Šta je novo?

koliki vam je račun za struju?

Kakva gomila budalasa radi u ovoj raspaloj firmi :D

Stigne mi na SEF racun za firmu oko 10. i platim ga odmah, posle par dana stize na SEF jos 1 racun za januar, poslajem mail na reklamacije, navedem oba broja racuna i pitam koji je racun validan, danas stize odgovor: vasa reklamacija je odbijena :D, mozete da se zaliti ponovo nama ili .. link za vansudsko poravnanje.
 
Decembar 9000 dinara, januar 11000 dinara. Skočila potrošnja sa 630kW u proseku prošle dve godine na 730kW u decembru i 930kW u januaru. Navike se nisu menjale, ali je potrošnja značajno skočila, ne znam šta može biti razlog.

Prošle godine je prosečan račun bio oko 7500 dinara.
 
nekoliko ljudi mi se zalilo ogromni im racuno
nov 27k decembar 33 sada januarski 44, sve isto cak novembra radijatori drzani danima na 25 da bi se kuca ugrejala sada radijatori podeseni na 21c
jedan drug placa za stan 40m2 greje se na struju 6-8k sada doslo 30k
ima takvih primer amnogo
koleginici cudno prosle godine joj racun cele zime nije bio manji od 6000 a zivi u stanu i greje se na toplanu, sada joj racun 3500 a nista nije menjano od uredjaja u stanu
Juce zovem jednu online radnju posto mi nije stigla porudzbina i zena se zali doso im racun 55k proverili strujomer od 03.02 do juce 1030kw potrosili, oni hteli TP da ukljuce sledece nedelje da je puste u rad i sad razmisljaju dal uopste da je pustaju.
 
Poslednja izmena:
Ko se žalio na uvećenje, a u računu ste imali uvećanu potrošnju koja nije jednostavno objašnjiva, šta ste naveli u tekstu prigovora?
 
Računski teško da će pogrešiti, jedino što možete da proverite je da li je potrošnja dobro očitana. Sve drugo je u 99,9% slučajeva dobro na računu.

Mnogi pišu razlike u ukupnom računu, a ne napišu potrošene kWh. To što je manji račun može da bude do ostvarivanja raznih popusta, ja sam imao 3 popusta na poslednjem računu, za eračun, za smanjenje potrošnje, i za plaćanje u roku. 305kWh, 3700din.
 
Ko se žalio na uvećenje, a u računu ste imali uvećanu potrošnju koja nije jednostavno objašnjiva, šta ste naveli u tekstu prigovora?
Kod mene je bila situacija da su stavili više kWh nego što je na brojilu.
Prikačio sam im račun i fotografiju brojila uz objašnjenje da su stavili veći iznos kWh na kraju decembra nego što je fizički na satu polovinom januara.
Uvažili su reklamaciju i poslali su mi novi račun na mejl.
 
U toku je projekat zamene brojila za nova sa daljinskim očitavanjem. Prvo se rade stambene zgrade, kasnije će i pojedinačna domaćinstva.
Kod mene na NBG - Bežanijska kosa, u skoro celom naselju zamenjena su brojila pre 2 godine. Sve je u redu za sad.

Meni je na Novom Beogradu postavljeno novo brojilo za struju sa daljinskim ocitavanjem. Da li postoji mogucnost da i mi kao korisnici imamo uvid u te podatke?
 
Naravno, odeš do brojila i pogledaš stanje. Ako si mislio da vidiš stanje negde na portalu, plašim se da to neće biti moguće još neko vreme. To što brojilo ima mogućnost daljinskog očitavanja ne znači da se ono stvarno daljinski očitava. A i kad se bude očitavalo, opet, ne znači da će ta informacija biti dostupna.
Ja se nadam da će biti moguće da se na portalu prati potrošnja u near-real time, ali kada će to biti - nisam optimista.
Pozdrav
 
Decembar 9000 dinara, januar 11000 dinara. Skočila potrošnja sa 630kW u proseku prošle dve godine na 730kW u decembru i 930kW u januaru. Navike se nisu menjale, ali je potrošnja značajno skočila, ne znam šta može biti razlog.

Prošle godine je prosečan račun bio oko 7500 dinara.
Kod mene skoro identična situacija, ništa bitno se nije promenilo od uređaja i navika u stanu, a potrošnja veća i za 250-300 kwh u odnosu na pre godinu dana. Januar ove godine rekorderski, nešto preko 900 kwh, 10200 din, u stanu koji se greja na daljinsko grejanje, nas 5-oro.
 
Naravno, odeš do brojila i pogledaš stanje. Ako si mislio da vidiš stanje negde na portalu, plašim se da to neće biti moguće još neko vreme. To što brojilo ima mogućnost daljinskog očitavanja ne znači da se ono stvarno daljinski očitava. A i kad se bude očitavalo, opet, ne znači da će ta informacija biti dostupna.
Ja se nadam da će biti moguće da se na portalu prati potrošnja u near-real time, ali kada će to biti - nisam optimista.
Pozdrav
Near - real time preko neke aplikacije... verovatno nikad. Možda kada se proda EDS.
Ali ako je brojilo dostupno samom potrošaču, zašto samo ne bi očitao kad god ga zanima.
Naravno, potrebno je da zna stanje sa prethodnog računa.
Uvek postoji mogućnost ugradnje kontrolnog brojila, sad ima i onih manjih koja se ugrađuju na DIN šinu.
 
Ako je nešto oličenje naše zemlje to je EPS. Javašluk, korupcija, nemar... Znači, nalazim se u lokalu. Gazde nisu podnele zahtev za garantovano snabdevanje i ja sam ušao u komercijalno. To je bilo u novembru. Od tada vodim rat sa EPS-om da me vrate u garantovano snabdevanje. Prvo ne rade sistemi (ajd znamo šta je bilo), onda praznici, pa odmori, pa bolovanje, pa fali jedan papir...Bukvalno me odugovlače da isplaćam što više meseci na komericjali pre nego što me vrate u garantovano. I sad ulazim u mart a ništa povodom mog slučaja nije rešeno. Računi prošla godina/ova:

NOVEMBAR 8k/18k
DECEMBAR 12k/27k
JANUAR 12k/33k

Ovo je lopovluk neviđenih razmera. Od toga mi je recimo za januar ove godine potrošnja kao 19000, pdv na istu 5500. Znači 24500. Što je opet duplo više nego prošle godine. Resto su nameti. Pristup sistemu oko 5k, podsticaj povlašćenih proizvođača oko 1k, akciza 2k i naravno, sve to pre pdva.

Nisam jedini. Prijateljica drži butik, samo klima inverter i tv rade - 23000 januar. Mobilni provajder (da ne imenujem) - klima i dva laptopa, dva tv-a - 21000. Svima više nego duplirani računi.

I naravno da će ove godine EPS da bude profitabilan kad neviđeno kradu.
 
Mislim da nisu ni popisivali stanje, poslednja dva meseca 50% uvecana potrosnja u mom selu svim komsijama.
posto trenutno na satu imam skoro isti broj kilovata kao sto su oni "popisali" pre 28 dana...
Komsinica dobila racun 17.000din, prosecna potrosnja joj je ispod 2000 din u prosloj godini jer zena sama zivi.
Kad je otisla da se zali rekli su joj celo selo ima netacne racune kao ispravice.. kako ce ispraviti bas bih voleo da vidim posto nam udaraju cene po visim tarifama jer za ovaj broj kilovata nas ubacuju u skuplju tarifu
 
Код нас око 6000, у последњих пар месеци је ту око 5-7 хиљада.
 
to si mu ti (lokalnom citacu struje) poslao .. jer februar je jos uvek?
 
Koliko je skupa tarifa stvarno skupa ... februar 1,237kWh
niža tarifa - 1,084KW (~86%)
viša tarifa - 173 (~14%)
popust jedva par stotina dinara (270)
račun - 8844rsd

poredeći sa sličnom situacijom prethodno, kada je odnos bio otprilike 5:2 i račun bez popusta, a cifra preko 13,000

A samo sam zabranio klincima da danju uključuju bojler ... pošto jelte zaborave uveče
 
Danas bi trebalo da mi očitaju struju pa sam i ja sebi uslikao sat i izračunao koliki bi trebalo račun da mi bude za februar.
Otkinuo sam od uštede :)
Prošle godine sam imao potrošnju od 1151 kWh, a ove godine 791 kWh. Upadam u 30% uštede. Najviše zbog toga što je ove godine bio topao februar pa mi je TP potrošila manje, a i mi smo nešto manje trošili.
Ali to nije sve. Konačno sam podesio da mi se bojler pali samo noću i TP da održava sobnu temperaturu noću isto kao i danju. I umesto tradicionalnih 70:30 dnevne i noćne tarife, dobio sam skoro 50:50.

Očekujm račun oko 8600 din (sa popustima verovatno ispod 7000 din).
 
Februar 315kWh, sa popustom 2800 dinara, 20% manje nego prošle godine, kada smo se tek uselili u novi stan
 
Ova naprdna bratija je u potpunom raspadu i rasulu, krajem prosle nedelje u istom danu mi stizu na SEF 3 knjizna zaduzenja i odobrenja, na kraju suma svega je 0. Sta je pesnik teo da kaze vrv ni on ne bi znao da objasni.

A danas u firmu stize podebeo koverat, 10 listova, ispravka, prepravka popravka, zamena izmena / za racune iz novembra i decembra, koji su btw vec 2x ispravljani :D ...samo sam odlozio sa strane, ne placam nista vise dok se ne sastave sa mozgom i kompjuterima.
 
Nazad
Vrh Dno