Šta je novo?

iOS 17

Sad mi je jasno šta hoćeš. Nažalost, ni sa Focus modom ne možeš postići to što želiš.
U Focus modu biraš koje notifikacije dozvoljavaš da stignu do tebe (na ekran ako si tako podesio i zvučno), za one koje nisi dozvolio notifikacije se uopšte ne prikazuju na ekranu i ne čuju se (filtrira ih).

Apple Watch ti je napribližnije rešenje ali će ti on preusmeriti sve notifikacije na sat, telefon neće paliti ekran niti će se oglašavati kada stigne notifikacija. Glupo ali nažalost, tako je.
 
Tako sam i mislio.
Značiiii, mrka kapa :(
Hvala svakako.
 
Molim pojašnjenje?! 🤨
 
Baš sam na to mislio 😄
 
Dva posta iznad tvog pitanja.
 
Videla sam, samo nisam nasla koja je opcija koja sve notifikacije kada preusmeri na AW ne pali ekran na telefonu. To sam pitala - gde da podesim,na satu ili tel
 
Pozdrav, je li postoji neki način da notifikacije koje su pročitane na iphoneu automatski nestanu na ipadu. Imam problem da ostaju na drugom uređaju nakon što se pročitaju na prethodnom. Oba uređaju su na isti nalog prijavljena.
 
Videla sam, samo nisam nasla koja je opcija koja sve notifikacije kada preusmeri na AW ne pali ekran na telefonu. To sam pitala - gde da podesim,na satu ili tel
Na telefonu pa u aplikaciji za sat.
 
Pozdrav, je li postoji neki način da notifikacije koje su pročitane na iphoneu automatski nestanu na ipadu. Imam problem da ostaju na drugom uređaju nakon što se pročitaju na prethodnom. Oba uređaju su na isti nalog prijavljena.
Ja nisam našla opciju za to. Ipad mi je u fokus režimu gde mi ne stiže ništa osim maila na njega. Ako mi je telefon na punjaču, onda mu isključim taj fokus da bi sve stizalo na njega.
 
Jel normalno ovo da pise da je punjenje bilo na cekanju zbog tempereture uredjaja?
 

Prilozi

  • IMG_5896.png
    IMG_5896.png
    156.4 KB · Pregleda: 78
Jeste, pošto si koristio telefon.
 
Instagram i Facebook vuku veliku kolicinu podataka (u svakom smislu) i telefon se greje, kad se na sve to doda punjenje telefona dobije se upozorenje.
 
Mislim da je odgovor "ne" ali ipak da pitam; Ima li nacina da razvrstam camera ili download slike od ostalih slika?

Posao mi ide preko vibera i sabere se dosta slika dnevno. I sad kada otvorim galeriju, nemoguce mi je naci zeljenu fotografiju. Znam da iOS iz misteriosnih razloga i dalje nema albume u koje automatski idu slike (downloads, camera, viber itd), ali me zanima ima li druga aplikacija ili metoda koja to radi? Recimo koja prepozna izvor same slike. Da li je snimana sa whatsappm, viberom, kamerom, browserom itd.

I još nešto, kada scrollam pa kada dodje do kraja, animacija ima onaj bounce efekat, moze li se ugasiti?

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ako imaš noviji iOS, onda swipe na gore ti daje detaljnije informacije o slici, pa tako po veličini fajla ili rezoluciji (npr. Viber je na default podešavanjima 1600x1200) možeš da prepoznaš šta je Camera (jer ima i model uređaja, a ima i Saved from …), a šta je Viber, WA, štaveć.
 
Ja isključujem automatsko snimanje slika iz chat aplikacija u Camera roll i onda WhatsApp/Viber slike tražim u aplikacijama. Možda ti pomogne.
 
Ja isključujem automatsko snimanje slika iz chat aplikacija u Camera roll i onda WhatsApp/Viber slike tražim u aplikacijama. Možda ti pomogne.
To bi mi valjalo. Znaci nece se slike nalaziti u galeriji ako ja mozda ne snimim iste u galeriju? Kako da to ugasim?
 
Imaš u opcijama u aplikaciji negde da ugasiš. Meni je to pod obavezno ugašeno, jer bi me grupni chatovi ubili sa slikama, samo sačuvam u galeriju ono što mi je bitno.
Konkretno za Viber ideš u settings>media>save to gallery uncheck. Whatsapp slabije koristim ali pretpostavljam da je procedura slična.
 
Eh to. Vibere mi je sahranio galeriju za samo sedam dana. Evo nasao sam i za WhatsApp ali je p odefaultu ugaseno. Settings / Chates / Save to Photos
 
To bi mi valjalo. Znaci nece se slike nalaziti u galeriji ako ja mozda ne snimim iste u galeriju? Kako da to ugasim?
Evo ti za viber. Neće usnimi u galeriju dok ti ručno ne uradiš.
 

Prilozi

  • IMG_0412.jpeg
    IMG_0412.jpeg
    83.5 KB · Pregleda: 20
Nazad
Vrh Dno