Šta je novo?

iPhone 15

Je l' neko ima problem sa automatskim osvetljenjem na 15PM? Danas je par puta nakon otključavanja ostao na 0%, morao sam da restartujem. Verzija 17.1.
 
^ svesni su oni za cenu, nego preko KP nema na rate dok kod operatera ima.
Ima i to jeftinije. U intesi digneš keš kredit 100 000 din, vratiš oko 105 000 što je realno ništa. To je oko 800 evra, doplatiš još 200-500 zavisno koji model hoćeš i rešeno. A kad se preračuna opet jeftinije izađe.

Da gledam u mts 8550 rata za 15 plus bez pretplate za telefon. To je 205 000 din. Nešto su se oni tu preračunali.
 
^ u pravu si. Taj sistem je jeftinije ako neko već mora da uzme na rate.
 
Ima i to jeftinije. U intesi digneš keš kredit 100 000 din, vratiš oko 105 000 što je realno ništa. To je oko 800 evra, doplatiš još 200-500 zavisno koji model hoćeš i rešeno. A kad se preračuna opet jeftinije izađe.

Da gledam u mts 8550 rata za 15 plus bez pretplate za telefon. To je 205 000 din. Nešto su se oni tu preračunali.
Jest, al dizem kredit da bi kupio telefon? Ispadne bezveze, ako vec nemam para a dizem kredit za telefon 😁
 
^ i manje papirologije ima 🤣
 
Mogu samo da zamislim koliko će pro max da košta u mts. Ako je plus 205 000, pro max će da bude 250-300 000. Bez pretplate naravno. Na kp ili u austriji ili gde već biće oko 1500 evra, a na proleće možda 1300. Tako da računica je jasna :D
 
Da li je Nomad leather case toliko dobar da kosta 75 eur u evropi? Ukoliko ne, sta je alternativa plus da je dostupno... Kakve su EIGER maske u odnosu na Nillkin recimo posto trenutno koristim nillkin frosted i prezadovoljan sam istim jer je tanak a sacuvao mi je telefon x puta.
Uskoro cu uzeti iphone 15 pro, vidim da se u temi preporucuje samsung 25w punjac, imam punjac od trenutnog xiaomi mi 10 koji je 30w - da li koristiti njega ili ici na nesto drugo?
 
 
Gledam sad na kp i vidim pro može da se nađe za oko 1100 evra. Jel to realno, nešto mi je mnogo jeftino. Mada je zato pro max 1400 što je prilično skupo.
 
^ postaju sirotinja 😂. Taj pad je možda zbog brdo navikanih vesti oko 15pro i max problema.
 
Kratki utisci nakon 2 dana koristenja 15 Pro Max, prelazak sa 14 Pro Max.
-15 Pro Max je osjetno laksi, mada mi to ne igra nikakvu ulogu.
-Celik mi bolje izgleda nego titanium.
-Za sada se cini da na 15 Pro Max dan zavrsim sa 15% vise baterije (oba su na 17.1).
-Svjetliji ekran na 15 Pro Max na istim podesavanjima.
-Cini mi se da su na 15 Pro Max fluidnije animacije, mada je to vjerovatno placebo.
-Nema grijanja prilikom punjenja (MagSafe), ni koristenja.
-Ergonomija ista, jer se koriste u Apple Clear MagSafe maskama.
 
Od 17.1 je stvarno osetno boja baterija 15PM
 
Kratki utisci nakon 2 dana koristenja 15 Pro Max, prelazak sa 14 Pro Max.
-15 Pro Max je osjetno laksi, mada mi to ne igra nikakvu ulogu.
-Celik mi bolje izgleda nego titanium.
-Za sada se cini da na 15 Pro Max dan zavrsim sa 15% vise baterije (oba su na 17.1).
-Svjetliji ekran na 15 Pro Max na istim podesavanjima.
-Cini mi se da su na 15 Pro Max fluidnije animacije, mada je to vjerovatno placebo.
-Nema grijanja prilikom punjenja (MagSafe), ni koristenja.
-Ergonomija ista, jer se koriste u Apple Clear MagSafe maskama.
Nije to titanijum druže, nego aluminijum ofarban bojom koja u sebi ima par procenata titanijuma. Našli foru da uvale aluminijum od limenki kole u pro max modelu...

I ja ću najverovatnije da ga kupim, samo kažem.
 
Poslednja izmena:
Nije to titanijum druže, nego aluminijum ofarban bojom koja u sebi ima par procenata titanijuma. Našli foru da uvale aluminijum od limenki kole u pro max modelu...
Pa ne baš, ceo spočkašnji okvir je od titanijuma, unutrašnja konstrukcija je od Aluminijuma. Snimio je JerryRig na svom Teardown-u tačno kako to izgleda.
 
Šta god da je, odlično je. Imao sam prilike da isprobam i pro i pro max u iStyle-u. Zajedno sa zaobljenim ivicama, a opet ravnim stranama i manjom težinom je sjajan za držanje. Od 14 pro mi je spadao šorc leti, ovo sad je odlično.
 
@Amortizzer ako 19gr pomogne da ne padne šorc svaka čast za Apple 😜
 
Može li preporuka gdje uzeti nov iPhone 15 Pro Max 256GB crni, a da nije kod operatora?
Može i privatna poruka.
 
^ to za ruku je prihvatljivo, za šorc kao što je kolega @DGoran rekao ili si nosio kamenje u džepovima 😂
 
Odličan u svakom pogledu. Od mat leđa sa zaobljenim ivicama (imam crni), odlična baterija, odlična kamera, A16 radi punom parom, ekran jako lep i svetao. Od mene najtoplija preporuka
 
Nazad
Vrh Dno