Šta je novo?

iPhone 13

@crveni baron
Ne vidim razlog da ga ne ažuriraš i na 16.1.1 koji ti takođe nudi na dnu.
Od iPhone-a 3G sam redovno ažurirao iOS, pa i da se pojavi neki bagić (što je inače retko kod Apple-a), bude rešen u rekordnom roku u narednom update-u. ;)
Tako da cepaj slobodno odmah 16.1.1, glupo je ostajati na 15-ici.:)
 
Meni je 15.7 radio perfektno. Na 16.1.1 jedini bag koji se pojavi povremeno je da se neki widget malo zaglupi (konkretno alarm i weather) ali scroll levo desno i ok je sve. Ostalo sve odlično
 
Ali će tih 6 giga verovatno lakše da guraju buduće apdejte sistema, ako planiraš da duže imaš telefon. U svakom slučaju,ako imaš, kad već daješ te pare, daj i tih 200 i imaš lepo i kompletno zaokružen telefon
Ako ip8 sa 2gb sasvim normalno gura posle toliko godina poslednji OS gurace i ovo.

Nije ovo android.

Da li je bolje? Jeste. Da li će znaciti posle 4 godina? Verovatno. Da li će telefon posle 4 godina i dalje biti kod njega? 1%.

Da ne pričam sto 6s i 7 i dalje bolje rade ( čak imaju i podršku) nego S6, S7 koji su stali na android 8 verziji. Beše davno ta verzija. Pre 5 godina.
 
Kupio sam IP 13 PM 10 og novembra , na 15.2 ios , iscito sve o ios 15 i nista pametniji nisam . Imam ponudjeno i azuriranje na 15.7 . Da li da ga uopšte ažuriram ili ne , dvoumim se . Na ovom radi sve super za sada . Da ne pricam više da ga ne ureknem .
Nemoj! Ja bih ti to preporucio. Vjerovatno ti je na 15.5 kao i meni i ostavio sam da stoji.
Imao sam 13 Pro sa iOS 16 i manjim zdravljem baterije od ovog sad koji imam i osjetilo se to.
Imam sad 13 Pro sa iOS 15.5 i ne diram, baterija 2 dana sa preko 7h SOT-a sto sa proslim nije moglo nikako.

Opet dok se javi neko sa 13 Pro Max i ko je koristio i iOS 15 i iOS 16, bolje ce reci.


Na reditu pratim teme vezane za iOS 16, svako malo neki novi bug, stvarno jedan od gorih apdejta sto se epla tice (subjektivno misljenje).
 
@crveni baron
Ne vidim razlog da ga ne ažuriraš i na 16.1.1 koji ti takođe nudi na dnu.
Od iPhone-a 3G sam redovno ažurirao iOS, pa i da se pojavi neki bagić (što je inače retko kod Apple-a), bude rešen u rekordnom roku u narednom update-u. ;)
Tako da cepaj slobodno odmah 16.1.1, glupo je ostajati na 15-ici.:)
Ovo je recept da se zeznes. 3G je postao neupotrebljiv sa update-om na iOS4 koliko se secam, tako isto 4S na iOS-u 9, SE 2016 posle iOS12, itd... Kod novijih se ne oseti usporenje ali u naboljem slucaju baterija se brze trosi, jer je hardver vise opterecen sa novijim iOS-om. Lagano ako nema problema i potrebe dok nema pouzdanih informacija kako radi :).
 
Poslednja izmena:
Izgleda da kao što postoji anti-vaks ekipa, tako postoji i anti-apdejt. Šta vam je ljudi, telefon radi odlično, baterija je ili ista ili za nijansu bolja nego na 15, security patch-evi, nove funkcije... Ta priča kako se samo pojavljuju novi bagovi mi prosto nema smisla, pogotove ne sa Redita
 
Pa i redit je forum kao i ovaj, samo sto vise ljudi koristi. Ako neko bas namjenski pravi nalog da moze da hejtuje, a vjerovatno ima i takvih, to je mali broj.
Evo bas je neko skoro pitao, pogledaj odgovore.


Ja sam imao 13P sa iOS 16 (BH 87%) i sad 13P sa iOS 15.5 (BH 100%), znaci ne mogu se porediti koliko je drugi bolji po pitanju baterije. Kao da koristim 13PM sad u odnosu na onaj prvi, za 13% zdravlje baterije sto je losije.
 
Problem je sto ti uporedjujes sa 80% pregazenom baterijom i sad sa 100%.

Mislim svako normalan i logično bi rekao da je bolja baterija na novom telefonu sa 100% BH.
 
Ažurirao sam na ios 15.7 i za sada dosta . Videcu kako ce biti , ako sve bude ok necu ni dirati na ios 16 .
Onaj blentavi S 22 U me naucio da ni ažuriranje nije uvek ažuriranje u boljem smeru 😟
Hvala svima na predlozima i preporukama
 
zamisli u zivotu se opterecujes baterijom telefona
 
Zamisli u zivotu blejis na forumu 17 godina i cudis se cime su drugi optereceni. :ROFLMAO:

P.S. Hvala Bogu sve mi ide, nemam drugih briga.
 
da, svasta sam video ovde za 17 godina, ali ovo mi je bas fascinantno
 
da, svasta sam video ovde za 17 godina, ali ovo mi je bas fascinantno
Fascinantno je sto pises nepotrebne komentare posle 17 godina na forumu. Cesto ima drasticne razlike kod upgrade-a, sva iskustva su dobrodosla, zato smo ovde.
 
Kod mene je ip13 6 meseci, ažuriran redovno na sve verzije ios-a i bh je 100%. A ipad pro takođe, njemu je najbolje jer uopšte ni nema bh. Ustanovljeno je milion puta da ne postoji način da se izračuna stvarni bh na telefonu.
 
Može itekako.

Jer možda ima i više od 13% da je propalo, ne prikazuje BH uvek kako treba.
 
jedini bug koji sam imao na 16 je bio onaj sa allow to paste koji su ispeglali sa 16.1 posle 10 dana tako da i od mene preporuka za update :)
 
Ovo je recept da se zeznes. 3G je postao neupotrebljiv sa update-om na iOS4 koliko se secam, tako isto 4S na iOS-u 9, SE 2016 posle iOS12, itd... Kod novijih se ne oseti usporenje ali u naboljem slucaju baterija se brze trosi, jer je hardver vise opterecen sa novijim iOS-om. Lagano ako nema problema i potrebe dok nema pouzdanih informacija kako radi :).
Koliko se ja sećam Apple je popio debelu kaznu za ovo što pišeš, tako da je odavno morao da odustane od te zajebancije. :) Što se mene tiče, ja nisam osetio nikakvo usporavanje update-ovima na najnoviji iOS, čak šta više uživam u novim funkcijama.
Pobogu, čovek je kupio 13PM i najbolje da zauvek ostane na iOS-u 15, za svaki slučaj.:oops:
Nadam se da ce jednog dana sakriti bh 😄
Ne da ga sakriju, nego da ga zauvek izbace, što ne verujem da će se ikada desiti, pošto im je to sada fora kako da te navuku da pomisliš da je vreme za zamenu telefona.
Naravno, zahvaljujući “stručnjacima” to im je pošlo za rukom.
Za BH sam davno pisao da je najveća glupost ikada implementirana u softver,
a 90% ”pouzdanih” informacija se još uvek oslanja na to, pa ću poslednji put ponoviti:
meni je nakon 6 meseci korišćenja 12PRO, BH pao na 86% i tu se zakucao poslednjih godinu dana i ne da ne osećam da mi baterija kraće traje, već radi sasvim normalno, kao i prvog dana, ili ja nemam toliko istančana čula da to primetim, za razliku od ostalih.
Isto važi i za svaki novi update.
 
Poslednja izmena:
Ja sacekam iapplebytes sa recenzijom za bateriju. Do sada nisam imao problema i nije pogrijesio. Ali baterija je prebrutalna na 13 PM. Pa i na obicnom 13, kum koristi i kaze nikako potrositi, a po cijeli dan zbog posla na telefonu.
 
da li se ovo isplati kupiti

Official Original 1:1 Macsafe Power Bank Magnetic Wireless Charger For iphone 12 13 14 Pro Max Mini External Auxiliary Battery
 
Iskreno ni bih kupovao nista sto ima veze sa strujom a da nije original ili barem neka proverena firma. Ovo bih zaobisao u sirokom luku
 
Zna li neko zašto mi se dešava sa vremena na vreme da ne mogu da upalim hotspot iz control centra. U podešena uđem ugasim upalim i onda šljaka sve cool..
 

Prilozi

  • 6124136C-0F3D-45D9-9050-3A329CA31746.png
    6124136C-0F3D-45D9-9050-3A329CA31746.png
    356.6 KB · Pregleda: 136
Kao i na prethodnim iOS-ovima, udjes u Settings, iskljucis WiFi i bluetooth, regularno ukljucis personal hotspot i ponudi ti identicne opcije. Kad prihvatis WiFi i bluetooth, on ih ponovo ukljuci.
 
Evo dobre pozadine za potencijalni burn in. Stavite na oko ~30% jačinu svetlosti. Meni se blago vidi status bar i ova dole linija za navigaciju posle 10ak meseci na 13pm.
 

Prilozi

  • 9F311CE9-E6D1-40AE-A9E3-3CA0F50D033F.png
    9F311CE9-E6D1-40AE-A9E3-3CA0F50D033F.png
    452.6 KB · Pregleda: 123
  • A77E50FD-08E1-484C-8FF3-20E0FC958183.png
    A77E50FD-08E1-484C-8FF3-20E0FC958183.png
    377.4 KB · Pregleda: 120
Očajna je SwiftKey za iOS naspram Android verzije, previše sitna slova, ne mogu da se sklone naša slova, nema podešavanje veličine i fali još opcija čini mi se. Kako me nerviraju te stvari kod iOS i Apple uređaja pogotovo sad kad imaju hardware u svemu broj 1.
Vratio sam se na Gboard, ono što ne kapiram dal ona uči reči kao SwiftKey? Mnogo bolje i lakše kucam i dalje na SwiftKey bolji prediction
 
Nazad
Vrh Dno