Šta je novo?

Koje miševe imate?

ima neko basilisk onaj prvi model? na desnoj strani tamo gde vam stoji domali prst,tu me stipa kad pritiskam desni klik,tu gde se spajaju desni klik i plastika na misu. razer poprilicno pravi neke gluposti,ima puno ljudi koji se zale. nisu bas mnogo pametni,ovo mi se nije desavalo na drugim misevima.
 
Mislim da im je taj model mozda i jedini Basilisk koji je dobar, mada se meni licno ni jedan Basilisk ne svidja.
Sto se tice tvog problema, jedino sto mi pada na pamet je da skines malo ivicu gornje plastike (plastike koja naleze na klik), tj. da je oboris nekom malo finijom smirglom, tako da se istupi i vise ne bude imala cime da stipa. Ali vidi da ne skines mnogo i narusis dizajn, nego malo, tipa 0.1mm otprilike
 
Mislim da im je taj model mozda i jedini Basilisk koji je dobar, mada se meni licno ni jedan Basilisk ne svidja.
Sto se tice tvog problema, jedino sto mi pada na pamet je da skines malo ivicu gornje plastike (plastike koja naleze na klik), tj. da je oboris nekom malo finijom smirglom, tako da se istupi i vise ne bude imala cime da stipa. Ali vidi da ne skines mnogo i narusis dizajn, nego malo, tipa 0.1mm otprilike
dobro resenje. imam malo duze prste,nisu razmisljali o tome ocigledno.
 
Pa uputstvo za taj komplet ti je pdf od 2 strane, skineš na sajtu Coolermastera. Imaš par opcija, pojačaj smanji osvetljenje, povećaj smanji DPI mišta i kako da isključiš windows dugme da ga greškom ne pritisneš u igrama.


Ipak se DPI menja suprotno ovde navedenom upustvu, DPI + dugmići sa strane a ne obratno, zato mi nije htelo.

Inače, imate CoolerMaster Devastator 3 miš na akciju u G. videh danas , 1.200 dinara, prejeftino a stvarno sam oduševljen mišem, Avago, Omron, odlična plastika, prelep RGB... vredi mnogo više
 
Ipak se DPI menja suprotno ovde navedenom upustvu, DPI + dugmići sa strane a ne obratno, zato mi nije htelo.

Inače, imate CoolerMaster Devastator 3 miš na akciju u G. videh danas , 1.200 dinara, prejeftino a stvarno sam oduševljen mišem, Avago, Omron, odlična plastika, prelep RGB... vredi mnogo više
Pa lepo sam ti okacio upustvo kako se menja dpi i ti slusas druge da gledas manuel.
 
Ajde malo pročitaj šta je napisano, to upustvo koje si ti meni okačio sa zvanične stranice je pogrešno.
Ipak se DPI menja suprotno ovde navedenom upustvu, DPI + dugmići sa strane a ne obratno, zato mi nije htelo.

Kombinacija dugmića je suprotna navedenoj na stranici, što se može videti na kutiji miša u prodavnici.

Upustvo sa stranice kaže dugme sa strane + DPI dugme, a na kutiji miša DPI + dugme sa strane, i u tom slučaju radi.
 
Moram da iznesem jedan detalj koji sam primetio kod G900.
Miša držim na kablu već neko vreme jer je navodno baterija crkla. Tako na kablu baterija drži na 5%, zna da padne na 3% ili 2%.
Ono što je neverovatno je da se baterija tačno na mesec dana u "dan" već treći mesec za redom napuni i drži 3 dana.
Ono što zaključujem je da je u pitanju elektronska zastara a ne da je baterija crkla.
 
Ipak mislim da treba da probas zamenom baterije, obzirom da nisi menjao njegovu prvu bateriju, kako sam shvatio..?
 
Da, da.. nisam još zamenio bateriju. Da se baterija napuni tačno na 30 dana jednom u 3 meseca zaredom, teško da je slučajno.
 
evo deathadder 2013 i cini mi se da mi vise odgovara nego basilisk. stavio sam grip trake i bas su dobre. svako treba da ima grip trake. oko 1700 dinara u computerland.
 
1700din? Ja porucio 2 kompleta za G903, jedan je kostao sa sve postarinom oko 5$, i stiglo je relativno brzo.
 
i nabavio sam hyperx pulsefire haste. mnogo je lak i lako klizi sa onim belim glajderima. doduse ako vam je sugava ili prljava podloga onda opet nece biti na maksimumu potencijala. mis je malo mali za moju ruku. dobijate ekstra glajdere i grip trake uz njega. prekidaci su "klikavi" poprilicno,bas su solidni.
 
Opet problema sa mojim G703, sad je počeo skrol da baguje, kakve su mi opcije, novi TTC enkoder? Koji uzeti, kakvi su novi Kalih enkoderi koji se koriste u G Pro miševima?
 
Ima li nekog kome je g402 omiljeni mis? Tako mi lepo lezi u ruci,a imam malo povecu saku. Teksturiranu plastiku nikako ne volim jer nemas grip nikakav,volim glossy. A ovaj mis ima jako kvalitetnu plastiku,negde na pola puta izmedju glossy i textured. Fabricki glajderi nazalost otisli u pm,a nisu mozda nikad ni valjali. Skinuo sam to djubre i stavio 4 komada PTFE beli,sad klizi kao lud. Znas kakvo mi je deathadder djubre u odnosu na ovaj. :)
 
cekajuci model o- wireless koji ko zna kad ce biti kod nas... razmisljam da uzmem G-Wolves Hati S wireless
ima li neko neka iskustva sa g-wolves misevima? ono build quality i stanje posle meseci i meseci usage? :)
 
Ima li neko iskustva sa DeathAdder V2 Mini? Trenutno je na akciji u gotovo svim prodavnicama u SRB pa mi je zapao za oko kao interesantna kupovina mozda. Koristim inace M711 Redragon i poprilicno sam zadovoljan sa njim, ali bi mozda ovaj V2 Mini bio dodatno poboljsanje.
 
Za 4 soma treba da je odlican:

Jedino što se mnogi ljudi žale na modele sa semi-optičkim switch-evima, bez obzira na odličan odziv malo su labavi na klik, pa ako nisi osetljiv na to... Svakako ćeš ga lako prodati i da ti ne bude odgovarao.
 
Naručio sam još jedan CM MM720, našao sam na Maxgaming upola cene (35$)...sa dostavom me izlazi 45$, skoro duplo jeftinije nego kod nas.
Ko je zainteresovan, neka požuri dok traje popust...
 
Logitech G305 wireless beli , trecu godinu gura. Svaki dan se arci u igrama, nije ni mrdnuo. Bela boja je i dalje bela ,nije pozutela ni malo. Skrol i klikovi rade kao i prvog dana. Ne jede baterije kao sasav, plus sto imam adapter sa AAA na AA. Pa je mis za nijansu i laksi.
 
Evo posle par meseci razlicitih miseva mogu vam reci da mi je najbolji Xyperx Pulsefire Haste. Mala velicina,lako ga pomeras,lako klizi,klikovi jaki...grip trake,naravno. Nema tu sta da se prica. Kad posle njega uzmem neki tezi mis u ruke,osecam da ne mogu tako dobro da igram kao s njim.
 
Posle dobrih 13 godina svakodnevne upotrebe, otkazao mi scroll na Diamondbacku iz 2008-me, ostalo radi normalno i kao da je znao da su popusti, pa se pocastio sa Deathadderom V2, a usput i novom Gigantus podlogom, stara Goliathus ce takodje u rezervnu liniju sa dijamantom. 😁


P.S. Legla je i Ornata V2. Da sve bude kompletno. A4 7 godina stara od 600 kinti, kupljena da bude privremeno resenje, a postala glavno, ode u fioku takodje.
 
Posle dobrih 13 godina svakodnevne upotrebe, otkazao mi scroll na Diamondbacku iz 2008-me, ostalo radi normalno i kao da je znao da su popusti, pa se pocastio sa Deathadderom V2, a usput i novom Gigantus podlogom, stara Goliathus ce takodje u rezervnu liniju sa dijamantom. 😁


P.S. Legla je i Ornata V2. Da sve bude kompletno. A4 7 godina stara od 600 kinti, kupljena da bude privremeno resenje, a postala glavno, ode u fioku takodje.

gigantus je spora podloga. mogli ste nesto od kordura materijala,da vidite sta je brzina i kontrola u isto vreme.
 
Auuuuu, ala sam omatorio. Moram malo da rantujem (neozbiljno) ovako mator, pomalo van teme,,, Admini izvinite, ali ova priča oko podloga....

Kada se pojavio Half life, onaj originalni, posle ne puno vremena se pojavio i prvi Kaunter, kao mod te igre. Ili beše dvojka više se ne sećam, meni je to igračka praistorija. Znam samo da prvi kaunter nije bio u Source endžinu. Koliko se sećam. Možda grešim, davno bilo i stigle godine.

Ali, jedino čega se sećam iz tog vremena, osim silne zabave koje sam imao, jeste da sam bio pravi dileja. Igrao sam, kao slepac, kaunter na običnom mišu, bez 16000 dpi, tastaturi koja je bila jeftini krš umesto mehaničkih tastera sa 1ms odzivom, monitorom koji je bio jedan od retkih koji ima LED osvetljenje i sve to na 60Hz, ne znajući šta pruža 144HZ na 1440p rezoluciji, da ne pominjem da mi je nišanjenje na R9 270x išlo dobro kao da sada imam 3090.

Nekada sam se oduševljavao sa Ečstaticom i Myst kad je išlo i par frrejmova po sekundi, jer su igre vrhuske. A danas ljude više brine kako klizi miš...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno