Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
minimum je 55" za 4K
 
Spao izbor na ova dva:

Samsung 55 UE55RU7172UXXH

ili

LG 55UM7000PLC

Nešto sam bliži Samsungu, al nisam isključiv :)

Must je da bude EON moguć, a koliko sam video oba su HDR, a Samsung je valjda VA panel (nešto je drugačija oznaka, ali bi trebalo da je ovaj model u pitanju).

Sačekaću još sutra da vidim da l neki Sony ne padne na nešto u mom budžetu, ali mislim da je to to.
 
Na TCL-u nema EON-a odmah da znate iako je Android TV tj nema ga na store-u, jedino preko file manager-a da instalirate APK ali to nismo probavali pa ne znam ni da li radi. Samo Sony i Philips sa Androidom imaju EON, ne znam zasto ali tako je..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kako kod hrvata radi eon na istom modelu, ista je aplikacija!!!
 
Kako kod hrvata radi eon na istom modelu, ista je aplikacija!!!

Da nisam probao ne bih napisao, u radnji imam 32-ku istog modela, otisao na play store i nema EON-a, zasto ne znam ali tako je..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Spao izbor na ova dva:

Samsung 55 UE55RU7172UXXH

ili

LG 55UM7000PLC

Nešto sam bliži Samsungu, al nisam isključiv :)

Must je da bude EON moguć, a koliko sam video oba su HDR, a Samsung je valjda VA panel (nešto je drugačija oznaka, ali bi trebalo da je ovaj model u pitanju).

Sačekaću još sutra da vidim da l neki Sony ne padne na nešto u mom budžetu, ali mislim da je to to.
Nesto iz ličnog iskustva, pa mozda pomogne oko izbora.
2014 godine sam tražio tv, nesto srednje, ni ulaznu seriju, ni najjaču. Izabrao Samsung 46" ES6540 3D, smart, integrisan wifi, zvuci smešno, ali tada nisu imali svi wifi, već wifi ready, gde je trebao adapter dodatni. Platio ga 850 eur iz Hu, ovde bio oko 1100 eur. Nije prošlo dugo, počele da nestaju aplikacije, samo izadje obaveštenje da prestaje podrška za tu i tu aplikaciju. Nije me pogadjalo nestanak Twittera, FB, Skype... Ali kad je došao na red YT, onda sam popizdeo, a to je bilo 2017. Poenta moje priče je sledeća, ovim potezom primoravaju kupce da kupe nov model, koji ima podršku za te aplikacije. S obzirom, da ne živimo u društvu gde možemo menjati TV svake 3 godine, rešenje je jednostavno. Uzme se TV sa što kvalitetnijim panelom, da li je smart, ili ne, ne bitno totalno, pored toga se uzme android box, ja lično imam X96 Max 4K 4gb ram, 64gb rom, mogućnosti koliko hoces, kao na svakom mobilnom telefonu. Naravno Eon radi, YT što najviše koristim, totalno je nebitno da li neki tv podržava eon app.
Kod sledećeg, samo će me interesovati dijagonala, kvalitet slike i nista drugo :).

Da, android box sam platio 7000,00 još 1300,00 za air mouse koji ima i tastaturu na sebi i milina. EON, YT, aplikacije za filmove, serije, sve radi besprekorno, koje ni ne mogu da se instaliraju na samom TV.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
2014 februar. Kupim model iz 2013. Samsung f6400 smart 3d. Dan danas radi i gleda se yt i hbogo(ne znam da li je tad i postojao), koristio se plex, poslednji update bio pre 2 ili 3 godine. Tako da sve to zavisi.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Da kazem da se delimično slažem sa tvojim izlaganjem, ali imajmo u vidu i da recimo je moja sestra za neki LG Telefon (android 2012) izgubila totalnu podršku za Google service.
Sto se tice konkretno "tizen OS"od TV modela koji su napravljeni 2017 sigurno je da će imati podršku za sve streaming service do 2027 god.(naravno uključujući i YT)
Dalje što se tiče android box-a+ tv opet je sve u tome za šta ćemo najviše koristiti TV.
Ja tvrdim da slika preko box-a kada isti koristi streaming apk. poput "HBO GO", "netflix", "Disney+","Amazon prime" I sl.nemože da pridje slici smart tv-a koji ima podršku za iste.
Tu pre svega mislim na "Samsungov tizen OS" i"LG-jev webOS".
Sto se tice pitanja za koji TV da se odluči...ja pre za "Samsung" jer Samsungov store podržava mnogo više streaming aplikacija.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
A gde piše da će imati podršu do 2027?
Moj Samsung iz 2009 je 2012 izgubio podršku za Youtube, a plaćen je tada 134000 dinara
 
Ja uz F6500 odavno koristim Mi Box za sve sadržaje, jer je neuporedivo brži, a i uz Kodi podržava više formata, dešavalo mi se da na Samsung aplikaciji ne rade neki filmovi.

Najviše mi je bilo krivo kad su ukinuli Skype, taman sam se navikao na ćaskanje sa mojima na velikom ekranu.
 
Poslednja izmena:
@dusansuni
a koje to aplikacije ne podrzava? :) vidis ja bi se plasio da uzmem samsung tv ako pretezno koristim streaming i share sa uredjajima tj smart jer samsung na svakih godinu dve gasi podrsku dok sada za najnovije modele posle 2017 i nema podrsku za deljenje sa telefonom i laptopom/komp-om. Probaj da povezes laptop i tv i da streamujes fajlove ne koristeci seviio i plex pa kazi kako si prosao. Ugasili allshare, link, smart view... I ko zna sta ce ugasiti jos za 5 godina. Sa druge strane lg se povezuje i streamuje savrseno sa cega god ;) a netflix, hbogo... rade podjednako dobro na oba. A ako si mislio da lg ne podrzava Apple AirPlay gresis, iako samsung ima ekskluzivno pravo na tv, lg ipak dodaje podrsku za modele od ove godine, dakle dodaje podrsku, za razliku od samsunga koji stalno nesto gasi i prekida razvoj

This year started with a slew of TV manufacturers showing off hardware ready to work with Apple's AirPlay 2 and HomeKit protocols, and now LG says its 2019 TVs are ready to support both features. That makes it, by its claim, the first global TV manufacturer with support for Apple's smart home control system (Apple doesn't have a list of supported TVs on its website yet) and one of few so far to support AirPlay 2. LG is also adding support for Apple’s ecosystem to its TV operating system webOS. Specifically, people who buy an LG TV in 2019 should be able to share content to their TVs using AirPlay 2. TVs will also be compatible with HomeKit, letting you create custom scenarios and control your TV using Siri.

bravosx1616, ne mozes uzeti kvalitetan panel, a da ne uzmes smart. box je ok resenje ali nepotrebno ako je podrska i smart dobar.
 
Poslednja izmena:
kad bi neko hteo da mi proda goli 55"+ 4k VA panel,sto kvalitetniji sa elektronikom koju mogu bar da nadjem ili jednim inputom iz momenta bih ga platio.nista mi ne treba,ne treba mi cak ni meni. :)
 
@dusansuni
a koje to aplikacije ne podrzava? :) vidis ja bi se plasio da uzmem samsung tv ako pretezno koristim streaming i share sa uredjajima tj smart jer samsung na svakih godinu dve gasi podrsku dok sada za najnovije modele posle 2017 i nema podrsku za deljenje sa telefonom i laptopom/komp-om. Probaj da povezes laptop i tv i da streamujes fajlove ne koristeci seviio i plex pa kazi kako si prosao. Ugasili allshare, link, smart view... I ko zna sta ce ugasiti jos za 5 godina. Sa druge strane lg se povezuje i streamuje savrseno sa cega god ;) a netflix, hbogo... rade podjednako dobro na oba. A ako si mislio da lg ne podrzava Apple AirPlay gresis, iako samsung ima exkluzivno pravo na tv, lg ipak dodaje podrsku za modele od ove godine, dakle dodaje podrsku, za razliku od samsunga koji stalno nesto gasi i prekida razvoj



bravosx1616, ne mozes uzeti kvalitetan panel, a da ne uzmes smart. box je ok resenje ali nepotrebno ako je podrska i smart dobar.
Mislio sam da "LG" NE podržava neke streaming aplikacije.
Npr.:
"Apple TV"
"Disney+"
"DC"
Itd....
Sto se tice deljenja sadržaja, ja imam "Samsung" MU6172 i redovne gledam sa lap topa i telefona, ne koristim plex niti bilo koji Media server .tako da ne znam koji ti TV imaš.
I da se razumemo...pitanje je samo za šta će se TV koristiti. U svakom slučaju po meni su izbor ili "LG" ili "Samsung" i tu stavljam tačku oko izbora proizvođača. E sada samo ostaju finese oko toga za koje će se svrhe koristiti, i tu treba napraviti izbor, ali opet kažem (po meni) samo između ta dva proizvođača.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
za apple tv podrzava/ce ga od ove godine, ove druge i ne znam sta su no nebitno. Kazi mi kako streamujes laptop desktop i preko koje aplikacije streamujes filmove i serije sa laptop-a? Iskreno ja se patim vec mesecima, imam ru7400.

edit: sad uradio search da vidim sta su ova dva, disney+ koliko vidim tek treba da pocne, ima ga na fire tv i roku i ne zavisi od modela tv-a, mogu se koristiti na lg-u. Nema zvanicnu aplikaciju to je tacno, sto ne znaci da je nece imati, ne znam da li samsung ima?

Samsung TV owners will have access to Disney+ on November 12, 2019 when the service launches. While there’s no set time for the app to land on Samsung TVs, it can be expected to show up at 6:00 AM EST when Disney+ is made available.

European viewers, unfortunately, will have to wait until March 31, 2020.
 
Poslednja izmena:
za apple tv podrzava/ce ga od ove godine, ove druge i ne znam sta su no nebitno. Kazi mi kako streamujes laptop desktop i preko koje aplikacije streamujes filmove i serije sa laptop-a? Iskreno ja se patim vec mesecima, imam ru7400.
Preko "Web video caster" brate.
I preko fona....
Evo preko te...
ee966b54983b822a7f5efa41a995ffcc.jpg


Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Sa PC ništa?
 
sad vec ne znam da li ti nas zezas sve ovde ili jednostavno ne razumes o cemu pricamo? Dakle ne zelim da castujem web video sa telefona vec fajlove sa laptopa (filmove, serije, koji se vec nalaze na laptopu sa prevodima)
 
Poslednja izmena:
mozda sam ja lud mrak mi u sobi, a zena spava ali daj mi link za skidanje na pc i povezivanje na tv, mozda ne mogu da nadjem.
 
Poslednja izmena:
2014 februar. Kupim model iz 2013. Samsung f6400 smart 3d. Dan danas radi i gleda se yt i hbogo(ne znam da li je tad i postojao), koristio se plex, poslednji update bio pre 2 ili 3 godine. Tako da sve to zavisi.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
Hbo go i meni radi, plex sam koristio za stream sa lap topa filmove i serije, ali yt vise ne radi. Od kad sam uzeo android box, vise se ne patim sa skidanjem na lap top, nego direkt gledam preko box - a preko već dobro poznatih aplikacija, da ih ne imenujem sad, iz dobro znanih razloga :).

Kada eon pustim preko box-a, kvalitet je isti kao kad gledam preko recivera, ako neko golim okom vidi razliku, onda svaka čast.

Edit: sad ušao u smart deo tv-a, posle 2 godine :). Pokrenuo plex, ponudio update od 17.09.2019. Kod tebe kako kazes poslednji pre 2-3 godine. Kod tebe radi yt, kod mene ne?!? Ko će ih znati, ne znaju ni oni sami sta radi a šta ne :). Tvoja F serija je izašla odmah posle moje ES koliko se sećam.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
nakon malog razgovora na pp sa korisnikom dusansuni, nije hteo da duzi ovde, vidim da nije imao losu nameru i da je samo hteo da pomogne. Ali ne pricamo o istim stvarima. Dakle samsung nema zvanicnu aplikaciju za cast i streaming za nove televizore. Ne znam kakva je situacija serijom do 2016 jer na smart view aplikaciji pise da podrzava seriju od 2013 do 2015, dakle 2 godine koliko je standardno trajanje njihove podrske i aplikacija

Content from connected devices is accessible via the ‘Multimedia Panel’ for 2013 and 2014 Samsung Smart TV models,
and from ‘MY CONTENT’ for 2015 Samsung Smart TV models.

Dusansuni kaze da ima neka fora da se pusti sa laptopa preko kodija ali videcemo sutra na sta misli.
 
To mi nije jasno, umesto da ide neki napredak, oni odu unazad. Iz kog razloga gase nesto sto vec postoji na prethodnim modelima? Mislim konkretno na njihove original aplikacije za streaming?

Pre ovog box-a što sam uzeo, imao sam prethodnu verziju X96 mini, gde je postojala app za screen mirroring miracast, kod ovog novog modela nema?!? Jest da je nisam koristio ni na prethodnom, ali nejasno mi iz kog razloga stroje novije uređaje, bilo box-ovi, ili tv?!?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ko to zna, mozda starije aplikacije nisu kompatibilne sa novim tizenom ali svakako bi podrska to trebalo da ispegla. Izgleda da cekaju da neko drugi uradi umesto njih. Ja ne volim streaming aplikacije tipa popikoki iz meni opravdanih razloga tako da mi je skidanje na laptop i gledanje kad hocu sa pauzama odlicno. I hocu jednu aplikaciju i za telefon i za laptop/pc za sve. E tu LG briljira.

elem. EUREKA. Malo sam isprobavao kodi, namestio share folder, aktivirao upnp i radiiii i to sa sve titlovima. Na tv-u u spoljne izvore izaberete kodi folder, nadjete share video folder i interni pusta sa titlovima :) Dakle nije oficijelna aplikacija i nije kako treba da bude ali bar radi, za ono sto nece da pusti tu je plex. Malo bar da skratim muke sa samsungom.
 
Pozdrav , treba mi pomoc oko izbora TV-a, potreban mi je tv za malu sobu , a ne bih da dam previse novca , najvise ce se koristiti youtube,netflix i IPTV. e sad ima tu kod mene 3-4 tv na akcijama za 350€ , pa me interesuje koji od njih je najbolji izbor:
hisense h55be7000
medion x15560
Thomson 55UD6326
Tcl 55ep644
to je otprilike to , budzet je oko 350€ .
Trenutno koristim LG 55lf652v , sa njim sam skroz zadovoljan, ako je neki od ovih navedenih bolji od Lg-a , onda ce Lg u malu sobu..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno