Šta je novo?

Midea Breezeless

Ljudi kakva je klima all easy pro, vidim ima je i pod brendom Midea ali i pod MDV brendom dali je to ista klima..ovde nemožes da je nadjes pod midea brendom nego samo pod MDV rendom.ista specifikacija mislim da je i ista firma.ali koja je bolja.ustvari dali je uopste dobra klima...
MDV je Midein podbrend, pa se radi verovatno o 100 % identičnom uređaju.
 
Ni Midea nije neko poslednje čudo tehnike, tako da ne očekuj mnogo. U svakom slučaju, hladiće.
 
da je 100% identican uredjaj zvalo bi se poznatim imenom i cenom midee...a ne zove se, tako da 100% nije isti uredjaj.
Jedino sto ga je midea napravila.
MDV je Midein podbrend, pa se radi verovatno o 100 % identičnom uređaju.
 
Ni Midea nije neko poslednje čudo tehnike, tako da ne očekuj mnogo. U svakom slučaju, hladiće.
U potpunosti se slazem s'tobom.Svi znaju koje su klime dobre..al stvarno dobre.tako da naravno ne očekujem da ću zimi da se oblačim ko leti a leti ko zimi..ali zavrsava će poso jedino me brine da se ne kvari to je ono što me tišti..nadam se da neće...
da je 100% identican uredjaj zvalo bi se poznatim imenom i cenom midee...a ne zove se, tako da 100% nije isti uredjaj.
Jedino sto ga je midea napravila.
E...ovaj je skuplji od midee za neverovati ali tako je.uporedi recimo extrem wik12 midea i mdv all easy pro ovaj je i skuplji i po specifikicaji bolji model...dali je tako u stvarnosti neznam..
da je 100% identican uredjaj zvalo bi se poznatim imenom i cenom midee...a ne zove se, tako da 100% nije isti uredjaj.
Jedino sto ga je midea napravila.
 
Poslednja izmena:
Ovaj easy pro je i prepakovani Venting VSEPBU-12HRFN8 Pro ista težina spoljne i unutrašnje jedinice.
 
Probao na 16 stepeni, nikakve razlike nema. Stavio na 20 da hladi nekih 2 sata, aplikacija kaze da nije spustila nikad ispod 27.3. Odgovor majstora na to je da je senzor na samom vrhu prostorije gde je naravno najtopliji vazduh i da ce tesko da pokaze nizu temperaturu. Mislim da je to samo izgovor jer ni on sam nije siguran sta se desava.
Narucio sam sobni termometar pa cu da utvrdim realno stanje.

EDIT: Sto se gasenja tice, pitao sam jer sa taj stari Mission model (koji je isto inverter) ugasi kad postigne temperaturu.
Isto sve i kod mene. Kupio prije dva dana i postavljena Midea Breezeless E od 5,3kw inverter. U stanu od 54kvadrata. Namjenjena da mi hladi citav stan. Al hladi samo sobu, i nema te jacine, hladi rekao bih prije kao dobar ventilator. Nema onog ostrog zraka da se osjeti iz nje. Sve zivo sam probao i nista.

Da li su tebi dolazili iz servisa da li si rjesio problem?? Podjeli molim te ako imas info..
 
Isto sve i kod mene. Kupio prije dva dana i postavljena Midea Breezeless E od 5,3kw inverter. U stanu od 54kvadrata. Namjenjena da mi hladi citav stan. Al hladi samo sobu, i nema te jacine, hladi rekao bih prije kao dobar ventilator. Nema onog ostrog zraka da se osjeti iz nje. Sve zivo sam probao i nista.

Da li su tebi dolazili iz servisa da li si rjesio problem?? Podjeli molim te ako imas info..
Nije mi sasno kako klima od preko 5kw ne moze da ohladi prostoriju, kolika je razlika u temperaturi izmedju zadate i temperature u prostoriji?
 
Bio je još jedan slučaj ovde sa istim problemom. Ne znam kako je rešeno i da li je rešeno.
Bolje hladi ako se ne koriste breez modovi, nego da ostane skroz otvorena.
 
Možda je problem u tome što je postavio klimu od 5kw u sobu a hoće da hladi stan od 55m2

Nemam pojma ali i mnogo manja klima ohladi 55m2


Koja je temperatura na izduvu?
 
Ja imam Breezeless-E 12cu, hladi 40kvm lepo.
Sad kad je napolju 40+, stavim na 26c, klima pokazuje da je temperatura 26c i odrzava sa nekih 400w danju, noću padne na ~150w. U drugoj sobi mi pokazuje 28c, a noću i tu padne na 27c.
Rekao bi da prilično tačno očitava temperaturu.

Ugrađena je sa cevima koje su došle uz klimu, odrađeno vakumiranje.
 
Možda zato što ne daje 5 kW na izduvu 😀
Znam da klima ne daje 5kW na izduvu, zato sam ga i pitao za razliku u temperaturi u prostoriji u kojij je klima (tek sad vidim da nijesam tako otkucao)😄 i na klimi ali svakao ako barem spusti roletne na suncanoj strani trebala bi bez problema da mu ohladi tu kvadraturu
 
Treba se navici na ova ocitavanja unutrasnje temperature, recimo ja koristim follow me, a moji to ne znaju pa samo upale. E sad tu dolazi do lepih razlika.
Ukljuci se klima na 26c, auto, full otvorena i hladi kao nenormalna, bude hladno. Drugi termostati ocitavaju oko 25c a na unutrasnjoj stoji 28c i dalje forsira.
Prebacim na follow me, odmah smanjuje intenzitet i bude ok, pokaze u aplikaciji isto 25.5-26.5 i to je to.
Ako se ne koristi follow me, a recimo upali se breez mild ili breezeless, onda je ocitava je dosta tacnije.
Ako prostorija treba brzo da se ohladi, najbolje ostaviti otvorenu 😀
Graficki prikaz potrosnje u aplikaciji nema veze s mozgom. Jedan dan prikaze 0.1kw, sutradan 20kw...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240714_092755_Midea Air.jpg
    Screenshot_20240714_092755_Midea Air.jpg
    50.8 KB · Pregleda: 18
Treba se navici na ova ocitavanja unutrasnje temperature, recimo ja koristim follow me, a moji to ne znaju pa samo upale. E sad tu dolazi do lepih razlika.
Ukljuci se klima na 26c, auto, full otvorena i hladi kao nenormalna, bude hladno. Drugi termostati ocitavaju oko 25c a na unutrasnjoj stoji 28c i dalje forsira.
Prebacim na follow me, odmah smanjuje intenzitet i bude ok, pokaze u aplikaciji isto 25.5-26.5 i to je to.
Ako se ne koristi follow me, a recimo upali se breez mild ili breezeless, onda je ocitava je dosta tacnije.
Ako prostorija treba brzo da se ohladi, najbolje ostaviti otvorenu 😀
Graficki prikaz potrosnje u aplikaciji nema veze s mozgom. Jedan dan prikaze 0.1kw, sutradan 20kw...
Predji na aplikaciju M Smart Home, ona tacno pokazuje potrosnju.
 
Pre neki dan sam se "migrirao" sa Midea Air na SmartHomexxx... i problemi su nastali odmah, elem:
Ako promenim bilo sta od postavki klime, da bi klima sama (BZ+ stari)... to registrovala uopste, zna da prodje izmedju 10s-20 min!
To je po meni nedopustivo. Te servere, preko kojih ide signal, treba zauvek ugasiti, fizicki spaliti, ali pre toga bekapovati naloge.. i preci na neku 3. aplikaciju
(ako uopste postoji, mada mi se interfejs cini kao klasican smarthome app, onaj plavi originalni)!
U ovoj novoj app sam brisao i cache, i titrao joj, ali i dalje 10s-20min promena rezima/temp/icega uopste u app).
Naravoucinije: Ne dirajte midea air, radi kao sat... koga zabole sto se vise ne apdejtuje

P.S.
Najjeftinija "domaca" Venting (TCL) klima inverter na nasem trzistu ima bolju aplikaciju (koja je uzgred samo kopija Smart Home, sa plavom ikonom na playstoreu, dok je TCL ljubicasta i slicno se sve one zovu!).
Intuitivnija, brza (zapravo momentalna), i ne zahteva nista osim ocitavanja qr-a

A sta ćemo sa ovom situacijom? 😅
 
Kod mene se posle migracije stanje malo poboljsalo, pa ne reaguje vise kao u pocetku... mada je i dalje nedopustivo sporo.
Npr. otvorim app, prvo pise da je klima off (iako radi) nekih 5-6s, potom se pojave realni setinzi i da klima radi.. i ako hocu bilo sta da promenim, od klika do samog pistanja klime da je primila komandu traje od 3-15s, sto je tragikomicno.
U svakom slucaju, sa konja na magarca.
 
Poslednja izmena:
Ovaj easy pro je i prepakovani Venting VSEPBU-12HRFN8 Pro ista težina spoljne i unutrašnje jedinice.
Niđe veze između te dve klime. All Easy Pro je ovo.



Što se tiče razlike između Midea i MDV klima, Midea klime su namenjene rezidencijalnim korisnicima, znači za stambene prostore, a MDV je namenjen komercijalnim korisnicima, fabričke hale i slični poslovni prostori. Zato MDV klime nemaju neke funkcije, konkretno kod MDV All Easy pro nema onog senzora za detekciju prisustva ljudi u prostoriji, koji svakako uglavnom ničemu ne služi, a Midea All Easy Pro ima taj senzor.
 
Iste su dimenzije, ali vidiš da All Easy Pro ima unutrašnju jedinicu koja se rastavlja tako što odvrneš 3 šrafa i jednostavna je za čišćenje i održavanje, odatle joj i ime. A možda je spoljna jedinica ista, Midea često koristi istu spoljnu jedinicu za više modela.
 
Kod mene se posle migracije stanje malo poboljsalo, pa ne reaguje vise kao u pocetku... mada je i dalje nedopustivo sporo.
Npr. otvorim app, prvo pise da je klima off (iako radi) nekih 5-6s, potom se pojave realni setinzi i da klima radi.. i ako hocu bilo sta da promenim, od klika do samog pistanja klime da je primila komandu traje od 3-15s, sto je tragikomicno.
U svakom slucaju, sa konja na magarca.
I na staroj aplikaciji treba vremena da sinhronizuje kada se udje u aplikaciju. Upravo sam probao 2 puta i to je 5-10 sec da povuce podatke iz klime. Ali komande reaguju odmah.
 
Meni za dan dva klima napuni 20L balon kondeza. Radi 24h

Zalivam cveće uveče sa time 😁

Za mesec dana 450/600L 😁
 
I na staroj aplikaciji treba vremena da sinhronizuje kada se udje u aplikaciju. Upravo sam probao 2 puta i to je 5-10 sec da povuce podatke iz klime. Ali komande reaguju odmah.
Kod mene takodje komande reaguju odmah. Potrebno je da prodje par sekundi da se aplikacija sinhronizuje sa klimom.
Takodje, iz nekog razloga je i prestalo sustanje u breezeless modu, tako da sada radi normalno. Samo od sebe se resilo.
 
Isto sve i kod mene. Kupio prije dva dana i postavljena Midea Breezeless E od 5,3kw inverter. U stanu od 54kvadrata. Namjenjena da mi hladi citav stan. Al hladi samo sobu, i nema te jacine, hladi rekao bih prije kao dobar ventilator. Nema onog ostrog zraka da se osjeti iz nje. Sve zivo sam probao i nista.

Da li su tebi dolazili iz servisa da li si rjesio problem?? Podjeli molim te ako imas info..
Čitajući ovaj forum,više puta sam pročitao da je svaka klima dobra za hladjenje.Očigledno da to nije tačno.
Sada kada su temperature 40 stepeni,očigledno je da kompresor ima neku termo zaštitu,i da većina jeftinijih klima,ima problem sa postizanjem unutrašnje temperature.
Na poslu imamo neke inverter starije klime,i kada je napolju visoka temp,i sunce bije u spoljnu,one jednostavno posle nekog vremena, prestanu sa ubacivanjem hladnog vazduha,već ubacuju topli.Moras iskljuciti klimu ,sacekati 10-15 pa ponovo upaliti,da krene kako tako ponovo da radi.
Sa druge strane,prastari Panasonic ,koji nije inverter,star preko 20 godina,sa sve suncem koje bije u spoljnu,radi bez ikakvog problema.Poredio sam ih u istom danu,ista temperatura,jednostavno ima razlike.
 
Mali detalji u specifikaciji klima za radni temperaturni opseg, koji se ne gleda... :)
 
Čitajući ovaj forum,više puta sam pročitao da je svaka klima dobra za hladjenje.Očigledno da to nije tačno.
Sada kada su temperature 40 stepeni,očigledno je da kompresor ima neku termo zaštitu,i da većina jeftinijih klima,ima problem sa postizanjem unutrašnje temperature.
Na poslu imamo neke inverter starije klime,i kada je napolju visoka temp,i sunce bije u spoljnu,one jednostavno posle nekog vremena, prestanu sa ubacivanjem hladnog vazduha,već ubacuju topli.Moras iskljuciti klimu ,sacekati 10-15 pa ponovo upaliti,da krene kako tako ponovo da radi.
Sa druge strane,prastari Panasonic ,koji nije inverter,star preko 20 godina,sa sve suncem koje bije u spoljnu,radi bez ikakvog problema.Poredio sam ih u istom danu,ista temperatura,jednostavno ima razlike.
Pre ce biti da je to samo osecaj. Inverter tako i radi pre dostizanja zadate temperature i kad je dostigne vrti vazduh iz prostorije a on of klima uvek radi punom snagom.
 
Nazad
Vrh Dno