Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ko to zna, mozda starije aplikacije nisu kompatibilne sa novim tizenom ali svakako bi podrska to trebalo da ispegla. Izgleda da cekaju da neko drugi uradi umesto njih. Ja ne volim streaming aplikacije tipa popikoki iz meni opravdanih razloga tako da mi je skidanje na laptop i gledanje kad hocu sa pauzama odlicno. I hocu jednu aplikaciju i za telefon i za laptop/pc za sve. E tu LG briljira.

elem. EUREKA. Malo sam isprobavao kodi, namestio share folder, aktivirao upnp i radiiii i to sa sve titlovima. Na tv-u u spoljne izvore izaberete kodi folder, nadjete share video folder i interni pusta sa titlovima :) Dakle nije oficijelna aplikacija i nije kako treba da bude ali bar radi, za ono sto nece da pusti tu je plex. Malo bar da skratim muke sa samsungom.

Reci hvala @DUSANSUNI :)
 
nije ni sija ni vrat,sebe da uskracujes zbog krs skaliranja krs boksa je apsurd,kad ne moras.tebe mrzi da se cimas i resis problem,tvoja stvar,ali da savetujes druge iz svojeg neznanja i lenjosti nije lepo.
 
Cime to sebe uskracujem dal mi mozes objasniti ? Zahtev je jednostavan, kvalitetna slika na tv programu. A tvoj savet je ...sta ?
Ja sam samo rekao da je za prosecnog korisnika 43" na 2.5m dovoljno i to pogresan savet nije, moze samo biti stvar licne preferencije.
 
tvrdis da gubis odlaskom na vecu dijagonalu,sto nije tacno.argument ti je da je zbog vece dijagonale slika losija,sto takodje nije tacno.nisam davao savet,samo opovrgavao tvoje tvrdnje jer je forum javan i neko ko mozda nije upucen ce procitati sta pises i pomisliti da je tacno.
 
Pa ako imas znanja a nisi lenj kao sto dajes sebi za pravo da tvrdis za druge, lepo bi bilo i savet da das.
Slazem se da nije nuzno i direktno povezano ali veca dijagonala cesto nosi losiji kvalitet slike na sd programima npr. Apsurd ali tako je, na vecoj dijagonali te mane nasih kabovskih sadrzaja dolaze do izrazaja. Smatram da su o tome ovde pisali veci strucnjaci od mene.
 
Prilicno toga sam procitao ali nisam nasao jedinstven odgovor. Da li onda mozes dati preporuku 43 ili 49 koji radi dobar skaling ?
Ispada da moj 32LG HD Ready iz 2008 i Panasonic 39E6E Full HD bolje skaliraju od 43LG UHD. Stvarno je ispalo bolji tv a losija slika.
Na HD programima je 43 odlicna.
 
Nije samo ni do skaliranja.

Manja dijagonala i manja rezolucija bolje kriju mane signala. Može TV da bude sa najboljim skaliranjem ako je signal loš a dijagonala velika sa ogromnim brojem piksela (UHD).

Ja imam 43" LG is zadovoljan sam kako izgledaju SD kanali. E sad, to je individualno.
 
ne skaliraju,nego na toj razdaljini ne vidis artefakte na tim manjim.skalira boks,i skalira isto tj krs,a na 1080p ne radi skoro nista i zato je slika dobra.generalne preporuke nema,jer kao sto bi video ako procitas i 5-6 strana unazad samo potrebe se razlikuju od coveka do coveka,i krs skaliranje boksa izbacis iz jednacine,kamoli da biras TV po tome.
 
Prilicno toga sam procitao ali nisam nasao jedinstven odgovor. Da li onda mozes dati preporuku 43 ili 49 koji radi dobar skaling ?
Ispada da moj 32LG HD Ready iz 2008 i Panasonic 39E6E Full HD bolje skaliraju od 43LG UHD. Stvarno je ispalo bolji tv a losija slika.
Na HD programima je 43 odlicna.

Možda bih pre išao na 49. Imam 43 na 2.1 m i tu je negde na granici. Inače za UHD savetuju malo manju razdaljinu od FHD.
Da, moj 32 FHD LG iz 2010. ima fenomenalnu sliku i daju bolji prikaz SD programa, ali ne i FHD u odnosu na 4K. Na 4K pri gledanju SD programa se po nekada javljaju artefakti. Klinci gledaju neki crtać Toboti, koji je izvorno u očajnoj rezoluciji. UHD to ne može skalirati dobro i slika je nekako zamagljena (detalji, prelazi sa detalja na detalj i sl.), dok na FHD 32" to izgleda malo lepše.

HD programi daju pristojnu sliku skaliranjem na UHD. Odmah da se ogradim od RTS i njihovog HD programa. Ali recimo FOX HD, FOX MOVIES HD... iako nisu oličenje kvaliteta slike, daju pristojan doživljaj gledanja.
Međutim ni oni ne izvlače iz panela maksimum. Za tako nešto ipak moraš da nađeš 4K HDR sadržaj.
Šta preporučiti? Ne znam. Ja sam kupio 43UM7450 i smatram da sam za 56k uradio dobar posao.

Na kraju, na šta liči 1080 na 49" ne znam, nisam ima prilike da se bavim time dovoljno vremena
 
naravno da moze,cak cu da predpostavim opet da taj crtac je sa boksa,ili nekog jeftinog plejera.

https://www.youtube.com/watch?v=LLDX4ym4uTU

ovo je prvi random klip koji sam nasao kad sam kucao 240p i oled,i to na yt i to snimljen krs kamerom.

nije problem u low res sadrzaju,vec u nacinu kako ga dopremate do TV-a.apsolutno je razumljivo da vecinu smara da namesta i da hoce da sve radi da samo ukopcas ali je cak neukusno na i to IT forumu siriti dezinformaciju e ne moze low res na velikom panelu,kad nije prosto istina,i u dosta slucajeva je stvar par poziva telefonom ili pritiskanja tastera,kamoli da se savetuju ljudi da uzimaju manje TV-ove zbog krs boksova.

maxy:

iako zavisi od TV-a u ogromnoj vecini slucajeva dobijas.na tom tvom hd ready iz 2008me razlika nece biti tolika,vrv ni na toj 39tci ali u svakom slucaju ne zavisis od tog uzasa od boksa.ne mora samo kartica tj cam modul,mada je to koliko znam jedini nacin da dobijes 4k signal od provajdera (SK 4K) u srbiji trenutno,dosta ljudi resi problem i sa IPTV,iako onda zavisi od aplikacije provajdera...
 
Poslednja izmena:
Nijedan od njih pravi HDR nije video, ali dobro.

Uzmi onaj sa duzom garancijom.

Ja sam mislio da im ovo HDR pro znači da imaju pravi HDR?

Nesto iz ličnog iskustva, pa mozda pomogne oko izbora.
2014 godine sam tražio tv, nesto srednje, ni ulaznu seriju, ni najjaču. Izabrao Samsung 46" ES6540 3D, smart, integrisan wifi, zvuci smešno, ali tada nisu imali svi wifi, već wifi ready, gde je trebao adapter dodatni. Platio ga 850 eur iz Hu, ovde bio oko 1100 eur. Nije prošlo dugo, počele da nestaju aplikacije, samo izadje obaveštenje da prestaje podrška za tu i tu aplikaciju. Nije me pogadjalo nestanak Twittera, FB, Skype... Ali kad je došao na red YT, onda sam popizdeo, a to je bilo 2017. Poenta moje priče je sledeća, ovim potezom primoravaju kupce da kupe nov model, koji ima podršku za te aplikacije. S obzirom, da ne živimo u društvu gde možemo menjati TV svake 3 godine, rešenje je jednostavno. Uzme se TV sa što kvalitetnijim panelom, da li je smart, ili ne, ne bitno totalno, pored toga se uzme android box, ja lično imam X96 Max 4K 4gb ram, 64gb rom, mogućnosti koliko hoces, kao na svakom mobilnom telefonu. Naravno Eon radi, YT što najviše koristim, totalno je nebitno da li neki tv podržava eon app.
Kod sledećeg, samo će me interesovati dijagonala, kvalitet slike i nista drugo :).

Da, android box sam platio 7000,00 još 1300,00 za air mouse koji ima i tastaturu na sebi i milina. EON, YT, aplikacije za filmove, serije, sve radi besprekorno, koje ni ne mogu da se instaliraju na samom TV.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Hvala na odgovoru a to i jeste neka logika i za mene. Ali bih rekao da za ove pare (500€) nema bolji izbor panela od 55, a za par godina ako ugase podršku za EON naći ćemo već neko rešenje. Vidim da se ništa nije promenilo sa ponudom danas, tako da će verovatno kockica odlučiti da l LG ili Samsung.
 
za apple tv podrzava/ce ga od ove godine, ove druge i ne znam sta su no nebitno. Kazi mi kako streamujes laptop desktop i preko koje aplikacije streamujes filmove i serije sa laptop-a? Iskreno ja se patim vec mesecima, imam ru7400.

edit: sad uradio search da vidim sta su ova dva, disney+ koliko vidim tek treba da pocne, ima ga na fire tv i roku i ne zavisi od modela tv-a, mogu se koristiti na lg-u. Nema zvanicnu aplikaciju to je tacno, sto ne znaci da je nece imati, ne znam da li samsung ima?

Ma ima Disney+ i na webOS, samo service region treba prebaciti na Belgiju ili Holandiju
 
Pazario 43ru7172 :)
901d497b580a2e0d07f074c8cdefe6ee.jpg


Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Planiram kupovinu TV-a ovih dana, odlucio sam da bude 55'' i da je smart (koristio bih YT i Netflix), pa sam nasao ova 2 modela koja se uklapaju u budzet:

1. Samsung UE55RU712UXXH - 59 000 din
2. LG 55UM7100PLB - 62 500 din

Upoznat sam da LG daje garanciju od 5 godina na ovogodisnje modele, i s obzirom da su ovo ulazni modeli, koja bi bila vasa preporuka?? Otvoren sam i za dodatne predloge u nekom ovom cenovnom rangu. Hvala na savetu :)
 
Planiram kupovinu TV-a ovih dana, odlucio sam da bude 55'' i da je smart (koristio bih YT i Netflix), pa sam nasao ova 2 modela koja se uklapaju u budzet:

1. Samsung UE55RU712UXXH - 59 000 din
2. LG 55UM7100PLB - 62 500 din

Upoznat sam da LG daje garanciju od 5 godina na ovogodisnje modele, i s obzirom da su ovo ulazni modeli, koja bi bila vasa preporuka?? Otvoren sam i za dodatne predloge u nekom ovom cenovnom rangu. Hvala na savetu :)

Za te pare 58.500 dinzdi bih isao na Hisense H55B7500, bolju sliku daje, a ima sve navedeno!
Pogotovo sto je taj LG krshina!
 
Prestani da lažeš ljude
 
Na TCL-u nema EON-a odmah da znate iako je Android TV tj nema ga na store-u, jedino preko file manager-a da instalirate APK ali to nismo probavali pa ne znam ni da li radi. Samo Sony i Philips sa Androidom imaju EON, ne znam zasto ali tako je..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam tako instalirao i radi dosta dobro, jedini problem je bio što se ponekad slika ukoči prilikom prebacivanja na hd kanal, pauza/ play ili vraćanje 5sec unazad rešava problem.

Pišem o TCL40ES560 modelu, da ne bude zabune.
Televizor je dosta dobar generalno ali veliko ALI, đoj je nakon tri meseca drugi put na reklamaciji, dva puta se desila ista stvar nakon mesec dana korišćenja, bukvalno isti slučaj, isti vremenski interval (prvi tv je zamenjen novim). Zaglupi neka aplikacija iz čistog mira, restartujem tv i desi se nešto sa panelom, boje budu skroz poremećene, najbliži opis neki negativ efekat recimo, linije budi skroz iskrzane, toliko da se slova u meniju jedva razazanaju.

Iako u W tvrde da sam izolovan slučaj, prodali su dosta tih televizora i nemaju mnogo reklamacija, tv nije za preporuku definitivno

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Sta je sa Philipsom, ovdje se slabo on spominje skroz? Mene privlaci zbog Ambilighta...
Na akciji je trenutno 55PUS7354 ili THE ONE kako ga oni reklamiraju. Otprilike je iste cijene kao LG 55UM7400PLB. Oba su oko 500€
Moze li neko strucno poredjenje ili preporuka za neki treci?
 
pa to pitaj ove sa androidom :D Problem sa njim je to sto android nije bio os za tv (a neki low modeli jos uvek nisu tj koriste stariji android) pa su aplikacije cesto bile nabudzene "samo da radi", neoptimizovane, cesto pucale, bagovale, kocile, sistem je bio spor... Zato su ljudi kupovali android boxove gde je razlika bila nebo i zemlja. To se valjda ispravilo od serije 8 i 9 pa je sada valjda puni os tv ali ne mogu da kazem jer nisam probao nesto duze, svako ima neki svoj omiljeni os.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno