Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozdrav,
Koji tv predlažete od ovih:
UE55RU7400
UE55NU8002
QE55Q60RAT

Ovaj NU8002 je na popustu u velikom lancu, čitao sam da je baš dobar...

Ako imas novca definitivno Q60, iako nije pravi QLED sigurno je bolji od NU serije.. ali ako je neka bas dobra cena sto da ne, ipak ima crystal color pa su mu malo jace boje nego na 7400..

@MarkoZ sto se Androida tice on sasvim ok radi mislim na Oreo i Pie, na Sony-u konkretno, ali slicno je i na Philipsu posto uglavnom koriste slicne procesore, nije savrsenstvo ali nije ni lose, sredio je to Google pogotovo sa Pie..

Ako bih sada uzimao TV za 1100eur koliko sam platio pre dve ipo god za 49KS7000, uzeo bih Q70 u 55inca ili Sony 55XG9505, LG me ni ne privlaci, a jedino OLED koji bih uzeo u razmatranje je AG8 ali i dalje je to skupo...

Ali sta je ironija, da Q70 iako ima FALD ne moze da osvetli kao KS ni priblizno, moj baca 1400niti na 10% ekrana, ovaj ne moze ni 900, a na 100% je manja razlika 510vs406, i nema isti premaz pa su i refleksije vidljive kao na nekom low budget televizoru, nema taj premaz koji ga razlikuje od obicnih televizora, iskreno ja stvarno ne znam sta bih kupio za te pare, jer sta god da gledam nista u HDR-u ne moze da mu parira kada je osvetljenost u pitanju, jedino u Local dimmingu, mada tu svaki LED tv gubi smisao pored OLED-a, a opet OLED ne moze ni priblizno da osvetli...




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Q60r od nu8000 nije bolji sigurno posto je q6fn za nijansu bolji od nu8000,a q60r je losiji od q6fn.Ako je nu jeftiniji onda je bolja kupovina.Za 1100e je najbolje kupiti lg b8 ili sony xf9000,moze i panasonic fz800.
 
Planiram kupovinu TV-a ovih dana, odlucio sam da bude 55'' i da je smart (koristio bih YT i Netflix), pa sam nasao ova 2 modela koja se uklapaju u budzet:

1. Samsung UE55RU712UXXH - 59 000 din
2. LG 55UM7100PLB - 62 500 din

Upoznat sam da LG daje garanciju od 5 godina na ovogodisnje modele, i s obzirom da su ovo ulazni modeli, koja bi bila vasa preporuka?? Otvoren sam i za dodatne predloge u nekom ovom cenovnom rangu. Hvala na savetu :)

Ja naručio tog Samsunga UE55RU7172, 58000 + 5% na 24 rate. Neće lako biti navići se na sliku posle Panasonic plazme, al' šta da se radi kad je budžet ograničen, biće valjda jednog dana i neki oled. Meni je za Samsunga prevagnuo VA panel i HBO Go. Razmišljao sam i o nekom Hisensu 55" serije 7100 ili 7500 (nisam gadljiv na kineze uopšte), ali po onome što sam video a i pročitao ovde mislim da su kod nas malo precenjeni, barem u dijagonali koja je meni zanimljiva + nedostatak HBO-Go aplikacije mi je veliki nedostatak.
 
Poslednja izmena:
Ja naručio tog Samsunga UE55RU7172, 58000 + 5% na 24 rate. Neće lako biti navići se na sliku posle Panasonic plazme, al' šta da se radi kad je budžet ograničen, biće valjda jednog dana i neki oled. Meni je za Samsunga prevagnuo VA panel i HBO Go. Razmišljao sam i o nekom Hisensu 55" serije 7100 ili 7500 (nisam gadljiv na kineze uopšte), ali po onome što sam video a i pročitao ovde mislim da su kod nas malo precenjeni, barem u dijagonali koja je meni zanimljiva + nedostatak HBO-Go aplikacije mi je veliki nedostatak.
Jel svaki Samsung ima hbo go? Ima li lg u toj klasi hbo go?
 
Ako imas novca definitivno Q60, iako nije pravi QLED sigurno je bolji od NU serije.. ali ako je neka bas dobra cena sto da ne, ipak ima crystal color pa su mu malo jace boje nego na 7400..

@MarkoZ sto se Androida tice on sasvim ok radi mislim na Oreo i Pie, na Sony-u konkretno, ali slicno je i na Philipsu posto uglavnom koriste slicne procesore, nije savrsenstvo ali nije ni lose, sredio je to Google pogotovo sa Pie..

Ako bih sada uzimao TV za 1100eur koliko sam platio pre dve ipo god za 49KS7000, uzeo bih Q70 u 55inca ili Sony 55XG9505, LG me ni ne privlaci, a jedino OLED koji bih uzeo u razmatranje je AG8 ali i dalje je to skupo...

Ali sta je ironija, da Q70 iako ima FALD ne moze da osvetli kao KS ni priblizno, moj baca 1400niti na 10% ekrana, ovaj ne moze ni 900, a na 100% je manja razlika 510vs406, i nema isti premaz pa su i refleksije vidljive kao na nekom low budget televizoru, nema taj premaz koji ga razlikuje od obicnih televizora, iskreno ja stvarno ne znam sta bih kupio za te pare, jer sta god da gledam nista u HDR-u ne moze da mu parira kada je osvetljenost u pitanju, jedino u Local dimmingu, mada tu svaki LED tv gubi smisao pored OLED-a, a opet OLED ne moze ni priblizno da osvetli...




Sent from my iPhone using Tapatalk

Vidis ja samsung vise ne bih uzimao, sem q90r ili eventualno q80r po nekoj dobroj ceni, i to da se priviknem na problem sa titlovima. Sony ili Philips bih svakako probao sto i planiram i da rizikujem sa androidom, pa da se vratim na dobri stari webos :d

Q60R nikako nije bolji od NU8000 iako ima qled filter. Pogotovo ako je cena niza na NU8000. Vidis i sam kako samsung iz godine u godinu smanjuje kvalitet. Ja bih NU8000 uporedio sa Q70R iako nema qdot tj stavio bih ga izmedju q60r i q70r iako ima slabije boje.
 
Poslednja izmena:
Ускоро истиче LG промо гаранција, тако да може да буде.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Не, не, баш утиче. [emoji3]
Истиче за два дана 02.12.2019.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, evo gledam sada na popustu povodom black friday-a televizore i zapala su mi 2 za oko, pa sam hteo da pitam cisto za misljenje ako mozete da mi pomognete da se odlucim za jedan. U pitanju su ova dva modela: HISENSE Televizor H58A6100 SMART LED i Televizor 58" Smart LED Philips 58PUS6203/12

Ja nekako vucem vise na Philips, po principu poznatija je marka, ali mozda gresim. Hvala unapred
 
Q60R nikako nije bolji od NU8000 iako ima qled filter. Pogotovo ako je cena niza na NU8000. Vidis i sam kako samsung iz godine u godinu smanjuje kvalitet. Ja bih NU8000 uporedio sa Q70R iako nema qdot tj stavio bih ga izmedju q60r i q70r iako ima slabije boje.

Moja greska definitivno, obilaziti Q60 u sirokom luku ko hoce pravi HDR televizor! Sada sam malo gledao testove, ono je katastrofa, on ne moze da baci ni 500niti na 10% ekrana, tj ima osvetljenje kao neki iz RU serije, lepo su ga opisali mediocre brightness, a nema ni local dimming, jeste edge led ali i neki oblik local dimminga je dobar (znam to po mom televizoru oseti se razlika kada zatamni deo ekrana), imam ga u radnji i slika jeste ok, ali kada bi se realno podesio za kucnu upotrebu bulja tv za HDR.. ko bi ga uzeo za obicnu upotrebu onda je ok, ali NU8000 definitivno bolji zbog peak brightness-a.. Ali opet kada pogledam konkurenciju u njegovom rangu ne zna se sta je gore dal Sony 85 ili LG SM86 [emoji2361]



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najvaznije pitanje je, koliko uopste ljudi koriste HDR na novim TV-ima, za gaming je idealno, a nije podrzano 100% u igrama ! Kablovksa/IPTV moze samo da zamislja kako to izgleda, ostaju samo filmovi/serije koji takodje nisu svi native HDR ?
 
Ja nabavljam sve što mogu u 4k/HDR, materijala ima solidno, ali biće više, to je već neko vreme očigledno.
Kome je prevashodno kablovska/iptv način konzumiranja sadržaja (bez HDR gejminga) na TV ne treba da daje velike pare.
 
Informisi se malo, jel si i ti u klapi koja promovise LG???
Drvlje i kamenje na sve koje te RGBW lesine ne savetuju ljudima?
Prvo, da ti stavim 3 televizora, ne bi mogao da mi kazes koji je rgb, koji rgbw, ne preuvelicavaj stvar koja je na toj klasi tva maltene neprimetna.

Onda, lepo te je pitao covek, jer je izvalio da veze sa zivotom nemas, a najglasniji si u temama o televizorima.
Edge ili direct je vrsta pozadinskog osvetljenja, a rgb, rgbw, yrgb ili trenutno najbolji wrgb su vrste rasporeda pixela.

Dakle, sa uzvicnicima i napadnim tonom pricas o stvarima o kojima pojma nemas i ocekujes da te neko shvati za ozbiljno.
Moja greska definitivno, obilaziti Q60 u sirokom luku ko hoce pravi HDR televizor! Sada sam malo gledao testove, ono je katastrofa, on ne moze da baci ni 500niti na 10% ekrana, tj ima osvetljenje kao neki iz RU serije, lepo su ga opisali mediocre brightness, a nema ni local dimming, jeste edge led ali i neki oblik local dimminga je dobar (znam to po mom televizoru oseti se razlika kada zatamni deo ekrana), imam ga u radnji i slika jeste ok, ali kada bi se realno podesio za kucnu upotrebu bulja tv za HDR.. ko bi ga uzeo za obicnu upotrebu onda je ok, ali NU8000 definitivno bolji zbog peak brightness-a.. Ali opet kada pogledam konkurenciju u njegovom rangu ne zna se sta je gore dal Sony 85 ili LG SM86 [emoji2361]



Sent from my iPhone using Tapatalk
U sustini, meni je nedostatak local dimminga prednost.
Isti mi jenok samo u q8,9 serijama, gde ima fazon 150 dimming zona, a na nizim serijama, meni to ocajno izgleda, nikada ne radi kako treba.
Q60r ima preko 6000 nativni kontrast, dok ips ekrani sa i bez local dimminga imaju jedva preko 1000.

Ne znam zasto se svi prze na peak brightness, meni je to cak i na oledu prejako, ne znam ko zeli da mu bljesne na 1000+ nita nesto odjednom u oko...
Kontrast je bitan, a ja ne volim previsok brightness, prosto me izbaci iz elementa kada moram da ckiljim u tv u odredjenim trenutcima.

Opet, 100 ljudi, 100 cudi, ovo je misljenje po mom ukusu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ima sigurno vise veze od pomenutih lobista za LG.
Zasto bih ja nesto rekao, ako nisam proverio??
Naveo sam i specifican model, da stavis ti meni 3 televizora o kojima se prica sigurno bih primetio razliku.
Zasto se ti mesas u raspravu?
Po cemu si ti strucan da dajes misljenje, a pljujes po tudjem?
 
mnogi ljudi traze jak brightness jer im ne daju da drze kucu po celi dan u mraku :d ja da se pitam ja bih ziveo u kuci bez prozora sa tri rupe da ulazi vazduh, ali svi danas u nekom tripu dnevne svetlosti
 
Ima sigurno vise veze od pomenutih lobista za LG.
Zasto bih ja nesto rekao, ako nisam proverio??
Naveo sam i specifican model, da stavis ti meni 3 televizora o kojima se prica sigurno bih primetio razliku.
Zasto se ti mesas u raspravu?
Po cemu si ti strucan da dajes misljenje, a pljujes po tudjem?

Nekako stičem utisak čitajući tvoje postove da postoji zavera protiv Hajsensa u prodavnicama, pa namerno kvare podešavanja parametara slike. Istina je da su svi postavili fabrička podešavanja izuzev tamo gde promoteri određene marke vrše savetodavne usluge kupcima. Hajsens je dobra kupovinu gledajući cenu i ništa više od toga. I ne zastupa ovde niko neku robnu marku, a posebno ne LG koji je ove godine z.srao.
 
Samo SM9 i 9 oled serija imaju 2.1 hdmi.
Ima local dimming.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stigao juce Philips 55OLED803, pa da napisem par kratkih utisaka, s’ obzirom da nisam imao nesto posebno slobodnog vremena.
Slika - savrsentstvo. Citajuci po netu, u ovom modelu bi trebao biti panel iz Lg C8 modela, tako da su boje bas dobre. Inace mi vise odgovaraju IPS modeli u odnosu na VA, zbog uglova gledanja - naravno, i IPS je inferioran u poredjenju sa ovim.
Zvuk - fantastican, posebno jer sam do sada koristio Tv-ove iz srednje klase. U odnosu na njih, koji imaju solidan zvuk, ovo je bas puno bolje - toliko bolje da ne planiram vise koristiti Sound bar HT-CT80.
Odziv i fluidnost - ok. Nisam koristio ostale premium modele, pa ne mogu direktno uporediti. Android 8.0 za sada nije bug-ovao, s’ tim da sam za sada dodao samo Kodi.
Uz TV dolaze 2 daljinska, s’ tim da bih za sada dao blagu prednost Samsung Magic Remote modelu, mada su i ova 2 izuzetno konceptualno zanimljiva i funkcionalna modela.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Iskreno, precenjen mi je, jer ja kod tva volim kontrast.
Ovde je slab, svega malo preko 1000, a local dimming kao i da ne postoji, maltene ne utice na kontrast.
Takodje, ne bih u toj ceni uzimao tv sa edge osvetljenjem.

To je sve na osnovu mog ukusa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno