Šta je novo?

koliki vam je račun za struju?

@RingeRaja Šta je uračunato u tih 14000? Meni infostan samo smeće oko 800 dinara, voda 600 dinara, telefoni fiksni 660, mobilni 400 dinara, struja oko 3000, + grejanje na klimu 3000 dinara za januar. Za decembar bilo 2000 dinara. Sve do 100€ za račune mi je prihvatljivo.
 

Prilozi

  • IMG_1284.jpeg
    IMG_1284.jpeg
    286.2 KB · Pregleda: 140
1708025332522.png 80m2 na klime za januar, za decembar bilo 950kw i 13000din, nigde nije bilo popusta.
 
Meni račun na e- mail poslali 14.02. Grejanje mi je na gas,struja se troši na bojler,mašina za pranje i sušenje,i kuvanje.Račun o.k i iznosi 6059 din.
 
Da li je nekom u Nišu stigao račun bilo fizički, bilo emailom ili na portalu?
 
Meni je potrosnja za Januar veca 3.5% od Decembra, a racun je manji za 2.000din :) show
 
Pa imaš popust verovatno.
 
Meni prvi put stigao račun na mail. Dobio i 50 din popusta zbog toga :)
05. februara je očitana struja, 14. februara je račun stigao u inbox.
1390 kWh -> 14.900 din. Kao što sam i očekivao.

740 kWh toplotna pumpa
~150 kWh akumulacioni bojler
~500 kWh ostalo (mašine za pranje i sušenje veša i za pranje sudova, rerna, kuh. ploča, frižider, TV, kompjuter, svetla)

Kad mi stignu smart merači, postaviću ih i posebno na žicu od svakog uređaja posebno, pa ću bolje znati šta više troši, a šta manje.
 
Takođe jok, meni hronično dolazi negde 25-28og,
 
Snimak ekrana 2024-02-20 090555.png
Kragujevac, račun za firmu je stigao juče na efakturi a za domaćinstva je stanje na sajtu još uvek 14.02.
 
Kako, kada imam opciju 1 i opciju 2 da izaberem plus pise 50 dinara manje ako stize elektronski?
 
Kako, kada imam opciju 1 i opciju 2 da izaberem?
Ja sam prilikom potpisivanja ugovora pre par meseci (pre havarije sa eps-om) rekao da hocu i jedno i drugo, i sad mi tako i stoji na sajtu - "nacin dostave racuna - na mail i postom", ne znam da li kada se izabere samo mail, postaje ireverzibilna ova opcija i jedno i drugo.
 
A pa jedino tako, kada zena potpisivala ugovor pocetkom prosle godine nije bila ta opcija jer je radio onaj stari portal.
 
Zašto bi želeo da ti stiže i mailom i poštom?
Zašto bi uopšte želeo da stiže poštom? Da bi čekao par dana više dok ti poštar ne donese papir?
Odštamaj sam račun ako ti baš treba papir.
 
Pojavio se na portalu, nismo ukljucivali bojler i odmah manja potrosnja
racun eps 0124.jpg
 
Za koliko manja ?
 
Meni je ovaj mesec u odnosu na prethodni račun manji nekih 15%, prosto ne mogu da verujem.
 
Za koliko manja ?
dec eps.jpg

nije nesto mnogo 50ak kw jer smo decembra po malo ukljucivali bojler. Ostalo sve isto masine za pranje vesa, susenje, pranje sudova, sve isto. cak svako vece kada tusiramo starije dete ukljucujemo grejalicu Titovku na 15-20 minuta, nije to nsita ali ceo mesec pa se i tu skupi.
 
Pa to je to i meni je potrosnja od 300-400 kilovata 4-oro ukucana.
 
Nazad
Vrh Dno