Šta je novo?

iOS 17

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,589
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Apple je predstavio danas iOS 17, ko ima developer account moći će da preuzme prvu betu, ostali će sredinom jula moći prvu public betu da preuzmu...


Utisci sa WWDC?
 
Svidja mi se air 15”. Kad su poceli da pricaju o redizajnu phone app bas sam se ponadao nekom unapredjenju ali usledio je hladan tus.
 
Jako slab update za IOS, mozda najslabiji do sada... ocekivao sam interaktivne widgete i tu, ali ocigledno ce iPad biti testni poligon... Svidja mi se sto ce AirDrop biti u pozadini, to me je bas nerviralo... Standby mi je zanimljiv...

Izbacili su podrsku za 8 i X...

Jako mi se svidja tvOS, on je najbolje prosao :)

Sto se tice hw, bas lep upgrade za ciljane grupe, bas me zanima kakav ce biti VisionPro...
 
Interaktivni widgeti će biti i na iOS-u, spomenuli su to za vreme macOS dela. Većina stvari sa iPadOS-a će biti i na iOS-u, tako je svaki godine. Dosta se o iOS mogućnostima provlačilo i kroz deo o watchOS-u kao i kroz deo o Audio i Home uređajima i mogućnostima. A dosta stvari i ne spomenu. Dosta je veći update nego što se na prvu loptu čini, što će se i videti kada izađe beta uskoro. :D
 
Mlaka poboljšanja za iOS, ali cena za 15” Air me je obradovala. Zamalo danas da se zajebem i da poručim 13” M2, čak i svratih do iStyle da uporedim boje, i svo vreme razmišljam kako mi je ekran baš malen. Petnaestica će biti pun pogodak.
 
Jeste, sad vidim da su tu spomenuli... dobro je sto ce biti ali opet ocekivao sam i tu vecu interaktivnost, videcemo kad se proba... Opet je mali update, nista specijalno...
 
Po meni ios 17 ništa specijalno, nikad manje promene na ios do sada.
 
Prvo da srede iOS16. Strasno je da testatura ponekad zabaguje na flagshipu. :mad:
 
Digresija, ali vezano je za WWDC, definitivno mi je prva, druga i svaka asocijacija, kad vidim Apple Vision Pro,

Fx4Z7bkWAAEJ2PW.jpg


da u paketu dolazi u kompletu sa


1755504_default.jpg



Mogućnosti deluju velike i sigurno će to tek biti impresivno, ali dizajn mi je nekako ronilački.


iOS 17 je inače najavljen kao manji upgrade i da će se uglavnom koncentrisati na ispravke bagova iz aktuelnog sistema. Nemam ništa protiv takvih stvari, ali su definitivno mogli da ubace neka dugo priželjkivana poboljšanja u bazične aplikacije. Pri tome ni najmanje ne mislim na vizuelni aspekt, čitaj Contact Posters, već na funkcije.
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao ali koliko sam čitao, Hey siri mi je jedino privuklo pažnju jer koristim često, ostalo meh
 
I ja sam ocekivao da u phone app inamo history do besvesti :) to mi jako fali :)
 
Idemo polako :D

IMG_2288.png
 
ja se ponadao kad sam video update za phone app...
 
IOS 17 potpuno beskorisno ažuriranje. Ništa posebno novo ne donosi, ne daj Bože neku novu korisnu funkciju poput floating windows, pametnog biranja, normalnih obaveštenja, novog kontrolnog centra.
Znao sam da je trebalo da ostanem dokle god koristim 14PM na 16.4.1 ne znam što sam se zeznuo pa ažurirao.
 
Može se kreirati novi emoji. 😆
 
Po meni su mogli da ubace u dialer vise od 100 brojeva, kontrolni centar da se moze kao na androidu namestiti kad si na home da se skroluje od pola ekrana a ne od gore.... mogli su da odrade da su hteli ali generalno jako slabo slusaju korisnike.
 
Sto ne unaprede phone je jedna od vecih misterija univerzuma posto je kriminalan😂
 
Smart dial i lista istorije poziva sa jednim kontaktom. Te dve opcije su mi itekako važne i izuzetno je glupo što iOS dialer to nema.

Po meni su mogli da ubace u dialer vise od 100 brojeva

Sto ne unaprede phone je jedna od vecih misterija univerzuma posto je kriminalan😂

Kao isključivo iOS korisnik od početka, mogu samo da se apsolutno složim sa tim 😃


kontrolni centar da se moze kao na androidu namestiti kad si na home da se skroluje od pola ekrana a ne od gore

Ne može zbog spotlight-a 😃
 
Takodje se ponadah kad je počeo phone app deo, reko, evo konačno da srede aplikaciju koja je ostala u 2010.

Nije loše što se ubacuje AI za autoC, verujem da će to odlično raditi. (Za srpski verovatno za neke tri godine)

Konačno interaktivni vidžeti, to pozdravljam, kao i redizajn menija za aplikacije u porukama, mnogo lepše izgleda.

Air 15 meni najbolja stvar večeras.
Posle 2,5 godine sa Air M1, nema teorije da bih se vratio na nešto što ima ventilator ili da se greje, a taman mi treba malo veći ekran u laganom pakovanju.
 
Iphone X je zavrsio sa podrskom, mogli su jos ovaj da dozvole ali sta je tu je.
 
Iskreno sam se nadao da će u ovoj verziji ubaciti smart dialing pa da se vratim na IOS, ali...
 
Moze da se instalira sada vec lako samo se stiklira u podesavanjima pod beta updates IOS 17 Developer Beta...

Posle pola dana upotrebe, radi fluidno, nema nekih preteranih bagova, interaktivni widgeti su dobri za home, reminders i pustanje muzike za ostalo ce mozda tek biti, za sada nisam primetio nista preterano korisno... AirDrop radi odlicno, Siri samo bez Hey takodje ( mada slusa i Hey)... Standby baguje nekad, sat stane, inace je cool, kao i ova fora sa pravljenjem postera... Visestruki timeri su takodje super...

Ono sto me je odusevilo je vizuelna pretraga, radi i za video i neverovatno je koliko su telefoni napredovali pa tako ozbiljne stvari rade...

Sto se tice app, ne rade app banki: Raif, Intesa, Postanska, Mobi... Rade UK Barclays i USA Chase ( mada ne verujem da to nekog preterano zanima ali ne skodi)
 
Radi Raiffeisen najnormalnije meni, kao i OTP, Erste i NLB Komercijalna. To je prva stvar koju sam proverio da znam jel ću moći da ga ostavim
 
Takođe, Od sada su developer bete besplatne i dostupne svima, samo je potrebno da se ulogujete sa AppleID-om na Apple Developer portalu (https://developer.apple.com/) i prihvatite uslove korišćenja da vas registruje tamo i onda ćete dobiti opciju u podešavanjima da instalirate iOS 17 betu (jako lako i jednostavno).

1686087017730.pngIMG_2302.jpeg
 
Radi raiff, mobi, aik. Malo baguje camera u portret modu, pozivi ne idu preko LTE nego 3g, a1 ip 13. Ostalo manje vise ok, poneki bug sa widgetima.
 
Vidi stvarno, nisam ni provalio da ne ide preko 4G mreže pozivi. Valjda će se popraviti do sledećeg update-a
 
Dodali su opciju Wi-Fi calling, pokušajte da aktivirate.
 

Prilozi

  • IMG_9965.png
    IMG_9965.png
    220.1 KB · Pregleda: 38
Moze da se instalira sada vec lako samo se stiklira u podesavanjima pod beta updates IOS 17 Developer Beta...

Posle pola dana upotrebe, radi fluidno, nema nekih preteranih bagova, interaktivni widgeti su dobri za home, reminders i pustanje muzike za ostalo ce mozda tek biti, za sada nisam primetio nista preterano korisno... AirDrop radi odlicno, Siri samo bez Hey takodje ( mada slusa i Hey)... Standby baguje nekad, sat stane, inace je cool, kao i ova fora sa pravljenjem postera... Visestruki timeri su takodje super...

Ono sto me je odusevilo je vizuelna pretraga, radi i za video i neverovatno je koliko su telefoni napredovali pa tako ozbiljne stvari rade...

Sto se tice app, ne rade app banki: Raif, Intesa, Postanska, Mobi... Rade UK Barclays i USA Chase ( mada ne verujem da to nekog preterano zanima ali ne skodi)
Jel može kroz music widget da se skroluje lista pesama i tako pušta po izboru?
 
Nazad
Vrh Dno