Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za mene bi bio preveliki. Može da stane na zid ili komodu, ali bi se gledao sa 2.2 m.
Moj je na 2.7m i nikad bolje. Mogao sam i veći[emoji23]

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Ja naručih malopre UE65RU7105, nisam našao ništa bolje sa slične novce osim LG SM8200. Proverio u međuvremenu, i stari tv je VA, nikad nisam primetio neki problem sa uglom gledanja, kauč je ispred, računam da će mi više odgovarati od LG. DTS mi je nebitan, ima zvuka i bez toga. Jedino moram malo da se strpim za isporuku.
 
Ja naručih malopre UE65RU7105, nisam našao ništa bolje sa slične novce osim LG SM8200. Proverio u međuvremenu, i stari tv je VA, nikad nisam primetio neki problem sa uglom gledanja, kauč je ispred, računam da će mi više odgovarati od LG. DTS mi je nebitan, ima zvuka i bez toga. Jedino moram malo da se strpim za isporuku.
Svaka čast 65...ohoho.....mislim da ćeš biti oduševljen...koliko treba da čekaš za isporuku??

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Znam ja da su LG televizori sa 7000 oznakom ulazni modeli, ali bez obzira, sramota je da za 80k din TV nema bluetooth.
A BT je toliko bitan za? Da ne shvatis pogresno pitanje, interesuje me, posto i ja gledam neke televizore.

2014 sam uzeo Samsung 46es6540 3d smart. Samo sam bacio pare tada, 3d filmove odgledao 10 tak, smart deo, počeli da gase podršku za jednu po jednu aplikaciju. Na kraju uzeo Android box i eto ti smart tv sa mnogo više mogućnosti, zbog toga pitam sad za BT.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja naručih malopre UE65RU7105, nisam našao ništa bolje sa slične novce osim LG SM8200. Proverio u međuvremenu, i stari tv je VA, nikad nisam primetio neki problem sa uglom gledanja, kauč je ispred, računam da će mi više odgovarati od LG. DTS mi je nebitan, ima zvuka i bez toga. Jedino moram malo da se strpim za isporuku.
Ako nije tajna, koliko košta i gde si poručio? Kontam da je od preko, jer su povoljniji nego ovde.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
A BT je toliko bitan za? Da ne shvatis pogresno pitanje, interesuje me, posto i ja gledam neke televizore.

2014 sam uzeo Samsung 46es6540 3d smart. Samo sam bacio pare tada, 3d filmove odgledao 10 tak, smart deo, počeli da gase podršku za jednu po jednu aplikaciju. Na kraju uzeo Android box i eto ti smart tv sa mnogo više mogućnosti, zbog toga pitam sad za BT.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Za povezivanje sa periferijama. A posebno sa LG Magic Remote-om.
Modeli koji nemaju BT ne podržavaju MR. Što je veliki propust jer je BT jako jeftin deo.

Normalno da TV koji nema BT nije krš TV, a i koristiti LG TV bez Magic Remote-a isto nije kraj sveta, daleko bilo. Ali je šteta da u toj cenovnoj klasi namerno izbace tu funkciju, kao pa da je to neki deo koji bi značajno podigao cenu uređaja.

65" UHD model bi sigurno po defaultu morao da ima podršku za magic remote (kad ga već ne daju uz svaki model) ali ukinuti podršku za njega je više bezobrazluk neko neka bitna finansijska odluka.

Ali...može im se.
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika ru 7100 i tog ru7105?

Jel si gledao cene kod ovih koji dovlace iz Madjarske?

Moj kad sam kupovao 2014, iz Madjarske me koštao 850 eur, kod nas po radnjama bio oko 1100 eur koliko se sećam. Jedino garancija za Samsung ne važi kod nas, bar tada nije vazila, pa ako se nešto ne daj Boze desi, morao je TV za Madjarsku.

Kakva je sad situacija sa garancijama za televizore iz Madjarske, konkretno za Samsung i LG?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ja naručih malopre UE65RU7105, nisam našao ništa bolje sa slične novce osim LG SM8200. Proverio u međuvremenu, i stari tv je VA, nikad nisam primetio neki problem sa uglom gledanja, kauč je ispred, računam da će mi više odgovarati od LG. DTS mi je nebitan, ima zvuka i bez toga. Jedino moram malo da se strpim za isporuku.
Ukapirao sam da si iz Norveške naručio TV,
Pa ako nije tajna preko kog sajta, i koliko košta poštarina.

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Da ne bude nekog nesporazuma, ja živim u Norveškoj, tv naručen u lokalnoj web prodavnici.

65" je 700 EUR trenutno, ali mislim da bi mi za sad bio overkill. Doći će i to na red.

https://www.elkjop.no/product/tv-og-bilde/tv/22875/samsung-55-4k-uhd-smart-tv-ue55ru7105-2019

2926ebf1138f4e4635e35e727b4b89fb.jpg
 
Ja naručih malopre UE65RU7105, nisam našao ništa bolje sa slične novce osim LG SM8200. Proverio u međuvremenu, i stari tv je VA, nikad nisam primetio neki problem sa uglom gledanja, kauč je ispred, računam da će mi više odgovarati od LG. DTS mi je nebitan, ima zvuka i bez toga. Jedino moram malo da se strpim za isporuku.
Što se tiče ugla, na ovom lgu što sam pre neki dan kupio, vidi se lepo sa strane ali se izgubi nijansa boja. Ne sad da je crno belo, naravno da je gledljivo, ali ako se krećeš i gledaš u tv uoči se gde je prelaz tih nijansi, jače su boje kad gledaš sa sredine. Možda to može u opcijama da se dotera malo jer ga nisam pipnuo što se slike tiče. Tako da nije to sad neki bauk..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Bas htedoh da pitam za misljenje za VA panel koliko je to strasno za uglove,meni konkretno je sredina gledanje i 30% maximum al sam dobio odgovor,smekujem u tehnomaniji KD55XF9005BAEP samo me taj android OS tera od sonija..
 
Što se tiče ugla, na ovom lgu što sam pre neki dan kupio, vidi se lepo sa strane ali se izgubi nijansa boja. Ne sad da je crno belo, naravno da je gledljivo, ali ako se krećeš i gledaš u tv uoči se gde je prelaz tih nijansi, jače su boje kad gledaš sa sredine. Možda to može u opcijama da se dotera malo jer ga nisam pipnuo što se slike tiče. Tako da nije to sad neki bauk..

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

ne moze da se dotera u opcijama jer je mana panela, naravno da nekom nije strasno i da moze da se gleda, isto kao sto nije strasno ni manje crno, a gledanje iz svih uglova... posebno za prosecnog korisnika u oba slucaja. Svakom svoje :)
 
Za povezivanje sa periferijama. A posebno sa LG Magic Remote-om.
Modeli koji nemaju BT ne podržavaju MR. Što je veliki propust jer je BT jako jeftin deo.

Normalno da TV koji nema BT nije krš TV, a i koristiti LG TV bez Magic Remote-a isto nije kraj sveta, daleko bilo. Ali je šteta da u toj cenovnoj klasi namerno izbace tu funkciju, kao pa da je to neki deo koji bi značajno podigao cenu uređaja.

65" UHD model bi sigurno po defaultu morao da ima podršku za magic remote (kad ga već ne daju uz svaki model) ali ukinuti podršku za njega je više bezobrazluk neko neka bitna finansijska odluka.

Ali...može im se.
Magic remote ni ne radi preko BT i odkut ti to da modeli bez BT ne podržavaju Magic remote?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Magic remote ni ne radi preko BT i odkut ti to da modeli bez BT ne podržavaju Magic remote?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Bas sam hteo to da proverim kod sestre, pre nego što napisem. Par meseci posle mene, isto 2014 sam joj poručio neki LG smart 47" ne znam tačnu oznaku, ima magic remote, i koliko znam taj model nema BT.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ovo su informacije koje sam ja našao na netu.

When the remote is paired, it only sends IR signal for power button. Other buttons, movement control and voice are sent over BT.

The remote turns the TV on via IR, and can communicate with external devices via IR. However, once the TV is on, it communicates with the TV via bluetooth. The pointer uses a gyro like a second gen Wiimote/Wii Motion Plus (the ones that no longer needed the IR bar to use the pointer).

LG Magic Remote has 2 modes of work. If it is not paired to TV then it uses IR but if it is paired then it uses bluetooth and only the power button uses IR as bluetooth adapter (depending on TV model it is integrated or plugged in USB port of TV) doesn't support turning the TV on and off.


Sa sajta jedne domaće prodavnice:

Mogućnosti: Usmeravanje, Skrolovanje, Upravljanje glasom, Univerzalna kontrola
Kompatibilni LED LCD modeli TV-a: LB5800 i LB6100 (zahtevaju AN-WF500 Wi-Fi Dongle/Bluetooth risiver da bi mogli koristiti Magic Remote), LB6300, LB6500, LB7100, LB7200, UB8000, UB8200, UB8300, UB8500, UB9200, UB9500, UB9800, EC9300, EC9700, EC9800
Kompatibilni Plazma modeli TV-a: PB6600 (zahtevaju AN-WF500 Wi-Fi Dongle/Bluetooth risiver da bi mogli koristiti Magic Remote), PB6900, PB6650

Sa LG-jevog sajta:

AN-WF500
Za pristup bežičnom internetu, kao i za korišćenje funkcija na bazi Bluetooth-a (npr. Magic Remote)

Dakle tehnički gledano, TV koji nema BT može da ga koristi ako se dokupi LG-jev USB dongle.

---

Već 3 nedelje vrtim sve moguće televizore i nikad nisam video LG TV koji nema BT a da podržava Magic Remote.

---

Ako grešim, evo unapred se izvinjavam svima.
 
Poslednja izmena:
Magic Remote koristi BT, bar moj. Mogu da kontrolišem TV odakle hoću i preko bilo koje prepreke, ispod jastuka, bla bla.
Jedino za šta koristi IR je paljenje i gašenje TV-a, tj on-off button.
 
Mora da koristi bt ako ni zbog čega drugog onda zbog glasovne kontrole koja nije moguća putem ir. A cenim ni da kursor ne može da radi bez bt. Daljinac praktično radi iz bilo koje pozicije i preko bilo koje prepreke koja se može naći u sobi.
 
Mora da koristi bt ako ni zbog čega drugog onda zbog glasovne kontrole koja nije moguća putem ir. A cenim ni da kursor ne može da radi bez bt. Daljinac praktično radi iz bilo koje pozicije i preko bilo koje prepreke koja se može naći u sobi.
Kao što sam rekao, sestrin TV 47" 2014 kupljen je imao magic remote u pakovanju, da li ima TV BT ili nema, on radi, kursor normalno radi. Da li ide preko IR to ne znam. Glasovne komande nisam probao, niti su oni, bas kad odem kod nje, videcu tačno koji je model u pitanju, pa videti u specifikacijama da li poseduje BT ili ne.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Uz magic remote dobijete i usb dongle koji se ukljuci u tv

Svaki web os koliko znam podrzava airmouse i magic remote, ne mora cak ni LGjev da bude ali onda nema sve funkcije
LG ima jako puno varijacija daljinskih upravljaca i svi su kompatibilni koliko znam.
 
Poslednja izmena:
Imam u kući LB seriju iz 2014 nema BT, a radi magic koji je i došao uz tv
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno