Šta je novo?

Kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne mozete to ocekivati od profesionalnih svercera koji prodaju desetine ili stotine predmeta.
Nerealno je.
 
pa krastavac, onda nije ozbiljan u svom poslu i ne zeli da ulije kupcima poverenje
 
Cudna i jako sumnjiva situacija mi se desi danas.
Prekjuce nadjem oglas na KP za jednu Rapala pecarosku torbu koju trazim vec duze vreme. Prodavac po imenu "Fishing Tackle" , 342 pozitivne ocene, nula negativnih, 100ak aktivnih oglasa, iz Subotice. U nekoj brzini, ne pogledam ni datum kreiranja naloga niti datume komentara svih tih pozitivnih ocena, posaljem poruku da hocu torbu, on odgovara da ce je poruciti i da moze da posalje u cetvrtak za Beograd.
Juce se javi, kaze poslace danas , ja kazem ok i dam podatke. Napisem mu poruku da mi slika kad stigne torba, jer u oglasu stoji slika sa Rapala sajta, on kaze 'ma identicno izgleda kao sa slike'. Takodje primetim da je promenio ime naloga sa Fishing Tackle u "pecanje" . Jutros oko 9 mu posaljem opet poruku da li je u originalnom pakovanju, on odgovara "naravno".

Danas u toku dana, negde oko 3 ja opet udjem na KP da ga pitam da li je poslao, jer sam u inostranstvu i ne koristim svoj broj, vec sam dao podatke i adresu roditelja da oni preuzmu, pa svu komunikaciju obavljam preko KP, i vidim da u mojim porukama nema prepiske sa njim, potrazim oglas, nema ga, potrazim njegov nalog, nema ga. Pomislim da l me slucajno nije blokirao ili ja njega nekako. Otvorim KP u drugom browseru i na drugom racunaru, bez logovanja, potrazim oglas, nema ga.

Oko 6 popodne javi mi otac da mu je stigla poruka sa nekog 062 broja "Torba je poslata, stize sutra". Ja nazalost nisam upamtio da li mu je taj broj bio na oglasima, jer kao sto rekoh, ne koristim telefon u inostranstvu i sve pisem sa KP. Ja kazem ocu da mu napise da otkazujem porudzbinu jer je i oglas i nalog obrisan i da nesto tu nije u redu. Odgovor nije stigao, nalog i dalje ne postoji, dakle smrdi na prevaru.

Poenta - i nalozi sa 300+ ocena izgleda mogu biti prevarantski.
 
Mozda je problem na serveru, ne bih rekao da se taj covek bavi obmanama. Bolje da si matorog uputio kakvu torbu da ocekuje i da lepo sve pregleda po preuzimanju, da ne ispalis coveka bzv ako ti je porucio i platio torbu, pa jos i poslao...sad ce da plati dve postarine i ostace mu tvoja torba.
 
Poslednja izmena:
Matori kad plati i ako preuzme dobro zapakovanu kutiju moze samo da se nada da je unutra torba : )
Mislim da imam dovoljno razloga za sumnju, promena imena naloga, nece da slika proizvod, nestao nalog ceo dan, ne verujem da se radi o serveru, 10ak sati je proslo, i na kraju krajeva, kad mu je matori poslao poruku da se otkazuje, nikakav odgovor nije stigao.
Kad bih znao da je zaista poslao torbu, bez problema cu mu platiti obe postarine, a torbu ce lako prodati, trazena je medju ribolovcima. Ali eto, nikad nisam bio prevaren i imam dobar njuh, ovo mi je jednostavno smrdelo.

Ima li neko iskustva sa "nestajanjem" naloga na skoro ceo dan ? sta moze biti razlog?
 
Kurir mora da dozvoli otvaranje paketa kako god da je zapakovano i koliko god da zuri. Nek trazi da otvori i pogleda da se kao uveri i to je to, lako ce reci kuriru da je trebalo biti nesto drugo ako je podvala, ocigledno je uglavnom.
 
svakako ce ostati u posti, nek prvo reaktivira nalog i javi se na telefon pa cu lako ja preuzeti tu torbu. 5000 din je trosak, nije smak sveta, ali ne zelim tek tako da branim nekoga kao da je malo prevara na KP danas.
 
Odustani od kupovine ako ti se cini da bilo sta nije u redu. Isti ili slican proizvod se ionako pojavi ranije ili kasnije.
 
To sa promenom imena nije cudno, vidjam to cesto da
rade ljudi. Profil ili oglas da nestane na neko vreme moze biti do administracije sajta, sql baze korisnika, odrzavanja itd....sto ce reci da promena imena, nestajanje naloga, oglasa i neodgovaranje na poruke nakon toga sto je covek javio da je poslao paket nisu razlozi da se proglasi prevarantom prodavac, kao i to da mu je u paketu koji si porucio sigurno podvala.
 
Promena imena "Fishing Tackle" u "Pecanje" nakon 340 i kusur "legitimnih prodaja" je tebi potpuno logicna? I onda zatim misteriozno nestajanje. Pritom vrlo dobro znam kako funkcionise sql server kupujemprodajem sajta, i sam se bavim izmedju ostalog i sistemskom i db administracijom.
Posto vec trecu poruku forsiras to da sam ja pogresno postupio, ne bih ti vise odgovarao na komentare u ovoj temi, jer se ocigledno ne slazemo. Ja sam dosao da napomenem da i prodavci sa tolikim brojem zelenih ocena mogu biti sumnjivi. Neko ko drzi do svog profila, ne bi rekao "ne mogu da slikam, izgleda isto kao sa fabricke slike", ne bi iskulirao poruku, ja mislim da ga je matori cak i okrenuo posle, pa se nije javio.
Kao sto rekoh, ima i moje krivice jer nisam precesljao profil, ali eto, poslom sam u inostranstvu, jurim tu torbu da imam odmah sad kad se vratim za Beograd, video oglas i brze bolje odmah porucio. Imao sam mnogo prodaja i kupovina, pocev od bencha ovde do skoro trocifrenog broja na KP, nikad nijedno lose iskustvo, tako da nisam nesto preterano paranoican, samo sam obazriv.
 
Zbog ove budale na kp, ovo se desilo meni.

kp.PNG

gpu 1.jpg


Hvala na javljanju. Možete li nekako dokazati?

Srdačan pozdrav,
Vaš KP tim
 
Lordaca strikes again?
 
Aman ljudi manite se više ovakvih oglasa.

Gtx680 za 4k? Yes how no...4 puta manja cena? Važi....

Džabe je samo sir u mišolovci.
 
Kurir mora da dozvoli otvaranje paketa kako god da je zapakovano i koliko god da zuri. Nek trazi da otvori i pogleda da se kao uveri i to je to, lako ce reci kuriru da je trebalo biti nesto drugo ako je podvala, ocigledno je uglavnom.
Ni jedan kurir ne mora, tj. ne sme dozvoliti otvaranje paketa pre plaćanja otkupnine.
 
Ne mozete to ocekivati od profesionalnih svercera koji prodaju desetine ili stotine predmeta.
Nerealno je.

Baš tako. Nije jadan stigao ni firmu da registruje od silnih obaveza,i čekanja na "njegovu" smenu na granici, a neko očekuje profi fotke kao za webshop. :D
 
Postoji posebna tema za prevere, ovo je za sajt kupujem prodajem.
 
Kupio bih huavei honor 3c.U radnja u bg ili ga nema ili je 200 evra. Na kp moze da se kupi za 145 :
http://www.kupujemprodajem.com/Akcija-Honor-3c-dual-sim-19420874-oglas.htm
Ako se neko razume da li su ovo ok prodavci i kako se garancija ostvaruje ?

Kupovao sam nekoliko telefona od gospodje V. sa oglasa i apsolutno nisam imao problema. Jednom je zaboravila da posalje punjac(polovan telefon je bio u pitanju), posle dva dana mi je poslala punjac o svom trosku(mada mi punjac nije ni trebao).
 
Pa tek je otpakovan :d Bar je covek iskren... :p
 
Pa verovatno je zato i povoljan, tesko je prodavati stvari bez garancije po visokim cenama. Logicno. Druga pretpostavka je da servisira pokvarene telefone i prodaje ih.
 
Poslednja izmena:
Ma meni je prva asocijacija bila da je u pitanju roba sumnjivog kvaliteta, jer sam pitao za neki telefon koliko je star, nije mogao da mi odgovori ("ne znam" reče). Mada, ruku na srce, 92 pozitivne ocene sumnjam da mogu da se "nabilduju" pa uliva bar malo poverenja...
 
Pa razmisli malo...covek preprodaje mobilne telefone, i iskreno kako moze da zna koliko je tacno koji star? :)

To moze da ti kaze jedino ko je prvi kupio taj telefon.
 
pa dobro, problem je sto polazim od sebe. Da mi je to zanimanje, a stalo mi je do pozitivnih ocena, gledao bih da znam bar osnovne informacije.

Ukoliko mi je interes da prodam nesto :)

Doduse, daje garanciju od 15 dana... nema negativne... pitam za misljenje jer nisam kupovao mnogo polovnih telefona: koliko je moguce da se neki bitan kvar ne otkrije u tih 15 dana?
 
Poslednja izmena:
pa dobro, problem je sto polazim od sebe. Da mi je to zanimanje, a stalo mi je do pozitivnih ocena, gledao bih da znam bar osnovne informacije.

Ukoliko mi je interes da prodam nesto :)

Pa i ja da prodajem polovno ne bi govorio ista, jer su ljudi veoma neracionalni... ovako to sto vide to kupe a ne posle da pametuju, problem je cak i sa novim stvarima jer ocekuju kvalitet i garanciju cak i na polovno, pune im glave zakona o potrosacima pa malo mesaju lonce
 
neracionalan sam sto me zanima koliko je star uredjaj koji planiram da kupim?

ako je to neracionalno, sta onda da ocekujem ako se ispostavi da telefon baguje pa treba da radim povracaj para u okviru radne garancije?

pre ce da bude da prodavac u tom slucaju razmislja neracionalno po principu 'ta i ta je cifra, sta si ocekivao, budi srecan'
 
neracionalan sam sto me zanima koliko je star uredjaj koji planiram da kupim?

ako je to neracionalno, sta onda da ocekujem ako se ispostavi da telefon baguje pa treba da radim povracaj para u okviru radne garancije?

pre ce da bude da prodavac u tom slucaju razmislja neracionalno po principu 'ta i ta je cifra, sta si ocekivao, budi srecan'

Pa jesi ako ocekujes da bi ti IKO rekao tacno, a i da ti kaze telefon od 6 meseci i 7 godina moze da izgleda isto, tako da bi u oba slucajeva bio nezadovoljan

Zato je i najpravednije da ti kaze radi sve za ostalo pogledaj slike i odluci a ne nekog da smaras sa necim (sto je subjektivno i verovatno ni nemoze znati) pa posle da se zalis da nije tako
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno