Šta je novo?

Kurirske službe

Zovi prodavca da zove kurirsku, ti nećeš ništa postići sa kurirskom, samo će te zavlačiti a on, ako je rekao "politika "firme"" znači da ima ugovor sa aksom tako da će njemu gledati da udovolje. Zoveš ujutru oko 9-9:30h prodavca i onda ponovo oko 12-13h da proveriš da li je dobio neke informacije i onda ponovo oko 16-17h ako ne bude isporuke.
Iz ličnog iskustva ti kažem, u srbiji se ništa ne rešava dok se nekome ne popneš na glavu.
Mislim da si u pravu. Danas sam ih zvao, niko nije podizao slusalicu, poslao sam mail, niko nije odgovorio, sto se poklapa sa ovim sto kazes, a eventualni odgovor koji bi mogao da dobijem, dobicete kada dodjete na red, u prevodu, gubljenje vremena. Prodavac je ok, tako mi se bar cini, a i rekao mi je da mu javljam sta se desava, pa cu tako i postupiti.
 
Pasivno-agresivni pristup, budeš fin kad zoveš, sve u stilu "jao znate ja se izvinjavam što vas opet zovem, samo sam hteo da proverim... bla bla" ali zato zoveš 5 puta na dan.
 
Sada sam video da prateci paketi imaju drugi broj i njihov status je promenjen. Oni se trenutno nalaze u Centralnom magacinu 1 (ulazak u sortirnu traku). Ne bi me iznenadilo da ladno donesu ventilatore, a kuciste (glavni broj) i dalje ne menja status. Nadam se da ga nisu negde usput "zaboravili".
 
Ekipa da li je neko porucivao nesto iz Srbije npr sa KP za BiH, ovom "državnom" poštom? Koliko košta slanje paketa težine do pola kg, manjih dimenzija (približno veličine kao šteka cigareta :) )
 
Ekipa da li je neko porucivao nesto iz Srbije npr sa KP za BiH, ovom "državnom" poštom? Koliko košta slanje paketa težine do pola kg, manjih dimenzija (približno veličine kao šteka cigareta :) )
Mislim da je isti sistem kao kad sam porucivao iz CG za Srbiju. Trebalo bi da je Postpak usluga, mene je kostalo 5 evra. (Plus naravno PDV i eventualna carina, ali to nema veze sa samim slanjem, vec sa vrednoscu)
 
Jel neko mozda slao nesto ili mu je nesto stizalo kao CC posiljka preko Poste?
Meni danas poslat paket, covek uslikao adresnicu, masa 3,110kg, otkup 1000 dinara, a postarina ce biti preko 500 dinara, mozda blizu 600 dinara.
Malo puno za CC posiljku, na osnovu cena bez otkupnine, mnogo je.
Pratim jednu grupu na fejsu koja se bavi humanim radom, cesto salju CC posiljke, posiljka bez otkupa, nesto manje od 4kg, postarina 250 dinara.
Naspram posiljke bez otkupa i sa otkupom velika je razlika, malo mi cudno.
 
Ja saljem CC pakete, mada uvek imam otkup. Svi paketi su tu oko 10-12kg sa otkupom od 10ak hiljada i postarina mi je uvek bila 600din plus minus 50ak dinara...
 
@zexxxx sama poštarina ja 250din, po vrednosti 60, otkupna 48, postnet 85, možda je označio izdvojeno rukovanje (lomljivo) 125

a može da se doda i lično uručenje, sms povrda o uručenju...
 
Imam "problem" sa Dexpressom - očekujem pošiljku, dobijem broj za praćenje preko Vajbera, na njihovom sajtu piše da je broj nevažeći (?!), dok u aplikaciji na telefonu vidim pošiljku, ali ne mogu da je preusmerim na paketomat (nema te opcije?!) jer je pošiljalac upisao pogrešnu adresu za isporuku...

Zvaću ujutru call centar, nego da pitam da li neko ima neku ideju škk?! :unsure:
 
Zovi prodavca da zove kurirsku, ti nećeš ništa postići sa kurirskom, samo će te zavlačiti a on, ako je rekao "politika "firme"" znači da ima ugovor sa aksom tako da će njemu gledati da udovolje. Zoveš ujutru oko 9-9:30h prodavca i onda ponovo oko 12-13h da proveriš da li je dobio neke informacije i onda ponovo oko 16-17h ako ne bude isporuke.
Iz ličnog iskustva ti kažem, u srbiji se ništa ne rešava dok se nekome ne popneš na glavu.
Ovi sto imaju ugovor sa aksom ili bex itd desava se posalju pogresan deo i moras da vratis istim koriskom sluzbom jer moras ti platis postarinu koja skuplja nego standarna postarina.. naprimer 1000 dinara.. A postarina naprimer iznosi 500 dinara jer imaju ugovor koriska sluzba uzme 500 din i prodavac uzme 500 dinara..
 
Kakve veze ima sa kim prodavac ima ugovor, ako kupac vraća proizvod i plaća transport?

Jedino kada prodavac ima smisla da uslovi kupca kurirskom službom je ako prodavac plaća transport i prodavac pošalje kurira da preuzme.
Ukoliko ta služba ne odgovara kupcu, onda neka kupac sam i o svom trošku organizuje povrat proizvoda.
 
Upravo tako kao što kaže PJ. Ako ja vraćam paket i ja plaćam za to onda šaljem kako meni odgovara.
Nema tu šta prodavac da uslovljava.
Meni deluje kao da je neko pokušao da ti (@zluu10) proda praznu priču, navuče te kako bi ili izbegao vraćanje ili ostvario nešto drugo u njegovu korist.
 
Upravo tako kao što kaže PJ. Ako ja vraćam paket i ja plaćam za to onda šaljem kako meni odgovara.
Nema tu šta prodavac da uslovljava.
Meni deluje kao da je neko pokušao da ti (@zluu10) proda praznu priču, navuče te kako bi ili izbegao vraćanje ili ostvario nešto drugo u njegovu korist.
Ne prodajem pricu desilo mi se tako
Upravo tako kao što kaže PJ. Ako ja vraćam paket i ja plaćam za to onda šaljem kako meni odgovara.
Nema tu šta prodavac da uslovljava.
Meni deluje kao da je neko pokušao da ti (@zluu10) proda praznu priču, navuče te kako bi ili izbegao vraćanje ili ostvario nešto drugo u njegovu korist.
I to se desilo preko bexa kad sam otiso da posalje nada pri slanju mi rekli moras ti da platis postarinu jer imaju oni ugovor sa bexom
 
Kada nama neko nešto šalje o našem trošku, mi šaljemo AKS i mi biramo da je naš transport. Ne šaljemo kupca (ako mi plaćamo transport, znači da je nasa greška), koji već ima problem, još da se cima sa kuririma. Samo pitamo gde da pošaljemo kurira.

Kada neko kaže da će da nam pošalje preko PE, jer je ljudima pošta uglavnom najlakše rešenje, damo kupcu broj našeg ugovora. Kada izdiktira taj broj, u pošti odmah vide da imamo ugovor i adrese na koje možemo da primimo paket, a da račun ide na taj ugovor.

Još jedan slučaj koji nema veze sa kurirskim službama, već sa prodavcem kog smo izabrali.
 
Pozdrav. Da li je nekom fizickom licu stigao porez za priliv stecen od slanja paketa? Nije da imam neku ozbiljnu cifru na mesecnom nivou, ali opet... nakupi se godisnje
 
Pozdrav. Da li je nekom fizickom licu stigao porez za priliv stecen od slanja paketa? Nije da imam neku ozbiljnu cifru na mesecnom nivou, ali opet... nakupi se godisnje
Ti to sam treba da prijaviš u suprotnom ulaziš u prekršaj pa ako te se sete sete :)...
 
Jesu opet kuriri poskupeli? Stiže mi danas paket Beksom, vrednost 2400 din, težak oko kilo možda, i manje... Poštarina 622din. Deluje mi mnogo.
 
Pozdrav. Da li je nekom fizickom licu stigao porez za priliv stecen od slanja paketa? Nije da imam neku ozbiljnu cifru na mesecnom nivou, ali opet... nakupi se godisnje
E sad mi je jasno zasto su doneli zakon da se mora uzeti broj licne karte ako se radi o otkupnoj posiljci.
Cekam porez na vazduh. 😂
 
Pozdrav. Da li je nekom fizickom licu stigao porez za priliv stecen od slanja paketa? Nije da imam neku ozbiljnu cifru na mesecnom nivou, ali opet... nakupi se godisnje
Ne mešaj babe i žabe, sigurno nikome niko neće poslati da plati porez na slanje paketa. Porez za uslugu transporta prilikom slanja paketa ( PDV ) plaća transporter paketa, a ne pošiljalac :) Ili možeš da tražiš odbitak PDV-a ako si ti platio račun transporteru, kada dobiješ račun od transportera.

Nekome ko prodatu robu transportuje slanjem paketa će stići porez koliki je prijavio prodajom robe, a ne slanjem paketa. Ako ne prijavi porez ili prijavi drastično manji, doći će mu poreska zbog utaje poreza, ali to nema nikakve veze sa slanjem paketa, dolazi poreska i u firme koje vrše usluge, prodaju robu bez korišćenja kurirkih službi, transportera itd.
E sad mi je jasno zasto su doneli zakon da se mora uzeti broj licne karte ako se radi o otkupnoj posiljci.
Cekam porez na vazduh. 😂
Ovo su uveli zbog sprečavanja prevara u online prodajama, a pod prevarama, osim varanja kupca, odnonso primaoca, verovatno smatraju i varanje države, pa moguće da na taj način žele da identifikuju pošiljaoca i u slučaju koji pominje kolega. Neko ko šalje 200 pošiljaka dnevno sigurno nije student koji kući šalje veš na pranje, već radi neki model biznisa, pa ako im takav zapadne za oko, sigurno će tražiti da ga transporter identifikuje.
 
Ovo su uveli zbog sprečavanja prevara u online prodajama, a pod prevarama, osim varanja kupca, odnonso primaoca, verovatno smatraju i varanje države, pa moguće da na taj način žele da identifikuju pošiljaoca i u slučaju koji pominje kolega. Neko ko šalje 200 pošiljaka dnevno sigurno nije student koji kući šalje veš na pranje, već radi neki model biznisa, pa ako im takav zapadne za oko, sigurno će tražiti da ga transporter identifikuje.
Pa o tome se i radi.
Ima dosta fizickih lica koji imaju na raznim sajtovima za oglasavanje po nekoliko stotina do nekoliko hiljada predmeta kojih prodaju i koji salju skoro svaki dan, e oni su interesantni i takvim ljudima se najverovatnije salje pomenuti racun za placanje poreza. Nece sigurno slati porez nekome ko salje do 4-5 paketa mesecno ali onome ko salje svaki dan po 4-5 paketa, e njima ce se nakaciti na grbacu.
Te price zbog prevara i ko zna cega zaboravi, ko nas se sve radi kao zbog neke dobrobiti naroda, a iza brda se valja sve i svasta.
Ako stvarno verujes da do pre uvodjenja pomenutog zakona (a to ima od prilike 4-5 godina) nije bilo prevara i masovnog slanja paketa varas se.
Ovde se radi o tome da je internet trgovima od jednom buknula, sto se za slanje predmeta koji se prodaju masovno koriste kurirske sluzbe i tu su lesinari videli prilika da uzjasu na grbacu naroda.
 
Pa o tome se i radi.
Ima dosta fizickih lica koji imaju na raznim sajtovima za oglasavanje po nekoliko stotina do nekoliko hiljada predmeta kojih prodaju i koji salju skoro svaki dan, e oni su interesantni i takvim ljudima se najverovatnije salje pomenuti racun za placanje poreza. Nece sigurno slati porez nekome ko salje do 4-5 paketa mesecno ali onome ko salje svaki dan po 4-5 paketa, e njima ce se nakaciti na grbacu.
Te price zbog prevara i ko zna cega zaboravi, ko nas se sve radi kao zbog neke dobrobiti naroda, a iza brda se valja sve i svasta.
Ako stvarno verujes da do pre uvodjenja pomenutog zakona (a to ima od prilike 4-5 godina) nije bilo prevara i masovnog slanja paketa varas se.
Ovde se radi o tome da je internet trgovima od jednom buknula, sto se za slanje predmeta koji se prodaju masovno koriste kurirske sluzbe i tu su lesinari videli prilika da uzjasu na grbacu naroda.
Pitanje je ipak da li je na meti veci broj paketa, ili odredjena suma na otkupu. Neko ko obrne 10 telefona mesecno moze lagano uzeti dosta vise novca od onog sa 10 nekih djindjuva dnevno... Mada, Aks, Beks i slicni ne uzimaju LK prilikom slanja koliko znam, tako da tu tesko da bilo koga mogu da prate samo na osnovu drugih podataka o posaljiocu
 
Mada, Aks, Beks i slicni ne uzimaju LK prilikom slanja koliko znam, tako da tu tesko da bilo koga mogu da prate samo na osnovu drugih podataka o posaljiocu
Kod otkupnih posiljki svi uzimaju licne karte i prepisuju/fotografisu broj iste, za posiljke koje nisu otkupne niko ne trazi licnu kartu.
 
Post Express mi javi pošiljka s otkupom preuzeta za isporuku jutros u 7:30, i onda ništa čitav dan... Prvi put mi se dešava, baš me nervira, pogotovo što je 650 dinara za paketić od Odžaka do NS.
 
Treći dan od slanja dobijam poruku da pošiljku "danas za sjutra" mogu da podignem u pošti. Naravno, po istoj cijeni kao da su mi je donijeli JUČE na vrata. Kriminal.
 
Brza pošta, koliko vremena obično uzme kada se vrati pošiljka pa da stigne nazad do prodavca iz Subotice pa opet da šalje u Beograd ?
 
Odakle gde putuje, može da produži maks 1-2 dana ako su neke sela, tako da je generalno nebitno koja su mesta.

A za to što si naveo, uglavnom je dovoljno 2-3 dana. A ukoliko prodavac urgira na vreme, kurirska služba može da organizuje još jednu dosta tj da se paket uopšte ne vrati na polaznu tačku.

A generalno, može da se desi da ode i preko 10 dana.
 
Prvo da porucim gospodi iz DExpressa-a:
Nadam se da cete propasti!

Narucim manji zamrzivac preko Eplanete. Proslo vec 7 dana, nista, ni traga od zamrzivaca. Nazovem Planetu, oni kazu poslato je pre 3 dana, evo vam broj za pracenje pa vidite gde se nalazi.
Kucam broj kad ono pise da je primalac odbio posiljku! Odmah nazovem njihov call centar i objasnim im da je to glupost, citav dan sam bio kuce, niko me nije zvao, a ni dolazio. Kaze gospodja, ubrzo ce vas pozvati koleginica. Naravno, to se nije desilo. Prvo je pisalo da se nalazi u Beogradu, od juce je u NS.
Odem do Planete, kazu salju ponovo cim im se vrati. Uglavnom, od 28. februara zamrzivac stoji kod njih, a kada ce na kraju stici kod mene, to niko ne zna...
 
Ima i gore od toga, skoro duplo duze, Dexpress mi je doduse bio dobar uvek, Cityexpress je ovo bio.
Sve sa "vidi prijatelju, ako ti se zuri mozes ti da dodjes ovde (Surcin) u magacin po to, nije problem".
Nikad vise.
 
Nazad
Vrh Dno