) obzirom da imam centralno, dok je za hladjenje bez greske.
Sa njom hladim ceo stan od 76 kvadrata jer mi koncepcija stana dozvoljava (naravno da bi u spavacoj sobi bilo 26C u dnevnoj mora biti 24C).
Kod mene je na grejanju modulirala oko 600W, dok na hladjenju oko 350W. Opet ponavljam, za grejanje je vrlo slabo koristim, pa bi mozda neko ko je vise koristi u tu svrhu mogao dati bolji utisak.
Brezeless mod je odlicna stvar, ne osecas da duva, a odrzava temperaturu prostorije.
Samo obrati paznju, njega je moguce ukljuciti samo na hladjenju, i ukoliko postavis temperaturu manju od temperature sobe, radice normalno dok je ne dostigne, a tek onda uci u brezeless mod. Naravno, breezeless mod samo odrzava temperaturu, ne moze hladiti ceo stan.
Jos jedna stvar, temperaturni senzor na klimi nije tacan, tako da se mora koristiti follow me funkcija na daljinskom (da odatle cita temperaturu), onda radi ok.
 
Zdravo svima, kupio sam pre desetak dana breezeless 12, juče i danas gledam, ne spušta temperaturu u sobi ispod 23 stepena. Podesio na 16, 100% ventilator. Ne više od 50 kvadrata, izolacija 10, pvc prozori. Evo sad konkretno spoljna temperatura oko 27 stepeni u sobi 23,24..
 
Zdravo svima, kupio sam pre desetak dana breezeless 12, juče i danas gledam, ne spušta temperaturu u sobi ispod 23 stepena. Podesio na 16, 100% ventilator. Ne više od 50 kvadrata, izolacija 10, pvc prozori. Evo sad konkretno spoljna temperatura oko 27 stepeni u sobi 23,24..
Brzina fan-a?
 
Zdravo svima, kupio sam pre desetak dana breezeless 12, juče i danas gledam, ne spušta temperaturu u sobi ispod 23 stepena. Podesio na 16, 100% ventilator. Ne više od 50 kvadrata, izolacija 10, pvc prozori. Evo sad konkretno spoljna temperatura oko 27 stepeni u sobi 23,24..
Je l' ti jedino merilo klima uređaj ili imaš još koji termometar u sobi?
 
Nazad
Vrh Dno