Šta je novo?

iOS 17

Definitivno losija baterija i vise se greje na 17.0.2. Mnogo bolje mi je radio na 16.6..
 
da li se neko susreo sa ovim u whatsappu? presao sam sa samsunga na iphone 13 pre neki dan. imam ios 17.0.2. Koristim whatsapp godinama i bukvalno mi se nikad nije desilo da se slike bluruju pa ucitaju, uvek se instant prikazu. proverio sam sva podesavanja i u app i u settings, internet mi je vrhunski i wifi i mobilni internet. ne mogu nista da izguglam jako me frustira problem... da li je to jednostavno tako i treba da se pravim da se ne desava? :ROFLMAO:
 

Prilozi

  • blurry.jpg
    blurry.jpg
    73.7 KB · Pregleda: 183
14
da li se neko susreo sa ovim u whatsappu? presao sam sa samsunga na iphone 13 pre neki dan. imam ios 17.0.2. Koristim whatsapp godinama i bukvalno mi se nikad nije desilo da se slike bluruju pa ucitaju, uvek se instant prikazu. proverio sam sva podesavanja i u app i u settings, internet mi je vrhunski i wifi i mobilni internet. ne mogu nista da izguglam jako me frustira problem... da li je to jednostavno tako i treba da se pravim da se ne desava? :ROFLMAO:
S23u ulazak u cet i skrol, sve slike koje preth nisu ucitane su blurovane, 14 pro takodje....verv je to normalno :D
Ne koristim tolko wa, sacekaj da vidis sta ostali kazu, meni je i auto download ukljucen a ipak su bile blurovane na sekundu dve
 
da li se neko susreo sa ovim u whatsappu? presao sam sa samsunga na iphone 13 pre neki dan. imam ios 17.0.2. Koristim whatsapp godinama i bukvalno mi se nikad nije desilo da se slike bluruju pa ucitaju, uvek se instant prikazu. proverio sam sva podesavanja i u app i u settings, internet mi je vrhunski i wifi i mobilni internet. ne mogu nista da izguglam jako me frustira problem... da li je to jednostavno tako i treba da se pravim da se ne desava? :ROFLMAO:
i meni se isto dešava, mislio sam da je do mog neta 😀
 
U Photos aplikaciji treba da ti se pojavi ikonica dole desno na fotografiji gde prepoznaje tekst. Ako ti to ne izlazi, probaj Force restart telefona.
Bio jezik na HR podešen, vratio sam na Eng i ponvo se vratila opcija.
Moguće na HR da nema opcija kopiranja teksta sa slika, može neko da potvrdi ko drži na Hrvatskom?
 
Kolko je ip14 pro dobro parče hardvera toliko me ovaj IOS ponekad smara sa svojim ograničenjima i nelogičnim opcijama. Apple zaista mora da se malo više potrudi oko softvera, u suprotnom završiće kao blackburry i nokia lumia ( pu, pu, pu …) 😁
 
Ja nikakvih problema, ako se pregrijava na servis, meni radi ko beba
 
Ima li kakvih izgleda da ios konačno dobije srpski jezik u ponudi? Kad vidim kakvi su sve jezici podržani a našeg nema…Ne znam da li ima veze sa tim što nemaju svoj oficijelni store kod nas, mada svi operateri i svi lanci prodavnica ga nude. Ista priča i za playstation, Netflix, da ne nabrajam sad. Svima redom nešto puca k za srpski deo potrošača a lepo im je da uzmu pare od prodaje tamo.
 
Verovatno će ubaciti nekad, ali zašto nema, to niko ne može ovde da ti kaže :) Identično možemo da pitamo zašto mnogi sajtovi imaju shipping u većinu zemalja regiona, ali nema za Srbiju čak i sa dodatnim plaćanjem. Mnoge zemlje imaju podršku za njihov jezik, a nemaju zvanični Apple Store kod njih, tako da ni to nije argument :)

Najznačajniji razlog zašto je to lepo je mogućnost da se ubaci podrška da diktiramo poruke i telefon ispisuje ono što smo diktirali, prepoznavanje teksta, koje takođe ne radi, kao što vidimo, na mnogim jezicima koji su sa zvaničnom podrškom i gde je iOS kompletno preveden, ukidanje različitih ograničenja koja su uslovljena izborom regiona i jezika telefona :)
 
Pa da nam nasi prevedu AirDrop, vazdusno prebacivanje :D
 
Tačno zamišljam prevod za neke izraze 😁, zato ne bi išao kao primarni na telefonu, ali bi zbog drugih stvari bi to bilo dobro 😃
 
Najznačajniji razlog zašto je to lepo je mogućnost da se ubaci podrška da diktiramo poruke i telefon ispisuje ono što smo diktirali
Upravo to. Generalno nemam problem sa korišćenjem engleskog, ali za tako neke stvari treba podrška za srpski. Probao sam hrvatski ali kao prvo ja ne mogu da pohvatam nazive njihovih meseci kako treba, treba mi prevod istih, da ne pričam za ostale stvari 😂
Pa da nam nasi prevedu AirDrop, vazdusno prebacivanje
Sećam se jednom prilikom sam koristio windows kod nekoga koji je prebačen na srpski, namučio sam se dok sam našao šta mi treba jer jednostavno navikneš na nativne nazive na engleskom 😅
 
Korišćenje stvari na maternjem jeziku je normalna stvar, i treba koristiti sve na svom jeziku.

@verdict To ti niko ne može reći. Recimo bugarski je ubačen tek prošle godine, i to nakon više od decenije zvanične dostupnosti Apple proizvoda. Jedino što može da se uradi je ovo što su bugari radili. Formiranje rupe na društvenim mrežama i poziv svima da stalno bombarduju porukama Apple podršku za zahtevima da se doda i srpski kao sistemski jezik.
 
Koristila sam Windows na srpskom od verzije 8. Lako se navikne na maternji jezik kako god da su preveli neke stvari plus se nauči i na engleskom za googlanje rešenja za neke probleme. Znala sam opcije i na srpskom i na engleskom. Meni je više da konačno prevodilac i asistent nauči srpski. Zašto bi sad mi svi morali znati engleski jezik da bi uopšte mogli da koristimo nove tehnologije? Ovamo leteći, samovozeći automobili, veštačka inteligencija menja svet, sve zna....sve može da zameni al srpski jezik...mnogo težak izgleda.
 
Ne znam za ostale ali recimo ja veoma često koristim Siri, pogotovu dok vozim i često mi se dešava da ima problem da prepozna neka imena kada želim nekoga da pozovem preko Siri, da ne tražim manuelno po imeniku. Tek je iritantno za navigaciju, aj sto ne ume lepo da pročita nazive ulica ali tek što ne razume kad ja izgovorim, ne može čak ni grad da prepozna a da to nije Belgrade. Mada nije sve ni tako crno, kad već pomenuh navigaciju, neke ulice koje su skoro dobile naziv po selima imam upisane na apple mapama, dok ni na jednoj drugoj aplikaciji poput google maps i slično ne postoji.
 
Radi kao sat.
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-09-30 at 15.52.54.png
    Screenshot 2023-09-30 at 15.52.54.png
    49.1 KB · Pregleda: 145
Animacije su nešto brže i fluidnije, telefon stabilan kao i do sad. Baterija nešto bolja nego na 16.6. Nisam primetio nikakve bagove. Ostalo sve isti đavo, neke minimalne kozmetičke promene, funkcionalno ponovo jad i beda. Mogli su komotno da ažuriranje podvedu pod 16.8.

Ažuriraj slobodno, makar će ti animacije biti brže i imaćeš ružnu sivu pozadinu prilikom poziva. 😂 14PM
Kako i da li se može maknuti ova siva podloga i prije je bilo kad me netko pozvao cijela njegova slika, više toga nema
 
A kako je za kontakte koje nemaš u imeniku ili pozive sa Androida? Moraš za svakog posebno da praviš ako nećeš tu sivu pozadinu? Ne može da bude ovako kao na 16
 
Tako je, to je default pozadina 😃
 
^ samo polako i bez žurbe, da odradiš za svaku osobu koja joj pozadina odgovara po karakteru 😂
 
Iskreno jako sam se smorio sa ovim 17.0.2, greje se jako, baterija nestaje maltene. Ne znam da li je 17.0 ili 17.0.1 bio bolji posto videh da su ljudi pisali i bili odusevljeni. Valjda ce ispeglati sve. Danas kad sam na mobilnom netu bio, povezao sluske otvorio spotify, usput se dopisivao na wa, msm da mi je pojeo 10 posto baterije u roku od 20 min. Da ne pricam kako se zagrejao..
 
Nazad
Vrh Dno