Šta je novo?

iPhone 7 / 7 Plus

Znaci 4 sata screen on ili tako nesto, nista mi ne znaci taj Usage i dalje, misterija je kako zapravo izbacuje te cifre :)

Iako ne postoji da prikaze sabrano, 99% ljudi ne zna da moze da pritisne onaj satic i dobije koliko je koja app bila on screen, a koliko background usage i sabere... Problem je sto moze da se uradi to za poslednja 24h ili 7dana, ali u svakom slucaju ako nemas bas neke krs aplikacije (viber je pre pola godine nabijao usage nenormalno zbog background), uglavnom screen on time bude 80-95% od usage...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako može neko da promaši taj satić, nije da je sakriven... Nema teorije da bude 80-95% od usage, to bi značilo da iPhone 7 može da izvuče do 8 sati SoT, koliko god da je optimizovan, unutra je 1960 mAh baterija.
 
Iskreno, ne verujem da moze da toliko izvuce ali mnogo zavisi od toga sta se radi, da li se koristi kamera, da li je ukljucen EDGE ili 3G ili 4G, kakva je pokrivenost signalom, da li je i na WiFi, koje aplikacije se pokrecu, da li je ukljucen Background app refresh, za sta se sve koristi Location services i jos mnogo drugih stvari.

Znam ljude koji mogu svasta da izvuku kao usage ali se to nikako ne uklapa sa mojim nacinom koriscenja iPhone-a i nikad nisam imao usage ni blizu njihovog. Sustinski je sve to nebitno. Jedina vazna stvar je da vam izdrzi onoliko koliko je vama bitno sa vasim nacinom koriscenja (ako zanemarim osnovnu pretpostavku, da li vam se dopada odredjeni OS) :)
 
Poslednja izmena:
Naravno kad je koriscenje drugacije. Ja ovakve rezultate dobijam radnim danima, vikendom mi bude 15 sati standby i oko 5 sati usage.
 
Kako može neko da promaši taj satić, nije da je sakriven... Nema teorije da bude 80-95% od usage, to bi značilo da iPhone 7 može da izvuče do 8 sati SoT, koliko god da je optimizovan, unutra je 1960 mAh baterija.

Kao sto rekoh zavisi koje se aplikacije koriste. Sto se tice sot zaboravljas nesto jako bitno - screen brightness jako utice na potrosnju, kao i signal.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao sto sam vec pisao, 7ica je bila otprilike u rangu sa s7, nekada slabija nekada jača po pitanju baterije, dok je plus definitivno jači čak i od s7 edge.

Koristim telefon 3 dana, ovo mi je prvi plus u zivotu, nosio sam svasta od velikih telefona, Nt4,5, s7e ovo je ubedljivo najgori telefon za baratanje.

Osecam se kao da imam ciglu koja ničemu ne služi. Više utisaka kroz par dana. Kao prvi utisak mogu da navedem to da iako sam obican model koristio veoma kratko, ovo je potpuno drugi telefon. Za mene nije merljiv sa manjim modelom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
54764e0b492b6c88739de7dcf3a08897.jpg

Od ranog jutra, putovanje i naprezanje modema za signal 2g/3g, non stop ukljucen.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa stavite i time on screen informaciju kad vec hocete da sabiramo, ako smatrate da je to precizan nacin da se pokaze autonomija. Isto i na koliko drzite osvetljenje i ovako kao sto pisete koliko je bio na kojoj mrezi.

Ja sam skeptican da iPhone 7 moze da izvuce preko 6 sati zapravo ukljucenog ekrana u nekom best case scenariju, a kamoli ovako u realnoj upotrebi.
 
Poslednja izmena:
iPhone 7

Ne verujem da je precizan. Ja realno ne ispustam telefon igram i online igrice ali sigurno nisam 12h koristio uredjaj. Evo i stanja od jutros, tacnije od 6:00

Btw 7 plus je u pitanju, popaljeno sve, gps, 4g, wifi
10f1ba7ba18ae3fb7419fbce73003a12.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa stavite i time on screen informaciju kad vec hocete da sabiramo, ako smatrate da je to precizan nacin da se pokaze autonomija. Isto i na koliko drzite osvetljenje i ovako kao sto pisete koliko je bio na kojoj mrezi.

Ja sam skeptican da iPhone 7 moze da izvuce preko 6 sati zapravo ukljucenog ekrana u nekom best case scenariju, a kamoli ovako u realnoj upotrebi.

Sve ostalo je po automatizmu tj na 'auto' . Signal sam naveo jer sam putovao 180km i signal se naravno po putevima napreze a koristen je telefon. To se oseti i time sto se telefon ne zagrije ma koliko god se opteretio bilo kojom igrom a na tim signal switchevima se zagrije, to sam zato naveo kao nesto sto se izdvaja. Na wifi kad sam 6 h dobijem u - 10h usage i bude mi na 40%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa stavite i time on screen informaciju kad vec hocete da sabiramo, ako smatrate da je to precizan nacin da se pokaze autonomija. Isto i na koliko drzite osvetljenje i ovako kao sto pisete koliko je bio na kojoj mrezi.

Ja sam skeptican da iPhone 7 moze da izvuce preko 6 sati zapravo ukljucenog ekrana u nekom best case scenariju, a kamoli ovako u realnoj upotrebi.
Obzirom da sam par puta imao oko 5 sati SoT na iP6 verujem da je moguće.
Ne verujem da je precizan. Ja realno ne ispustam telefon igram i online igrice ali sigurno nisam 12h koristio uredjaj. Evo i stanja od jutros, tacnije od 6:00

Btw 7 plus je u pitanju, popaljeno sve, gps, 4g, wifi
10f1ba7ba18ae3fb7419fbce73003a12.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
To ti prikazuje poslednjih 24h ili 7 dana u zavisnosti šta si odabrao.

Edit: odabrao si 24h piše ti dole. Najidealniji scenario jeste merenje nakon 24h od punjenja i tako sam ja video da sam izvukao oko 5 sati SoT kada sam baš čačkao telefon, a usage mi je bio nešto manje od 6h.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne mogu a da ne prokomentarisem, muka mi je od ovih ss baterija gde vam je "Phone" na 1%! Muka mi je. Još kad pročitam da Đilke nekom kaže "ako nemaš net ne treba ti smartphone"... evo ja tebi i svima da kažem ako ne koristite telefon za zvanje ne treba vam telefon uopšte. Bože me sačuvaj u šta se pretvorio ovaj forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako neko da 600 eura za bilo koji smartfon i ima izlaz na net samo kad je kod kuce ili se zica u kaficu ili kad je kod nekog... Ne bih govorio dalje, a mogao bih gomilu epiteta da slozim. Dnevno sat vremena imam sigurno preko mreze, a preko Viber/Whatsapp jos toliko sigurno.

Sto se tice screenshotova, nikad ne kacim ispod 15-20% (mozes videti u temi), ali sada sam zaspao i nisam ga stavio na punjac, probudio se i koristio ga da vidim koliko moze da izvuce, u slucaju da se nadjem u situaciji da ne mogu da napunim telefon, jer punjac ili powerbank ne nosim sa sobom.
 
Ne mogu a da ne prokomentarisem, muka mi je od ovih ss baterija gde vam je "Phone" na 1%! Muka mi je. Još kad pročitam da Đilke nekom kaže "ako nemaš net ne treba ti smartphone"... evo ja tebi i svima da kažem ako ne koristite telefon za zvanje ne treba vam telefon uopšte. Bože me sačuvaj u šta se pretvorio ovaj forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U čemu je problem? Valjda se tako i gleda koliko baterija može da izgura. Sigurno nećeš screenshot kupiti na 20% pa proceniti koliko još može jer kapacitet se ne troši niti je prikazan linearno (stvar je mnogo složenija od toga).
Što se tiče poziva - dobrodošao u 2017., godina u kojoj kroz mobilne operatere prolazi više internet saobraćaja nego govornih poziva. Svestan si da ti za te stvari ipak treba kartica i mobilni... Ako nekome treba smartphone logično je da će koristiti internet. Ako mu ne treba smartphone što kupuje iPhone onda. Uostalom slažem se sa djilkoshem oko kupovine iPhone a da se nema para za paket sa netom. A za situaciju gore - postoji veoma genijalna stvar - kada ne želiš da te smaraju prebaciš na silent mode i eventualno staviš ljude za koje želiš da ti telefon zvoni u priority list...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Ne mogu a da ne prokomentarisem, muka mi je od ovih ss baterija gde vam je "Phone" na 1%! Muka mi je. Još kad pročitam da Đilke nekom kaže "ako nemaš net ne treba ti smartphone"... evo ja tebi i svima da kažem ako ne koristite telefon za zvanje ne treba vam telefon uopšte. Bože me sačuvaj u šta se pretvorio ovaj forum.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Meni je posao preko telefona najvise preko viber, whatsupa jer mi je firma u Engleskoj, ovako retko koga i zovem. Takodje sta bre tebe briga kako ja koristim telefon i ko ti je dao pravo uopste? Koristim kako ja hocu, trosin pare kako ja hocu, tema je iphone, a ne ko kako koristi telefon. Forum se pretvorio da ljudi ulaze u to ko sta radi i ko kako koristi telefon. Prvo kreni od sebe.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako neko da 600 eura za bilo koji smartfon i ima izlaz na net samo kad je kod kuce ili se zica u kaficu ili kad je kod nekog... Ne bih govorio dalje, a mogao bih gomilu epiteta da slozim. Dnevno sat vremena imam sigurno preko mreze, a preko Viber/Whatsapp jos toliko sigurno.

Sto se tice screenshotova, nikad ne kacim ispod 15-20% (mozes videti u temi), ali sada sam zaspao i nisam ga stavio na punjac, probudio se i koristio ga da vidim koliko moze da izvuce, u slucaju da se nadjem u situaciji da ne mogu da napunim telefon, jer punjac ili powerbank ne nosim sa sobom.


burazeru, unlimited mobile data nije standard, kraj price

sta tebe briga ko je koliko dao na neku stvar? nema nista svetije od privatne svojine, nije ni tvoje ni moje da ulazimo u to kako neko trosi svoj novac i sta radi sa stvarima koje je kupio

smartfoni se takodje dobijaju na poklon, a retko ko kome pokloni mesecnu pretplatu na postpaid paket

ajde pogledaj ove primere:

sto kupis stan od 80k evra recimo i ne drzis bojler upaljen sve vreme kada si imao para da kupis stan?
sto kupis auto od 30k evra i ne drndas ga kao da je traktor, boze imao si 30k evra, kupices jos jedan?
sto ne popunis automatski svu memoriju na telefonu, sta ce ti 64gb ako ces da se stiskas?
sto si kupio telefon od 600e, ako ces da drzis zastitno staklo i masku preko njega? zar se stekas?

jel vidis sad koliko su vam svima glupe konstatacije?

kao kad je mene zena kad sam prijavljivao struju pitala: "kako si ti sa 23 godine uspeo da kupis stan na svoje ime?"

ili kad me pitaju random ljudi: "kako placas infostan samo 3000 dinara na stan od 54 kvadrata u grejnoj sezoni, mi placamo 10000 i vise?"
a ja se grejem jako retko, jer mi smeta vrucina, pa odem i zavrnem ventil u zgradi za svoj stan, a i bez grejanja mi je 20 stepeni u stanu...
jel sam sad ja glup zato sto koristim svoju imovinu onako kako se meni svidja, a ne kako se svidja nekom totalno levom ko nije vlasnik moje imovine niti je ulozio neki kapital u nju?
 
Poslednja izmena:
Nista pametno nisi rekao osim da si se pohvalio stanom sa 23 godine i da svi ostali imaju glupe konstatacije.
Plus sto veze nema sa temom :).
Djilkosh je doveo u pitanje samo upotrebljivost smartphonea koji nije prikacen na net that's all. Mozda je malo grublje to rekao, ali nije razlog za ovakve reakcije.
 
uopste on nije rekao to grublje niti sa dobrom namerom, vidi samo kako se izrazio
bukvalno je rekao da su svi oni koji kupe telefon od 600e, a nisu nakaceni na mobilni internet konstantno, stekare ili sta vec

a neogranicen mobilni internet nije nesto sto je standardno...

stan sam dao kao primer, ja nemam skupa kola i skupe telefone da mi neko govori kako to da koristim, ali eto imam stan za koji se opet nalaze pametni da mi pricaju sta da radim sa svojom imovinom... to je bio primer
nemam potrebu da se hvalim stanom, nisam ni prva ni poslednja osoba koja ga ima

a sve one konstatacije i primeri koje sam naveo su ekvivalnetni onome sto se ovde pricalo

shvatite da ne treba da vas se tice tudja privatna svojina i koliko ko ima novca
 
Poslednja izmena:
Djilkosh je doveo u pitanje samo upotrebljivost smartphonea koji nije prikacen na net that's all.

Upravo to.

Imao sam par slucajeva ranije da pljusnu neki 500-600e na telefon, posaljem im poruku na WA/Viber/Messenger, nista ne dolazi, malo se iznerviram, a kada nahvataju wifi, kao gde si ti sto ne odgovaras, tek su mi sad poruke stigle, ja u tom trenutku nesto radim, posle toga oni izadju iz wifi zone, ja odgovorim, opet ne stizu poruke i tako vijanje. Posebno kad cujem necu da palim net, baterija ce mi nestati to puno trosi, a i ako mi je upaljen net nestace mi sav internet znas sta se mojoj drugarici/drugu desilo. Nervni slom u najavi. Sreca, jednom ili dvaput mesecno imam situacije sa takvima, ali vise se ne nerviram, ja posaljem poruku kad im stigne stigne.
 
to je druga prica onda, trebalo je tako da kazes
nismo se razumeli sry
 
Nego šta koristite od plaćenih aplikacija?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A i šta će ti smartphone ako nemaš uvek izlaz na net? Ja to ne razumem nikako. Daš tolike pare za telefon, a ovamo nemaš megabajte, ili nemaš za poruku (100x sam se nagledao i naslušao toga). Nebitno da li se radi o ajfonu ili nekom drugom flagship modelu.
 
A i šta će ti smartphone ako nemaš uvek izlaz na net? Ja to ne razumem nikako. Daš tolike pare za telefon, a ovamo nemaš megabajte, ili nemaš za poruku (100x sam se nagledao i naslušao toga). Nebitno da li se radi o ajfonu ili nekom drugom flagship modelu.

A zasto smartphone more biti prikljucen na net 24h? Sta ima veze sto je neko dao tolike pare.. Ima dobru kameru, dobar telefon, moze da upali net kad mu odgovara i procita novine, i slicno, moze da otvara word, excel datoteke.. Prosto ne treba nametati svoj rezim rada i ostalima. A i nasi operateri su cicije.. Stisli se za megabajte kao da ce propasti..
Sreca pa uhvatih akciju kod vipa 3gb + dupli megabajti.. PA sad imam 4.2 giga..
Ja recimo ne koristim viber a i whatsapp samo kad saljem datoteke, slike, drugima.. A poruke saljem klasicno, ili jos bolje okrenem pa kazem sta imam..
Izgleda je postalo nekulturno kad nisi 24h na internetu, a pre je bilo nekulturno zvati u odredjeno vreme i uznemiravati.. krastavac svet se menja

Ja moram da se slozim sa @probotzor
Platio si sebi sta zelis, i koristi kako zelis.. I bas te briga..

P.S. Koja je razlika u kamerama izmedju 7 i 7 Plus modela? Jel 7 Plus model ima samo opticki zum vise (ta dual kamera).. Ili ima jos razlike ?
 
Sve je isto sem sto Plus ima portrait mode i sto ima opticki zum zbog druge kamere.
 
Sve je isto sem sto Plus ima portrait mode i sto ima opticki zum zbog druge kamere.

Ali velicina piksela i slicne stvari su iste? Mislim kad bi skinuli tu opticku kameru dobili bi apsolutno istu kao na 7 modelu?
 
Tako je.


iP7
 
Znaci li to da ima razlike samo kad se zumira? Da tada dual kamera preuzima. Ili ona radi i kad se slika ili snima bez zumiranja?
Hoce li u tom slucaju (slikanje bez zumiranja) biti potpuno ista? Recimo sliku prebacim na komp i zumiram sto vise.. Hoce li slika sa 7 plus modela biti jasnija od obicne 7-ce?
 
iPhone 7

Imaš dosta o tome na YT, a imaš i recenzija dosta.

Inače druga telephoto lens se aktivira samo kada klikneš na 2x.

Ja nisam primetio neke razlike, možda ima, ali ne zumiram 200%.

iP7
 
Nazad
Vrh Dno