Šta je novo?

iOS 17

Ok, ali pretpostavljam da koristiš iMessage, možda i FaceTime, iCloud itd…većina ljudi u mom okruženju ne zamara se tim “trivijama”. Možda ih i koristi ali ne zna čemu služe😀
Ali da ne idemo u off, toliko
 
Iz mog iskustva, većina ljudi koji koriste iphone uglavnom ne koristi ni 10% mogućnosti telefona odnosno iOS-a. Kad znam da koristi iphone a pošalje mi poruku na vajber (sliku, video) sve mi jasno. Da ne govorim o airdropu ili daleko bilo Shortcuts.

Najčešća razlika između novijih i starih korisnika iPhone-a kao i važno mi je da imam neki određeni telefon, a koristiću ionako samo Viber i slične aplikacije.
Od svih prastarih korisnika, ne znam mnogo njih koji ne koriste iMessage i AirDrop, pogotovo za ono što im je važno da ostane u konverzaciji kao backup i da se vidi i na drugim Apple uređajima.
 
Public beta 6 izašla.
 

Prilozi

  • IMG_3989.png
    IMG_3989.png
    268.5 KB · Pregleda: 33
Posle par dana, jako dobro radi na ipadu. Najveće unapređenje koje primećujem je korekcija pisanja, sad to dosta podseća na uređaje gde je to do sad bilo dobro implementirano. Dobro je kad prihvate rešenje koje postoji i bolje je od sopstvenog.
 
Posle par dana, jako dobro radi na ipadu. Najveće unapređenje koje primećujem je korekcija pisanja, sad to dosta podseća na uređaje gde je to do sad bilo dobro implementirano. Dobro je kad prihvate rešenje koje postoji i bolje je od sopstvenog.
Znam da je 100x bilo pitanje ali nisam obraćala pažnju jer sam mislila da mi ne treba. Jel mogu da instaliram ipad os betu pa kad izađe ofc da isključim beta ažuriranja?
 
Trebalo bi da može. Ja sam sad prvi put uključio, to se radi sa Apple sajta kroz tvoj nalog. Jednostavno se pojavi opcija koje nije bilo i ručno se bira beta ili stabilna.
 
Znam da je 100x bilo pitanje ali nisam obraćala pažnju jer sam mislila da mi ne treba. Jel mogu da instaliram ipad os betu pa kad izađe ofc da isključim beta ažuriranja?
Moze. Samo nece odmah preci na zvanicnu verziju, vec moras da sacekas prvi sledeci update. Znaci ako instaliras poslednju betu (RC), kada se pojavi zvanicna verzija, nece ti ponuduti da instaliras nju, vec ces morati da sacekas npr 17.0.1
 
6.27 GB update beta 8 , bogami veliki update , a kad se ocekuje zvanicna verzija vrv 12 sep ?
 
Najverovatnije 12.sep ide RC, zvanicna 18.9.
 
Ovaj Standby je sjajna stvar. Uopšte ne mora celu noć da stoji upaljen ekran, može da se pokrene na tap only. Šteta samo što nisu ostavili opciju da u tom slučaju ne mora telefon da bude priključen na punjač. A da radi super već sad ios 17 radi. Na ipadu leti. Baš primetna razlika u odnosu na 16.
 
Poslednja vezija tvOS 17 public beta radi primetno bolje, nema seckanja u meniju. HomeKit radi stabilno, kao i na prethodnoj verziji.
Prešao sam najviše zbog 6 ikonica u jednom redu, falilo mi mesto za Infuse ikonicu :D
 
poslednja beta meni jede bateriju.. sve pre toga su bile top sto se toga tice
 
Ne radi mi copy-paste sa ipad-a na iPhone i obrnuto ako kopiram tekst u neku 3rd party app nego moram da kopiram u fabriku aplikaciju npr notes pa odatle gde hoću.
 
Ovo je RC1, jako često se RC (release candidate tj. bivši GM/Golden Master) obeležava bez ikakve naknadne oznake tj. kao što je ovde slučaj samo iOS 17. To znači ako ne budi nikakvih krupnij grešaka sledećeg ponedeljka će ovu identičnu verziju softvera objaviti kao stabilnu za sve.
 
Posle ovog update-a proceniti baterije lete i na iPhone i na Ipad-u. Pada procenat na minut.
 
Sada ima opcije 48mp heix kao default da se odabere ne mora raw da bude
 
Prijavi preko Feedback aplikacije. I ja sam prijavio, možda neki Indus i pogleda.
 
Umro face id posle update-a 😂
Reset face id.. nista
Restart tel.. nista

Vise me ne vidi 😆
 
Ma to ponekad prokine, mozda 1 od 10 poziva ostane 4G/LTE a 9/10 budu na 3G.
 
Proradio voLTE na A1 definitivno iOS 17 RC.
Ako vam još ne radi restartujte telefon ili uključite airplane mode na par minuta.

IMG_4339.jpeg
1694689399610.png
 
Значи ради сигурно? :LOL:
 
Obavljao sam par poziva od jutros ni jedan nije pao na 3G. 😃
 
Nazad
Vrh Dno