Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kada sam video ogroman tekst pomislio sam da si nešto pametno napisao :)

Odjavi se sa teme ;)
 
Poslednja izmena:
Slažem se, žali bože tastature. Bitno da je njega Asus prevario
 
Kada sam video ogroman tekst pomislio sam da si nešto pametno napisao :)

Odjavi se sa teme ;)

Prvo bi trebalo da si ti u stanju da razlikuješ pametno od glupog. S obzirom na tvoj "pametan" komentar, ti to nisi.

A savet da se odjavim sa teme ti nije loš, premda nije tvoja zasluga. Svakome se omakne i nešto pametno makar to nije mislio.
Ja bih svakome savetovao da se odjavi sa ove teme, osim ako mu čitanje gluposti ne predstavlja zadovoljstvo :)
 
Barem pola problema u svim tim obmanama isl. je i u samom kupcu. Naravno, svaka situacija je jedinstvena, zavisi i o robe koja se prodaje, ali ja sam generalno primetio da kupci jednostavno neće da se informišu sami, ne žele da sednu za komp i provedu 2-3 dana ili nedelju dana da bi se edukovali malo o onome što žele da kupe. Prodavci to znaju i koriste reklamirajući neke karakteristike proizvoda koje nemaju blage veze sa realnošću ali kako će kupac to da zna kad nije seo da prouči materiju, njemu je bitno samo da to zvuči lepo, da su cifre lepa i velike, da je sve u superlativu a šta zapravo dobija to je već druga stvar. Najžalosnije je da će takav kupac, čak i kad dobije proizvod, nastaviti da živi u zabludi da proizvod koji je kupio zaista ima sve te karakteristike koje su izreklamirane...
Povremeno pročitam oglas od konkurencije i redovno mogu minimum 10 netačnih stvari da pročitam i to se ponavlja iznova i iznova i nikog nije briga...
 
post i nije daleko od istine,ako zanemarimo arogantnost i negativnu energiju,narocito deo vezan za lynch mob. :) ono u cemu se vara je da starost naloga (narocito kod prodavaca sa masovnim ocenama) ne igra ulogu,vise puta je dokazivano da prevaranti se ne ustezu da isfejkuju nalog sa ocenama sa laznih naloga,dok se datum otvaranja samog naloga nemere isfejkovati.kako svi ti prevaranti niti su strpljivi,niti moze proci neko duze vreme pre detekcije,moze se sa sigurnoscu reci da nalog koji je stariji od par meseci sa dosta ocena (i to starih) je full legit.naravno da svako mora odnekle da pocne,bas juce je bio decko kod mene kuci,nov fresak nalog,lepo mu rekoh izvini brate sori,nov si,skupa stvar je u pitanju,ako si zainteresovan dodji licno vidi i proveri i sve okej.momak bez pogovora se slozio,dosao,sve obavili kako treba,poneo stvar u zdravlju i veselju,ovce site i vukovi na broju.ali ako je slanje,trampa u pitanju,skupe stvari itd,ima sve logike preferirati matore proverene naloge.

takodje ima ljudi koji su inace okej ali su neodgovorniji,koji npr ne drze rec po pitanju rezervacija i sl,ali sa druge strane ako im se salje primaju i placaju robu,i to se najcesce u ocenama vidi.takvima saljem bez oklevanja,dok ih preskacem u kupovini.generalizacija je vocka cudnovata,ne dokaze je a zube polomi. :)

edit - sirius:

musterija je uvek u pravu.koliko god bila needukovana nikad nije kriva u obmani,uvek je prodavac kriv.lazno reklamiranje i obmana su svesne radnje,dok je needukovanost nesvesna rabota.tako da je tu sve jasno,od zakona pa nadalje.milion puta mi se desilo da me musterija davi na telefonu ili na porukama,izadjem u susret koliko mogu i koliko imam zivaca,uvek imas izbor da kazes - izvini decko sori,nista licno,ali mislim da treba vise da se informises,a ako je covek bezobrazan,samo produzis dalje.niko te ne tera da mu prodas stvar,uvek mozes da napises - zadrzavam pravo da cekam odgovarajuceg kupca ili sl disklejmer.bas pe neki dan me zvao igor iz smedereva - legenda kp.coma da se dere na mene i preti sto necu da mu prodam stvar jeftinije,zategla se koja fora sa drzavnog posla sa kornjacom,ismejao se i produzio dalje. :)
 
Poslednja izmena:
Slazem se da ne treba gledati samo broj pozitivnih ocena, vec jos vise duzinu staza nekoga na KP. Bolje je kupiti od nekog ko ima 50 pozitivnih i 5 godina nalog, nego od nekog sto ima 150 pozitivnih i par meseci. Naravno, stvari skuplje od 100-200 evra ne treba kupovati sem od ultra proverenih clanova (300+ ocena, 3-4 godine)
 
Naravno, stvari skuplje od 100-200 evra ne treba kupovati sem od ultra proverenih clanova (300+ ocena, 3-4 godine)

Lupaš, kakvih crnih 300+ ocena, ja sam na KP 3-4 godine i imam 40 ocena, za 300+ ocena treba 30+ godina...
300+ ocena može da se sakupi za 3-4 godine jedino prodajom nekih sitnih, popularnih gluposti koje su jeftine jer mora imati jednu prodaju svaki treći dan da bi postigao broj + svaki od tih kupaca treba da ostavi ocenu što je ono, Vudi Alen naučna fantastika.... Ako 1/3 kupaca ostavi ocenu možeš biti srećan, većina njih neće javiti ni da li su dobili proizvod i jesu li zadovoljni naročito za jeftine stvari, a kamoli ostaviti ocenu. Jedino da ucenjuješ kupce kao kinezi što rade, ponudiš im besplatnu isporuku ako ti daju ocenu (pozitinu naravno) ali i dalje moraš imati neki ultrapopularan proizvod da bi imao prodaju svaki dan (prodati proizvod od 100-200€ svaki dan je prilično nerealno očekivanje), ili da imaš na stotine sitnih proizvoda ...
Tako da bi ja rekao, ako neko ima 300+ ocena koje je napravio za 3-4 godine a prodaje skuplje stvari 100-200€ tu je verovatnoća prevare još veća, taj je napucao ocene kako god je znao i umeo samo da ih bude što više a to se radi sa ciljem..
 
Poslednja izmena:
Meni su par puta na KP stigle poruke od nepoznatih likova tipa: "Brate, aj da ocenimo pozitivno jedan drugog".
Nisam pristao, a ne znam da li KP pregleda te poruke koje su dovele do ocenjivanja ili ne.
 
"cenkanje se u pravom svetu zove trgovina" :D :D :D

Od svega najmerodavnije kada kupujem nesto sa KP-a a da ne budem prevaren su rezolucije slika, jer vecina *****a skidaju ili sa domacih sajtova, ili thumbnaile raznorazne, i ako nema 5-6 slika uvek trazim slike uredjaja/predmeta koji kupujem iz specificnih uglova kako bih znao da stvarno ima taj predmet, ostalo je sve manje vise nebitno. Rezolucije i file name se naravno mogu videti samo ako se ide preko view source-a/inspect zavisno od browsera, i reverse image searcha u Chromeu ili preko Firefox-a uz plugin/add-on moze iz context menija, pola tih slika je ili sa limunda ili sa ebaya, a druga polovina su ionako 400x800 thumbnailovi i jos nose filename od sajta sa kog su skinute, koje niko normalan ne bi sam resizeovao ili renameovao.

Mozda je kod neproverenih clanova jeftinija cena (nekada i opravdano - da bi privukli musterije), ali ako nemate nacina licno da se uverite u stanje predmeta tj. ako niste iz istog grada, 10-20e skuplje za isti predmet kod business seller-a je ponekad mnogo bolja opcija.
 
I sta ako stvarno ima predmet a posalje ti ciglu, kako ces tome doskociti?
 
dakle svako ko nema dsr je prevarant.sta sve neces cuti na ovom forumu...
 
Danas malo ko nema smartfon a čak i onaj najosnovniji pravi solidne slike ali i pored toga možeš da vidiš slike koje kao da su slikane krompirom, toliko mutne da je nemoguće pročitati šta piše na proizvodu, bukvalno bi i telefon star 15 godina napravio bolje slike... Naročito je limundo prepun ovakvih... Na KP više je slike ukradenih negde s neta tipa aliexpres, ebay, ima čak i slika sa DXa i to za KP nije problem ali ako staviš vodeni žig na svoje slike e onda blokiraju nalog...
 
Lupaš, kakvih crnih 300+ ocena, ja sam na KP 3-4 godine i imam 40 ocena, za 300+ ocena treba 30+ godina...
300+ ocena može da se sakupi za 3-4 godine jedino prodajom nekih sitnih, popularnih gluposti koje su jeftine jer mora imati jednu prodaju svaki treći dan da bi postigao broj + svaki od tih kupaca treba da ostavi ocenu što je ono, Vudi Alen naučna fantastika.... Ako 1/3 kupaca ostavi ocenu možeš biti srećan, većina njih neće javiti ni da li su dobili proizvod i jesu li zadovoljni naročito za jeftine stvari, a kamoli ostaviti ocenu. Jedino da ucenjuješ kupce kao kinezi što rade, ponudiš im besplatnu isporuku ako ti daju ocenu (pozitinu naravno) ali i dalje moraš imati neki ultrapopularan proizvod da bi imao prodaju svaki dan (prodati proizvod od 100-200€ svaki dan je prilično nerealno očekivanje), ili da imaš na stotine sitnih proizvoda ...
Tako da bi ja rekao, ako neko ima 300+ ocena koje je napravio za 3-4 godine a prodaje skuplje stvari 100-200€ tu je verovatnoća prevare još veća, taj je napucao ocene kako god je znao i umeo samo da ih bude što više a to se radi sa ciljem..

Batice, olako koristis uvredljive termine, da neko lupa. Mozda ti tata lupa, ali ja znam sta pricam. Ima korisnika na KP koji za 4-5 godina imaju 700+ ocena, vidjao sam i neke sto imaju po 1000+ a nisam trazio "najtrofejnije". Malo vise vaspitanja i pameti, malo manje pisanja i teoretisanja.
 
Kakva glupost... 30+ godina za 300 ocena? Ti ako si na KP-u toliko onda bi trebao da znas malo vise sto izgleda nije slucaj... Postoji gomila ljudi sa gomilom ocena koji su na KP-u daleko manje od te preterane cifre. Npr imas Fidelity-ja iz Loznice koji ima gomilu pozitivnih a radi sa hi-fijem, imas dva lika iz Tutina koji valjaju garderobu a imaju preko 300-400 ocena. I jos gomilu ljudi koji zapravo nemaju veze sa prevarama a rade posao kao zmajevi. Koliko bi tek pluseva imali kad bi svaki kupac ostavljao to je tek pitanje...

Napumpavanje ocena postoji ali se tu vrlo lako udje u trag ako imas 10-15 min vremena po prodavcu i to uopste nije neka teska stvar. To sto si ti ljubomoran ili veze nemas o cemu pricas pa lupetas ko Maksim po diviziji, je totalno druga prica.

I sto se tice ocena ni one nisu znak kvaliteta ili bilo kakvo osiguranje. Ako se malo razumes u psihologiju vrlo lako kroz 5 do 10 poruka mozes da vidis da li se radi o prevarantu ili ne. Plocu iz potpisa sam kupio od totalno random baje sa nula ili mozda jednom pozitivnom, nikakav problem nije bio. Kupio sam ono cudo g13 ili kako vec onaj Logitechov gaming dodatak za 1500 ili 2000 dinara od takodje random baje i radio je savrseno a inace to cudo kosta bar 50e polovno. Narucivao sam pojacala, zvucnike, grafike, napajanja, kucista i ko zna sta jos nisam uzimao preko KP i nikad nisam imao problema bas zbog komunikacije na kojoj insistiram i odmah vidim jel mi je tu nesto sumnjivo ili ne... Ako znas da trgujes male su sanse da ce te neko zaebati ali ako si alav i srljas glavom bez obzira onda krastavac.
 
Poslednja izmena:
Navedi linkove prodavaca koji su prodajući skuplje stvari (100-200€) "zaradili" 700 ili 1000+ ocena i sve to za 4-5 godina...
Izvolite doktore...
Hahahaha ja ljubomoran, :D LOL evo još jednog doktora nauka :D
Vidim ja da meni nije mesto ovde među suvom inteligencijom...
 
Poslednja izmena:
Znaci cim ti logika otkaze idemo na licne prozivke?

Druze, to vise govori o tebi nego o nama :-(
 
Navedi linkove prodavaca koji su prodajući skuplje stvari (100-200€) "zaradili" 700 ili 1000+ ocena i sve to za 4-5 godina...
Izvolite doktore...
Hahahaha ja ljubomoran, :D LOL evo još jednog doktora nauka :D
Vidim ja da meni nije mesto ovde među suvom inteligencijom...

Iako nemam nista od skolovanja nevaspitane klincurije, evo uputicu te: ivica sa KP iz BG, prodaje samo HiFi opremu vrednosti 50-1000 evra, nema zvake i bombone...ima oko 700 pozitivnih, sve sa skupom robom. Fidelity, Loznica, 630 ocena, sve skupa roba... A ima i mnogo drugih.
 
Poslednja izmena:
PC komponente, mnogi sa ovog foruma su ih pazarili kod istog čoveka na KP, 624 pozitivne trenutno.
Sirius9 očigledno nema pojma o čemu priča, ili pak ima druge motive za ovako smešne izjave.
Stanje na KP je takvo kakvo je i u Srbiji, a kakvo bi drugačije bilo.
Ali nadju se korektni prodavci uvek, ima ih dovoljno ko zna da potraži ili da se raspita.
 
Kao i na svakom buvljaku, treba samo znati od koga se kupuje...
Što napisa djolenzi, komunikacija preko poruka je prva stepenica za trijažu, ja se eventualno čujem sa čovekom telefonom, pošto i iz razgovora može mnogo toga da se sazna, a ako je iz BG-a pitam da skoknem do njega po robu, čisto da vidim gde čovek živi (i da probam stvar, ako je nešto skuplje).

Ipak, poverenje je sve. Ja sam npr. "na lepe oči" kupio Hi-Fi komponentu od fidelity-ja i apsolutno je sve bilo onako kako je i napisao.
Neke komponente sam dobio od prodavaca na testiranje, pre eventualne kupovine, što je opet stvar poverenja.
 
ali fakat preterujete da treba 300+ ocena,kao sto neko rece jako tesko je dobiti ocenu,jeko retko ljudi se sete da ocene molio ih ili ne.
 
dakle svako ko nema dsr je prevarant.sta sve neces cuti na ovom forumu...

Vecina telefona nema ispod 2MPX, ja pricam o razlici izmedju 400x200 thumbnail nasuprot 2xxx x 1xxx slici koje moze telefon star 10 godina da napravi. Stranu na to sto je kvalitet same slike los, ali se vidi da predmet postoji i da je slikan telefonom, a filename govori o tome da li je mozda slika sa treceg sajta nekog skinuta, ili je sam prodavac uslikao.
I sto se tice ocena ni one nisu znak kvaliteta ili bilo kakvo osiguranje. Ako se malo razumes u psihologiju vrlo lako kroz 5 do 10 poruka mozes da vidis da li se radi o prevarantu ili ne. Plocu iz potpisa sam kupio od totalno random baje sa nula ili mozda jednom pozitivnom, nikakav problem nije bio. Kupio sam ono cudo g13 ili kako vec onaj Logitechov gaming dodatak za 1500 ili 2000 dinara od takodje random baje i radio je savrseno a inace to cudo kosta bar 50e polovno. Narucivao sam pojacala, zvucnike, grafike, napajanja, kucista i ko zna sta jos nisam uzimao preko KP i nikad nisam imao problema bas zbog komunikacije na kojoj insistiram i odmah vidim jel mi je tu nesto sumnjivo ili ne... Ako znas da trgujes male su sanse da ce te neko zaebati ali ako si alav i srljas glavom bez obzira onda krastavac.
To je to, za uspesnu trgovinu, narocito kupovinu moras da znas da procitas osobu i da imas odredjenu dozu sumnje prema cak i onima sa po sto i vise ocena, zdravu kolicinu sumnje a ne paranoju. Nacin pisanja, interpunkcija, pravilna gramatika, i jos niz malih sitnica koje vecina nasih prevaranata ne zna i ne pokusava da sakrije.
 
Poslednja izmena:
koliko god ocena prodavac ima, ako ne okaci sliku onog predmeta koji prodaje, vec neku sa interneta, nikada ne kupujem od njega

kada se vec stvar prodaje na ovakvoj vrsto oglasa, opsta kultura je kao i postovanje prema kupcima, okaciti sopstvene slike onoga sta je u oglasu

oba ova prodavca imaju slike sa interneta, tako da je jedina opcija da odes da licno pogledas telefon
 
Kad napise da je nesto novo,posebno ako je neotpakovano, slika nije potrebna. Ako hoces dokaz da nije prevara, trazenje slike je najlosiji nacin. Moze da ga slika u radnji sa pricom da je poklon ili skine sa neta pa da podmetne slike u svom oglasu. Za polovne, koriscene stvari, naravno da bi trebalo
 
ako neko ne stavi svoju sliku, smatram da ga ne interesuje saradnja i da radi ofrlje, a vrlo cesto i da mu je namera da prevari

svako ko prodaje svoju stvar i na prvom mestu mu je da ispadne posten, ce okaciti svoju sliku proizvoda koji prodaje
 
Ja sam kupovao nove stvari (npr zvucnike koji su bili skoro 300e) i slika je bila sa interneta. Razume se sve je bilo na mestu.

Mislim da je to sa slikom neceg novog zaista vise individualna stvar nego nesto sto bi trebalo uzimati obzir ili mozda praviti pravilo oko toga.
 
na internetu nikada ne mozes biti dovoljno oprezan

ako predmet nema sliku, preuzimam iskljucivo na ruke, nikako slanje kurirom
 
koliko god ocena prodavac ima, ako ne okaci sliku onog predmeta koji prodaje, vec neku sa interneta, nikada ne kupujem od njega

kada se vec stvar prodaje na ovakvoj vrsto oglasa, opsta kultura je kao i postovanje prema kupcima, okaciti sopstvene slike onoga sta je u oglasu

oba ova prodavca imaju slike sa interneta, tako da je jedina opcija da odes da licno pogledas telefon
Bravo, isto rzmisljamo i mislim da je to zdravo razmisljanje, jer najosnovnije je da postavis sliku onoga sto prodajes.
Zar ne?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno