Šta je novo?

Kurirske službe

Imam utisak da kada ih neko pozove da pita za isporuku paketa, da puste na razglas celom magacinu deo razgovora gde ti kažu "dođi u Surčin", da se svi smeju. Ja sam jednom zapravo morao da odem i to je tek maltretiranje. Na onoj rampi stojiš i čekaš red da te puste da odeš po paket. Obrađuju jednog po jednog. Bio drugi na redu, čekao oko 30 minuta.
 
Preporucena posiljka RExxxxxxxxxRS mi je stigla u drugom gradu, ali je nisam preuzeo, ostavljen je papir. Pise 35 dinara je naplata pri preuzimanju. Da li je to znaci da je uracunata povratnica?

Stigla je 23. 2. 2024. u 10 sati je pokusana dostava, rok za preuzimanje 20 radnih dana. Da li to znaci da moram otici do 14. marta tamo da preuzmem? Da li je to do kraja dana 14. marta?

Da li ovaj rok moze da se produzi na bilo koji nacin? Pozivanje telefonom recimo?
 
Preporucena posiljka RExxxxxxxxxRS mi je stigla u drugom gradu, ali je nisam preuzeo, ostavljen je papir. Pise 35 dinara je naplata pri preuzimanju. Da li je to znaci da je uracunata povratnica?

Stigla je 23. 2. 2024. u 10 sati je pokusana dostava, rok za preuzimanje 20 radnih dana. Da li to znaci da moram otici do 14. marta tamo da preuzmem? Da li je to do kraja dana 14. marta?

Da li ovaj rok moze da se produzi na bilo koji nacin? Pozivanje telefonom recimo?
Posle 20 dana se paket vraca nazad odakle je poslato
 
Da, to znam, pitanje je da li postoji neki nacin da se produzi taj rok.
 
Prvo da porucim gospodi iz DExpressa-a:
Nadam se da cete propasti!

Narucim manji zamrzivac preko Eplanete. Proslo vec 7 dana, nista, ni traga od zamrzivaca. Nazovem Planetu, oni kazu poslato je pre 3 dana, evo vam broj za pracenje pa vidite gde se nalazi.
Kucam broj kad ono pise da je primalac odbio posiljku! Odmah nazovem njihov call centar i objasnim im da je to glupost, citav dan sam bio kuce, niko me nije zvao, a ni dolazio. Kaze gospodja, ubrzo ce vas pozvati koleginica. Naravno, to se nije desilo. Prvo je pisalo da se nalazi u Beogradu, od juce je u NS.
Odem do Planete, kazu salju ponovo cim im se vrati. Uglavnom, od 28. februara zamrzivac stoji kod njih, a kada ce na kraju stici kod mene, to niko ne zna...
Nista jos uvek, ovi iz Planete navodno poslali u petak.
Zvao ponovo call centar da dobijem barem broj za pracenje, ali ne vredi, niko se ne javlja...
 
imaš čet na sajtu, probaj tako.
 
Potpuno su beskorisni, kazu mi obratite se na email :ROFLMAO:
Nekako sam dobio call centar i rekli su mi da je zamrzivac poslat 11. marta...

Tuga, cemer, jad...
 
Nemoj da se nerviraš. Ne isplati se a ne možeš uglavnom ništa. Ni da podigneš u magacinu Dexa.
Neka im vrate. Ja ako oni vrše isporuku, tražim drugu firmu za isporuku ili odustajem od kupovine.
Pisao sam negde moj slučaj unazad, ni ostalima ne cvetaju baš ruže ali Dex je raspad živi. Meni je ekonomista na kraju isporučio robu, a do toga je došlo zato što je firma kod koje kupujem intervenisala i zapretila tužbom. Ludilo, koji će mi to uopšte u životu. Jedino Planetu da cimaš i nadaš se da oni to poguraju. Imaju oni u planeti sigurno direktan kontakt sa njima.
 
Jel naplacaju posta kad stoji paket u posti na nekoliko dana?
Mislio na postarinu
 
Zakazao kurira iz Bex-a da mi pokupi paket sutra ali greskom stavio da ja placam postarinu. Vidim da ne moze nikako online da se to promeni pa je l zna neko je l moze to kurir sutra kad dodje da preuzme paket da promeni?
 
Za svaki slucaj bolje zovi call centar i otkazi, pa napravi opet zahtev.

Ja sam jednom pogresio, pa zakazao opet sa ispravnim informacijama i nastao je problem jer postoje 2 zahteva i kurir nije mogao da uradi nista sa svoje strane.

Morao sam da zovem kol centar na kraju da bi obrisali pogresan zahtev.
 
Trebalo bi da moze i kurir to da promeni,tako radi aks,doduse i on konaktira call centar.
Inace sto se tice kurira,definitvno nista vise ne saljem preko poste i post expressa,nesposobni a kad odete da se zalite njihovi sefici misle da su radikalskom akademijom popili svu pamet ovof sveta.
Bagra.
 
I Bex ne prima Dinu.
 
Aparati su im valjda za plaćanje bez kontakta. Dina tek od skoro ima tu mogućnost i to u veoma malom procentu.
 
Bexexpress je omogućio plaćanje poštarine i otkupa Mastercard i Visa platnim karticama, kod kurira i u paket shopovima, zahvaljujući FlexiPOS rešenju UniCredit Banke.
Usluga je dostupna na teritoriji cele Srbije.
 
City Express status Stavljeno u skladište, to je bilo juce ujutru, zna li neko kada mogu ocekivati da mi ovo stigne?
 
Drustvo, kupac jednog proizvoda hocu da mu posaljem manji paket Postom kao CC?

Ja prvi put cujem za to, pa ako moze neko ukratko da mi napise sta je to tacno i sta treba od podataka da napisem na paketu, posto se placa pouzecem.
 
City Express status Stavljeno u skladište, to je bilo juce ujutru, zna li neko kada mogu ocekivati da mi ovo stigne?
1 do 3 radnih dana , u magacinu je , kada bude pisalo da je utovareno za isporuku tada ce ti stici paket , a to se desava kada kurir ide u okolini tvog mesta , kako je kad raspolozen kurir ali ako udjes u 11 sati ujtru na njihov sajt i ukucas broj posiljke i pise da je utovareno za isporuku verovatno ce ti stici taj dan.
 
@ale takođe bih dodao da CC paket nema garantovani rok za dostavu od 24h kao PE paketi, rok za CC paket je do 5 dana, ali u praksi obično stižu u roku od 24-48h (mada to naravno dosta zavisi od regiona, pošte, poštara...)
 
Hvala puno!

Svakako sam planirao da spakujem u neku kutiju, cisto da osiguram ovo sto saljem..
 
CC paket nikad ne moze da stigne za 24h, jer po nekoj glupoj logici mora da odlezi jedan dan u posti pa se tek onda salje. Znaci nebitno do koliko ga sati posaljes, on uvek ide sutradan, tako da je minimalni rok isporuke 48h...
 
Drustvo, kupac jednog proizvoda hocu da mu posaljem manji paket Postom kao CC?

Ja prvi put cujem za to, pa ako moze neko ukratko da mi napise sta je to tacno i sta treba od podataka da napisem na paketu, posto se placa pouzecem.
Oh, dobrodošao u sadašnjost, trebalo je desno kod Albukerkija da skreneš, stigao bi 2 godine ranije :ROFLMAO:
Ja samo CC koristim, najpovoljnije i najbezbednije na tržištu. CC i plaćanje unapred i rešena stvar.
 
Sta mislite kad posaljem sutra paket preko poste, a i ta i moja posta radi do 13h subotom ~ i ako stavim do 12 sati oce li mi se realizovati uplata preko post neta u subotu maksimalno do 13h dokle radi posta? 🤔
 
Nema veze ko zna kad ce i kuciste da mi stigne
 
Sta mislite kad posaljem sutra paket preko poste, a i ta i moja posta radi do 13h subotom ~ i ako stavim do 12 sati oce li mi se realizovati uplata preko post neta u subotu maksimalno do 13h dokle radi posta? 🤔
Ne postoje više 2 opcije do 12h ili 19h, ima par meseci ako ne i godinu dana kako je jedina opcija do 19h.
 
Nazad
Vrh Dno