Šta je novo?

iPhone 15

Nije to titanijum druže, nego aluminijum ofarban bojom koja u sebi ima par procenata titanijuma. Našli foru da uvale aluminijum od limenki kole u pro max modelu...

I ja ću najverovatnije da ga kupim, samo kažem.

Ram je 1 mm titanijuma spolja, sve ispod toga je aluminijum.
 
Odličan u svakom pogledu. Od mat leđa sa zaobljenim ivicama (imam crni), odlična baterija, odlična kamera, A16 radi punom parom, ekran jako lep i svetao. Od mene najtoplija preporuka
Od cele serije 15, obican u crnoj varijanti mi je najlepsi, mat pozadi, ivice zaobljene taman koliko treba, usb c, dynamic island i ekran dosta svetliji u odnosu na moj 12. Baterija mi je vec oslabila tako da bi bila osetna razlika. Jedini minus mi je 60hz al mi svakako nije od presudnog znacaja za kupovinu. 14 pro mi je skuplji, tezi ali vidim da se i na bateriju zale posle nekog vremena.
 
Jedini minus mi je 60hz al mi svakako nije od presudnog znacaja za kupovinu.
Meni lično ne smeta ni najmanje, a imao sam i 14 pro i S23. Jako lepo i fluidno radi. I ako mene pitaš, razlika se vidi najviše kad se stave jedan do drugog ili kad se uspori snimak kao na YouTube-u. Znam, sad će svi da polude, ali meni 60 vs 120 hz na ajfonu uopšte nije dealbraker.
 
Nije to titanijum druže, nego aluminijum ofarban bojom koja u sebi ima par procenata titanijuma. Našli foru da uvale aluminijum od limenki kole u pro max modelu...

I ja ću najverovatnije da ga kupim, samo kažem.
Nije to titanijum druže, nego aluminijum ofarban bojom koja u sebi ima par procenata titanijuma. Našli foru da uvale aluminijum od limenki kole u pro max modelu...

I ja ću najverovatnije da ga kupim, samo kažem.

Ovo nije tacno, ram i dugmici su titanijum (naravno, kao i svi ostali okviri, legura je u pitanju).
Meni se svakako ne svidja, celik mi je bio bolji.
 
@Imotep95 stigao u A1 pro max, znam da si i ti čekao. Ja upravo naručio natural
 
Zakasnio 😭 I ja sam naručio pre ~45min, al me zvali da otkažu jer su bukvalno dobili po 1 ili 2 komada.
 
Probaoh i ja 15icu. (pro max) Osim što je lakši i lepše leži u ruci, sve ostalo je neprimetno u odnosu na 14 pro max. Čak ni taj zum za 2 veći nije nešto vau razlika.
Ono što mi se ne sviđa je da taj titanijum deluje mekše od aluminijuma i ne znam baš šta bi bilo da ispadne na okvir.
Sad se lomim da li uzeti 15 pro max ili 14 pro max jer sam hteo 15 zbog zuma, al kad vidim razliku nije me za sada kupio. Al ni razlika u ceni nije velika, 200 evra možda na kp.
 
kako moze titanijum da bude meksi od aluminijuma :D
 
^ jeste tvrđi titanijum, ali je i teži od aluminijuma. Zato na okviru imaju obe legure da bi telefon bio lakši. Da su išli na čisti titanijum telefon bi bio dosta teži pa se tu možda može zaključiti da nije tvrdoće koliko može da bude.
 
znam da je tezi, ali je laksi od celika, plus otproniji

nije ceo Ti zbog tezine telefona, vec cene :D da je ceo telefon od Ti ne bi mogao da kosta koliko kosta, bio bi barem duplo skuplji
 
^ naravno. Ali gledajući koliko zadnjih godina proizvođači štede na svemu ne verujem da je Apple išao na maksimalni kvalitet titanijuma. Ali reklama je čudo telefon od titanijuma a na kraju jedva da ga ima.
 
Morace sledece godine da bude komplet od titanijuma, zivi bili pa videli.
 
A da li je na 14 bio čist čelik ili samo prevlaka?
Morace sledece godine da bude komplet od titanijuma, zivi bili pa videli.
Teško, mislim da će sad par godina da firaju ovu kombinaciju. Ne znam šta više mogu da ubace. Mada i vreme je za revoluciju dizajna, od 11 do sad sve isto, samo noč i raspored kamera promenjen...
 
A da li je na 14 bio čist čelik

Bio je, kao ideja, dok su mislili da ga prave u Zenici (starija ekipa shvata poređenje)😁

Logično je da niko ne pravi ništa što nije od legure i/ili kombinacije različitih metala, što zbog ekonomskih, što zbog tehničkih razloga 😃
 
Pozdrav svima,
imam iPhone 11 i razmisljam o promjeni istog. E sad, nakon citanja mnogobrojnih recenzija i komentara na raznim forumima, razmisljam izmedju iP 14 PM i iP 15 PM. Korisnici iP 15 PM modela, da li je on zaista tako nekvalitetnije odradjen za razliku od 14 PM posto nisam imao mogucnost drzati ga u ruci, a 14 PM jesam. Da li su navikani svi problemi oko pregrijavanja, mekseg okvira za razliku od celicnog, ljustenje boje, labavih tipki ukljucujuci i action tipke i svega ostalog sto ljudima daje utisak kako je iP 14 PM bolja kupovina od iP 15 PM? Unaprijed hvala svima na pomoci
 
  • Like
Reagovanja: Nyx
Ja sam ga držao u rukama. Deluje mekše i lakše. Dugmići ss nisu ljuljali. Bio je pored njega i 14pm i nikakvu ja razliku nisam primetio sem težine/okvira. Sve isto od izgleda do kamera i ostalog. Nijanse su u pitanju što se razlika tiče
 
@Swift22

Najvise zavisi od cijene po kojoj ih nabavljas.
15 Pro Max je bolji uredjaj, tu nema nikakve dileme. Meni je trenutno najveci plus dosta bolja baterija, sigurno 15% bolja od 14 Pro Max modela.
Grijanja nema, ni u radu (ne igram igrice), ni na punjacu.
Nema labavih tipki, ljustenja, niti bilo kakvih drugih problema.
Titanijumski okvir nije meksi, nego tvrdji - samo celik odaje utisak da je tvrdji, a nije.
Ja sam ga držao u rukama. Deluje mekše i lakše. Dugmići ss nisu ljuljali. Bio je pored njega i 14pm i nikakvu ja razliku nisam primetio sem težine/okvira. Sve isto od izgleda do kamera i ostalog. Nijanse su u pitanju što se razlika tiče
Jeste laksi i to se osjeti, kome to uopste igra ulogu.
Meksi nije, niti postoji mogucnost da bude.
Kao i svake godine, u pitanju je evolucija.
 
Sećam se ja jedne takve evolucije, valjda je bio iphone 7 ili 8. Ljuštio se i savijao samo tako. A i stvarno je rano da se priča o ljuštenju. Ako telefon od 2000 evra krene da se ljušti posle 7 dana trebalo bi da zatvore radnju :)
 
Je l SOT bolji na 15 PM ili 15 plus modelu?
 
Je l SOT bolji na 15 PM ili 15 plus modelu?
Gledao sam youtube testove baterije, 15 Plus po njima ima za nijansu bolju autonomiju (a oba su odlična po tom pitanju)... Još da ima 120Hz ekran, ne bi bilo neke velike prednosti za Pro Max model, koji je mnogo skuplji.
 
Razmisljao sam i ja o obicnom tj plus, medjutim kad stavim sve na papir, i koliku mi ulogu u zivotu (ne) igra 300e da ustedim, a koliko mi igra bolji ekran, svetliji, responzivniji, telefoto tj zoom kamera, usb-c s pravim brzinama, i malo jaci GPU, izbor je ocigledan. Po meni su zesci promasaji obicni, sto se i vidi s nestasicama pro modela u nekim zemljama azije.
 
Moja logika je obrnuta, i meni bi žešći promašaj bio pro. Telefoto kamera jeste plus ali ne znam kad sam je koristio kad sam je imao, usb pune brzine mi ne znače jer ništa ne prenosim kablom sve ide na cloud, 60 hz na ajfonu toliko lepo radi da mi 120 stvarno nije neophodno. Jeste malo lepše i to je sve. Action dugme bih svakako stavio na silent/alert :) . I još sam uštedeo 300-400 evra. Zato sam i uzeo običan 15. A to što je nestašica pro modela tamo negde u Aziji....tako bi moglo da se gleda i kod nas. U prvoj nedelji je bila nestašica, a ispostavilo se da su svi zajedno, operateri i zvanične prodavnice dobili ukupno 1000 komada...
 
U prethodnih godinu i po dana sam promenio Pixel 7, S23, 14 Pro i sad 15, i imao Oneplus Nord 2t kao drugi telefon. Dakle znam o čemu pričam i ne ubeđujem nikoga ni u šta nego iznosim svoje viđenje. Meni lično 120 hz ne znači ništa u životu. Znam, treba da ide u Kurir sa naslovom "Šokantno! Foto, Video". Običan 15 mi je došao kao rezultat svega što sam imao kao nešto što meni najviše odgovara. I teško da neko može da me ubedi u suprotno jer sam svojim očima sve video, mogu da priuštim sebi model koji želim, ali mi se isto tako ne bacaju pare na nešto što meni ne znači. Zato i pišem ovde da ljudi treba da vide sve pa da odluče šta im najviše odgovara, a ne da kupuju nešto samo zato što piše da ima više i brže herza, gigaherca, piksela ili čega već...
 
Ljudi u debeli off ste pošli, po ko zna koji put kreće rasprava Apple vs ostatak svijeta i slično. Tema je isključivo iphone 15 serija i molio bih da se držite iste.
Pobrisan je kompletan off u poslednjih par dana što je bio, ovaj put bez poena.
 
Rekoše mi iz A1 da očekuju veću količinu 15pro i 15pm tokom ove nedelje. Ja sam opet zakasnio(15 minuta...).
 
Taman ce da ih ima vise na kp sa garancijom operatera 😎😁
Ja sam presekao, uzimam pro ili pro max, verovatno cu da castim sebe za rodjendan ili malo pre toga, tako da nije zurba.
Kakva je uw kamera na pm?
 
Kakav je 15 pro sada posle nekoliko update-a? Da li su ispravili te neke greske koje su bile na pocetku? Kakva je baterija?
 
Pošto razmišljam da probam 15pm za mesec do dva da li kolege koju poseduju navedeni model imaju problema koji su bili prijavljeni i na forumu I preko različitih webova?
 
Nazad
Vrh Dno