Šta je novo?

iOS 17

Mislio je na cpu Apple A16 Bionic
 
Predji na Max :cool:
 
na ovom novom ažuriranju meni neradi kod punjenja kad ga okrenem na bok noćni sat i vrijeme a sve mi je uključeno u postavkama
 
Meni nije radilo pa je proradilo samo od sebe. A optimizovano punjenje ne znam od kad nije radilo i sinoć ga u zlo doba skinem sa punjača zbog grmljavine, ujutru ustanem, on stao sa punjenjem na 80%.
 
Ima li neko mikro lag kad spusti not bar sa leve strane? 13p 17.0.1
 
Jel apple savetuje da se radi factory reset nakon par vecih updatea? Ne mogu nigde da nadjem sta savetuju.

Inace sam na ip13, znaci sa ios15 na ios17 i ne znam jel tripujem, ali telefon nikad gore nije radio. Kad krenem da kuckam nesto pa zabode i onda celu rec odjednom otkuca, dodje mi da mu uradim jedan bending test...

Iskreno se nadam da je to indexovanje i da ce nakon par dana bio opet fluidan kao ranije, ne bih se bas petljao sa resetovanjem, nisam to nikad radio na ios-u
 
Nigde to ne savetuje. Ako ti mnogo baguje, backup, restore, probas da li se identično ponaša bez vraćanja backup-a i ako je sve ok, vratiš backup i vidiš kakva je tad situacija. Trenutni backup je još od iOS 10, mislim 😃 Uvek radio update ili vraćao backup na novi telefon.
 
I ja sam na iP13, sve normalno radi na 17.0.1, čak mislim da je baterija i bolja nego na ios16. Probaj sa resetom, ništa te ne košta.
 
Mnogo toga je bolje, ali eto ja, a i vecina, izdvajamo brz i fluidan rad, i malo bolju bateriju -ip13
 
Jel apple savetuje da se radi factory reset nakon par vecih updatea? Ne mogu nigde da nadjem sta savetuju.

Inace sam na ip13, znaci sa ios15 na ios17 i ne znam jel tripujem, ali telefon nikad gore nije radio. Kad krenem da kuckam nesto pa zabode i onda celu rec odjednom otkuca, dodje mi da mu uradim jedan bending test...

Iskreno se nadam da je to indexovanje i da ce nakon par dana bio opet fluidan kao ranije, ne bih se bas petljao sa resetovanjem, nisam to nikad radio na ios-u
Pritisni jednom kratko Volume + pa pusti i onda odmah Volume - pa pusti i odmah stisni samo i jedino power dugme i tako drzi sve dok se ne ugasi i pojavi apple logo onda pusti power dugme i čekaj da se digne ios

To je soft reset bugova
 
Poslednja izmena:
Meni se na 13 dešava da kada prekinem poziv zacrni ekran polako i onda se vrati u normalu. Ne smeta ništa, ali izgleda kao da je bag/lag.
 
Baterija definitivno izuzetna na 17. U ovo vreme sam nakon punjenja ujutru na 100% uglavnom bio na 80, sa oko sat ipo aktivnog ekrana, danas sa skoro 2h aktivnog ekrana, dosta poziva, 89%. Msm da je ovo poslednji update za moj 14pro. Nema razloga traziti bolje od ovoga.
 
Kakva su iskustva sa 17.0.1? Nevezano samo za bateriju jer neko kaže da je bolja nekome da je lošija sad ne znam koga da slušam. Kakav je celokupan utisak? Trenutno sam na ios 16.7 na 14 pro, pa ne znam da li da guram na 17icu ili da čekam još koju verziju ako ima kakvih bagova koji su deal breaker da se prvo patchuju?
 
Kod mene na 17.0.1 sve super, baterija osetno bolja. 🙂
 
Kakva su iskustva sa 17.0.1? Nevezano samo za bateriju jer neko kaže da je bolja nekome da je lošija sad ne znam koga da slušam. Kakav je celokupan utisak? Trenutno sam na ios 16.7 na 14 pro, pa ne znam da li da guram na 17icu ili da čekam još koju verziju ako ima kakvih bagova koji su deal breaker da se prvo patchuju?
Animacije su nešto brže i fluidnije, telefon stabilan kao i do sad. Baterija nešto bolja nego na 16.6. Nisam primetio nikakve bagove. Ostalo sve isti đavo, neke minimalne kozmetičke promene, funkcionalno ponovo jad i beda. Mogli su komotno da ažuriranje podvedu pod 16.8.

Ažuriraj slobodno, makar će ti animacije biti brže i imaćeš ružnu sivu pozadinu prilikom poziva. 😂 14PM
 
Ne znam da li je bug do WA ili iOS, ali isto je bilo i na 16. Ako stigne video poziv dok je zaključan ekran, zvuk povremeno bude previše tih. I onda ponavljanje poziva dok je telefon otključan reši problem.
 
Probaj Settings/Face ID & Passcode/Attention-Aware Features OFF
 
Ubija me home screen vec dva dana. Restart odradjen.
 

Prilozi

  • IMG_5560.png
    IMG_5560.png
    400.4 KB · Pregleda: 60
iPhone 13 се много грије на пуњачу. Било да је каблом или бежично. Толико се угрије да врео потпуно, и примјетио сам да нема оно да се пуњење паузирало док се уређај не охлади.
 
I meni se greje ali punio se dok se ažurirao. Verovatno će se srediti do sledećeg punjenja. I kod mene radi-ne radi pauzirano punjenje.
 
Ja ne pratim ažuriranja i šta je novo, kad dođe update odradim šta traži i teraj dalje. Ali sada prvi put da nešto primećujem a to je da mi je telefon baš dost vruć kada ga skinem s punjača. Kablić i adapter su originalni i ovo se nije dešavalo do pre nedelju dana. Ip14pm. Kad skinem sa punjača ohladi se brzo u normalu. Jel može da je do 17-ice?
 
Meni se više grejao na ios 16.5/6 nego sad na 17. 20w punjač i original kabal. Čak mi se i u radu manje greje u delu oko kamere. 14PM
 
Ima tu jos jedna stavka, letos smo svi bili pod klimom, drzali na 22-23c i tel se punio na toj temp, sad je 27-28 klimu slabo ko pali i samim tim se i grejanje povecava. Msm sve to zvuci smesno, ali realno je da je tako i da se ne sekirate previse. Pixel da ste videli koliko je vreo na punjacu na 21c sobne, shvatili bi sta znaci vrelo hah
 
Nazad
Vrh Dno