Šta je novo?

Kurirske službe

CC paket nikad ne moze da stigne za 24h, jer po nekoj glupoj logici mora da odlezi jedan dan u posti pa se tek onda salje. Znaci nebitno do koliko ga sati posaljes, on uvek ide sutradan, tako da je minimalni rok isporuke 48h...
Tako sam i ja mislio dok mi se ove nedelje nije desilo da je covek poslao cc iz Deronja (opstina Odzaci) do mene (Beograd) u ponedeljak ujutru, u utorak vec bio paket kod mene. I ja sam zapanjen bio jer su mi do sada svi cc paket stizali okvirno za 48 sati (osim ako ne uhvati vikend, pa poslato u cetvrtak stigne u ponedeljak), ali eto, desilo se.
 
Dešava se kad mi se nakupe paketi pa nemaju gde da ih drže da pošalju istog dana ili možda imaju malo paketa tog dana pa onda proslede i neke koje koje bi trebalo sutradan.
Uglavnom ponekad ode dalje istog dana i CC paket.
 
"30.03.2024 08:51:37 14210 УБ Зaдуженa зa испоруку"

Ovo znaci da paket nije preuzet?
 
"30.03.2024 08:51:37 14210 УБ Зaдуженa зa испоруку"

Ovo znaci da paket nije preuzet?
Znaci da ga je postar zaduzio za taj dan za isporuku, sto mi je malo i cudno, jer nisam znao da post express radi dostavu subotom u Ubu. U Beogradu rade, cak mi je u poslednje vreme dosta toga stizalo subotom.
U svakom slucaju, zaduzio je juce, nije stigao da dostavi, trebalo bi u ponedeljak da ponovi.
 
Статус ''задужена за испоруку'' подразумева испоруку на шалтеру поште.
Кад курир / поштар задужи пакет за доставу на адресу, статус је ''задужена за доставу''.
 
Mislim da lik nije preuzeo radi ta posta do 13h kao i ova kod mene. Ne znam ne jaljva se ni na KP (ima22/0 ocene) :) nadam se da ovo nece biti druga ispala bacanje 1000 din za dupli ptt 💰
 
ass aj sed.. "01.04.2024 07:23:36 14210 УБ *Нaреднa достaвa" ako me ispali odlepicu... :alien:
 
 
Jel to znači da smo zadnje dve godine koliko koristimo ovu aplikaciju zapravo bili beta testeri?
:ROFLMAO:
 
Kada je Post Express ukinuo slanje zbirnih pošiljki preko WebExpress aplikacije?! :unsure:
 
Kada je Post Express ukinuo slanje zbirnih pošiljki preko WebExpress aplikacije?! :unsure:

Ako pod zbirna misliš na više koleta za istog primaoca (recimo 3 kutije, a vezana isporuka istom primaocu), to je ukinuto kada su ukinuli uslugu "do 12h".
 
Tako je, baš to mi je zatrebalo danas posle sto godina, međutim krastavac :)
 
CC paket nikad ne moze da stigne za 24h, jer po nekoj glupoj logici mora da odlezi jedan dan u posti pa se tek onda salje. Znaci nebitno do koliko ga sati posaljes, on uvek ide sutradan, tako da je minimalni rok isporuke 48h...

upravo tako, i to prvi dan OBAVEZNO sedi u prijemnoj pošti
mogu da ga šalju, ali neće! i prave sebi posle pred petak i vikend gužvu...

PITANJE: POSTEXPRESS i LIČNA KARTA

Da li vam je neko nekada tražio LK prilikom SLANJA postexpress pošiljke*?
Meni jeste, juče, i gledao sam zakon o poštanskim uslugama

Zakon o poštanskim uslugama

i to naravno nigde nije navedno, osim ako po dobrom starom običaju
se odluka ne sprovodi na osnovu UREDBE, koja naravno nema uporište u zakonu, itd....
i još kaže kako ima 4 godine kako se to sprovodi?!
prvi put čujem! nit sam nit video da su nekome to ikada tražili*?
ILI je nešto drugpo po sredi? ghm?

a što ja moram da imam PAMETNI MOBLINI?!
""Пошта Србије од априла месеца више неће слати СМС поруке и имејлове. "
i ovo OD APRILA šta uopšte znači na srbskom jeziku?! od 30. aprila ili kog već?
znači sada kada čekam otkup, recimo, moram da radim šta? ako nemam pametni mobilni?!

Znači nemam pravo izbora već moram imati pametni mobilni?
ispada da su sve te prevarantske poruke i bile slati da bi bili primorani na aplikaciju?!
napravi problem ponudi rešenje!
uostalom mogu preći i na druge kurire, nisu oni u kamen upisani da mora postexpressom?
 
Poslednja izmena:
Traze licnu kartu kada je posiljka sa otkupom, upravo zbog raznih prevara.
 
Citaj malo pazljivije sledeci put, batali teorije zavere.

Član 47


Poštanski operator, odnosno zaposleni kod poštanskog operatora, dužni suda pri prijemu otkupnih i vrednosnih pošiljaka izvrše uvid u ličnu ispravu korisnika sa fotografijomi evidentiraju registarski broj lične isprave u cilju utvrđivanja identiteta pošiljaoca isprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma i prometa robe neregistrovanih subjekata.


Poštanski operator je dužan da podatke iz stava 1. ovog člana čuva kaoposlovnu tajnu, koristi u svrhu za koju su prikupljeni i da samo po zahtevu suda ili drugognadležnog organa, za potrebe postupka koji se vodi pred tim organom, dostavi tražene podatke.


Podatke iz stava 1. ovog člana poštanski operator je dužan da čuva najmanjegodinu dana, na način propisan zakonom kojim se uređuje tajnost podataka.
 
@okmijum

Proveravaju ličnu kartu tako 4 godine u nazad ako ne i više. To je, ako se ne varam, uvedeno isto kad su i banke tražile da dođeš da podpišeš da ne finansiraš teroriste isl.
E sad, pošto je to davno uvedene i nije striktno gurano pravilo, mnogi službenici na šalterima nisu gledali LK pogotovo ako je gužva ali s vremena na vreme traže.
Ako nećeš da koristiš pametni telefon možeš uvek da odeš u poštu, ručno popuniš adresnicu predaš je službeniku koji dalje prekuca to u komp i kad popunjavaš upišeš
da ti otkupninu, ako je ima, vrati poštar na kućnu adresu, onda čekaš poštara i to je to.

Ja popunim preko njihove aplikacije kad šaljem nešto, dobijem broj koji napišem na paket i kad odnesem paket ja sam gotov bukvalno za 30 sekundi, više mi treba vremena
da uđem i izađem iz pošte nego što provedem na šalteru, osim kad ima ovih iz kamenog doba što dođu pa prvo ne znaju šta hoće pa onda kad im se prezentuju opcije ne
znaju koju da izaberu, pa onda dok nađu podatke primaoca pa ih izdiktiraju a ironija, diktiraju iz sms-a ili neke druge poruke na telefonu, prođe večnost dok završe...
 
Meni je besmsileno što traže LK, a novac nam uplaćuju na račun pravnog lica.
Tako da smo napravili pečat sa podacima iz lične karte i udaramo pečat.
 
Годинама већ траже ЛК приликом слања (не сви, зависи од радника до радника).
Лична карта (може и пасош и било који други документ са сликом) је потребна само ако се шаље пакет са откупом или без откупа ако има вредност.
Број личне карте се може уписати у њихову апликацију приликом пријаве пакета. У том случају, већ је уписан па не морају ништа додатно да они тамо уписују или траже.

То је уведено да би јављали пореској ко има колике приходе, по броју личне карте, није због превара,
јер ако се неко бави преварама (ако има грам мозга), свакако неће слати пакет са својим правим подацима, а потенцијално има и лажна документа. Ни већи препродавци са КП (тзв ''Мађари'') не шаљу пошиљке са својим подацима, зато углавном и користе AKS, BEX итд јер имају са њиховим куририма неке ''договоре''. И управо због тога већина њих шаље пакете само поузећем, не узимају уплате унапред, поговово на текући рачун.

''Poštanski operator, odnosno zaposleni kod poštanskog operatora, dužni suda pri prijemu otkupnih i vrednosnih pošiljaka izvrše uvid u ličnu ispravu korisnika sa fotografijomi evidentiraju registarski broj lične isprave u cilju utvrđivanja identiteta pošiljaoca i sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma i prometa robe neregistrovanih subjekata.''

BEX, на пример, тражи личну карту, али ако откуп иде на текући рачун, онда не траже,
јер логично неко ко има рачун у банци је истој морао да да много више информација од једног броја личне карте.
 
Poslednja izmena:
Број личне карте се може уписати у њихову апликацију приликом пријаве пакета. У том случају, већ је уписан па не морају ништа додатно да они тамо уписују или траже.
Ovo je OK ako šalješ kao fizičko lice, ali što kaže @PJ zašto mi traže broj lične karte, a šaljem kao pravno lice?! Zahtev za slanje po ugovoru, overen pečatom, sve po JUS-u, ali eto...
 
Jel se nesto promenilo pri slanju paketa?
Prodavac je poslao u 15:40 paket posta radi do 17h i nije danas poslato
Jer znam posle 17h kad se salje saljese narednog dana tj sutra dan.
 
Ako je poslato kao CC paket, u vecini posta to se uvek otprema iz poste sutra dan, bez obzira i da se posalje u 9 ujutru.
 
Postoje neke poste koje rade i do 19-20h npr, znam konkretan primer za jednu u trznom centru i posiljke primaju celog dana, ali samo predate do 14:30h idu tog dana, jer oko 15h dolazi postin kombi i nosi u glavnu postu a one koje se predaju posle tog vremena, odnose i krecu tek sutradan.
Mozda je takav neki slucaj i sa tom posiljkom...
 
Postoje neke poste koje rade i do 19-20h npr, znam konkretan primer za jednu u trznom centru i posiljke primaju celog dana, ali samo predate do 14:30h idu tog dana, jer oko 15h dolazi postin kombi i nosi u glavnu postu a one koje se predaju posle tog vremena, odnose i krecu tek sutradan.
Mozda je takav neki slucaj i sa tom posiljkom...
Verovatno pise na paket primljeno posle otpreme
Onda tek sutra ce mi stigne
Dok druge poste primaju do 18h
 
Kako ide sada pozivanje kurira postexpresa iz aplikacije?
Znam da su se ranije podaci iz aplikacije postexpresa morali poslati ujutro posle 8h. da bi kurir došao u toku dana. Ranije ako pošalješ te podatke niko nije ni video i kurira nema.
Da li ja mogu sada u nedelju popodne da pošaljem podatke za sutra i sutra kurir da dodje? Valjda su to promenili.
 
Koja je ovo splačina od kurira, pre sedam dana preuzeta pošiljka i još uvek je nisam dobio. Ako vam iko pomene City express kao isporuku, preskočite...
City express.jpg
 
Ne mogu nikako da nađem uputstvo za Paketomat :)
Stigao mi SMS danas, odem do paketomata, startujem Direct4me app, stisnem "otkljucaj paketomat" zatim mi traži dozvolu za BT konekciju, i ispise vrata otvorena, a nista otvoreno nije. Probam ponovo, nista.
Probam da pozovem onaj telefon pa stisnem 1, krene da pisti, vristi. Ja priblizim telefon jedinom delu koji sadrzi neke tastere, mikrofon, vristi 10-15 sekundi, nista se ne desava.

Nigde ne mogu da nadjem primer kako se paket preuzima.
Ovi iz poste ne zele da pomognu. Kazu, samo prati uputstvo...
 
Ceo aparat je na suncu i apsolutno se nista ne vidi.
Gde bi to zeleno svetlo trebalo da bude?
 

Prilozi

  • Screenshot_20240415-121357_Direct4.me.png
    Screenshot_20240415-121357_Direct4.me.png
    79.7 KB · Pregleda: 28
Otvori preko High Frequency token, okreni ekran telefona zvucniku ispod lampice i mrdaj telefon gore dole dok se ne cuje zvuk i otvore vrata.

Ako nece ni tako prebaci na NFC metod.

1713177087696.png
 
Nazad
Vrh Dno