Šta je novo?

Kurirske službe

Zna li neko šta su ove dopunske usluge kod post expresa?
580 din za isporuku danas za sutra, otkupnina 2000 din! Da je išlo kao CC bilo bi ~200 din!
1705615828578.png
 
DS19 je "Danas za sutra do 19h"
PRG je "Primalac plaća u gotovini"

PNU pojma nemam šta je :)

EDIT: Mislim da je "PostNet" kao način za isplatu novca...
 
PNU je valjda PostNet uputnica, odnosno kako ce tebi da isplate kes.

Ovih dana sve sto mogu saljem kao CC, PE je neisplativ.
 
Da PNU je uplata na Post Net
PU je Poštanska uputnica a
NU je onda uplata na račun.
Al ovo mi baš puno nekako izgleda
 
Da je islo kao CC BEZ OTKUPA i vrednosti bi bilo 200 din. (do 3 kg)
Da je islo sa otkupom kao CC, osnovna postarina bi bila 308 dinara + provizija za uplatu novca (u ovom slucaju Post-Netom),
svakako manje nego Post Express preko 500 grama.
 
U pravu si, izračunao sam i ja na onom njihovom kalkulatoru, 308+80 din ukupno.
I guess i dalje manje nego da sam seo u kola (da ih imam) i provozao sa 80km...
 
PNU je valjda PostNet uputnica, odnosno kako ce tebi da isplate kes.

Ovih dana sve sto mogu saljem kao CC, PE je neisplativ.
Meni su radnici u Posti preporucili da koristim ovu njihovu app

benefit je sto ne cekas da ti sve oni otkucaju - sto je dobro kada imas vise paketa
malo je niza usluga slanja - nisu mi rekli koliko tacno
i napomenuli su mi da se najveca usteda ostvaruje kada mi se otkupnina uplacuje na tekuci racun

Jos ako kupac preuzima paket u posti ili na paketomatu, svakako se isplati
 
I je moze CC paket da se popuni samo PE, tako da ipak mora sve u posti da se zavrsi..
 
Do pre par godina primao sam posiljke na kucnu adresu, medjutim, od kada se pojavio prezimenjak u zgradi (koji inace ne zivi tu, ali ima sanduce za racune), pocinju povremeni problemi. Iz tog razloga presao sam na Post Restant i sve je islo dobro do ukidanja Poste 6 u Savskoj, koja je ranije bila zaduzena za prijem Post Restant posiljki i distribuciju do Poste 1 u Takovskoj. Nakon toga, kako mi je receno, za posrednike u distribuciji odredjene su poste 3 (Vasina) i 113 (Masarikova). Nije mi jasno zasto su potrebni posrednici, kada je Glavna Posta, kao i svaka druga Posta i zasto GPC ne moze direktno to njima da ih posalje, nego se sve dodatno komplikuje i jos vise produzava vreme do isporuke, pa ponekad ispada da ce paket brze stici iz Kine u Srbiju nego iz Posta u lokalu. E tu krece j... lud zbunjenog. I posle 6-7 meseci jos uvek se ne zna tacna procedure iliti putanja kojom se ove posiljke krecu.

Imam problem sa jednom registrovanom posiljkom koja se vrti od 11.01 izmedju Posta. Poslao sam jedno 3 maila na korisnicki servis, ni slova odgovora, bio u 4 Poste do sada (ukupno 5 puta), da pokusam da preuzmem paket, prema poslednjoj raspolozivoj informaciji preko pracenja i na kraju nista. Odgovor je uvek bio "mi smo prosledili" ili "posiljka je drugoj posti", a da ne govorim da me za tih 10tak dana koliko paket cirkulise, niko nije ni pozvao, iako je moj broj telefona na paketu. U pitanju je rezervna elektronska ploca, nije to nista toliko hitno, ali ono cega se pribojavam je da ce nekom pasti napamet da posle toliko dana neurucenja, jednostavno posalje paket nazad, bez obavestenja i obrazlozenja. Poneki put se desava da GPC posiljku prosledi na Postu 35 u Kraljice Marije. Oni to isto jutro proslede na Postu 1 i to podizem brzo i bez problema. Kakva su vasa iskustva sa Post Restantom u "novim uslovima" i ima li neko ideju sta dalje? Danas sam bio u Posti 113 (treci put). Zena koja je radila na salteru isporuke, zvala je GPC, jer je posiljka vec peti put tamo, da to proslede u ponedeljak na Postu 1. Sta ce biti od toga videcemo.
sg.jpg pr.jpg
 
ko bi bio dobar za posiljku laptopa od 2kg.
cena
da pokusa da dostavi cak i ako me ne dobije telefonom (da zvoni dole).
itd
 
Samo Post express, ja sam poslao paket za Novi Sad i to bez broja telefona primaoca, kad sam stigao na salter poste video sam da mi u poruci sa KP kupac nije ostavio broj mobilnog, radnik poste me uveravao da nije problem da ce ga kurir naci na adresi, i tako je i bilo, paket najnormalnije isporucen sutra dan...
 
Da li kurirske službe imaju nešto od toga da ti nešto ne dostave? Koja je poenta da te pozovu i ako slučajno piškiš više se ne jave i nema porudzbine...
 
Da li kurirske službe imaju nešto od toga da ti nešto ne dostave? Koja je poenta da te pozovu i ako slučajno piškiš više se ne jave i nema porudzbine...
Poenta je da su kao pokušali dostavu i završili posao.
A po porudžbinu moraš sam do pošte, njihovog magacina i sl.
 
Da li kurirske službe imaju nešto od toga da ti nešto ne dostave? Koja je poenta da te pozovu i ako slučajno piškiš više se ne jave i nema porudzbine...
Pogresno postavljeni podsticaji. Da se kuririma nudi neki mali bonus po urucenom paketu ili da im se posao meri u procentu uspesno isporucenih paketa, mnogo vise bi se trudili i ne bi lako odustajali posle prvog zvona.
 
Reći ću ti ja - 5 dinara okruglo :ROFLMAO:
Pre je bilo 55, a i imaju zaseban salter za predaju, sada em su povecali cene, em se nakupi vise ljudi, a samo jedan salter im je za to...

Cesto se desi da se prebacim na regularan salter, zavrsim pre tu nego da sam cekao u redu za salter gre zapravo "brze" ide predaja paketa popunjenih preko aplikacije.

Samo mi cudno za ovaj njegov paket, kada ukucam u aplikaciji, stoji mi ukupna postarina 470 din (sa popustom 465 din), pitam se kako su dosli do 580...
 
Šalje li Aks one uvek "očekujte danas isporuku" poruke na dan isporuke?

I jedno pitanje, da li prodavci sa KP dobiju broj pošiljke kada pošalju nešto? Pretpostavljam da je to normalno, a nikad mi se nije desilo da neko podeli taj broj tako da i ja mogu imati uvid u status pošiljke...
 
Nema to veze sa KP, ja saljem samo preko PE, i broj za pracenje uvek prosledim kupcu. DExpress, salje poruku o preuzimanju paketa i kupcu, koristio sam ih sad dok je PE bio u strajku, za ostale ne znam...
 
Da li neko zna vrsi li PostExpress isporuku posiljki (na adresi) subotom? Novi Sad je u pitanju, ako je bitno...

Vidim bilo je vec istih pitanja na ovoj temi, ali su dosta stara, bar ovo sto sam pronasao.
 
Post Express isporučuje subotom u sva veća mesta.
 
Kupih u ponedeljak kuciste i 2 pakovanja ventilatora od po 3 kom. preko KP iz Subotice. Iako sam prodavca pored ostalog, u inicijalnom mailu, pitao koju kurirsku sluzbu koristi, on na to pitanje nije odgovorio, a zbog nekih mojih privatnih obaveza, to sam potpuno prevideo. Obicno insistiram na Post Expressu, jer sa njima, kao i sa City Expressom i Bex-om, imam solidna iskustva, Kada mi je prodavac juce javio da je posiljka poslata, uvideh da sam se debelo zaj..... Prvo sto sam platio, a morao sam, jer ne kupujem cesto na KP, nemam mnogo ocena, pa prodavci ne pristaju na varijantu placanja pouzecem. Drugo, naravno, poslata je preko AKS 05.02. Dobio sam broj, a status posiljke od tada nije promenjen: posiljka je preuzeta od kurira u Subotici 05.02. u 15:28. (pretpostavljam danas za sutra, a realno danas za u nedogled). Gde se paket tacno nalazi sada, nemam pojma (mozda je jos u Subotici, a mozda i ovde u BGD). Pokusao sam sa AKS, naravno niko nije odgovorio. Kada sam pitao prodavca zasto bas AKS-om, jer da sam to znao, sigurno ne bih kupovao od njega, rece politika firme. Sada, sta je tu je, ko zna sta ce biti od svega toga, necu da malerisem, mozda prodje dobro, mada me od cekanja vise brine u kakvom ce stanju (i fizickom i brojnom) to stici. Nije zapakovano u jednom paketu, vec odvojeno, pa moze da bude svasta, od duple naplate postarine, iako je dogovoreno da se sve objedini, do odlaganja dolaska tj. izbegavanja dolaska uz raznorazne izgovore zbog parkiranja, jer sam u samom centru (nas i doktori izbegavaju, ako mogu). Tu je sampion DExpress. Ceo dan sam sedeo kod kuce, a status posiljke se, tog dana kada je najavljeno urucenje, promenio u "pokusana isporuka, nema nikoga", a niti je ko dolazio, niti zvao telefonom.
 
Ako imaš broj za praćenje, zovi AKS call centar.

Recimo u NS je trenutno jedan kurir bolestan i njegov reon dele drugi kuriri, napravili karambol sa paketima.
 
Videcu sta ce biti sutra, ako se nista ne bude promenilo, moracu ponovo da ih zovem.
 
Zovi prodavca da zove kurirsku, ti nećeš ništa postići sa kurirskom, samo će te zavlačiti a on, ako je rekao "politika "firme"" znači da ima ugovor sa aksom tako da će njemu gledati da udovolje. Zoveš ujutru oko 9-9:30h prodavca i onda ponovo oko 12-13h da proveriš da li je dobio neke informacije i onda ponovo oko 16-17h ako ne bude isporuke.
Iz ličnog iskustva ti kažem, u srbiji se ništa ne rešava dok se nekome ne popneš na glavu.
 
Nazad
Vrh Dno